Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li se slažete da su srpski, hrvatski, bosanski i crnogorski jedan isti jezik ?!?
Da, slažem se
76.2%  (48)
Ne, nipošto
11.1%  (7)
Možda ...
4.8%  (3)
Ne znam, nisam najbolje upućen u to pitanje
1.6%  (1)
Ne interesuje me ...
6.3%  (4)
Ukupno glasova: 63
Idi dole
Stranice:
1 ... 27 28 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Četiri ista jezika - srpski, hrvatski, bosanski i crnogorski !?!  (Pročitano 18714 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
sta mislis da ce EU "jednog dana" posebno da nam placa prevodioce, he he bice opet srpskohrvatski
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
kakve prevodioce???

ili ćemo mi s njima pričati engleski ili će oni imati hrvata ili srbina da prevodi na hrvatski ili srpski (ne na srpskohrvatski ili hrvatosrpski)
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
..
dovoljno različiti da se skuži Smile
..

..to možemo da skužimo jedino mi među sobom, u tome je ceo vic.. Smile

...
zato i jesmo varijacije istog
..

..konačno..
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 
Jezik naš nasušni
prof. Ridjanović redovni profesor Sarajevskog univerziteta i jedan od najcjenjenijih lingvista sa ovih prostora, analizira domaće neznanje, fašistoidnu jezičku politiku i predlaže rješenja

....
„Neznanje je i u osnovi svih naših jezičkih problema. Prema našoj vladajućoj fašistoidnoj politici, u našoj se zemlji govore tri različita jezika. Ja pak tvrdim da se primjenom svih mogućih naučnih, društvenih, istorijskih i kakvih vam Bog hoće kriterija mora doći do zaključka da se u BiH govori jedan jezik. Ali prije nego što neko krene da me ukoka, samo da kažem još jednu "sitnicu": jezik kojim se prirodno govori u BiH može i treba da ima bar tri imena (prirodni jezik je maternji jezik, tj. onaj koji se naučio od matere; ovo je važno zato što su se mnogi kod nas iz politikantskih i drugih "promidžbenih" razloga posvađali s materom (i to tek poslije rata, što li?) i ne govore jezik kojem ih je ona učila). Ima još jezika u svijetu sa dva ili tri imena; nama blizak primjer je jezik kojim govore Holanđani kao i šest miliona stanovnika Belgije, koji se zovu Flamanci - taj jezik je u Holandiji Holandski, u Belgiji Flamanski. (Ja odbijam da slijedim blesavo pravilo po kojem ime jezika, najveće svetinje svakog naroda, treba pisati malim slovom. Ako mi neko kaže da su imena mnogih jezika pridjevi a "da se pridjevi pišu malim slovom", zašto taj neko ne piše Hrvatska (zemlja) malim slovom, jer i Hrvatska je pridjev?!?) Jezik kojim govori skoro 500 miliona ljudi u Indiji i Pakistanu zove se Hindi u prvoj od ove dvije zemlje, Urdu u drugoj (Muslimani u Indiji ga također zovu Urdu). Može se navesti još ovakvih primjera, ali mi za njih nemamo "vremena".
Ekstremokratija Kad bismo insistirali na tome da se kod nas govore tri razna jezika, ne bismo mogli suvislo odgovoriti na mnoga pitanja koja bi nam eventualno postavili stranci (a i svi ostali razumni ljudi). Pretpostavimo da je neki stranac učio naš jezik u sarajevskoj Interlingvi (jedna od boljih jezičkih škola u Evropi!), gdje se on zove Bosanski. Potrudio se čovjek i solidno naučio naš jezik. Ode on u Neum, gdje mu kažu da se tamo govori Hrvatski. Aaaaaaa, čudi se on, pa ja se ovde sjajno služim ovim mojim Bosanskim iz Interlingve, jeste vi sigurni da i vaš jezik nije Bosanski? - pita on Neumljane. Nije, nije, kažu tamošnji političari, naš jezik je Hrvatski i samo Hrvatski i samo Hrvatski i samo Hrvatski, i mi smo spremni poginuti do zadnjeg čovjeka braneći svoje pravo da svoj jezik zovemo Hrvatski! Jadni stranac totalno zbunjen. Potraži on neumske jezikoslovce da mu objasne tu zbunjujuću situaciju. 'No problem' kažu oni na budućem Hrvatskom (omladina u BiH masovno govori 'No problem', iz čega se mora zaključiti da će današnje bosansko/hrvatsko/srpsko 'Nema problema' relativno brzo postati 'No problem').
"Vid'te," nastavljaju jezikoslovci "postoji ogromna razlika između Bosanskog i Hrvatskog, ali je zlonamjerni ljudi ne vide - u Hrvatskom kakav se govori u BiH ima čak 37 riječi kojih nema u Bosanskom, a istraživači u Institutu za proučavanje nacionalističkih odnosa nagovještavaju da su na tragu još četiri i po riječi koje bi mogle biti različite u dva "inkriminisana" jezika." "Pa čekajte malo," čudi se stranac "u engleskom kakav se govori u Nju Orleansu ima bar 337 riječi koje su drukčije od odgovarajućih riječi u engleskom kakav se govori u Njujorku" (jedan naglasak, jedna riječ!). "Eeeeee," kažu naši jezikoslovci "riječ nema istu težinu kod nas i kod vas; naučno je ustanovljeno da riječ balkanskog jezika vrijedi hiljadu engleskih riječi; prema tome, realno politički gledajući, u bosanskom Hrvatskom ima 3700 riječi koje su drukčije od Bosanskih, a to, priznaćete nije baš malo!" Jadni stranac je potpuno zbunjen, zaboli ga glava od tog balkanskog Babilona, on popije aspirin koji mu ne pomogne i, svjestan opasnosti koja mu prijeti (višegodišnja zbunjenost vodi u ludilo), odlazi zauvijek sa ovih ukletih prostora.....
Strance još više buni naš "podatak" da se kod nas dešava da čovjek iz reda tog i tog naroda (jeste primijetili (na TV) da svi naši narodi sada stalno stoje u nekom redu?!) govori jednim jezikom, a njegov prvi komšija, starosjedilac kao i on, iz nekog anamo drugog naroda - drugim jezikom! Naravno, inače ozbiljni lingvisti grohotom se smiju takvom "podatku", ali nâs za to boli kufer, nama je važno da nam je sve 'nako kako hoće ekstremisti, nije važno šta hoće ostalih nas 99,9% stanovnika (ako demokratija znači 'vlast naroda' (a znači), onda kod nas vlada ekstremokratija).
Neko će reći: ali stani malo, u mom jeziku X ima 117 riječi koje su drukčije od odgovarajućih riječi u tvom jeziku Y; zar to ne znači da su u pitanju dva jezika? Jedini mogući odgovor jeste da i znači i ne znači, to jest nekom znači, a nekom ne znači. Lingvisti kažu (a i očito je) da broj različitih riječi u dva jezika ne može biti jedino mjerilo razlike između ta dva jezika, jer je jezik mnogo više od riječi. Ali eto hajmo prihvatiti stav neznalica koji se brukaju vičući da jezik čine samo riječi i da su dva ljudska idioma različiti jezici ako imaju, hajmo kazat', bar 74 različite riječi. Prema tom stavu jezik X s početka ovog pasusa je baška jezik jer ima čak 117 njemu specifičnih riječi. E pazite sad ovo. U posebnom jeziku kojim se služe naši planinari i alpinisti ima preko 80 riječi koje su ili drukčije u jeziku nas običnih smrtnika (tj. kukavica) ili ih kod nas uopšte nema. (To sam naučio od našeg dvostrukog osvajača Mont Everesta, besmrtnog Muhameda Gafića - on vam može dati i spisak tih riječi.) „
....
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
šta će drugo musliman reći nego da smo svi isti - multietnički i multinacionalni sve dok nas brojčano ne prešišaju a onda će početi pisati arapskim pismom sa desna na lijevo
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


..šic po guzi..

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 868
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
.. da smo svi isti - multietnički i multinacionalni ...

 Smile ..auh,ev., ala lupetaš .. Smile ..ni ovaj ti,znači,ne odgovara Smile

liv.,imaš li možda nešto inostrano?
.. ako se uopšte neki stranac zamlaćivao jezikom balkanskih plemena Smile
IP sačuvana
social share
Trust No One
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ne kužim u što vi mene uvjeravate?
da smo isti? nismo
da smo različiti? jesmo
vidi li to itko osim nas? ne ali boli me kur.. bitno je da mi vidimo
da li to smeta nečemu? ne
da li koristi ičemu? ne
zašto su jezici isti a različiti? nemam pojma ali jesu

moja je država hrvatska, ja sam hrvat i pričam hrvatskim jezikom
vaša je država srbija, vi ste srbi i pričate srpskim jezikom

u čemu je problem??? Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Нема проблема, добро је да је тако!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nije valjda da smo se ti i ja u nečemu složili? Smile
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
ne kužim u što vi mene uvjeravate?
da smo isti? nismo
da smo različiti? jesmo
vidi li to itko osim nas? ne ali boli me kur.. bitno je da mi vidimo
da li to smeta nečemu? ne
da li koristi ičemu? ne
zašto su jezici isti a različiti? nemam pojma ali jesu

moja je država hrvatska, ja sam hrvat i pričam hrvatskim jezikom
vaša je država srbija, vi ste srbi i pričate srpskim jezikom

u čemu je problem??? Smile

problem je sto muslimani pisu s desna na lijevo. ja jednostavno ne mogu da zivim vise s tim....

zbogom.
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 27 28 30
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.