Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrezavanje 2 kompa razdaljine 100-200 m  (Pročitano 5298 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
ne zezam se ,npr 8 portni switch sa 4 PoE 100 $ , 16 portni sa 8 PoE portova 169 $ .... najjeftiniji je ovaj 21 $ jedan-na-jedan (taj bi mu verovatno zavrshio posao kad bi ga nashao  Smile) evo ga ovde

inache ,kod nas obichan (ne PoE) switch sa 8 portova koshta oko 15-16 $ .

Ja cu od obicnog 4-portnog switcha da ti napravim PoE switch. Bez ikakvih problema. Razmisli kako. Nacrtaj semu, recimo mreze od ovog decka. Zna to i ovaj Lucifer999 da odradi, samo nece da kaze kako...Smile



mogu misliti Smile verovatno bi kroz neku neiskoriscenu zicu od rj45 kabla proterao tih 9 ili 12 V koliko je potrebno za switch pa bi to onda prilemio na njegov ulaz za napajanje  Smile pa kad ta skalamerija pochne da se klati na blagom jesenjem vetru viseci izmedju dve terase  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5
mob
LG Nexus 5
mogu misliti Smile verovatno bi kroz neku neiskoriscenu zicu od rj45 kabla proterao tih 9 ili 12 V koliko je potrebno za switch pa bi to onda prilemio na njegov ulaz za napajanje  Smile pa kad ta skalamerija pochne da se klati na blagom jesenjem vetru viseci izmedju dve terase  Smile


Bas tako. Kao sto sam i rekao, glupost je da switch visi slobodno. Takav slucaj jos nigde nisam video ali nista nije nemoguce. Wireless resenje je najbolje u ovom slucaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
Sony xperia
Ne mora ni da visi. Drugar i pajtosi iz njegove i susedne zgrade, sibnuli po jedan svic na svaku zgradu razveli mrezu i cepaju. U jednoj je njih 7-8 a u drugoj 4-5. Zategli sajlu i oko nje upleli kabl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 115
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia 7110
Citat
Ja cu od obicnog 4-portnog switcha da ti napravim PoE switch. Bez ikakvih problema. Razmisli kako. Nacrtaj semu, recimo mreze od ovog decka. Zna to i ovaj Lucifer999 da odradi, samo nece da kaze kako...Smile

Nije da necu da kazem ko god se malo vise informise (potrudi) moze da nadje semu, ali mislim da nije preporucljivo nekome sa ogranicenim budzetom, savetovati da sam isrobava Smile

Ne mora ni da visi. Drugar i pajtosi iz njegove i susedne zgrade, sibnuli po jedan svic na svaku zgradu razveli mrezu i cepaju. U jednoj je njih 7-8 a u drugoj 4-5. Zategli sajlu i oko nje upleli kabl.

Problem je ovde duzina kabla koja ne sme da prelazi 100 m

A kao sto sam obcao mada verovano ste mogli i sami da nadjete semu pravljenja, naravno postoji i drugi nacin praljenja antena. Link

@DjDzoni wireless ti je jedino logicno resenje, malo truda i sve moze da bude ok. Naravno bolje je da imas AP nego wireless karticu koja ce glumiti AP jer ce morati komp non-stop da bude ukljucen. Sto nije problem kada je vas dvoje i ako ne delite net. Ali sutra ce afiniteti da porastu. Pozz

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia E51
Da li je moguce da se signal gubi na 15m crossover kabla, tako kaze covek gde sam kupio kabel u radnji,
Kabel je cat5e.
I kolika je sansa da se unutra pokidaju zice od uvrtanja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
Da li je moguce da se signal gubi na 15m crossover kabla

moguce je  Smile

Citat
kolika je sansa da se unutra pokidaju zice od uvrtanja?

50%
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Moj licni tekst :-?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3589
Zastava Oreskovica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 4
2 wifi kartice po 25eur koje rade u turbo G mode (do 108mbps), nesto malo kabla sa konektorima i 2 homemade antene zavrsavaju posao... i nije obavezno da kartica podrzava soft AP mode jer se mogu povezati direktno i radice bez problema... a to rastojanje je tako malo da ce mozda raditi i sa malim antenama koje dolaze uz karticu...

Znaci 50-60eur za kartice i onda probate, ako to tako ne moze, onda morate da kupite konektore i kabal i napravite antene ako necete da ih kupite...
IP sačuvana
social share
Pozdrav, Nenad ® !
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Pa mi u Prokuplju imamo umrežena 56 računara, dužina UTP kablova je negde oko 4.5 km, noramlno sa svičevima na razdaljini ne većoj od 90 m. Imamo negde oko 30 sviča, ta mreža bez većih problema radi preko 4 godine. Inače priključenje na mrežu košta 30 evra po kompjuteru jednokratno.
Veće probleme nam pravi grmljavina, dešava se da nam zbog statičkog elektriciteta pregori po neki port na sviču ili ceo svič.  Ali sama činjenica da ta mreža funkcioniše više od 4 godine govori da je sasvim solidno. Takođe u gradu postoje još 5 do 6 nezavisne mreže na istom principu, nisu dosad još povezane, jer imamo problem razdaljine veće od 90 m zbog konfiguracije grada. Inače za međusobnu komunikaciju koristimo Borgchat 438 koji je freewear.
Igraju se mrežne igre, Warcraft, Call of duty bez problema. Prenos filma od 700 mb sa računara na računar je za manje od 2 minuta.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Borgchat0001.JPG
(86.83 KB, 485x659)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
LG Nexus 5
Citat
Pa mi u Prokuplju imamo umrežena 56 računara, dužina UTP kablova je negde oko 4.5 km, noramlno sa svičevima na razdaljini ne većoj od 90 m. Imamo negde oko 30 sviča, ta mreža bez većih problema radi preko 4 godine.

Svaka cast ali je ovo prilicno neozbiljna mreza...

Citat
Prenos filma od 700 mb sa računara na računar je za manje od 2 minuta.

Kao i svuda gde je mrezna od 100 mbps.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 54
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ma
Citat
Pa mi u Prokuplju imamo umrežena 56 računara, dužina UTP kablova je negde oko 4.5 km, noramlno sa svičevima na razdaljini ne većoj od 90 m. Imamo negde oko 30 sviča, ta mreža bez većih problema radi preko 4 godine.

Svaka cast ali je ovo prilicno neozbiljna mreza...

Citat
Prenos filma od 700 mb sa računara na računar je za manje od 2 minuta.

Kao i svuda gde je mrezna od 100 mbps.
zn
Ma znamo mi da može i brže 10 puta odnosno gigabitna i znamo da uradimo sa optikom i imamo i alat, ali koliko para, toliko muzike.
Ova mreža košta 30 evra po računaru, a optička bi koštala 100, e tih para nema kod naših članova. Prokuplje je ovo, ne radi ni jedna firma, samo budžetlije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.