Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:04:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako tumacite kompletan natal.  (Pročitano 14042 puta)
18. Jan 2007, 05:12:01
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T-68
Ovde bi mogao neko od iskusnijih astrologa da napise kako tumaci kompletan natal. Sta prvo gleda, zasto to, sta gleda za intelekt, za karakter odakle pocinje i na cemu zavrshava. Ja lichno nemam puno iskustva sa tumacenjem kompletnih natala... krv propisam dok zavrsim neki i opet nisam zadovoljan pa necu josh da dajem svoje misljenje na  tu temu sem par "saveta" koje su mnogi astrolozi rekli.

1. uvek se prvo gledaju vladajuce planete
2. Jedan aspket slaba vajda da zadovoljava tumacenje ako ga drugi ne podrzava.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Tumačenje natalne karte vrlo je kompleksna stvar. Treba obratiti pažnju na mnogo stvari.

- važan je znak u kojem se nalazi Sunce, Mjesec, Ascendent i dispozitor Asc te eventualni stelij
-  gledam postoji li planeta u prvoj kući ( osoba često ima obilježja te planete)
- pogledam je li  pasivna ili aktivna struktura ličnosti, u kojem ja znaku pečat horoskopa( koja kvaliteta i element dominiraju) i pokušam shvatiti osnovne  karakterne   crte i načine reagiranja i ponašanja
- zatim gledam planete po znakovima i kućama - Sunce pokazuje  temeljnu strukturu ličnosti i motivacije, ego, svijest;  Mjesec  obarasce reagiranja na podražaje, nesvijest, naše emocije, dušu ; Merkur pokazuje na koji način  prikupljamo, obrađujemo i dalje prenosimo različite informacije i usko je vezan uz učenje i  komunikaciju s okolinom; Venera pokazuje  u ženskom horoskopu način na koji  žena voli, a u muškom tip muškarca koji joj je fizički privlačan, te  je vezana uz poimanje ljubavi, i užitak općenito, uz sve materijalno; Mars pokazuje na koji način i na kojem području života  trošimo najviše energije, kako reagiramo, u ženskom horoskopu  tip muškarca koji joj je fizički privlačan, u muškom način na koji voli i pokazuje svoju muškost i emocije u odnosu; Jupiter  poveča sve gdje se nađe, vezan je uz društvo u kojem živimo, ali je i pokazatelj smisla života;  Saturn ukazuje na oblike izražavanja u kojima osoba postaje suzdržana, gdje postoje nekakve kočnice, gdje je njezina energija sputana ili ograničena.Ta se unutarnja kočnica javlja stoga jer je upravo ta razina iskustva osobi  previše važna, bilo na svjesnom, ili nesvjesnom nivou i usko je vezan sa karmom.

Treba uskladiti  mnogo stvari, a svaka osoba je individua za sebe.

Treba obratiti pažnju na aspekte, koji dominiraju, analizirati svakog za sebe, zatim pogledati ima li  koja konfiguracija ( stelij, T križ, jod,...), kakav je obrazac  horoskopa ( zvijezda, lokomotiva, vjedro,...), nalaze li se planeti na uglovima, pogledati dispozitore,  mnogo, mnogo stvari, i tada  sve uklopiti u cjelinu.

Upravo zato stalno naglašavam da se karta gleda u cjelini, a ne dio po dio.
« Poslednja izmena: 18. Jan 2007, 11:57:02 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Odlichna tema,ovdje bi mogli svi stavljati svoja iskustva.

Lako je raditi shkolske primjere natala,ali chesto natal odudara od shablona.Mada, dobro reche jednom, jedna moja poznanica,uchenik astrologije,kao shto sam i ja:

"Kad uzmem natal i ne vidim prichu,bacam kartu" i ta joj je dobra.

Ne treba se zamarati da bi vam neko rekao hvala,a nekada ni to.

Pored onog shto je napisala Lenora,dodala bih:

Ja najvishe paznje posvecujem Mjesecu,jer je on dusha horoskopa.Gdje nam je Mjesec tu se najvishe dajemo i tu smo najosjetljiviji.Ako je nekom Mjesec u drugoj kuci,okrenut je materijalnom,ako je u petoj,okrenut je ljubavi,zabavama i djeci,ako je u VII u pitanju je brak.

Zatim isto tako,gledam gdje je otishao vladar Asc,u koju kucu u koji znak....kakave aspekte pravi...

Gledam koliko je planeta u vatrenim,koliko u vazdushnim,zemljanim i vodenim znacima.
Ako preovladavaju planete u vodi,osoba je duboko emocionalna,zemlja,ukazuje na materijalni pristup svemu....

Zatim gledam koliko je planeta u kardinalnim,fiksnim i promjenjivim znacima...

Da li su planete u sjedishtu,da li su egzaltirane ili u padu...

Problem nastaje npr,kada imamo vrh chetvrte  u Raku,a vladar Mjesec otishao u Strijelca Smile ili IX kucu,ajd sad isprichaj prichu,kazesh IC u mjestu rodjenja,a vladar na putu  Smile

Ili  vrh IX u Raku a Mjesec u Strijlecu i sl stvari,kad je pricha kontradiktorna.

Mene je uvjek najvishe privlachila ljubav a i poshto sam u braku,kuca braka,jer ipak ,mogla sam da analiziram svoj brachni ziovt.
Od trenutka sklapanja braka,pa do sada.
Znachi ,jako je bitno pored knjiga,teorije i praktichni dio.
Imam veliki registrator natalnih karti mojih poznanika ili karakteristichnih osoba po bilo chemu,chije zivote pratim.Tako se najbolje uchi,na tranzitima.
Chujem Ceca u zatvoru,nadjem njen datum u novinama,ukucam dan kad je zatvorena,tranziti mi pokazu,aspekt velikog krsta izmedju njenog natala i situacije na nebu.
To ne znachi da ce svak,normalno otici u zatvor kad mu se dese slichni aspekti,al eto upucuje slika na neke tegobe zivotne...itd,itd...ja sam bar tako uchila...
Znachi polako,sistematski,svak dodushe ima svoj stil.Neko od jedne rechenice napishe deset,ja to ne umijem a divim se tim ljudima.U sushtini meni je bitna sushtina,a ne duga pricha,al se ipak divim takvim ljudima.

Znachi pricha ce doci sama,a najvishe ce pomoci,osim knjiga, iskustvo,pracenje dogadjaja vama bliskim osobama.

« Poslednja izmena: 18. Jan 2007, 19:46:55 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T-68
A sta ako ima vise vladara, recimo osoba ima upliv So na 2 znaka, pa asc-a to vec daje 4 Vladara. Kako odrediti ? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
A sta ako ima vise vladara, recimo osoba ima upliv So na 2 znaka, pa asc-a to vec daje 4 Vladara. Kako odrediti ? Smile

Kako Sunce može imati utjecaj na dva znaka? Sunce se nalazi u jednom znaku i ispoljava karakteristike tog znaka u kojem se nalazi. ( mada se nalazi na samom kraju nekog znaka, čak na 29° npr. vage, ta osoba je vaga, a ne strijelac).
Što se tiče Asc, ista stvar. Jedino može kuća sadržavati dva znaka u sebi ( ako je jako velika, ponekad i tri, tada je jedan umetnuti, i njegove se karakteristike ispoljavaju kasnije u životu) što znači da su u tvoj kakakter integrirane karakteristike oba znaka.  Upravo zbog toga smo tako kompleksne osobe i razlikujemo se jedni od drugih.
« Poslednja izmena: 19. Jan 2007, 08:39:40 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
A sta ako ima vise vladara, recimo osoba ima upliv So na 2 znaka, pa asc-a to vec daje 4 Vladara. Kako odrediti ? Smile
Što se tiče Asc, ista stvar. Jedino može kuća sadržavati dva znaka u sebi ( ako je jako velika, ponekad i tri, tada je jedan umetnuti, i njegove se karakteristike ispoljavaju kasnije u životu) što znači da su u tvoj kakakter integrirane karakteristike oba znaka.  Upravo zbog toga smo tako kompleksne osobe i razlikujemo se jedni od drugih.
asc može imati dva vladara - u slučaju da je u škorpionu (mars i pluton), vodenjaku (saturn i uran) ili ribama (jupiter i neptun)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T-68
A sta ako ima vise vladara, recimo osoba ima upliv So na 2 znaka, pa asc-a to vec daje 4 Vladara. Kako odrediti ? Smile

Kako Sunce može imati utjecaj na dva znaka? Sunce se nalazi u jednom znaku i ispoljava karakteristike tog znaka u kojem se nalazi. ( mada se nalazi na samom kraju nekog znaka, čak na 29° npr. vage, ta osoba je vaga, a ne strijelac).
Što se tiče Asc, ista stvar. Jedino može kuća sadržavati dva znaka u sebi ( ako je jako velika, ponekad i tri, tada je jedan umetnuti, i njegove se karakteristike ispoljavaju kasnije u životu) što znači da su u tvoj kakakter integrirane karakteristike oba znaka.  Upravo zbog toga smo tako kompleksne osobe i razlikujemo se jedni od drugih.
Pa  ako je na 29 stepenu.. opet ima od oba znaka po nesto.. cak i ako je na 28 on vec hvata i sledeci..
Upliv se meri 10 dana po rodjenju, tri dana je najjci posle naglo pada.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
A sta ako ima vise vladara, recimo osoba ima upliv So na 2 znaka, pa asc-a to vec daje 4 Vladara. Kako odrediti ? Smile
Što se tiče Asc, ista stvar. Jedino može kuća sadržavati dva znaka u sebi ( ako je jako velika, ponekad i tri, tada je jedan umetnuti, i njegove se karakteristike ispoljavaju kasnije u životu) što znači da su u tvoj kakakter integrirane karakteristike oba znaka.  Upravo zbog toga smo tako kompleksne osobe i razlikujemo se jedni od drugih.
asc može imati dva vladara - u slučaju da je u škorpionu (mars i pluton), vodenjaku (saturn i uran) ili ribama (jupiter i neptun)

Naravno da može, to je razumljivo . No nisam govorila o  vladaocu Asc, već o znaku u kojem se  Asc nalazi  ( točci našeg prvog udisaja, ulaska duše u fizičko tijelo - vezano uz znak u kojem se Asc nalazi). Jer naša fizička obiležja ipak su vezana uz znak u kojem se Asc nalazi, više nego uz vladaoca(ce) Ascendenta.
Pa  ako je na 29 stepenu.. opet ima od oba znaka po nesto.. cak i ako je na 28 on vec hvata i sledeci..
Upliv se meri 10 dana po rodjenju, tri dana je najjci posle naglo pada.
Citat

To ovisi od astrologa do astrologa, moje mišljenje i iskustvo nije takvo. Za mene  Sunce djeluje  isključivo na onaj znak u kojem se nalazi.
« Poslednja izmena: 19. Jan 2007, 14:41:59 od Lenora »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Pa sad me bunite skroz...
Moj Asc je u Ribama..i sad bi trebalo da ja posmatram oba vladara podjednako, ili da dam prednost onome koji je bolje postavljen-jači ...ili da gledam prvo jačeg pa onda slabijeg...??

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Ericsson T-68
I mene buni, al sta da radim. Proucavaj pa saznaj. Eto dobre konstruktivne astroloske spike Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:04:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.