Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:35:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Божић  (Pročitano 13916 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
 Smile Smile Smile
E, dragi moji ,i vi svi ostali,zelim i vama sve najbolje u Novoj 2007 god.sa jednim stihom iz Biblije a to  je Psalam 20.4
,,Da ti da Gospod po srcu tvojemu;sto god pocnes,da ti izvrsi.'' Pozdrav vasa Heldin
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46910
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
има, баш сам у Горазду нашао о "старосрбском" народном облику.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Hvala, hvala... Ispunjenje svih zelja, zdravlja, srece, ljubavi, mastanja, sanjarenja, debata...  Smile

Reloader- onda koristi staroslovenski, u potpunosti!  (Ja cu paziti, i ispravljati tvoje gramaticke greske i dalje...  Smile)
Nemoj lupetati i iznositi po jednu rec! 


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
jezik je ziva stvar - niko ne moze da natera ceo narod da govori drugachije nego shto govori,a narod jesu sachinjavali svinjari i govedari u vecini Smile

shto se tiche pisma ,srpski jezik se moze pisati i kineskim ideogramima pa da ostane srpski - jer pismo je tehnichka stvar (stvar konvencije). zato mi nije jasna ta rechenica da jednostavnije nije korisnije ....

Нико и није натерао народ да говори другачије, једноставно је ОМОГУЋЕНО и тим свињарима и говедарима да могу да пишу упрошћавајући високи књижевни језик. Касније је захваљујући појединим идиотима наше књижевности "народни" језик постао доминантан а узвишени књижевни језик нестао. Као резултат, између осталог, срБски језик је имао пре реформе 120.000 речи, реформом се свео на 12.000 од тога пола Турцизама, касније смо почели да пишемо усташким писмом, одаљили смо се од братских народа и културолошки изгубили везу са Ликом и Далмацијом, рецимо (што је касније условило и њихову сепарацију од стране Хрватске).

СрБски се не може писати кинеским идеограмима и да остане срБски јер сваки језик има своје писмо.

Писмо није само техничка ствар, писмо је одраз стваралаштва, креативности, културе и идентификације једног народа.

Reloader- onda koristi staroslovenski, u potpunosti!  (Ja cu paziti, i ispravljati tvoje gramaticke greske i dalje...  Smile)

Чим га научим  Smile

Nemoj lupetati i iznositi po jednu rec!

Е баш 'оћу!  Smile
« Poslednja izmena: 01. Jan 2007, 14:14:58 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
~Reoader~

Imam ja gramatiku i citanku iz staroslovenskog!

Da li zelis da ti posaljem?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Имам неке e-book-ове али хвала на предусретљивости  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ponudjen, k`o pocascen!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A,joj,Roleader,nepopravljiv si,tako ponesto znam u zivotu,ali mi nije jasno otkud crpis,ove podatke sa brojkama,pa ovo nikad cula za ustasko pismo i tako - da li znas,da u Bibliji stoji,da ce za svaku praznu rijec koju kazu ljudi odgovarati Bogu,ako ti je zivotna filozofija ona koju si u jednom postu prije napisao,. nesto je u raskoraku,ili praksa ili teorija,ili nepostivanje Boga i svetih knjiga i 10 zapovjedi. Po nekoj logici,sobzirom na naslov teme,ocekujem ovdje ljude koji su lli za ili protiv Bozica,ljude koji postivaju ljude sve,,kaze opet,,ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe''Ipak kultura jednog,jezika i naroda podrazumjeva i kulturu komuniciranja,ne mozemo ovdje ko na ulici,ko u zutoj stampi,ma nedopustljivo je mrzeti druge ni u  kojem slucaju,nemoj se ljutiti jos jednoj lekciji,ali postoji nesto sto se zove prof.deformacija. Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 84
Zastava Warp zone
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Apple iPhone
Mislim da Reloadera briga za biblijske tekstove ko i mene za lanjski snijeg u Sahari  Smile
IP sačuvana
social share
Ovde stoji potpis.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 103
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Mislim da Reloadera briga za biblijske tekstove ko i mene za lanjski snijeg u Sahari Smile
E,pa kaj decki profulali ste birtiju,verojatno stojite na krivoj tracnici,ili vam cug gre  v krivom smjeru.No pa kaje probudite se.....dok Dragi Bogo ima milosti za vas,tu mi govorite o svim svecima,do bozica drzite vise ,nego je moja pra baba drzala,a sad za Bibliju briga vas,kaje  je z vama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 06:35:39
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.