Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:26:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Primarne direkcije  (Pročitano 8068 puta)
15. Dec 2006, 17:16:15
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 283
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne znam da li ima ova tema ako ima ispričavam se pa ovu obrišite.

Naime, u astrologiji postoji najjednostavnija tehnika predviđanja koja se zove "primarne direkcije". Njezin nedostatak leži jedino u tome da govori uglavnom o krupnim događajima u našim životima kao što su vjenčanje, razvod, smrt, teška ozljeda, smrt bliske osobe itd.

Kako rade primarne direkcije ?

Uzmite natalnu kartu pred sebe, odaberite jednu planetu i pomaknite ju za koliko stupnjeva želite, pritom uvažavajući činjenicu da svaki stupanj označava jednu godinu u našem životu. Dakle ako želite pogledati što vam se događa u 18 godini života uzmite recimo Sunce i pomaknite ga za 18 stupnjeva. Za to vrijeme sve ostale planete miruju. Nakon što to učiniti sa Suncem, uzmete neku drugu planetu i učiniti isto.

Koja je svrha toga ?

Direktivna planeta (tako zovemo onu planetu koju "pomičemo") tvori određene aspekte kada ju pomičemo. Konjunkcije, kvadrate, opozicije itd...Npr. ako direktivno Sunce pomaknemo za 20 stupnjeva jer želimo nešto saznati od 20 godini našeg života i ono dođe recimo na planetu Pluton i s njom izvrši konjukciju to govori da će nam se nešto jako stresno dogoditi u toj godini a možda će nam čak i život biti ugrožen. Aspekti u slučaju primarnih direkcija djeluju samo kao egzaktni - ne postoji orbis djelovanaj (ovo potonje je moje osobno mišljenje).

Volio bih saznati kakva su vaša iskustv u vezi PD i pomoći vam da nađete u svojoj natalnoj takve neke stvari.

Recimo u 90 % slučajeva kada direktivno Sunce prijeđe preko Venere osobi slijedi brak i obrnuto.

Pogledajte svoje natalne možda se iznenadite  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tema je super.

a jel gledate i tranzitne planete preko direktiranih ili samo natalne i direktirane?
i da li u obzir uzimate samo konjunkcije ili i ostale aspekte?

evo ja od značajnijih imam direktiranog neptuna koji mi je prošle godine došao na natalni DC - prošle godine i jesam upoznala jednog momka i bilo je dosta čarobno iz početka, ali veza nije opstala.
dok mi je prije 6 godina merkur došao na natalno sunce - otputovala sam u inozemstvo zbog studija.

sad će mi jupiter radit trigon na direktiranu veneru - pa me zanima hoće li čega bit..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 283
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo vidim da koristite različite sisteme kuća ja ću samo reći da se meni kao najprecizniji pokazao Placidus kao i ostali sistemi.
S obzirom da imam 19 godina ne moraš mi govoriti "vi"  Smile

Tako je, gleda se svaki aspekt a ne samo konjukcija iako treba naglasiti da je konjukcija kroz primarnu direkciju najsnažnija konjukcija.
U odnosu na solarnu kartu i slično primarne direkcije nemaju veliki utjecaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
lol vindex, ja sam vikala svim forumasima ovdje zainteresiranima za ovu temu Smile

a ja sam pročitala da ljudi naveliko koriste i trnazite na direkcije i da su jako zadovoljni rezultatima..
ako samo gledam direkcije s natalom - po tome ću se onda ženit za 9 godina..dok mi bude 36 - majko mila Smile
ne sviđa mi se  Smile
što bi označavao direktirani mjesec u konjunkciji sa natalnim saturnom i u opoziciji s venerom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Linux
Browser
Galeon 1.2.11
Meni nije jasno....Kako to mislite ``pomerimo planetu``??Jel samo pomerimo npr. Sunce, a ostalo gledamo po natalu bez ikakvog pomeranja???    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 6030
Vidis ja ovde imam problem jer mi je citava desna polovina karte prazna, od IC do MC ima samo blizu IC neptun i merkur a skoro na MCu je mesec, sve izmedju je prazno. Da li u tom slucaju treba gledati aspekte koje gradi recimo sunce ako se pomera?
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pa imate opciju na astro.com  a zove se *natal, progressions and solar arc combined* - e primarne direkcije su te solar arc - i oznacene su plavom bojom Wink

tak da ne morate pjesice racunat Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ma otkud ti sa astro com- a znaju koliko ja želim pomaknuti svoje Sunce  Smile Smile

Jako zanimljiva tema, idem da primenim...
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 220
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da, ne znaju to, pomeraju ti po defaultu - tj. kolko sad imas godina, za sadasnji trenutak  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:26:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.