Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:28:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpski piloti probali "F-16"  (Pročitano 22097 puta)
13. Dec 2006, 03:05:16
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Srpski piloti probali "F-16"
M. VUKSANOVIĆ, 12. decembar 2006

PRVI put u istoriji našeg vazduhoplovstva srpski piloti u utorak su upravljali američkim avionima "F-16".
Tu čast imala su četvorica naših vojnih pilota koji su se iz NATO baze u italijanskom gradu Avijanu američkim avionima vinuli u nebo.
Oni se nalaze u sastavu desetočlane delegacije Vazduhoplovnih snaga i protivvazduše odbrane Vojske Srbije koji borave u uzvratnoj poseti bazi NATO u Avijanu. Na čelu naših pilota je zamenik komandanta vazduhoplovnih snaga i protivvazdušne odbrane pukovnik Nebojša Đukanović, i sam iskusan pilot "miga 29".
Piloti iz Srbije će da lete sa pilotima iz 341 lovačkog krila američkog vazduhoplovstva avionima "F-16" i imaće višečasovne orijentacione letove sa američkim kolegama.
Delegacija Vazduhoplovnih snaga će se tokom boravka upoznati sa organizacijom i funkcionisanjem 31 lovačkog krila, čiji komandant brigadni general Robert Džejts.
Ova poseta je, prema saopštenju američke ambasade, od istorijskog značaja u odnosima između oružanih snaga dve zemlje i nastavak je specijalnih odnosa koji se izgrađuju između njih.
Podsetimo da je još pre pola veka, posle sukoba Jugoslavije sa Informbiroom, u sklopu modernizacije naše armije, iz SAD stiglo više američkih aviona tipa "sejber" i "tanderdžit", koje su tada predstavljali savremene zapadne vazduhoplove. Oni su izbačeni iz upotrebe krajem šezdesetih godina prošlog veka, uvođenjem ruskih "migova" u naše ratno vazduhoplovstvo.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
drugim rechima ,tadic ce da uzme proviziju da bi mi kupili f-16 umesto remonta mig-29 i da se sluchajno ne bi usudili da se ikad vishe usprotivimo amerima ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH E250
Ne bi se ja toliko tome cudio bracika. Ameri su danas jebachi, htjeli mi to priznati ili ne. Rusi imaju mozda jache oruzje ali vojska im nema hljeba da jede. Ja sam i sam vojnik i znam da tenk ili bilo sta drugo ne radi bez covjeka. Tako da ovu vijest ne smatram tragedijom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
a da li neko od vas zna sta se desilo sa Iranskim F-14 uoci sukoba sa americkim snagama?
pa sasvim slucajno svima- pa i radarskom sistemu, je crkao radar, sistem svoj-tudj, kompletna elektronika, i to bas pri susretu sa americkim avionima. hmmmm  slucajnost?
kasnije je dokazano da su imali virus, koji se aktivirao sa avaksa, po potrebi.
eto kakve avione su im prodali, vec u startu da se obezbede.
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 338
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Nokia 3600
Pa normalno, zato biraš oruzje one zemlje s kojom su najmanje šanse za sukob, Rusije, naravno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Samsung S7
Opet idemo glavom kroz zid..........Gledajte ovako ,za remont 2 miga nama treba 10.000.000 , a za kupovinu F16 oko 18.000.000.Tu je racunica u pitanju ,pa sta vi mislite da cemo se boriti avijacijom protiv jednih ili drugih?Auuu bre .......dajte sletite malo.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Samsung SGH E250
vidi collosus ako od nekoga kupis neki tako slozen aparat kao sto je avion onda se ugovorom obicno vezes da ce ga odrzavati onaj koji ga je i prodao.Naravno druga je pricha da neces dobiti sve originalno kao i ono oruzje koje ta zemlja ima u svom sastavu. Poenta kod prodaje oruzanih sistema nije sama prodaja koliko odrzavanje i redovni remont koji se ugovara (kao za kola). Ako nisi sistem odrzavao kod "ovlascenog servisera" gubis garanciju na njega. Tako ne mozes da kazes da li je kvar posljedica tvronichke greske ili tvog nemara. Od bilo koga da kupis sredstva tako je. Inache chisto sumnjam da su ameri nekim virusom sjebali radar na avionima. Kao prvo radi se o staroj radaraskoj tehnici koja ne koristi softver u obliku kakvog ga mi znamo i kojeg mozes da zarazis virusom kao neki personalni racunar. Prije ce biti da je prodata falsh verzija (kao sto se obichno i radi) koja je jednostavno otkazala.
Sto se tice sukoba sa bilo kim mislim da nam je danas ista sansa da zaratujemo sa rusima kao i sa amerima. U svijetu vlada interes a ne prijateljstvo. Tako da od rusa nema nista po tom pitanju. Niti je ikad ista i bilo.
Ma koliko mi to zeljeli da priznamo ili ne priznamo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
HTC Touch Pro
Inache chisto sumnjam da su ameri nekim virusom sjebali radar na avionima. Kao prvo radi se o staroj radaraskoj tehnici koja ne koristi softver u obliku kakvog ga mi znamo i kojeg mozes da zarazis virusom kao neki personalni racunar. Prije ce biti da je prodata falsh verzija (kao sto se obichno i radi) koja je jednostavno otkazala.


gresis, virus je nadjen- a ako mislis da i ostali koriste radare od tonu sa gomilom katodnih cevi gresis jos vise. procesljaj na netu, bila je velika afera povodom toga.


Sto se tice sukoba sa bilo kim mislim da nam je danas ista sansa da zaratujemo sa rusima kao i sa amerima. U svijetu vlada interes a ne prijateljstvo. Tako da od rusa nema nista po tom pitanju. Niti je ikad ista i bilo.
Ma koliko mi to zeljeli da priznamo ili ne priznamo.

kako ovo komentarisati? da li si ikad bio u rusiji? ja sam se nedavno vratio i tamo sam proveo nekoliko nedelja i to ne prvi put. a studirao sam i u SAD. e pa sad..... ako treba da ti objasnim sta rus oseca prema srbima, a sta amerikanac.... Smile  rusi su nas spasili od nestanka barem 3 puta. a ko ce od rusa ici da ratuje protiv srba? a sa amerikancima smo vec ratovali. svet je veoma polarizovan, a mi imamo tu srecu da jedna od supersila nas smatra bratskim narodom. druga prijateljskim, a ova treca nas je napala i deklarisani je saveznik svih nasih neprijatelja.
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 338
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 3600
Slazem se sa colossus1167
Nije 1999. tako daleko, ma šta političari o tom pričali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 03:28:24
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.