Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:36:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ponovo frka oko Guce  (Pročitano 1325 puta)
30. Avg 2006, 09:17:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
SABORSKA MAFIJA HOĆE DA ME UBIJE

Slobodan Jolović, prvi čovek opštine Lučani i Mesne zajednice Guča i predsednik Organizacionog odbora Sabora trubača, tvrdi da su pokušali da ga likvidiraju bivši "gospodari" najveće srpske smotre trubača

Znam imena onih koji su pokušali atentat, ali zbog istrage koja je u toku moram da ćutim

Slobodan Jolović, prvi čovek opštine Lučani i Mesne zajednice Guča i predsednik Organizacionog odbora Sabora trubača, koji danas počinje u Guči, tvrdi za Press da je pokušala da ga likvidira "saborska mafija". On tvrdi da je razlog za to činjenica što je u poslednje četiri godine sprečio ilegalne tokove novca i nastavak bogaćenja onih koji su vodili Sabor trubača pre njegovog mandata.
- U poslednje četiri godine u Guči je urađeno više nego u poslednjih 40, jer su sredstva od festivala počela da se prelivaju u opštinu, a ne u džepove "saborske mafije". Zbog toga sam pre dva meseca mogao da platim glavom, pošto su pokušali da me ubiju. Ja znam imena onih koji su pokušali atentat, ali zbog istrage koja je u toku moram da ćutim. Samo mogu da kažem da su ti ljudi povezani sa jednom našom velikom strankom, mada ne znam na kom stranačkom nivou je dogovorena moja likvidacija, ali se nadam da će uskoro javnost o tome biti obaveštena.
Da podsetimo, Jolović je pre dva meseca pretučen bezbol palicom ispred svog stana u Guči. Uprkos tome, Jolović tvrdi da će ovogodišnji sabor proteći bez ikakvih problema:
- Ne zaboravite da je Guča počela 1960, kao skup trubača, koji je pratilo 90 odsto starih ljudi, a danas je to sabor koji posećuje 90 odsto mladeži, od čega je 10 odsto iz inostranstva, a mi se nadamo da će uskoro doći dan kada će u Guči biti više stranaca nego domaćih gostiju. Naravno, za to prvo treba spremiti infrastrukturu.
Guča je u odnosu na prošlogodišnji sabor gotovo potpuno obnovljena. Utvrđeno je korito Belice, napravljen treći most, koji skraćuje put ka autobuskoj stanici, završeni radovi na pozornici, koja je sada jedna od najsavremenijih u Evropi, završena svlačionica, pres-centar i ambulanta, a napravljen je i motel, kao i veliki bazen. Guča će po prvi put dobiti javni WC i javno kupatilo.
Guča je za vreme Sabora, nažalost, gotovo redovno do sada bila i poprište velikih tragedija. Samo prošle godine poginulo je sedam mladih ljudi, a broj nesreća, manjih ili većih, bilo je gotovo desetak dnevno svakog dana sabora. Prvi čovek Guče kaže da se na tome najviše radilo i da će ovog puta sabor biti što je moguće bezbednije.
- Najveći problem na čitavoj teritoriji opštine Lučani su klizišta, kojih je bilo oko 300 na 700 km puteva u opštini, a najugroženiji put je bio Čačak - Guča - Ivanjica, na kome je bilo 15 velikih klizišta, koja su potpuno sanirana, a to je od najvećeg značaja, posebno u vreme festivala. Sada se postavljaju turistička signalizacija, mape, putokazi, oglasne table, mada još fale saobraćajne signalizacije i odbojni branici, ali ne možemo baš sve sami. Važno je da smo spremni za prijem oko 600.000 gostiju, tako da će tutnjati brda - kaže na kraju Jolović.
Ovogodišnji, 46. po redu Sabor trubača u Guči otvoriće premijer Vojislav Koštunica u ime srpske vlade, koja je sabor i zvanično proglasila srpskim brendom.
A. PAVLOVIĆ

Učlanio se u SPS 6. oktobra 2000.

Slobodan Jovović je jedini član SPS-a koji se učlanio u stranku 6. oktobra 2000, dan posle demokratske revolucije u Srbiji, iako do tada nije bio član nijedne partije. Ovaj tipično srpski potez Jolović je kratko prokomentarisao:
- Kada sam video ko sve "pišti i vrišti" po Lučanima i Guči u tim protestnim šetnjama, iz inata sam se učlanio u SPS. Nisam mogao da dozvolim da neradnici dođu na vlasti samo zato što su protiv Slobe, jer je ovo malo mesto i svi se znamo. Da sam bio u pravu, najbolje pokazuje moja pobeda na lokalnim izborima.

Guča uskoro pod zaštitom UNESCO

Guča će se uskoro naći i pod zaštitom UNESCO, poput Festivala u Riju ili Oktobar festa u Minhenu. Provereni recept dva najveća svetska karnevala, spoj tradicije i ambicije, iskoristili su organizatori Sabora u Guči i od srpske trube napravili srpski brend. Svetski turistički pregaoci upisali su ime Guče ove godine u gotovo sve ozbiljnije turističke ponude, a organizatori sabora ove godine očekuju da će u Guču od 30. avgusta do 3. septembra doći između 600.000 do 700.000 posetilaca. Guča je imala uspone i padove, ali je ona danas bez ikakve sumnje ono po čemu nas Evropa i svet u pozitivnom smislu prepoznaju.
Slobodan Jolović kaže da je postupak upravo u toku, a sada se sa sigurnošću može obelodaniti da će od 2010. godine biti najmanje dve godišnje manifestacije u Guči, od čega će jedna biti svetski sabor trubača.
- Sabor koji počinje danas je 46. po redu, a 2010. godine biće jubilarni 50. i on će i dalje ostati kao Sabor srpskih trubača, ali će od te godine pa nadalje svake godine u Guči biti organizovan i svetski sabor trubača, u drugom terminu. Taj sabor neće biti samo po imenu svetski, već će na njemu zaista učestvovati nacionalni pobednici u trubačkim takmičenjima. Pošto će UNESCO zaštititi Guču kao svetsku baštinu, na Srbima je da pokažu i dokažu da mogu u svetski vrh u oblasti turizma.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:36:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.