Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest supruge pripadnika JSO-a okrivljenog za ubistvo Ivana Stambolića  (Pročitano 5890 puta)
07. Avg 2006, 10:35:02
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
ISPOVEST: Sanja Bujošević, supruga pripadnika JSO-a Nenada Bujoševića, okrivljenog za ubistvo Ivana Stambolića

PREVARILA ME VLAST DOS-a!

Moj muž je u dogovoru sa vlašću DOS-a trebalo da bude dva meseca u zatvoru i da posle svi zajedno sa lažnim ispravama napustimo Srbiju!

Prevarila me vlast DOS-a....

Deca i ja smo već dobili falsifikovane pasoše i lične karte, moja nova dokumenta su glasila na ime Sandre Rakić!

BEOGRAD - Sanja Bujošević, supruga pripadnika JSO-a Nenada Bujoševića Ramba, koji je osuđen na 35 godina zbog ubistva Ivana Stambolića, tvrdi da je njen muž "žrtva političke igre DOS-a"! U ispovesti za Press, ona otkriva da se Nenad "predao posle dogovora sa DOS-ovom vlašću" i da mu je "obećano da će brzo biti pušten na slobodu"! Sanja tvrdi da je od države dobila lažni pasoš i da je sve bilo spremno da sa Nenadom i decom napusti zemlju!
- Ovo prvi put govorim javno. Tvrdim da je Nenad otišao u zatvor po dogovoru sa DOS-ovskom vlašću, i to dobrovoljno! Po tom sporazumu sa rukovodstvom DOS-a, trebalo je da ostane u pritvoru dva meseca dok se ne reši slučaj Ibarske magistrale. Njihova ideja je bila da tako zadovolje javno mnjenje, da DOS dobije političke poene, a da Nenad izađe iz zatvora! Deca i ja smo već dobili lažne pasoše za odlazak iz zemlje. Meni su lažni pasoš i lična karta glasili na ime Sandre Rakić! I ti pasoši postoje, nalaze se u spisu predmeta u sudu. Međutim, posle su ga prevarili i ostavili da trune u zatvoru - tvrdi Sanja Bujošević.
Posetio ga Čeda
Na pitanje sa kim se njen suprug dogovorio, Sanja odgovora da se "zna koji su ljudi tada bili na vlasti".
- Znate i vi ko je tada bio na vlasti i sa kim je mogao da se dogovori. U spisima ovog predmeta i piše da je Čedomir Jovanović posećivao Nenada u zatvoru. Verujem da je to dovoljno - kaže Sanja.
Ona objašnjava da je ovaj "dogovor" Nenad dobio kao "vojnik" i da ga je on "shvatio kao naređenje koje treba da izvrši".
- Moj muž je pre svega vojnik koji je naučen da izvršava naređenja. Nije on za političke igre. On i dan-danas, posle pet i po godina iza rešetaka, veruje da je na zadatku. Jednostavno, on je naučio da preživljava u teškim okolnostima, jer mu je to posao. Obučavan je kod ruskih specijalnih jedinca "Alfe". On je samo izvršavao naređenja koja je dobio i ne oseća se krivim. Ne zaboravite da se on dobrovoljno predao - kaže Sanja.
Ona dodaje da se "niko nikad nije pitao po čijem nalogu su Nenad i ostali otišli tamo".
- O mom mužu i njegovim kolegama iz JSO-a do sada je pričano sve i svašta. Niko se ne pita po čijim su instrukcijama tamo, niti kako njihove porodice stradaju. Nenad će i pored svega uvek imati našu podršku, bez obzira na to da li će u zatvoru ostati 30 ili 50 godina! Faktički, on je dobio 105 godina robije! Dva puta mu je izrečeno po 15 godina u slučaju Ibarske magistrale. Potom je dobio 40 godina u slučaju ubistva Ivana Stambolića, pa je ta kazna, na kraju, smanjena na 35 godina - kaže Sanja.
"Srbija zauvek"
Sagovornica Pressa potvrdila je da je njen suprug u samici od 23. februara 2001. godine, iako su ga upravnici zatvora, advokati i članovi njegove porodice ubeđivali da pređe u grupnu sobu!
- Nenad je od prvog dana pritvora odlučio da bude u samici u kojoj je do sada proveo 1.994 dana! Ćelija u kojoj boravi je rupa. U njoj može da napravi bukvalno tri koraka, dok raširenim rukama može da dotakne zidove. U ćeliji uopšte nema dnevnog svetla, a količina kiseonika je ograničena, jer nema prozor i smeštena je u podrumu. Uprkos svemu, on je dobro. Kažem vam, Nenad je vojnik, specijalac i sportista. Rođen je u Švajcarskoj i mogao je tamo da ostane da živi, ali je odabrao da dođe u Srbiju i bude u JSO-u. I danas kada mi šalje pisma ne zaboravi da napiše "Srbija zauvek!" - kaže njegova supruga.
S. Dž. Stojanović

Ubistvo Stambolića i zločin na Ibarskoj

Prema sudskim presudama, Nenad Bujošević, koji je bio komandir antiterorističke jedinice JSO, učestvovao je u zločinu na Ibarskoj magistrali i ubistvu bivšeg predsednika Predsedništva Srbije Ivana Stambolića. Na Ibarskoj magistrali Bujošević je pružao logističku podršku Nenadu Iliću koji je vozio "kamion ubicu". Kod ubistva Ivana Stambolića, Bujošević je zajedno sa Brankom Berčekom, Leonidom Milivojevićem, Dušanom Maričićem Gumarom i Nenadom Šareom odveo Stambolića na Frušku goru, gde su ga ubili i zakopali u jamu sa krečom.

Porodica ostala uz Nenada

Sanja Bujoševića kaže da bez obzira na sve Nenad od prvog dana pritvora ima potpunu podršku porodice.
- Nenadu su dozvoljene dve posete mesečno, jednom idem ja sama, a drugi put ga posećuju roditelji, ili mu odvedem decu. Svakog dana mu nosimo ručak kako bi mu bar malo olakšali muke. Iako nije kod kuće, Nenad se pita za sve važne porodične odluke! Konsultujem ga kada deca treba da putuju negde sa školom ili kada razmišljamo koji sport ili aktivnost van škole da pohađaju. Za ovih pet i po godina nismo imali bračnu posetu! Nemamo ni zajedničku porodičnu sliku! Naša ćerka je imala samo šest meseci kada je Nenad pritvoren. Sada ima šest godina, dok sin ima sedam. Kada saberem koliko su deca bila sa njim, ispada da ih je za četiri godine video svega jedan dan! Ipak, bitno je da se viđamo i da funkcionišemo kao porodica - ističe Bujoševićeva supruga.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.