Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Očuh pe­glom pe­kao de­ča­ka  (Pročitano 2347 puta)
19. Jul 2006, 01:55:00
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
USLED po­sle­di­ca te­škog zlo­sta­vlja­nja, na deč­jem ode­lje­nju Zdrav­stve­nog cen­tra "Dr La­za La­za­re­vić" u Šap­cu, ho­spi­ta­li­zo­van je pe­to­go­di­šnji J. K. iz ovog gra­da. Na te­lu ma­li­ša­na pri­met­ne su čak 23 ope­ko­ti­ne, od ko­jih su tri naj­ve­ro­vat­ni­je na­ne­te vre­lom pe­glom! Još dvo­je de­ce, ovih da­na, bi­li su žr­tve sek­su­al­nog is­ko­ri­šća­va­nja ro­di­te­lja, ali is­tra­žni or­ga­ni o ovim slu­ča­je­vi­ma ne­ra­do go­vo­re.
Ka­ko "No­vo­sti" sa­zna­ju, zbog sum­nje da su po­či­ni­li kri­vič­no de­lo zlo­sta­vlja­nje i mu­če­nje uhap­še­ni su de­ča­kov očuh P. M. (30) iz Ku­pi­no­va (op­šti­na Pe­ćin­ci) i nje­gov pri­ja­telj D. J. (20) iz Za­bla­ća. Na­kon sa­slu­ša­nja, Sa­nja Lu­kić, is­tra­žni su­di­ja Op­štin­skog su­da u Šap­cu, obo­ji­ci je od­re­di­la pri­tvor.
Lu­ki­će­va je ju­če re­kla da "u ovoj fa­zi is­tra­ge, ne že­li da da­je bi­lo ka­kve iz­ja­ve". Ipak, sa­zna­li smo da je bes­po­moć­ni de­čak zlo­sta­vljan u srem­skom se­lu Ku­pi­no­vo, gde je nje­go­va maj­ka za­sno­va­la no­vu brač­nu za­jed­ni­cu.
Po sve­mu su­de­ći, J. K. je zve­r­skoj tor­tu­ri bio iz­lo­žen du­že vre­me­na, o če­mu sve­do­či dva­de­se­tak ope­ko­ti­na od ci­ga­re­ta. Ta­ko­đe, na­ne­te su mu i tri ši­re ope­ko­ti­ne, pa se pret­po­sta­vlja da su se mu­či­te­lji slu­ži­li i pe­glom.
Ni di­rek­tor ša­bač­kog Zdrav­stve­nog cen­tra dr Slo­bo­dan Mir­ko­vić, ni­je mo­gao ni­šta da nam ka­že o sta­nju de­ča­ka, prav­da­ju­ći se "da se ose­tlji­vom te­mom ba­ve pra­vo­sud­ni or­ga­ni".
Ka­ko smo us­pe­li da sa­zna­mo, de­te se uspe­šno opo­ra­vlja i adap­ti­ra­lo se na no­va li­ca u bol­nič­koj sre­di­ni. Pret­po­sta­vlja se i da će na­kon ot­pu­sta iz bol­ni­ce, bi­ti sme­šte­no u ne­ku od hra­ni­telj­skih po­ro­di­ca.
- Ne mo­gu vam ni­šta re­ći jer je to u in­te­re­su da­ljeg po­stup­ka, ali i žr­ta­va ko­je bi tre­ba­lo da se što ma­nje iz­la­žu do­dat­nom pri­ti­sku jav­no­sti - re­kao nam je Sa­ša Kne­že­vić, is­tra­žni su­di­ja Okru­žnog su­da u Šap­cu, kod ko­ga su pro­ce­su­i­ra­na osta­la dva slu­ča­ja.

NA­PA­STVO­VAO SI­NA
SU­DI­JA Kne­že­vić je u ne­de­lju od­re­dio pri­tvor Lj. M. iz Šap­ca, zbog sum­nje da je iz­vr­šio de­lo si­lo­va­nja nad svo­jim sed­mo­go­di­šnjim si­nom. Na­kon što ga je maj­ka na­pu­sti­la, de­čak je ži­veo sa ocem i ba­kom (oče­vom maj­kom), ko­ja je i pri­me­ti­la da se ne­što čud­no de­ša­va.

SI­LO­VAO ĆER­KU
NA­KON sa­slu­ša­nja kod su­di­je Kne­že­vi­ća, iza re­še­ta­ka se na­šao i M. D. iz Ba­no­vog Po­lja (op­šti­na Bo­ga­tić), za ko­ga se sum­nja da je sek­su­al­no zlo­sta­vljao 13-go­di­šnju ćer­ku. Nje­mu se na te­ret sta­vlja da je po­či­nio kri­vič­no de­lo si­lo­va­nje sa ro­do­skr­na­vlje­njem.
Ni­jed­no od de­ce još uvek ni­je sa­slu­ša­no, a u po­stup­ku će bi­ti oba­vlje­na i psi­hi­ja­trij­ska ve­šta­če­nja i oče­va i oču­ha.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile ne zatvor..njima bih daleko goru kaznu odrapila..upropastiti detetu zivt doveka..ostaviti traume, i onda nakon 20 godina ziaci iz zatvora i ponasati se kao da nista nije bilo..ili izigravati pokajnika..ma kako nece da vrate smrtnu kaznu....jadna deca...kome sve Bog ne daje decu to je zalosno
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Kle­šti­ma mu­čio pa­stor­ka
A. DE­LIĆ, 19. jul 2006

ŠA­BAC - Pe­di­ja­tri Zdrav­stve­nog cen­tra "La­za La­za­re­vić" u Šap­cu, ka­da su pri­mi­li na le­če­nje ma­log K. J. ni­su mo­gli da pre­bro­je ope­ko­ti­ne po nje­go­vom sto­ma­ku, le­đi­ma, no­ga­ma, ru­ka­ma, ša­ka­ma, dok su mu tri ci­ga­re­te uga­še­ne i na pol­nom or­ga­nu!
Zbog ovog mon­stru­o­znog či­na uhap­še­ni su i za­dr­ža­ni u pri­tvo­ru de­ča­kov očuh P. M. (30) iz Ku­pi­no­va (op­šti­na Pe­ćin­ci) i nje­gov pri­ja­telj D. J. (20) iz Za­bla­ća.
Naj­no­vi­ja vest o te­škom zlo­sta­vlja­nju tro­je ma­li­ša­na, od ko­jih su dvo­je sek­su­al­no zlo­u­po­tre­bi­li ro­di­te­lji, du­bo­ko je uz­ne­mi­ri­la Šap­ča­ne. Pe­to­go­di­šnji de­čak K. J. opo­ra­vlja se u ov­da­šnjoj bol­ni­ci, a nad­le­žni or­ga­ni tvr­de da će is­tra­žni po­stup­ci pro­tiv svih po­či­ni­la­ca bi­ti ur­gent­no re­ša­va­ni.
Maj­ka ne­sreć­nog de­te­ta, Ve­sna iz Vla­sa­ni­ce kod De­br­ca, ži­ve­la je sa svo­jim de­dom i ba­bom u tom se­lu. Po­tom se uda­la u Za­bla­će, ima 15-to me­seč­nu be­bu i če­ka pri­no­vu. Sa su­pru­gom je če­sto od­la­zi­la u Ku­pi­no­vo, gde ovaj ima rod­bi­nu, pa je njen van­brač­ni sin K. J. bio iz­lo­žen tor­tu­ri i kod oču­ho­ve fa­mi­li­je. Ona je ju­če do­la­zi­la da obi­đe de­ča­ka, a naj­vi­še se lju­ti­la na na­ja­vu Cen­tra za so­ci­jal­ni rad u Vla­di­mir­ci­ma da će joj de­te bi­ti od­u­ze­to i pre­da­to hra­ni­telj­skoj po­ro­di­ci.
- Po­di­gla sam ga od dvo­me­seč­ne be­be. Vi­di­te šta su mu ura­di­li. Za ovo ne­ko mo­ra da od­go­va­ra. Očuh ga je pr­vo opi­jao, po­sle gri­zao. Vi­de se i po­vre­de pe­glom i kle­šti­ma - pri­ča­la je ju­če na deč­jem ode­lje­nju u Šap­cu pra­ba­ba de­ča­ka Ve­ra, ko­ja je ta­ko­đe do­šla u po­se­tu.
Le­ka­ri­ma je pri­ja­vlje­no da je očuh P. M. po­vre­đi­vao i svo­je de­te, ka­ko bi na­vod­no, iz­dej­stvo­vao 10.000 di­na­ra po­mo­ći za le­če­nje. U Cen­tru za so­ci­jal­ni rad u Vla­di­mir­ci­ma, ju­če su nam po­tvr­di­li da su upo­zna­ti sa pro­ble­mi­ma ove rom­ske po­ro­di­ce, ina­če du­go­go­di­šnjih ko­ri­sni­ka ma­te­ri­jal­nog obez­be­đe­nja, i da je či­tav struč­ni tim an­ga­žo­van na re­ša­va­nju pro­ble­ma.
Pe­di­ja­tar Zdrav­stve­nog cen­tra u Šap­cu dr Sne­ža­na Pu­po­vac Sto­ja­no­vić, ka­že da je de­te pri­mlje­no sa naj­ma­nje 15 po­vre­da, od ko­jih su ne­ke bi­le sve­že. Ono se do­bro opo­ra­vlja, a nje­go­vo psi­hič­ko sta­nje je sta­bil­no.
Ka­ko sa­zna­je­mo, na Ode­lje­nju hi­rur­gi­je ša­bač­ke bol­ni­ce le­čen je i sed­mo­go­di­šnjak iz Šap­ca. Nje­gov otac Lj. M. u ne­de­lju je za­dr­žan u pri­tvo­ru, zbog sum­nje da je vi­še pu­ta si­lo­vao de­ča­ka.
Uoči vi­ken­da u pri­tvo­ru je za­vr­šio i M D. iz Ba­no­vog Po­lja, za ko­ga se sum­nja da je si­lo­vao svo­ju 13-go­di­šnju ćer­ku.
- Ra­di­će­mo br­zo i, uko­li­ko ne bu­du bi­la po­treb­na kom­pli­ko­va­na ve­šta­če­nja, sva tri kri­vič­na po­stup­ka bi­će okon­ča­na naj­du­že za me­sec da­na - tvr­di Vla­di­mir Ba­jić, pred­sed­nik Okru­žnog su­da u Šap­cu.

BR­ZA PRE­SU­DA
PRED­SED­NIK Vla­di­mir Ba­jić pod­se­ća da je Okru­žni sud ove go­di­ne, za ve­o­ma krat­ko vre­me us­peo da do­ne­se pre­su­du u slu­ča­ju Č. E. (36) iz Lo­zni­ce, uhap­še­nim u sep­tem­bru 2005. go­di­ne, ko­ji je blud­ni­če­njem nad de­ve­to­go­di­šnjom ćer­kom, ta­ko­đe šo­ki­rao jav­nost. Ve­će pe­to­ri­ce iz­re­klo mu je ka­znu od se­dam go­di­na za­tvo­ra.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Zlostavljani dečak se oporavlja

Petogodišnji J. K. iz Šapca zadobio 23 opekotine po celom telu, koje su mu očuh i njegov prijatelj naneli pikavcima i peglom!

ŠABAC - Petogodišnji J. K. iz Šapca, koga su zlostavljali očuh P. M. (30) i njegov prijatelj D. J. (20), oporavlja se u šabačkoj bolnici. Nesrećni dečak zadobio je čak 23 opekotine koje su mu nanete pikavcima i vrelom peglom! Lekari još ne znaju kada će biti otpušten sa odeljenja, a centri za socijalni rad Pećinaca i Vladimiraca čine zajedničke napore kako bi obezbedili adekvatan smeštaj za mališana.
Zlostavljanog dečaka doveli su 14. jula na Dečje odeljenje šabačkog Zdravstvenog centra majka i prababa. Dečak je posle pregleda hospitalizovan, a prema rečima pedijatra Snežane Pupavac-Stojanović, prilikom pregleda registrovano je 23 povreda nanetih različitim predmetima!
- Iako su povrede koje dečak ima stare nekoliko dana, bile su jasno uočljive i upečatljive. Dečak je tokom pregleda pokazivao rane po celom telu koje su mu nanete pikavcima od cigarete, peglom, kleštima. Monstrumi su dečaku gasili cigarete i na polnom organu! J. K. je ispričao i da su ga stavljali u kredenac, na peć i da su ga grizli - kaže dr Snežana Pupavac-Stojanović. Ona dodaje i da je mališan tokom pregleda davao jasne odgovore na postavljena pitanja, da je bio orijentisan i opušten i da je sada već ostvario kontakt sa bolničkim osobljem.
Veći deo vremena petogodišnji dečak provodio je kod prababe u Vlasanici kod Vladimiraca, ali i kod nove porodice koju je zasnovala njena majka Vesna u Kupinovu. Centri za socijalni rad opština Pećinci i Vladimirci, koji su zajedno angažovani na ovom slučaju, u narednom periodu preduzeće sve kako bi se za dečaka pronašao adekvatan smeštaj.
Zbog sumnje da su zlostavljali i mučili petogodišnjaka, uhapšeni su dečakov očuh P. M. iz Kupinova i njegov prijatelj D. J. iz Zablaća.
(M. Č.)

Izvor: [url=http://www.novinepress.co.yu]Press[/ur :cry:l]
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.