Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nemam pojma!  (Pročitano 11478 puta)
16. Sep 2004, 13:04:04
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 139
U mobilne se nista ne razumem Smile , jos uvek koristim isti krs koji sam kupila pre 4 i po godine, ali sam resila da se malo modernizujem. Sad planiram da kupim neki lep telefoncic, ali pre nego sto krenem u kupovinu, treba mi objasnjenje za neke stvari o kojima znam toliko da mogu da pitam da li se mazu na lebac.

Dakle, sta je to bluetooth, a sta IC port? Da li te dve stvari imaju neke veze jedna sa drugom? Koje od ta dva je vaznije ili, jos bolje,  koje ce mi manje nedostajati Smile:

Posle cu smisliti jos neka pitanja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Bluetooth i ic port imaju istu namenu, ali drugacije funkcionisu. Oba sluze za prenos podataka, slika, melodija, bilo cega, sa racunara na telefon i obrnuto ili izmedju dva ili vise telefona koji podrazavaju ove stvari.

Razlika je u tome sto je bluetooth nacin prenosa podataka preko neke vrste radio talasa, sto u prevodu znaci da mozes ostvariti vezu izmedju dva uredjaja koji podrzavaju bluetooth, a da se oni ne moraju direktno videti. Ic port ostvaruje vezu tako sto se dva uredjaja koji se povezuju moraju direktno videti i udaljenost na kojoj funkcionise je mala, mislim oko 1m. Bluetooth ima domet oko 10-15 m, pa i mnogo vise ako su uredjaji mocniji. Telefoni obicno imaju tako oko 10-15 m.

Bluetooth je mnogo bolja stvar, naprednija, laksa za koriscenje i kako god hoces, ali je to uglavnom odlika skupljih telefona, sa izuzetkom siemens-a s55 koji kosta oko 100 eu, a ima bluetooth. Sta cete vise nedostajati ne znam. Ja imam obe ove stvari i bluetooth koristim non stop, dok sam ic port koristio ja mislim jednom i to kada sam na neki krs telefon trebao da prebacim neke podatke.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 139
Super, hvala na odgovoru! I imala sam neki utisak da sluze za istu stvar, ali nisam bila sigurna.

Sad imam pitanje o Javi - da li sluzi za bilo sta drugo, osim igrica?

Dvuomim se trenutno izmedju SE Z600 i Motorole V525. Mislim da ovaj drugi nema IC, zato sam i pitala. Kazu das SE ima losu kameru. Nije da mi je bitna kamera, ali ako je bas losa...Mada svi kazu da je generalno SE bolji od Motorole.

Ja bih najradije neki Panasonic, mozda GD87, ali mnogi me odgovaraju od toga.

Naravno, jasno je da trazim telefon na preklapanje.

I onda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Java ti sluzi za pokretanje java aplikacija, a tu spadaju igre i programi. Moja sestra je pre nekih mesec dva kupila motorolu v500 i mogu da ti kazem da i ako ja ne volim motorolu, a jos manje telefone na preklop, da je ovaj sasvim dobar telefon. Cak ima i bluetooth sto je rekao sam ti vec odlika uglavnom telefona vise klase. Ima sasvim dobru kameru, mislim da je dosta bolja od se, ima kako kazu trenutno najkvalitetniji display od svih telefona sa 65000 boja, koji pravi sharp, robustan je telefon, uostalom kao i sve motorole, tako da generalno jedan od boljih telefona na preklop koje sam ja video. SE nije los, ali mislim da ti je ovo ipak bolje resenje, a jedino sto bih ti savetovao da NIKAKO NE UZIMAS, to je samsung. Znaci uzmi sta god mislis da treba da uzmes i sta ti se svidja, samo od samsunga bezi koliko mozes.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 139
To za Samsung sam cula, svi nesto savetuju da se treba drzati dalje od njega.

Meni se Motorola vise svidja izgledom, ali neki kazu da Motorolini telefoni nisu bas sjajni. SE mi ima malo grub izgled i to sa kamerom, ali ima taj IC. Sa cenom su tu negde.

Ne znam, nisam pametna!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa ic port ti je mnogo losija, jeftinija i zaostalija tehnologija od bluetooth-a. To sto motorola ima bluetooth umesto ic porta nije mana, vec VELIKA prednost. Sto se toga tice, motorola je mnogo bolja. Kada malo bolje razmislim i u ostalim stvarima je motorola mnogo bolja, tako da u konkurenciji sa SE, motorola je moj favorit. Rekao sam vec, ne volim motorolu, ali kada su telefoni na preklop u pitanju, motorola je po meni najbolje resenje. To sto se prica da motorolini telefoni nisu bas sjajni, to se pre svega odnosi na software. Sto se same izrade telefona tice, tu motorola nikada nije bila losa. Oni su uvek kuburili sa software-om, koji su btw sada takodje znatno popravili. Nije bas najbolji software koji sam ikada video, ali je veoma dobro organizovan, prilicno brz, a o tome koliko je superiorniji od samsung-a, mislim da ne treba trositi reci. Takodje ni SE nije bas preterano dobar u odmenu software-a. Oni ustvari imaju neke segmente koji su uradjeni mnogo dobro, bolje od konkurencije, ali zato imaju velike rupe, promasaje, tako da i sto se toga tice, u ovom konkretnom slucaju mislim da ti je opet bolje da uzmes motorolu. Sada ce jos ispasti da ja propagiram motorolu i ako je bas ne volim, ali ponavljam jos jedanput, ako vec moras da uzimas telefon na preklop, sto ti ja ne bih preporucio, onda uzim motorolu jer je sasvim solidan phone i dosta bolji od konkurencije.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Definitivno ti ne bi preporucio da uzmes i jedan od ta dva, a ako bas moras, uzmi motorolu... jbg gledao sam je , solidnof je kvaliteta kao i svaka motorola, malo siromasna opcijama, ali sve u svemu nije los fon.
Ali ako uzimas vec nov fon i dajes pare i nije ti zao, bolje razmisli o nekoj od novih nokia ili recimo SE630 pa cak i se610 jer su to dobri telefoni.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
U svakom slucaju su bolji telefoni, ali ona kao sve devojke hoce telefon na preklop, a u toj konkurenciji motorola je najbolje resenje.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2208
Zastava Beograd
mob
Samsung Note 4
Motorola ima malo bolju kameru od SE... Ali kao sto ti vec kazes, SE je generalno bolja marka, mada Motorola se znatno popravlja, mada ja nisam poklonik ni jedne od te 2 marke... Ipak je Nikia nesto najpouzdanije i najsigurnije. To je ipak telefon koji ce da ti traje... A znam da je za kasu i skuplji od svih ostalih...
IP sačuvana
social share
PRODAJ BRZO, KUPI LAKO!

Amazonka.rs
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Republika Srpska

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 995
Zastava
mob
Nokia N95
Ja bih ti preporucio par telefona a to su:

Siemens CF62



Ovaj ima sve sto ti treba iako ne znam sto ce ti bluetooth ako bas nemas nesto puno za prebacivati ali eto. Ovaj ga nema ali zato je jednostavan.

Samsung E-700



Ne znam sta vi svi imate protiv samsunga, ja svoj e700 imam vec 6 mjeseci i on funkcionira super i uz to izgleda bas lijepo.

SE K700-i



Ovaj mobilni me fascinirao, prijatelj ga je kupio prije tri nedelje, mobitel je stvarno san. Ima cak i mp3 player sa kojim mozes da slusas svoju muziku na njemu. Jest da nije na preklop ali je stvarno super....

Nokia 6230



Prvi mobitel od nokie koji mi se stvarno svidio. On stvarno ima SVE.

Eto to bi bilo sve. Za sta god se odlucis, gledaj da je dobra marka i da stvarno ima dobru kameru...
IP sačuvana
social share
Kome pravda leži u topuzu, tragovi mu smrde nečovještvom.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.