Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:25:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketa aviona Focke Wulf 190D 1/72  (Pročitano 29169 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Nisam znao al eto podataka za sve. kad dodjem u BG cu obidjem ta mesta obavezno... nego cu se umorim od setnju pa cu sednem negde na pivo- el ima neki da mi pravi drustvo? Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
ja sam iz Zemuna,al' cu da potegnem u BG kad se budes umorio od setnje... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ja znam da u Kalci u Nisu ima mnogo ali bas mnogo maketa i za divno cudo u vecim ramjerama od aviona, tenkova, podmornica, svemirskih letelica i ostalih zezancija i ono sto me zadivljuje je dobra opremljenost pratecim materijalom sto se vrlo tesko i u Bg nalazi. A za Bg imalo je jedno vrijeme u Cozmo ali su izbacili nazalost iz prodaje  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Bio sam ja u toj novoj prodavnici u Nisu. U sustini prodavnica igracaka ali imaju jedan deo, tamo pored kase, sa maketarskim sarenilom.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Cao!, Moram nesto da te pitam u vezi bojenja.  Posto sam nov u ovim vodama.  Koje slojeve boje trebam da nanosim.  Mislim jer trebam da nanosim neku osnovnu ili sta vec pre onih glavnih.  Kad to zavrsim crtacu neke detalje sa grafitnom, jer kad zavrsim to nanosim neki lak ili nesto drugo.  Jel imas neki savet kako da radim efekte rdje.  Jel znas gde u bgu ima da se kupi jeftin air brush.

Milan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Milane dobro doso na forum  Smile Smile Smile

Potrebno je naneti neku boju na maketu pre svih a to je zato sto je ona kao prvo podloga da sledeci sloj odlicnu uhvati i kao drugo da pokaze ako na maketi ima nekih nepravilnosti pa da se one isprave pre maskirnog bojenja. Maskirne boje- ja se trudim da nadjem slike doticne letelice pa da po njima radim i nanosim ih onim redolsedom kao sto je to i na pravoj letelici.

Za prljanje- olovke u boji su odlicne a njima moze cak da se radi i tekstura drveta [doduse tamnije]. Osim toga slikarske uljane boje su odlicne za ove potrebe pa moram da naglasim cak i bolje. Koriste se boje u rasponu od tamno sive, crveno smedje, tamno sivo smedje...

Ja sve boje nabavljam iz inostranstva pa se naam da ce te neko drugi uputiti na snabdevace kod nas. Odakle si?

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Iz Mladenovca, ali sam sad u Beogradu (studiram).  Posto ja sad nemam airbrush, kako da nanosim boje na vecim povrsinama, jer sa cetkicom ostaju tragovi, I kod lakiranja, da to radim sa nekim sprejom ili cetkom?

P.S. Sad pokusavam da saznam sto vise pre nego sto pocnem da radim sa maketom, mislim da je to bolje. Za sada mi je najveci problem farbanje, ako imate neke savete pisite. Za sad planiram da uzmem Bf 109.

hvala Smile
« Poslednja izmena: 13. Feb 2009, 17:26:49 od Mikaccc89 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Bf109 je mozda slozen za pocetak. Ima li ista jednostavnije tamo gde ces da kupis maketu?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson W950i
Pa ima, ali sam se naostrio da radim taj. Ja sam vec pravio neke makete pre oko 5 godina. Tako da znam po nesto, dosta sam i tad naucio. Jedino sto sad pokusavam da naucim je da bojim bas dobro. Sad cu da vezbam i malo da eksperimentisem na nekim ostacima plastike i da pravim neke efekte, pre nego sto se bacim na maketu. Smile

Koju marku mi preporucujes, i koju razmeru. Koje su bolje
« Poslednja izmena: 13. Feb 2009, 17:59:19 od Mikaccc89 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
E onda nije briga ako si vec radio makete. Bf109 je sav atnan i tanki delici pa moze da prilicno izmori. Treba ti nesto kao... neki Matchbox ili slicno.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:25:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.