Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:25:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Italijanska kuhinja  (Pročitano 52070 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Vec si ti nasao nacin da se izvuces!
Ne brini,na faxu ces se toliko nervirati da neces primetiti kad si se ugojio :|  Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Ma, uzmem ja tvoj broj i nazovem te "Ej, Es, daj izmisli neki recept po mom ukusu..." i ti nesto zbuckas i kazes mi... Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nema nista sto moze da zasiti i ugoji kao testo Smiley ali da su majstori.. jesu
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Rizoto "Frutta di mare" 

500 gr pirinca
100 gr ociscenih repova skampa
100 gr ociscenog paradajza
100 gr lignji
500 gr dagnji
500 gr puzeva
1 vezica zelenisa
2 cena belog luka
1 kasika naseckanog persuna
2 dcl maslinovog ulja
1 papricica
So
1 dcl belog vina,
1 dcl crnog vina
5 dcl riblje corbe.

Rakove, skoljke i puzeve pazljivo operite pod mlazom vode. Skoljke i puzeve stavite u posudu na vatru da se otvore, a zatim ih izvadite iz kucica. Umak koji su pustile prilikom kuvanja procedite i sacuvajte. Tom umaku dodajte vode, kuvajte i ostale riblje sastojke s vezicom zelenisa i malo soli. Ovako dobijenu riblju corbu sacuvajte za kuvanje rizota. Meso rakova, skoljki, puzeva te lignja proprzite na ulju. Posolite, dodajte sitno seckanu papricicu, potom prelijte belim vinom i crnim vinom.Kad vino ispari, dodajte malo riblje corbe i poklopite. Pustite da se dinsta na laganoj vatri. Na ulju proprzite pirinac.Malo po malo dolivajte preostalu corbu, uz stalno mesanje. Pirinac skinite s vatre kad je "al dente"(da nije raskuvana) i istresite u zdelu.Prelijte "plodovima mora" i njihovim umakom, pospite persunom i s malo maslinovog ulja.
« Poslednja izmena: 01. Apr 2006, 16:23:59 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Kiseli kupus sa belim vinom

1 kg kiselog kupusa
1 glavica luka
1 narendana jabuka
1/2 l belog vina
3 kasike maslinovog
Ulje
Nekoliko grancica borovnice
So

Kiseli kupus dobro operite u hladnoj vodi, ocedite ga i nasecite. Na ulju proprzite sitno
seckani luk i naribane jabuke.Dodajte kupus,posolite koliko treba i prelijte vinom.Kad
provri, smanjite vatru, pokrite i dinstajte 1 sat. Na kraju dodajte grancice borovnice, a kad je gotovo istresite na oval i posluzite kao prilog uz pecenu svinjetinu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Pecene curece grudi

1 kg curecih grudi
1 glavica luka
listovi kadulje
1 sargarepa
grancica ruzmarina
1/2 vezice celera
1 dcl maslinova ulja
60 gr maslaca
2 dcl belog vina
So
Biber

Komad curecih grudi dobro povezite u okrugao oblik. Oblozite kaduljom i ruzmarinom. Sitno seckano povrce proprzite na ulju. Dodajte curece grudi, premazana maslacem. Posolite i pobiberite te przite na ulju u mirisnim travama. Prelite vinom. Kad ispari, pecenje stavite u zagrejanu rernu. Za vreme pecenja, povremeno prelivajte umakom od pecenja. Pecenje cesto okrecite kako bi svuda dobilo jednaku boju. Pre samog kraja pecenja odstranite konac. Posluzite uz peceni krompir i umak od pecenja razredjen supom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
Pile na lovacki nacin

1 pile od oko 1,5 kg
glavica luka
1 sargarepa
1 celerov koren
300 gr pecuaraka
200 gr ociscenog paradajza
5 dcl belog vina
2 kasike brasna
2 dcl maslinovog ulja
So
Biber

Pecurke pazljivo operite, obrisite i nasecite na tanke listice. Mlado pile operite, izvadite mu iznutricu i nasecite na komade. Na ulju proprzite prvo povrce, ocisceno i naseceno na tanke kocke, a zatim dodajte komade piletine. Mesajte varjacom i sastojke dobro proprzite sa svih strana. Dodajte pecurke, posolite i pobiberite. Komadice maslaca i brasno viljuskom umutite u jednolicnu smesu, pa dodajte piletini.Prelite vinom, a kad vino ispari dodajte paradajz naseckan na komade. Poklopite i na laganoj vatri dinstajte oko 1 sat, uz povremeno mesanje. Posluzite toplo uz palentu.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Dinstana teleca kolenica (Ossobuco alla milanese)

6 do 8 komada kolenice isechene na kolutove (oko 3 kg)
4 shargarepe srednje velichine
4 struka celera ili 1/2 celera
1 kg zelenog paradajza (domaci mleveni ili iz konzerve, iseckan na kocke)
1 veza pershuna
4 supene kashike putera
2 kashike brashna
6 supenih kashika maslinovog ulja (ili suncokretovog)
1/4 litra belog vina
1/4 bistre govedje supe
3 glavice crnog luka srednje velichine
3 chena belog luka
pola kafene kashichice timijana
pola kafene kashichice origana
2 lista lorbera
so, crni biber

Gremolata

2 limuna
2 veze pershuna
5 chenova belog luka

Dinstana teleca kolenica s koskom neizostavan je deo lombardijske kuhinje. Da bi kolenica bila sochna i mekana, ovo jelo mora se krchati najmanje 2 sata. Vazno je da posuda u kojoj se sprema bude teshka, plitka i sa poklopcem, u nju se redja kolenica isechena na kolutove.

Vazna je i gremolata (ukusna meshavina pershuna, belog luka i istrugane limunove kore), koja ovom specijalitetu daje svezinu, aromu i nezapamcen miris.

Shargarepu, celer 3 glavice luka i 3 chena belog luka iseci na kockice. Istopiti 4 kashike putera u plitkoj posudi i dodati iseckano povrce. Sve zajedno prziti na tihoj vatri uz meshanje dok povrce ne dobije svetlobraon boju. Skloniti sa vatre.
Kolutove isechene kolenice povezati koncem, posoliti, pobiberiti i uvaljati u brashno. Na 6 kashika maslinovog ulja i na tihoj vatri isprziti ih sa obe strane dok ne dobiju svetlobraon boju. Izvaditi iz tiganja i poredjati na isprzeno povrce.
U tiganj u kom se przila kolenica dodati 1/4 litra vina i uz neprekidno meshanje kuvati sve dok se kolichina vina ne smanji na 4-6 kashka. Rernu zagrejati na 175 stepeni.
Paradajz preliti kljuchalom vodom, oljushtiti, iseci na polutke i ochistiti od semenki. Ostatak paradajza iseci na sitne komade. Pershun iseckati.
U tiganj sa vinom dodati 1/4 l biste supe, 1/2 kashichice timijana, 1/2 kashichice origana, 2 lista lorbera i iseckani paradajz, prokuvati i zachiniti solju i biberom.
Tako pripremljeni sos preliti preko kolenice i pustiti da prokljucha na ringli, a zatim poklopiti i staviti u zagrejanu rernu da se krchka 2-3 sata. Na svakih pola sata jelo zalivati bistrom supom.

Gremolata

Koru od dva limuna sitno izrendati, a pershun i 5 chenova belog luka sitno iseckati, sve dobro promeshati, pa preliti preko gotove kolenice.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Calcone Cesentico

testo za pizzu
300 gr mlevenog govedjeg mesa
300 gr gustog paradajz sosa
pola shargarepe
1 glavica luka
pola celera
crno vino
60 gr brashna
mleko
ribani parmezan
50 gr maslaca

Pripremite testo i pustite da se dize 1 sat. Shargarepu, luk i celer sitno iseckajte i dinstajte na 4-5 kashika ulja. Mleveno meso proprzite na jakoj vatri desetak minuta, posolite i u to dodajte pola chashe vina. Dodajte dinstano povrce i nastavite da kuvate josh 40 minuta.
U tiganju rastopite maslac i dodajte mu brashno. Polako dodajte mleko i napravite beshamel sos na laganoj vatri, uz neprekidno meshanje. Kada sos pochne da se zgushnjava, posolite ga, josh malo kuvajte i ohladite.
Razvaljajte testo debljine oko 1 cm i podelite ga na chetiri kruga. Prekrijte mesom i prelijte s malo beshamela. Nadev pospite ribanim parmezanom, preklopite rubove i chvrsto pritisnite. Pecite 20 minuta na 220 stepeni.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cassata Napolitana (Napuljski sladoled)

2 dl sladoleda od vanile
2 dl sladoleda od malina
2 dl sladoleda od pistaca
150 gr secera
3 belanca
3 dl umucene slatke pavlake
150 gr kandiranog voca
2 dl ruma

Belanca dobro umutite. Izmesajte sa vrucim ukuvanim secerom i ostavite da se ohladi. Dodajte umucenu pavlaku i voce koje ste prethodno iseckali i potopili u rum. U veliku plasticnu ciniju sipajte sloj po sloj sladoleda, a sredinu ispunite gore navedenim prelivom, pa preko preliva dodajte ostatke sladoleda. Ciniju stavite u zamrzivac da se sladoled dobro stegne.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:25:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.