Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Image Editors - obrada slika  (Pročitano 319738 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Ima vise nacina da se jedna slika prebaci u drugu, ili deo nje. Ovde ce se raditi o prebacivanju pomocu alatke za pomeranje. Ona se nalazi u vrhu panela i ima izgled krstica sa strelicom. Poziva se tastature pritiskom na V ali i vecina alatki se pretvara u "pomerac" kada se drzi pritisnuto Ctrl. Slika 1 prikazuje alatku za pomeranje.

Otvore se obe slike i stave jedna pored druge. Na jednoj slici se odabere deo koji hocemo da prebacimo na drugu sliku. Kako se vrsi selekcija  ima vec objasnjeno u prethodnim poglavljima. Kad se zavrsi selekcija onda se uzme alatka za pomeranje i stisne se levi klik, drzi, i slika se jednostavno prevuce iz svoje slike u drugu. Vidi se kako se taj deo kao odvaja a na njeno mesto ostaje bela pozadina. Naravno to je samo prikaz jer kad se prevuce taj deo osnovna slika i dalje sadrzi taj "iscupani" deo.

Slika tri prikazuje jedan osnovni korak koji mora da se odradi sa prevucenim delom. dakle idete u Layer- Mating- Defringe. Desi se da se oko revucenog dela stvori anak oreol neke boje, vecinom bela, i opcijom Defringe taj se oreol stapa sa pozadinom. U pisete neki broj u panelu defringe koji se pojavi i taj broj je u stvari kolko piksela oko slike treba da se stopi sa pozadinom.

E sad ide onaj glavni deo price. Kao prvo mora da se delovi prenetog objekta nacine prozirnim. Idete u deo sa gumicama i izaberete Background Eraser. On ima tri opcije rada i njih vidite u gornjem levom uglu u traci. takodje kao i svakoj gumici moze da se desnim klikom podesi precnik. Kad se sve to podesi onda se ide po obodu i dodaje prozirnost. tako ce recimo doci do izrazaja kosa ove devojke na slici. Ali ni to nije sve. Mora da se dodaju pramenovi i slobodne dlacice koje su se izgubile pri selekciji i prebacivanju. U ovom slucaju je najbolje da se uzme Smudge tool, nalazi se u delu gde je Blur tool, podesi se na razvlacenje od 60%, precnik tri piksela. I lagano se opet ide po ivici i izvlaci pramen po pramen. Devojka na slici svakim pokretom postaje stvarna u svom novom okruzenju.

Dao sam ovde samo nekoliko slika. Mora da vezbate jer da bih dao otpuni opis trebalo bi mi jedno dvadesetak slika... i tebalo bi sto godina da se otvori tema Smiley Inace sama slika koju sam ovde koristio za vezbu je snimljena u Nirnebergu u Nemackoj za docek ove godine i slikana je iz stana mog drugara Vilfrida.... lele njemu ako mu zena vidi ovu temu  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(34.71 KB, 86x442)
2.jpg
(29.15 KB, 448x318)
3.jpg
(30.43 KB, 336x418)
4.jpg
(18.34 KB, 336x448)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
zanima me nesto. Gledali ste slike foto modela ili tako nesto. Moze i ta slika gore da posluzi kao primer. Na slikama naprave da im je koza kao plastika, kao glatka, svugde ujednacena. Mislim da se to zove tusiranje, nisam siguran. kako se to radi?
« Poslednja izmena: 22. Mar 2006, 08:15:11 od adam84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Konverzija iz RGB u CMYK sistem boja

RGB i CMYK kolorni prostori - kako da najlakše prebacite boje iz jednog u drugi sistem.

Dva kolorna modela mogu izgledati slično

Računarska priprema za štampu čini se jednostavnom, u osnovi, sve što ona radi je prebacivanje boja koje vidite na vašem ekranu na papir. Ali, kao što svako ko je ikada pokušao da se bavi komercijalnom štampo zna, kontrolisanje boja je sve samo ne jednostavno i razočarenja su ovde, pre pravilo, nego izuzetak. Očigledno pitanje je: zašto je to tako teško i šta se može uraditi povodom toga?

... Ostatak teksta u attachmentu

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
RGBuCMYK.zip (99.95 KB)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Photoshop tutoriali - Retuširanje lica

Otvorite fotografiju na kojoj ćete raditi ili uzmite našu.
Strelice na slici pokazuju na "smeće" kojeg ćemo se rješavati.


FILTER - NOISE - Dust&Scratches.



U History prozoru Alt+Klik na Make new Snapshot ikonu i imenujte Snapshot Veliki.
Nakon toga kliknite na Open u history prozoru da se vratite korak unazad.



Opet FILTER - NOISE - Dust&Scratches.



...opet Alt+Klik na Create new snpshot ikonu i imenujte snapshot Mali.

Ponovo kliknite na Open da se vratite u prvobitno stanje.



Sada u alatima odaberite History Brush..



... i u History paleti kliknite pored Snapshota Mali.



... Povećajte fotku i počnite lagano uklanjati nečistoće.



 
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Hvala care
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Imam jedno pitanje. Kako da dobijem ovakvo presijavanje kao što je na većini ovih barova sa userbars.org

« Poslednja izmena: 16. Maj 2006, 08:36:20 od ReCk@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Evo    jedan dobar sajt sa tutorialima za razne efekte u fotoshopu. Imaju i primeri za svaki i korak po korak.

http://www.good-tutorials.com/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Znam ja za good tutorials odavno. A uspeo sam da izvalim za ove barove i sam: Elipse Marque+White+Opacity 25! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
svaka cast, pozz care
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Veoma bitna stavka u podesavanju Fotosopa je podesavanje memorije koju on koristi. Do nje se dolazi preko Edit i u donjem delu stoji stavka Preferences. Prva stavka koju cu objasniti bice stavka Plug-Ins & Scratch Disks.

Na drugoj slici se vidi panel koji se dobije pritiskom na polje sa prve slike. U pitanju je odredjivanje dodatne memorije koju Fotosop koristi u toku svog rada. Da se ne bi kosilo sa osnovnom virtuelnom memorijom Vindovsa koju on crpe sa C diska najbolje je da se Fotosopova memorija smesti na diskove koji nisu C. Redosled koji se postavlja je po velicini. Dakle prvo pocevsi odozgo stavljate diskove gde imate najvise slobodnog prostora i redjate ih sve manje i manje i na kraju stavite C.

Jos jedna stavka koja treba da se podesi je koliko RAM memorije Fotosop treba da koristi. Moj je savet da ako imate CS2 da morate imati gigabajt RAM-a. To ce omoguciti koliko toliko komotan rad. U ovom slucaju na slici tri vidite moje podesavanje RAM-a a ono je stavljeno da Fotosop zauzme 76% njegovog prostora. Po mojoj proceni Vindovs sassvim slobodno moze da koristi preostalih 200 i nesto megabajta RAM-a i to je dovoljno cak i ako stampate nesto.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.JPG
(27.48 KB, 350x606)
2.JPG
(36.11 KB, 636x520)
3.JPG
(33.8 KB, 642x519)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.321 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.