Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Image Editors - obrada slika  (Pročitano 320180 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Izrada banera mozda deluje kao nesto novo ali nije. Nesto takvo u pravom smislu nije postojalo u takvom obliku do pojave interneta pa je razvoj intereneta doveo i do razvoja tog dela grafike.

Sta reci za baner vazi isto sto i za plakat- graficki oblik koji svojim sadrzajem jasno i nedvosmisleno pokazuje sustinu objekta. Mozda zvuci malo opste ali evo jedan od banera sa Bureka:



Sta se vidi na njemu?

- prvo cista plava boja koja upucije na zdravlje.
- ima sve osnovne graficke elemente i to prvi plan, drugi plan, horizontalu, vertikalu i dijagonalu

Samim izgledom jasno oznacava sta se krije iza njega. U pitanju je citava nauka u dizajniranju kako uraditi dobar baner. Najbolje je ako niste sigurni da gledate graficka resenja plakata jer ona su na tom polju i dalje vodeca.

Voditi racina o tekstu- nikako mnogo teksta, nikako sitan i daleko bilo krupan tekst. Uklopiti ga stilom velicinom i polozajem u ostatak grafickih elemenata, da bude brzo citljiv i prepoznatljiv.

Asocijacije- ne mora bas da stavite to na sta se sajt odnosi. Ako pravite sajt za prodavca motornih testera sasvim lep graficki element moze biti mala karikaturica dabra pored panja. Ili ako ocete da reklamirate busilice tu moze ladno da upadne i detlic. Znaci masta na volju.

Takodje- ne pretrpavajte sadrzaj. Dizajn mora da dise, da ima teziste i slobodan prostor. U nacelu sto jednostavnije to bolje.

Samo znanje Fotosopa nije tu mnogo od pomoci jer sve je to vec jednostavno. Nacelno se znaju dimenzije tih banera ali naravno vi mozete da ga i uradite kako vama valja. Evo ja sam za primer uzeo jedan dimenzija 650 puta 100 piksela. I kao zamisljeni cilj mi je bio da uradim baner za nacionalni park Pliva, gde su cuveni vodopadi. Naravno ovo je samo vezba, nit znam dal oni imaju sajt niti je bitno.

Pocinjete sa novim dokumentom i date mu dimenzije. Ja sam ih vec gore napomenuo ali mozete vi i druge. Onda sam uvezo jedno sliku i prevuko na moj prazan dizajn. Kako je slika bila poveca u odnosu na dizajn to mi je dalo mogucnost da je prosetam i vidim koje parce slike ce po meni biti najbolje da stane. Kad sam naso onda sam zalepio za podlogu. Naravno sve to sacuvao.

Za glavni natpis sam uzeo font Arial Black jer je jasan i upecatljiv i ja ga volim. Ali mogla je i Old Book Style, Georgia... al eto ovo je moj izbor. Kad sam podesio velicinu i polozaj onda sam primenio niz stilova na tekst. Bilo koja osnovna boja mi se ne bi uklapala. Doso sam do ovog koju od teksta pravi masku sa pozadinom na sebi a oko sebe baca svetlost. Meni lepo jer se uklapa u okolinu a vidi se. To uklapa u okolinu je bitno jer radimo baner za predeo NETAKNUTE prirode.

Onda da ne bi bilo zbrke sa Plivom sto pravi lekove ja sam u drugom fontu, manje velicine i bele boje dole dijagonalno dodao "Nacionalni park" . Zasto dijagonalno- jer u pozadini voda pravi dijagonale i kaskade i tekst ne sme da narusi taj prirodni sklad. E onda sam smanji pokrivnost tog napisa, jer je mnogo udarao u oci, negde na 60% i slepio celu sliku, tj., baner.

Nisam ja merodavan da vas ucim ali se nadam da je ovo pocetni korak ka savladavanu dizajna. Tema veb strane diktira dizajn sajta. Znaci ako radite o Sahari malo je bez veze da vam sve bude crno a jedino slike sarene.

Eto tolko od mene...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Nacionalni park.jpg
(39.57 KB, 650x100)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Jedan dan, u svom srcu čuvaću za večnost ja...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 789
Zastava Krlovnice
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia N900
pilot,sve je to ok
ali kako uraditi baner kod koga se slike preklapaju...
nesto poput ovoga...
IP sačuvana
social share
The one and only *Zdravko Colic*
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020
animacija u image ready Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Upravo tako..ada- sta ce ti to? Nema svrhe. Cela stvar je da pojednostavis. Ali ako bas oces animaciju prvo moras da uradis sve kadrove i onda da ih uvezes u Imidz Redi.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia 6120c
A mozes i da se pravis baja pa da predjes na flash...  Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
Citat
Upravo tako..ada- sta ce ti to? Nema svrhe. Cela stvar je da pojednostavis. Ali ako bas oces animaciju prvo moras da uradis sve kadrove i onda da ih uvezes u Imidz Redi.

Postoji i lakshi nachin.Ima jedan jednostavan programchic - 3D Flash animator - koji je lak za rad (ne morash da pravish frejm po frejm) i u njemu mozesh da uradish animaciju i da je izvezesh kao .gif ili .swf  Mozesh i da je doradish ako zelish u Image ready-ju ce ti generisati frejmove.
rezultat je u mom potpisu.malo je osakacen jer sam morao da izbacim pozadinu i nekoliko frejmova da bih sveo  na 2o kb     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Dosta dobrih tutorijala, Pilot svaka ti čast! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 234
Zastava Sokobanja
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Pilot, da li postoji nacin da potpisem veci broj slika odjednom, da ne bih svaku posebno obradjivao?
Evo primera potpisa. Treba da obradim oko 200 slika a bice ih i jos

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

primer.JPG
(75.79 KB, 448x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@marinkom13- sad si me uhvatio u neznanju Smile Ovako- ima opcija da se prilikom izrada galerija slika za internet potvrdi stavka "Copyright" i u tom slucaju ce se pojaviti na svim slikama natpis Copyright sto tebi nije cilj. Mislim da ima stavka i u opcici Batch Processing ali opet ja dugo nisam radio sa tim pa se sad opet ne mogu setiti.

Ali ima tu nesto drugo- ti jednostavno svaku sliku moras da otvoris osebno, da je malo doteras, izostris ili sta vec. Spremi u Fotosopu malu sliku sa potpisom ili sta vec i uradi ovo:

- Ctrl-A i slika je selektovana
-Ctrl-C slika je kopirana
- na sliku koje je otvorena radi obelezavanja samo kliknes Ctrl-V i na nju padne ova kopirana slicica. Onda je samo ispomeras gde hoces i slepis.

Nije to mnogo posla, ja ponekad moram isto tako par stotina slika da odradim i to zavrsim u roku od cetrdesetak minuta.  Mozda moj savet i nije najbolji al ja trenutno ne znam bolje da te posavetujem. Starim sinko, sta ces...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 234
Zastava Sokobanja
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Tako sam i radio ali hvala u svakom slucaju.
U ACDSee sam radio resize i autolevels i tu mogu da selektujem 100 slika i on mi ih odradi za 2 min pa sam pomislio mozda postoji i neki soft za masovni potpis. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.287 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.