Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrežavanje laptopa i PC-a  (Pročitano 9574 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
U Setupu kod Win98 kada idem na konekciju traži mi nekakav proxy server te mi nudi da automaticaly discover proxy server ili da ja upišem te manual proxy server?????
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 5
Podesis na mreznoj karti kod onog s Win98 da ti je gateway IP adresa onog s WinXP i vozi misko.

Sta dalje reci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Znaš šta postavio sam na oba win98se i dodjelio lijepo IP adrese proradilo je dijeljenje fajlova i štampača. E sad dobio sam uputstvo na engleskom jeziku kako se podešava win98se Internet Connection Shareing, gdje piše kako to i nije tako teško podesiti kako se misli, baš me je obradovao!
Instaliram ja NetBEUI na host kompjuteru (glavni u mreži) kako je stojalo u uputama, te onda instaliram Internet Connection Shareing iz Control Panela i Add/Remove Components.

Zatim se pokrene wizard koji me pita kakvu vezu imam prema internetu i ja mu odgovorim s ISDN zatim on ponudi da napravi disketu koja će navodno podesiti Internet Explorer na drugom kompu za vezu na internet. Haravno pogađate ništa se nije desilo. Pokrenuo sam disketu na drugom kompu nešto je mumljao i restartovao se, i ništa. Zatim odem u setup Internet Connection Wizard na klijent kompjuteru te odaberem treću stavku da manualnu konekciju modemom ili LAN-om kliknem Next i na slijedećem pitanju je stojalo da li je veza modemom ili LAN odabrao sam ovo drugo. I sada dolazimo na taj "kamen spoticanja" nudi da automatski discovery (otkrije) proxy server na drugom kompu ili da Manualno unesem adrese proxy servera za  FTP, za HTTP, za Secure, za Gopher i Socks. A ima i opciju da mu odaberem adresu konfiguracijske skripte!???
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
E sad veruj meni na rec da nije jednostavno, i uradi ovako:

1. Skini ovaj proxy, i instaliraj ga na glavni komp gde imas net:
http://www.analogx.com/files/proxyi.exe

2. Kad ga instaliras, pojavice ti se "read me" fajl, u kome pise sta je na kom portu, npr. mislim da je http na 8080 portu...

3. Na drugom kompu, u IE-u, tamo u LAN settings, iskljucis ono "automatic detect...", a ukljucis ono "Use proxy server..." pa kliknes Advanced, za HTTP kucas prvo adresu onog kompa na kom imas net (npr. 192.168.0.1) i port koji ti tamo pisalo u read me fajlu (npr. 8080), ako ces koristiti i FTP preko IE-a, pogledaj koji port stoji za to u read me...

4. OK > OK > OK.

5. To je to, e sad za svaki program kome je potreban internet (npr. Ad-Aware da bi skinuo update), moras da podesis proxy. To vazi za sve kompove na mrezi, ako ih imas vise (osim onog glavnog, naravno). I veoma je vazno da se taj proxy na glavnom kompu gde je net podize sa sistemom, kad ukljucis komp, da bi ostali kompovi imali net.
« Poslednja izmena: 09. Nov 2005, 16:37:57 od Zoran Karavla »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Hvala Zoran Karavla, probaću ovo večeras ili sutra jer laptop nije trenutno kod mene. Osim toga kontao sam i ja da instaliram neki program gateway odnosno proxy server, ali sam se nadao da se dijeljenje veze može i uraditi bez ikakvog dodatnog softvera sa strane. Baš ovako je stojalo u uputamama na engleskom: "The client machines don't require any special software; just a properly installed, network-capable operating system (such as Windows 95/98/Me/NT/2000/XP" evo ovo sam kopirao iz uputstva na engleskom"

A u uputstvu (za win98se) u knjigi na hrvatskom jeziku koje je napisao saradnik magazina BUG iz Zagreba, autor kaže da se nemože ovo rješiti pomoću windowsa, pa je preporučio WinGATE ali sam se malo teže snašao s njime. Dok u engleskom stoji obrnuto da se može rješiti sa windows-om bez ikakvog dodatnog softvera. Ko sad tu nije u pravu englezi ili hrvati. Pitam se da li bi ovo znao riješiti "veliki Microsoft"!

Pozdrav i hvala na pokušaju da mi se pomogne pa čućemo se večeras ili sutra ako šta ovdje urodi plodom!
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 5
@ Mc. Blade

Zato ti predlazem instalaciju XP-a......ovo cak i da proradi kako treba, pitanje je kako i do kada ce raditi...

XP je mnogo bolji po pitanju umrezavanja, probaj to, bolje i bezbolnije ce biti... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Odgovorio sam na temu o antivirusima malo prije tako da više niste sami ti i lazacar, Hi!

OK razuimijem ja tebe XP je mnogo uznapredovao od win98 ali meni baš treba win98 jer trenutno nisam u mogućnosti instalirati XP osim toga može se desiti da neki korisnici imaju slabije mašine pa imaju win98se a ja nemam blage veze kako ih umrežiti u Internet Connection Shareingu!
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
OK hajde evo još jedno pitanje: Od ljudi koji žive u stranim zemljama mislim na zemlje koje nisu na Balkanu, dobio sam informaciju da kada se pokvare windowsi da oni mogu čitav disk formatirati i tako ostati bez OS-a i nemaju ama baš ništa na disku jer je formatiran i on (pazi sad ovo) spoji kabal od mreže te ga utakne u utor od mrežne kartice i Microsoft mu iz početka instalira windowse te ih podesi a to sve ide po principu udaljene kontrole. Znam da se po sistemu može raditi pomoću PC Anywhere-a ali i nekih sličnih programa ali samo ako su windowsi živi i mogu se učitati bez problema. Zna li neko za ovo "čudo" i kako to rade postoji li software koji može izvesti ovu rabotu?
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Ovaj program AnalogX Proxy traži registraciju koja je besplatna. Da li je registracija potrebna?
U Configure-u piše Proxy binding: disabled
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
@Mc. Blade

Sto se tice ovoga ko je u pravu Englez ili Hrvat, po mom iskustvu, u pravu je Hrvat jer iako nije potreban dodatan softver da bi to radilo, ja NE ZNAM to da namestim bez dodatnog softvera, kao ni ti. Znaci potreban je dodatan softver a ovaj proxy server sto sam ti ja dao je zaista mali i jednostavan.

Sto se tice registracije, ne moras da ga registrujes, samo odgovori sa NO.
A za ovo "binding", kada sve podesis kako sam ti napisao i kad laptop bude mogao da ide na internet, onda tamo gde pise binding "disabled", upises IP adresu tog kompa na kom je net pa > OK. To je samo iz sigurnosnih razloga, mada ti tih problema nemas posto imas samo dva kompa, ali nema veze.

A ovo sto si rekao formatiranje na daljinu ili sta god vec... ja ne znam ko tebi puni glavu tim glupostima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.