Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "The second meeting" - Susret pilota F117 i čoveka koji ga je oborio  (Pročitano 12588 puta)
20. Nov 2011, 18:13:59
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Pogledajte trejler filma "Drugi susret", priči o upoznavanju pilota "nevidljivog" aviona i čoveka koji ga je oborio.



"Rat je 'upoznao' dvojicu muškaraca. Jedan je pilot nevidljivog aviona F117, a drugi oficir koji ga je oborio na zemlju. Njihov prvi susret bio je na radaru. Dejl Zelko i Zoltan Dani su rešili da se 12 godina kasnije upoznaju ponovo. Ovo je ljudska priča o jedinstvenom susretu".

Ovim rečima je opisan film "Drugi susret" reditelja Željka Mirkovića, priča o jednom događaju iz 1999. godine koji svi pamtimo. O trenutku kada je bivši pukovnik Vojske Savezne Republike Jugoslavije Zoltan Dani tokom NATO bombardovanja oborio "nevidljivi" avion.

Vest o ovom događaju je brzinom munje obišla svet, stanovnici Srbije su izmislili parolu "izvinite, nismo znali da je nevidljiv", a sada je reditelj Mirković snimio dokumentarac zbog kojeg ćemo dugo pamtiti upoznavanje ova dva čoveka.

"Pre 12 godina sam preletao srpski vazdušni prostor, kada sam se, iznenada, obreo na srpskom tlu. Bio je to veoma nasilan i neprijatan prvi susret sa velikim srpskim vojnikom, njegovom ekipom i njihovom zemljom. Posle 12 godina sam dobio priliku da upoznam Srbiju i njene ljude. Zgrabio sam tu priliku i sada sam blagosloven što sam to učinio", rekao je pilot Dejl Zelko.

"Strahovao sam od mog drugog susreta sa čovekom koji me je oborio, boravka sa njegovom porodicom i prijateljima u zemlji na koju sam pre 12 godina bacao bombe, ali oslobiodio sam se onog trenutka kada me je pozvao na druženje rečima 'ovaj put bez raketa'".

Pogledajte trejler.



Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
штета што га 1999 нису ухватили и рашчеречили...сад је скроз небитно
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
mob
Apple 5
штета што га 1999 нису ухватили и рашчеречили...сад је скроз небитно
A sto ga ti nisi uhvatio  Smile  Jel si onda bio za mir ili u rupi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Svaka cast  Smile

штета што га 1999 нису ухватили и рашчеречили...сад је скроз небитно

Mrgi, da je zalutao kod tebe u dvoriste, obrno bi ga na raznju  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Film o susretu pilota "nevidljivog" F117A i vojnika koji ga je oborio

Tokom NATO bombardovanja Srbije 1999. godine, iznad vojvođanskog mesta Buđanovci 27. marta 1999. godine oboren je "nevidljivi" američki avion F117A i to je jedan od najčešće spominjanih uspeha tadašnje Vojske Jugoslavije u borbi koja je trajala 78 dana.

O susretu američkog pilota tog aviona, Dejl Zelka, i pripadnika jedinice PVO VJ koja je oborila avion, Zoltana Danija, snima se film koji će premijerno biti prikazan na Radio-televiziji Vojvodine.

Dva vojnika su se srela ovoga leta. Snimljeni su prvi kadrovi filma "Drugi susret", u produkciji "Optimistik film" niškog režisera Željka Mirkovića.

O tome kako je došlo do susreta između njih, Zelko u intervjuu za Večernje novosti kaže:

"Pre više od četiri godine, režiser Željko Mirković mi je predložio da se sastanem sa Zoltanom Danijem. Tokom celog tog perioda, između inicijalnog kontakta i mog puta u Srbiju gde sam se susreo sa Zoltanom (po drugi put!), jedini kontakt između nas bilo je jedno pismo koje smo napisali jedan drugome i prosledili ga preko Željka. Obojica smo napisali da smo veoma zainteresovani da se sretnemo".

Zelko kaže da se radovao susretu sa Zoltanom ali da se u isti mah brinuo kako će biti primljen u zemlji " protiv koje sam učestvovao u ratu pre samo 12 godina. Na kraju krajeva, prvi put sam došao nepozvan i bacao bombe, a oni su ispaljivali rakete".



O samom susretu, kaže da je to bilo neopisivo iskustvo.

"Taj doživljaj zarobio je moje srce do kraja mog života", navodi Zelko.

"Bacao sam bombe na deo sveta odakle potičem"

O poznavanju prilika u Srbiji i svom učestvovanju u operaciji 1999. godine, Delko kaže da je malo poznavao celu situaciju.

"Operacija 'Saveznička sila' tokom 1999. bila je moje drugo učešće u borbi. Pre toga leteo sam avionom F117 u ratnoj misiji tokom operacije 'Pustinjska oluja' 1991. godine. Iako sam bio dobro obučen za učešće u oružanom konfliktu, a to je bila i moja dužnost, nikada, zapravo, nisam želeo da se borim u ratu. To je bila poslednja stvar koju sam ikada želeo da uradim, i poslednja koju bi bilo ko od nas želeo da radi. Oba ova ratna iskustva su puna takvih neopisivih osećanja - najviše dubokog bola, frustracije i tuge za čovečanstvom", kaže Dejl Zelko.

"Bio sam potpuno svestan da letim u borbenoj misiji protiv zemlje i dela sveta odakle potiču moji baba i deda - to je dodalo jedan element čudnovatosti kod mene", nastavlja ovaj pilot.

Zelko navodi da su njegova baba i deda rođeni u okolini Ljubljane i da su u Ameriku stigli posle Prvog, odnosno Drugog svetskog rata. Tamo su se i upoznali, venčali i podigli četvoro dece. Zelkov otac je najmlađi od njih.

I supruge vojnika na filmu

U nastavku snimanja filma planirano je i da se susretnu supruge Dejl Zelka i Zoltana Danija, saznaju Novosti.

I Zelko i Dani navode da su upravo one bile glavna podrška svojim muževima tokom ratih zbivanja.

O samom filmu, Zelko kaže da je to "priča i putovanje kroz mnogo stvari - humanost, prijateljstvo, poštovanje, porodicu, veru u Boga, pristojnost, bratstvo i još mnogo toga".

Film "Drugi susret" kao petodelni serijal će uskoro biti premijerno prikazan na Prvom programu Radio-televizije Vojvodine.

Kako je oboren "nevidljivi", da li je bilo modifikacija na radaru kojim je primećen, kome su pripale zasluge za obaranje i kakvi su sukobi posle toga nastali u jedinici PVO koja je avion oborila, možete pogledati u dokumentarnom filmu Radio-televizije Vojvodine "Nevidljiva smena".

Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Ne znam da li da se nasmejem ili da opsujem...

Da ugoscava zlo koje mu je sejalo smrt i bacalo uranijum .. ja bih mu skuvala i posluzila licno njegova mala mudasca  Smile

Tu se ne zna ko je vise lud.. ali jbg... rat je i ucinio da mi ovde odvalimo od mozga, pa nije ni cudo da pravimo ovakve gluposti .. verovatno vise ne  mozemo ni da uticemo na svoje idiotske postupke, samo smo se prepustili da nas nosi voda i sve se dublje zaglibljujemo..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Ne znam sto, ali meni uvek na pomen F117a padnu Indeksovci na pamet.  Smile



IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Film o pukovniku, pilotu i F-117

Posle filmova "21. sekund", "Dug put kroz balkansku istoriju" ili "Kosovskog dnevnika" reditelj Željko Mirković priprema novi dokumentarni film "Drugi susret" u kome se 12 godina nakon bombardovanja sreću oboreni američki pilot i komandir jedinice koja je srušila nevidljivi F-117.

27. mart 1999. godine ostaće verovatno upamćen kao dan kada je prvi, i jedini put do sada oboren F-117, nevidljivi avion američkog ratnog vazduhoplovstva. I dok su ove nedelje srpski ministar odbrane i predstavnici Vojske Srbije uz prigodnu tortu obeležavali 13. godišnjicu obaranja “nevidljivog” u ataru sremskog sela Buđanovci, Željko Mirković pokušava da na jedan drugi način osvetli taj događaj, istražuje Glas Amerike.

Kao reditelj do sada zapaženih dokumentarnih filmova, Željko polako privodi kraju najnoviji film – Drugi susret, koji kroz ličnu priču dva čoveka – američkog pilota i komandanta jedinice koja je oborila F-117, govori o ratu i miru.

"Ovo nije priča o obaranju aviona ili o tim tehničkim detaljima. Priča prevazilazi nacionalne i internacionalne okvire, to je jedna globalna priča o pomirenju i ljudska priča o dvojici vojnika koji sada imaju drugu šansu da pošalju snažnu poruku mira. Jer, bez koraka napred vi ćete večito biti zarobljeni u nekoj prošlosti", kaže Mirković.

U glavnim ulogama su Dejl Zelko, bivši američki pilot oborenog F-117 i Zoltan Dani, bivši pukovnik Vojske Srbije, komandant jedinice PVO. Obojica su u međuvremenu napustili vojsku, a njihov drugi susret dogodio se prošle godine, 12 godina nakon onog prvog, ratnog susreta. U Zoltanovoj pekari u Skorenovcu, dogodio se kako kaže Željko, vrlo spontan i vrlo emotivan susret dva bivša vojnika.

"Oni su se sreli posle 12 godina i jedan i drugi su poželeli da tim svojim drugim susretom, sa tom drugom šansom – jer dobili su drugu šansu da sada pošalju drugu poruku, jednu poruku mira i pomirenja. Tako da je u tom zagrljaju koji se vidi u filmu je zapravo kulminirala ta neka pozitivna emocija", priča Mirković.

Tokom snimanja filma Zoltan i Dejl su vodili video dnevnik – što se pretvorilo u dragocenu građu filma, a u priču su se uključile i njihove supruge – Irena i Lorin: "Po dolasku u Srbiju Dejl je doneo poklon – prekrivač koji je njegova supruga uradila za Zoltanovu ženu Irenu, koji ima jedan simboličan naslov “Mnogo puteva različitih vode ka prijateljstvu”. Dok je čitao poruku koja je poslala Lorin, Ireni su krenule suze jer se setila svih onih momenata koje je ona provodila čekajući Zoltana da se vrati kući".

Film će po Željkovim procenama biti gotov u septembru, i tada će, kao i raniji filmovi krenuti u redovan put po festivalima širom sveta i emitovanje na mnogobrojnim stanicama. Ipak, sa Drugim susretom Željko ima i veće ambicije:

"Postoji sada jedno interesovanje od američkih distributera, koji u ovoj fazi vide da film ima potencijala možda i za Oskara za dokumentarni film. Videćemo u toku leta kakva će biti strategija u tom pravcu", priča reditelj.

Kao što su Dejl Zelko i Zoltan Dani dobili drugu šansu, Željko veruje da je i Srbija dobila još jednu priliku da se svetu prikaže kao moderna država koja je spremna da danas sarađuje sa svim onim zemljama sa kojima to nije mogla u prošlosti.

Izvor: B92

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

14908893974f796aa082eff657653596_orig.jpg
(21.79 KB, 640x438)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Kao vojnik ne znam sta da kazem na ovo, ali je sigurno da su i jedan i drugo covek moralne velicine i da su svesni svojih postupaka. Sa druge strane je prica sto nas sistem menja i tera da radimo stvari protiv svoje volje.

Sa ovakvim ljudima je cast ratovati, to su vojnici koji postuju svoje neprijatelje.

brothers in Arms - Mark Knopfler
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.195 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.