Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:30:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paklena Kuhinja ~ Saša Mišić  (Pročitano 18031 puta)
13. Apr 2011, 03:33:53
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC Wildfire S
Ne razumem zašto ova emisija već do sad nema svoju temu... Smile
Pomalo subjektivno mišljenje, ali poražavajuće je što se celokupna domaća televizija i proizvodi iste može komotno smestiti na deponiju... i ovo je jedina stvar koja mi je privukla pažnju.
Ili je dobra emisija ... ili su ostale kretenske i ujedno napravljene za ljude koji jedu plastelin rukama jer vrlo teško uspevaju da se mentalno izbore sa priborom za jelo... pa samim tim nema neku konkurenciju i deluje mi kao dobra.
Ili oboje.  Smile


Elem.
Priča je sledeća.
„Paklena kuhinja“ je domaća verzija strane emisije “Gordon Ramsey’s Kitchen nightmare” i vodi je Saša Mišić. Saša je veći deo života proveo u Nemačkoj radeći u jakim i poznatim restoranima. Kojim? Ne'am pojma. Al nije ni bitno pošto profesionalnost je i više nego uočljiva. Samo što ne iskopa oko nekome (profesionalnost) i to isto oko lepo marinira i posluži ti kao specijalitet. Na prvi pogled - drzak, bezobrazan i arogantan. Ali posle nekog vremena kad čovek shvati da nijedna Sašina "arogantna" i ponekad cinična primedba, opaska i savet ne prođe bez kvalitetne argumentacije, nekako čovek vremenom krene da ga podržava u tom "sadističkom" mrcvarenju "nedužnih i neshvaćenih"  ugostitelja.  Smile
Ko je sve do sad živeo u bunkeru od vremena bombardovanja pa izašao po smoki i grisine ili je jednostavno po prirodi naivan do imbecilnosti... oprašta mu se nepoznavanje srpskih ugostitelja.  Smile
Svi ostali vrlo dobro znaju na kojem nivou je naše ugostiteljstvo. (Pričam o proseku naravno.)
Katastrofalan način spremanja hrane je samo vrh ledenog brega... higijena... neukusan interijer... i drskost i neukost osoblja i nadređenih je ono što se nalazi ispod i smrdi kao sanitarni čvor. Za koji je uspeh kad ga ima.
Kombinacija poznate tradicionalne nemačke pedantnosti i discipline i vrlo vrlo "oštrog oka" koju Saša poseduje je vrlo efektna, zanimljiva i edukativna. I kao trešnjica na vrhu... bez dlake na jeziku.
Pored osnovnog i primarnog što je vrhunski kuvar sa velikim poznavanjem gastronomije koju predstavlja na kvalitetan način gledaocima on je i sposoban menažer, sanitarni tehničar i enterijerista. Sve u jednom. Smiley

Primarna meta su:
Bezukusna hrana.
Kelneri koji otaljavaju posao i nestručno postpupaju prema gostima.
Šefovi kuhinje bez autoriteta.
Loša dekoracija
Slaba promocija.

I još mnogo toga drugog.




Khm.
E sad bez zajebancije.  Smile
Da mi je bilo ko ovo na ovaj način ispričao i opisao kao što sam ja vama. Prvi mu ne verov'o. Smile Posebno kad se izgugla Sašina biografija.
Ali dovoljno je pogledati jednu emisiju i shvatiti da je ovo itekako verodostojno. Smiley Možda čak i umanjeno, skromno i dosta toga izostavljeno.
Način na koji taj čovek menja ustajale navike i obučava ljude je zadivljujući.
Iskreno. Interesuje me kulinarstvo do neke mere, ali nedovoljno da bih bio kompetentan da stručno ocenim da li je sve u toj emisiji tako kako doživljavam ili ima tu dosta isceniranih situacija, fake-ova, i uopšte mutnijih i skrivenijih motiva. (možda je i sve jedna velika reklama.  Smile Smile )
Ono što znam je da meni lično pruža jednu mentalnu satisfakciju kad vidim kako ljudi oko njega krenu da rade.
Čak i on sam ima taj poklič, naizgled banalan: "Hajde da radimo!" - koji zvuči sjajno ... iako banalno.
Mislim da je potreban jedan takav čovek da objasni neke stvari kako se rade. Pa to isto naučiti i preneti i na ostale branše.
 Smile

Vredi pogledati... i vredi nastaviti sa gledanjem.  Smile


« Poslednja izmena: 13. Apr 2011, 03:46:09 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Emisija je sasvim OK. Sasa ponekad zna da bude veoma arogantan i nametljiv sto mi se pomalo ne svidja kod njega ali covek zna svoj posao. Nista ne moze da mu promakne. A sto se tice naseg ugostiteljstva bolje ne komentarisati...
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Da stavimo na stranu to sto je toliko antipatican i arogantan da bi mu razbio nos... Nego, zasto ne zna padeze? Smiley Po naglasku bih rekao da je s juga...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung d600
Ma sa bezobraznim i ispod prosecnim ugostiteljima i treba tako (ovo govorim iz licnog iskustva, zato sto mi se toliko puta desilo da "ugostitelji" pokusavaju da podvale na najgore moguce nacine, primer: u Mrcajevcima, kafana Fleks, narucena je bela vezalica na rostilju, a `ladno su mi uvalili belu vesalicu isprzenu u tiganju, a meso se osecalo na svinjac, kunem se da to nije moglo da se jede!.. ) Sto se naglaska tice verovatno je kombinacija dugog boravka u Nemackoj i juznjackog porekla  Smile

Inace, dosta stvari se moze nauciti iz emisije! Moje prporuke!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Nije on arogantan i umisljen, vec se tako inace ponasaju kuvari na zapadu, pogotovu glavni kuvari. Znas posao ili ne znas... nema tu mudrovanja... i kad si nesto zasrao tako ti se i kaze, nema neznih reci i cuda, ne kao kod nas.  Smile

Inace, gledam redovno i preporuka svima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Sjajan vodic - Gde ne jesti! Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Da, i ja tako gledam. Dzaba njima ta transformacija, ljudi ne shvataju da je ovo ogromna antireklama... kada vidis koliko su "cisti" i kako spremaju i vode racuna o namirnicama, samo da ih zaobidjes kada naidjes na njih.

Mada, ipak smo mi Srbi... blesav narod.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Sjajan vodic - Gde ne jesti! Smiley

Slazem se... Smile
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Pored osnovnog i primarnog što je vrhunski kuvar sa velikim poznavanjem gastronomije koju predstavlja na kvalitetan način gledaocima on je i sposoban menažer, sanitarni tehničar i enterijerista. Sve u jednom.

најобичнији умишљени дркаџија Smile

можеш мислити...зна да исецка лук и паприку и да збрчка нешто и то га чини прваком гастрономије Smile Smile
прављење јела се изродило у неку силну науку јбт...има пун курац емисија на тв-у које те уче како да украсиш оно што је у тањиру...где да ставиш гранчицу,под којим углом да полијеш сос...мрш Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Sensation
Лик је жешће антипатичан,а што је најбоље и није толико добар кувар колико се рекламира и хвали. Колико знам,једина његова предност је што дуго радио на западу и да је његов квалитет у ствари способност у организацији и менаџерисању локала,иначе што се тиче самог кувања и хране може доста да научи од ових наших мајстора из Мадере,Франша итд...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:30:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.