Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Audition (1999)  (Pročitano 18898 puta)
15. Feb 2011, 00:38:07
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Ево,пошто сам га одгледао,да напишем нешто док је још свеже...дакле,прва реакција на филм је нешто типа  Smile Smile Smile у позитивном смислу..

Иако је овај филм окарактерисан као хорор,ја бих га ипак сврстао у неки мајндфак,психолошку драму или тако нешто....али све скупа морбидно.
Првих 45мин па и сат времена радња заиста тече споро али није досадно,прати главног глумца у потрази за женом због усамљености,али неку која подсећа на његову покојну жену,организује аудицију за филм,тј главну глумицу и на тај начин покушао да је нађе...

Од тренутка кад упознаје дотичну девојку и док нису отишли у онај хотел ми је свејасно,после тога заиста врло мало и баш једва чекам да га други одгледају па да ми помогну да укапирам неке ствари и шта је режисер хтео да каже са свим оним флешевима,сновима,сценама....

Све у свему,дообар,филм,и филм о коме има заиста шта да се пише...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia N73
Konacno odgledah i ovaj film dugo vremena sam namjeravao ali uvjek nekako mi isklizne...

Film je ispunio moja ocekivanja uglavnom po onome sto sam citao o njemu nisam se razocarao...Prvi sat vremena je nesto kao uvod u ono sto ce se desiti zadnjih 50-ak minuta koji su usput zaista teski za stomak u pojedinim trenucima...Film je zaista brutalan sto se tice pojedinih scena i zaista ne toliko strasan koliko jeziv da se pojedine scene ne mogu pogledati bez gadjenja...Sam kraj mi je ko i Malkinu pomalo zbunjujuc pa se nadam da cemo uspjeti doci do zakljucka zajedno...
« Poslednja izmena: 17. Feb 2011, 01:38:27 od One and only »
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Odgledah ga poodavno. Ne sviđa mi se. Previše težak film. Našao sam i objašnjenja sve u detalje, ali opet baš mi nije legao nešto. Previše je....pa ne znam....izvrnut
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Gledao sam ga odavno i dosta toga sam zaboravio.Pamtim samo one scene i događaje pri kraju koji su za mene bili užasni.Objasniću posle zašto.
  Ovaj (nazovimo ga) normalniji deo filma je urađen sasvim pristojno.Reditelj T.Mike je uspeo da zadrži moju pažnju uprkos sasvim običnom scenariju i radnji koja traje (Malkin je to lepo primetio) skoro sat vremena.Ovo bi sigurno bilo dosadno i neprimereno dugo da je bio u pitanju neko drugi a ne Mike.On je uspeo da se izvuče iz ove situacije svim onim lepim i čestim kadrovima.Tako je ista scena (koja bi bila dosadna da je snimana drugačija) zahvaljujući brzim promenama i uglovima snimanja dobijala na dinamici.Jedan od dobrih primera su scene u restoranu gde kamera naizmenično snima levi pa desni profil glumaca,onda odmah zatim u istom ritmu vidimo snimak iza njihovih leđa,pa sa strane,iz daljine,iz raznih uglova i perspektiva.Snimci iz groplana su priča za sebe i oni su po meni obeležili onaj drugi (morbidniji) deo filma za koji nemam reči da opišem užas koji sam osećao dok sam ga gledao.Još se oporavljam od onih scena komadanja i nabadanja igli.
 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Pogledao sam film i ne znam baš šta bih napisao. Već ste pisali da prva polovina filma, iako bez neke radnje i akcije, nije uopšte dosadna. Bio sam prijatno iznenađen što mi ni u jednom trenutku nije film bio smoran, iako se prvih skoro sat vremena skoro ništa ne dešava. Ono što mi je takođe zapalo za oko je to da nijedan azijski film sa tematikom horora ne može da prođe bez devojke u beloj haljini kojoj duga crna kosa prekriva lice, pa makar to bilo u samo jednoj ili dve scene.

Što se tiče druge polovine filma, meni je malo toga jasno zaista. Čak pri kraju kao da je Inception, dream within a dream  Smile. Halucinacije predstavljaju njegove sumnje o devojci, odnosno sve ono što mu je ispričala o sebi, u halucinacijama je prikazano iz njegove perspektive, tačnije njegovo viđenje te njene priče, bar sam ja tako shvatio.

I na kraju, što se tiče brutalnih scena, gledao sam puno gore od toga i baš mnogo takvih "krvavih" filmova i oguglao sam na to, tako da mi scene mučenja nisu izazvale gađenje niti sam bio iznenađen. U svakom slučaju, sasvim dobar film i interesuje me šta drugi misle o drugoj polovini pretežno. Toliko za ovaj put.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Odgledah ga poodavno. Ne sviđa mi se. Previše težak film. Našao sam i objašnjenja sve u detalje, ali opet baš mi nije legao nešto. Previše je....pa ne znam....izvrnut

Ај брате ако се сећаш олакшај нам и објасни све оне флешбекове,халуцинације,ко је ко итд  Smile

Иначе заборавих да споменем 2 врхунске реченице

1. Глумац не може бити срећан уколико мисли да буде озбиљан глумац
2. (на аудицији) Колико си  филмова гледала од Тарковског?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Evo da se ubacim ovako na prvu odmah nakon završetka filma i pročitanih komentara, ukratko pa ću malo više kad dođem iz wc-a. Koliko ja sad kapiram ona je pričala o budućnosti kao o njenoj prošlosti.  Smile Znam da sam vas još više zbunio al mislim da je to poenta.  Smile Smile


p.s. Ovakav film a vi ne pričate o njemu. Šta čekate ?  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2011, 23:46:50 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Ма опет не капирам,јел она њему стварно отфикарила чланке на ногама или је то био само сан?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Nemam pojma, pokušavam da nađem objašnjenje ali ne ide baš. A i da nađem ko zna ko je to napisao.

Ali mislim da je on u stvari onaj matori koji svira na klaviru. A njegov sin lik iz džaka bez jezika.  Smile  Smile

p.s.

Nego Zorane što nam predloži Japanski film da gledamo kao Koreanski ? Ja znam da je Takeshi japanac ali sam zaboraio da je Koreja aktuelna  Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2011, 00:11:53 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.