Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pretenciozni i precenjeni filmovi.  (Pročitano 47978 puta)
04. Jan 2011, 18:22:35
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Sad me podsetila Anea sa "Mementom" na temi sa lošim filmovima na jednu polemiku koju sam vodio sa drugarom.
Filmovi koji nisu loši, zapravo većina su dobri... ali (jedno veliko ALI ) su jednostavno precenjeni i pridaje im se mnogo više značaja i popularnosti nego što to zaslužuju.

Razni su razlozi za tako nešto, neki filmovi su izgradili čitav kult obožavalaca spremnih da linčuju svakog ko se protivi njihovom mišljenju (Pogledajte samo fanove Gospodara Prstenova na primer. Smile Mislim da su spremni da vam upadnu noću u kuću i obese čitavu porodicu samo zato što su negde načuli da vam film deluje pomalo gejasto Smile ), neki su imali sjajnu reklamu i medijsku podršku pa su sami sebe digli da kultni status... neki su jednostavo prikazivani sto pedeset puta pa nemate ni izbora da ih ne zavolite i osećate se kao da vam neko prislonio pištolj na slepoočnicu i zahteva da ga volite... ili su snimljeni pre 20, 50 i više godina pa filmski štreberi u jeku novijih sranja imaju potrebu da izigravaju ludilo i nostalgično i sentimentalno proglašavaju neke filmove kad je bilo neko navodno zlatno doba filmova i glumaca... bez obzira što ti filmovi nisu uopšte bili tako popularni u svoje vreme.  Smile ... al' tako štreberi odaju utisak velikih poznavalaca kinematografije.  Smile

Khm...
Dakle.


No.1
Memento



Film koji je jedno vreme na Imdb-ovom Top 250, bio na mestu broj 9! Broj 9 čoveče! Smile
Zamislite sve filmove ovog sveta, sve moguće kinematografije iz svih strana sveta, svih žanrova, počevši od kad su Braća Limijer snimili izlazak radnika iz fabrike pa sve do današnjih dana. Zamislite sve te filmove na jednom mestu. U nekom velikom hangaru. I sad zamislite da pitate nekoga ko je zadužen da vodi računa o toj gomili filmova da vam donese 10 najboljih filmova svih vremena.
I na devetom mestu najboljih filmova svih vremena se nalazi ovaj film?!  Smile Smile Smile
Daj nemoj da me zajebavate...  Smile
Nije film loš, u nekim delovima pomalo dosadnjikav, u nekim interesantan... al' kad naiđem na gomilu likova koji vrište "aaa tako je kompleksan film, tako je unikatan, tako je originalan... tako je... aaa" uglavnom se zakucam i napravim neku WTF facu  Smile . Film je već iz drugog pokušaja gledanja dosadan, a nijedan epski film nije epski ako nemate želju da ga odgledate najmanje 10 puta.  Smile Pritom, kao vrhunac svega ne mogu da se ne zapitam zašto idiot jednostavno nije kupio video kameru umesto što se zajebavao ceo film sa onim slikama, tetoviranjem i ostalim sranjima...  Smile
Memento - definitivno najprecenjeniji film ikad.


Reservoir Dogs



Sjajan film.
Interesantan je, zabavan i uvek ga rado pogledam. Gotivan scenario, sjajna ekipa glumaca, savršen soundtrack.
Međutim.. cela ta masovna ludost posvećena ovom filmu i izvikanost ga čini precenjenim.  Smile
Dijalozi u ovom filmu su daleko od epski impresivnog, za razliku od recimo drugog kultnog Tarantinovog ostvarenja "Pulp Fiction" koji je imao epske dijaloge... Ulični Psi imaju mnogo veliki kult obožavalaca koji su spremni večito da dodavaju ulje na vatru čak i kad je ručak prepečen.


Avatar



3D! 3D! ne! 4D .. ne... 5... ne ne ne....  6D jebote!  Smile Smile Smile
I miris i ukus! I vetar! I vibracije! Iii obezbeđujemo vam plavušu koja će vam pružiti blowjob u bioskopu za određene scene da imate potpuni doživlljaj!  Smile
 Smile
Ako zanemarimo činjenicu da je film pokraden i da je scenario već mnogo puta prežvakan, ako zanemarimo da se digla ogromna medijska prašina oko njega zbog tehnologije snimanja, budžeta i ostalog... zabavan je film. Odnosno, zabavno ga je gledati dok je u bioskopu... čim siđe sa repertoara, sumnjam da će se neki potruditi da okupe društvo da zajedno gledaju Avatar jer mu je to jedan od najomiljenijih filmova.


Chicago



U konkurenciji za oskara 2002 za najbolji film:
- Pijanista
- Bande Njujorka
- Gospodar prstenova: Dve kule
- Čikago
And the winner is.....  Čikago!
 Smile Dopao mi se ovaj film, posebno što ne volim nešto posebno mjuzikl, al R E A L N O?! Da li biste vi izabrali ovaj film među ovom konkurencijom?  Smile Precenjeno...


Inception



Uzbudljivo sam pratio svaki minut ovog filma. Sa nestrpljenjem sam gutao svaku scenu iščekujući već sledeću. Kraj filma je poput orgazma.
Ali!
3. mesto najboljih filmova svih vremena?! Smile Prvo i da je bolji, ne zaslužuje to mesto. Drugo, nije bolji a mogao je. Kad imate radnju koja se odvija u snovima posedujete jedan ogroman potencijal što oni nisu, po meni, iskoristili. Imali su mnoogo više prostora za kreativnost s obzirom okruženje u kojem se odvija film. Fali mu nešto da bude bolji...


Top Gun



Gejasto! Gejasto! Gejasto!   Smile


Iron Man



Ne znam kakva je situacija na Bureku al' u poslednje vreme nailazim po celom internetu na gomilu fanova ovog filma. Baš su nekako oduševljeni tipom koji ugrađuje Duracell bateriju umesto srca ili tako nešto podjednako snažno i zakucava neke teletabise po pećinama i bori se za američke ciljeve uvodeći demokratiju širom sveta. Shvatam ja da je mazanje patriotizma na lebac univerzalan proizvod širom sveta koji će mnogi da kupe al realno... ovo je samo akcija koja će sjajno da vam ubije sat i po vremena i verovatno ćete i zaboraviti da ste ga gledali već nakon sledećih sat i po vremena...


Kazablanka



Eto, rekao sam.  Smile
Nemojte me linčovati.  Smile  Smile
Pre nego što sam odgledalo ovaj film, ne postoji osoba koja ga nije nahvalila i dovela na 1. mesto najomiljenijih filmova ikad. Posebno osobe sa estetski ugodnim polnim organom.  Smile A vala i muškarcima se sviđa. Smile Ima ovaj film taj neki old-school šmek. I stvarno je dopadljiv. Priznajem.
Al' s obzirom da sam bio nabijen pozitivnim glasinama oko ovog filma očekivao sam nešto potpuno senzacionalno, unikatno, nezaboravno.... kad sam ga odgledao bilo je... meh
To je kao da ste dali za proslavu nove godine... ne ne ne, pogrešno sam se izrazio... kad da ste dali za proslavu "najluđe noći u godini"  Smile oko 50 evra i prirodno očekivali ste najmanje gomilu medveda koji voze monocikl i džongliraju... a u stvari ste zatekli raspalu pevaljku koja se lupila po nosu pre početka, nestanak pića negde oko pola jedan i prelazak na domaće pivo koje je preostalo i Žu Žu kao klopu. Naravno da ste razočarani..



Edit
Stara tema: http://forum.burek.com/overrated-filmovi-glumci-i-reziseri-t442814.50.html
« Poslednja izmena: 05. Jan 2011, 02:00:26 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Prvo sto mi pada napamet su "Maratonci trce pocasni krug". Eto, taman skidam gnev sa kolege zbog Kazablanke. Mislim, kapiram ja da ljudi gotive taj film zbog nekih dijaloga. Ali toliko ga citirati, stvarati od njega kult i slicno mi zaista nije jasno. Prvi put sam ga gledao pre recimo dve godine i opasno se smorio. Jednostavno, mozda ja nemam odgovarajuci smisao za humor, ali "ne moze brze, jurimo 30" mi nije nimalo smesno. There, I said it.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple 5
Ja kad sam reko da mi se nesvidja Inglourious Basterds  zamalo da po picki nisam dobio jer je to boze Tarantino  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Prvo sto mi pada napamet su "Maratonci trce pocasni krug". Eto, taman skidam gnev sa kolege zbog Kazablanke. Mislim, kapiram ja da ljudi gotive taj film zbog nekih dijaloga. Ali toliko ga citirati, stvarati od njega kult i slicno mi zaista nije jasno. Prvi put sam ga gledao pre recimo dve godine i opasno se smorio. Jednostavno, mozda ja nemam odgovarajuci smisao za humor, ali "ne moze brze, jurimo 30" mi nije nimalo smesno. There, I said it.

Uh, u domaću kinematografiju definitivno nisam hteo da zalazim. Tu bih mogao da pišem do sutra.  Smile
Iako se ne slažem za Maratonce jer obožavam dela Dušana Kovačevića... kod nas postoji jedna ogromna dubioza od filmova s kojima me ortaci dave svaki put kad se napiju.  Smile

No1 - Žikina dinastija.  Smiley 1

Ja kad sam reko da mi se nesvidja Inglourious Basterds  zamalo da po picki nisam dobio jer je to boze Tarantino  Smile

Nisam još odgledao... al' čuo sam da je precenjeno.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Star Wars свих 5461 делова.
Господари прстенова сва три дела.
Хари Потер свих 6-7 делова.

Џеееееејмс Бонд јеботе...  Smile Smile
Па онај Икс-Мен  Smile

п.с. Чини ми се да је била слична тема.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 18:35:24 od trstra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Joj i meni je Džejms Bond...  Smile ... samo se nikad nisam usudio da kažem.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 3Gs
Prvo sto mi pada napamet su "Maratonci trce pocasni krug". Eto, taman skidam gnev sa kolege zbog Kazablanke. Mislim, kapiram ja da ljudi gotive taj film zbog nekih dijaloga. Ali toliko ga citirati, stvarati od njega kult i slicno mi zaista nije jasno. Prvi put sam ga gledao pre recimo dve godine i opasno se smorio. Jednostavno, mozda ja nemam odgovarajuci smisao za humor, ali "ne moze brze, jurimo 30" mi nije nimalo smesno. There, I said it.

Uh, u domaću kinematografiju definitivno nisam hteo da zalazim. Tu bih mogao da pišem do sutra.  Smile
Iako se ne slažem za Maratonce jer obožavam dela Dušana Kovačevića... kod nas postoji jedna ogromna dubioza od filmova s kojima me ortaci dave svaki put kad se napiju.  Smile

No1 - Žikina dinastija.  Smiley 1

Oh, da. Žikina dinastija i Tesna koza. Pegla momentalno.


i +1 za James Bonda. Precenjeno do granice imbecilnosti.


Ali eto, ne bih se slozio za LoTR trilogiju i Inglorious basterds. Kapiram zasto se nekome ne mora svideti ovaj drugi, ali ja sam ga dva puta u roku od par dana gledao u bioskopu koliko mi je bio gotivan. Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Mene nervira kada se film bunari i trazi neka poruka... a to je postalo jako popularno u zadnje vreme...
Film mora da ima poruku...

How yes no!

Film jedino mora da se isplati na bioskopskim blagajnama...

Tako da.. ne bih se slozila sa ovim za Iron man... film je OK jer je to film o strip junaku i predstavlja zabavu... cistu zabavu.. nista vise...

Od ovih poznatijih...District 9...
Mogu samo da kazem - tja...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
http://forum.burek.com/overrated-filmovi-glumci-i-reziseri-t442814.50.html

Ево је тема...

Није се писало тамо одавно, па боље да се настави у овој... Гоа само прошири за глумце и режисере...

И овај http://www.imdb.com/title/tt0469494/

Огромна оцена за тако лош филм. Једино што ваља је глума Данијела Луиса.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 18:48:03 od trstra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1683
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
The Hangover ... jebiga , ali meni je precijenjen  Smile

edit:
i ovaj isto  Smiley 1
http://www.imdb.com/title/tt0467406/
« Poslednja izmena: 04. Jan 2011, 18:57:46 od smajke »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.