Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 10:08:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Generation Kill  (Pročitano 3219 puta)
23. Apr 2010, 20:18:27
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004
Za sve one koji su (sa razlogom) razocarani sa Pacifikom, a voleli su Band of Brothers, predlazem ovu HBO seriju koja na slican nacin kao BoB prati grupu marinaca u invaziji na Irak.






Generation Kill is a 2008 HBO television  miniseries  based on the book of the same name by Evan Wright about his experience as an embedded reporter with the 1st Reconnaissance Battalion‎ of the United States Marine Corps during the 2003 invasion of Iraq. It was adapted for television by David Simon, Ed Burns  and Wright. The series premiered on July 13, 2008 and spanned seven episodes. It is produced by Simon, Burns, Nina K. Noble, Andrea Calderwood, George Faber and Charles Pattinson.

Inace, ono po cemu se serija razlikuje od BoB (a posebno od Pacifika), jeste, zacudjujce odsustvo, preteranog izliva americkog patriotizma i slicnog proseravanja (mada na mahove ima i toga  Smile ) i rat prikazuje na jedan prilicno realan nacin, uz poseban akcenat na masovne civilne zrtve i bespotrebno ubijanje ljudi.
Jedini minus seriji je sto je radjena po istinitom dogadjaju pa nece biti druge sezone  Smile  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Vredi li cemu ova serija. Smile.Mislim pre svega da li ima preterane propagande i velicanja Americke vojske.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung XYZ1004
Pa ima u nekoj meri....ali ne preterano, ko sto rekoh dosta su paznje obracali na izivljavanje nad civilima i bespotrebno ubijanje, na glupave i potpuno nesposobne oficire, kao i na one koji su potpuni ludaci  Smile nepouzdanost opreme vojske, lose koordinacije, licnih ambicija oficira koji nemaju obzira prema zivotima vojnika u ganjanju karijere.......ima svacega, da ti ne prepricavam sad celu seriju  Smile
U kranjoj linji, tu pricu je napisao novinar Rolling Stone magazina (alooo rodjaci Rolling Stone!  Smile  Smile ) koji je iso zajedno sa marincima, a ja odbijam da verujem da novinar Rolling Stone magazina moze da laze  Smile ...a i oni su vazda bili liberalni i antiratno nastrojeni  Smile
« Poslednja izmena: 23. Apr 2010, 21:16:13 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa ima u nekoj meri....ali ne preterano, ko sto rekoh dosta su paznje obracali na izivljavanje nad civilima i bespotrebno ubijanje, na glupave i potpuno nesposobne oficire, kao i na one koji su potpuni ludaci  Smile nepouzdanost opreme vojske, lose koordinacije, licnih ambicija oficira koji nemaju obzira prema zivotima vojnika u ganjanju karijere.......ima svacega, da ti ne prepricavam sad celu seriju  Smile
U kranjoj linji, tu pricu je napisao novinar Rolling Stone magazina (alooo rodjaci Rolling Stone!  Smile  Smile ) koji je iso zajedno sa marincima, a ja odbijam da verujem da novinar Rolling Stone magazina moze da laze  Smile ...a i oni su vazda bili liberalni i antiratno nastrojeni  Smile

Zvuci zanimljivo.Moracu da pocnem da skidam. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18

Vredi li cemu ova serija. Smile.Mislim pre svega da li ima preterane propagande i velicanja Americke vojske.

Otkrio slucajno pre neki dan i odgledao, ali na youtubu u nastavcima. Prvoklasno i realno  Smile

Inace, nema tih "patriotskih scena", nema cak ni muzike vec samo neke pesme koje pevaju u Humvijima dok putuju. Inace, vojska ko vojska, hrpa raznojakih ljudi stisnuti pod istu kapu/slem. Ima pametnih, ima debila. Ko je sluzio vojsku, zna o cemu se radi.
Da je realno, vidi se da su napravili onako porciju "kolateralki" uz put do Bagdada. Inace, dva vojnika koja su ucestvovala u invaziji igraju u seriji, oni su bili zaduzeni i za obuku glumaca.
« Poslednja izmena: 12. Apr 2011, 15:54:37 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Citat
nema cak ni muzike vec samo neke pesme koje pevaju u Humvijima dok putuju



 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
A capela "King of the road" je najbolja stvar  Smile
"Whiskey Tango"  Smile

Inace, jako je dobro odradjeno da nema muzike, moglo je lako da se pretvori u "Band of Brothers"...
« Poslednja izmena: 13. Apr 2011, 12:05:56 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
Otkrio slucajno pre neki dan i odgledao, ali na youtubu u nastavcima.

 Smile Smile

јбт...јеси ти некад чуо за торент? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
Citat
Otkrio slucajno pre neki dan i odgledao, ali na youtubu u nastavcima.

 Smile Smile

јбт...јеси ти некад чуо за торент? Smile

Odavno, ali vise DC++ ali danas slabo koristim torente, vecinu stvari nadjem na rapid share ili slicno, brze je. Ali na youtubu nije bio los kvalitet a i otkrio sam na tubeu pa sam odma poceo tu i da gledam, neki Japanac postavio u epizodama. Sad mozda skinem neku HD verziju sa sharea pa pogledam sve serije jos jednom.
Inace, ovde vec vataju polako koga uhvate sa torentom, preko IP-a. Znam dvoje njih koje su odrapili sa nekih 500-600 evra. Ali lutrija, uvate jednog od 5000 pa za primer drugima. A rapid share je brzi, sa downloaderom ga ostavis i skine dok si reko keks. Postoji i stream stranica i tu recimo skidam sa 2-5 mb/sek. Ali tu recimo nisam nasao seriju, mada imaju gomilu toga. A ujedno su malo bez veze jer imaju dosta sihronizovanih verzija na Nemacki.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 10:08:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Kill Generation

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.