Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suprugu pokušao da zarazi HIV virusom  (Pročitano 13975 puta)
29. Avg 2005, 01:13:18
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Slučaj iz Palate pravde

Suprugu pokušao da zarazi HIV virusom

Prvo opštinsko tužilaštvo proverava navode iz krivične prijave jedne Beograđanke koja sumnjiči svog supruga da je pokušao da je zarazi virusom side.

Ova žena je u krivičnoj prijavi navela da je tek ove godine saznala da je njen muž, s kojim je pola decenije u braku i s kojim je izrodila dvoje dece, nosilac HIV-a. Ona tvrdi da joj on nije rekao da je inficiran ovim smrtonosnim virusom.

Osumnjičeni je, kako „Blic“ saznaje, izjavio da je uradio dve analize. Prvi test u Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja je, prema njegovim rečima, pokazao da je pozitivan, dok kasniji rezultati iz jedne privatne zdravstvene ustanove nisu zabeležili prisustvo HIV-a.

„Blic“ , takođe, saznaje da su majka i deca podvrgnuti testovima, koji su pokazali da su negativni.

Tužilaštvo je od Gradskog zavoda zatražilo da dostavi rezultate testa osumnjičenog, a policiji je naloženo da od privatne zdravstvene ustanove pribavi dokumentaciju koja se odnosi na ovaj slučaj.

Kako prenosi agencija Beta, žena se za pomoć obratila beogradskom Zavodu za zaštitu zdravlja, gde joj je u susret izašla doktorka Verica - Lela Ilić, epidemiolog u ovoj ustanovi.

Doktorka Ilić je rekla da se nikada do sada u Zavodu nije desilo da osoba koja je silovana ili kojoj je u braku prenet HIV virus odluči da dobrovoljno prijavi osobu koja je nosilac te zaraze. „U ovom slučaju je reč o ženi koja je dovoljno bistra i dovoljno energična, te je sama procenila na koji način su bili ugroženi i ona i deca od njenog seksualnog partnera. Očigledno je dovoljno jaka da preraste sve one situacije koje je najverovatnije čekaju“, kaže dr Ilić.

- Slučaj naznačen u krivičnoj prijavi tretirali smo kao postojanje osnovane sumnje da je izvršeno krivično delo prenošenja naročito opasne bolesti, za koje je propisana kazna od šest meseci do pet godina zatvora - izjavio je juče za „Blic“ Goran Ilić, tužilac Prvog opštinskog tužilaštva u Beogradu.

Imena osumnjičenog i njegove porodice tužilaštvo iz razumljivih razloga ne saopštava.

Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
mob
Nokia N70,6303,K610...
 Smile
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Povodom vesti da je muž prećutao supruzi, s kojom je u petogodišnjem braku, da je HIV pozitivan

Virusi opasniji od noža i pištolja

- Reč je o teškom krivičnom delu, kao što su razbojništvo, ili preprodaja droge, gde je zakonski minimum kazna od pet godina zatvora, kaže advokat Nebojša Milosavljević
- Veoma je bitno da davaoci budu iskreni i da ne daju krv ukoliko pripadaju nekoj rizičnoj grupi, ističe Milica Jovičić, transfuziolog u Institutu za transfuziju krvi
Javnost je nedavno šokirala vest da je jednu Beograđanku muž, sa kojim je živela pet godina u braku, pokušao da zarazi HIV virusom. On je svojoj životnoj saputnici prećutao da je, još 1999. godine, na Infektivnoj klinici otkriveno da je HIV pozitivan. Zbog toga je ova Beograđanka odlučila da podnese krivičnu prijavu protiv muža. Žena se nalazi u teškoj materijalnoj situaciji i nema para za advokata, ali je rešila da krivično goni muža, koji je, osim njenog, ugrozio i život njihove dece. U Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja obavljeno je testiranje ove Beograđanke i njene dece, ali su testovi, na svu sreću, bili negativni.

- U aprilu ove godine u naše Savetovalište došla je žena na testiranje, jer joj je muž HIV pozitivan. To je saznala tako što je njegove rezultate poslednjeg testiranja na HIV slučajno pronašla. Želela je da se posavetuje sa nama šta da radi. Konsultovali smo javnog tužioca i žena je odlučila da podnese krivičnu prijavu. Muž pripada rizičnoj grupi - kaže Verica Ilić, epidemiolog i rukovodilac Savetovališta za HIV u Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja.
 
 
Muž ove Beograđanke prvo testiranje na HIV virus uradio je 1999. godine na Infektivnoj klinici i rezultati su bili pozitivni. Godinu dana kasnije testiranje je obavio u jednoj privatnoj laboratoriji i rezultati su bili negativni. Testiranje je ponovio ove godine na Infektivnoj klinici i rezultati su ponovo bili pozitivni.

Prema rečima advokata Nebojše Milosavljevića, naš zakon za takva krivična dela predviđa kaznu od pet do petnaest godina zatvora.
- Reč je o teškom krivičnom delu, kao što su razbojništvo, ili preprodaja droge, gde je zakonski minimum kazna od pet godina zatvora. Mi za ovakve slučajeve nemamo razvijenu sudsku praksu. Pre nekoliko godina mladić zaražen HIV virusom silovao je devojku i za to krivično delo dobio deset godina zatvora. Otežavajuća okolnost je ukoliko je okrivljeni znao da je zaražen i onda je njegov umišljaj lako dokazati, jer je želeo takvu posledicu. Mnogi nemaju verifikaciju lekara, pa takav ne može biti sankcionisan kao onaj ko je znao da je zaražen - kaže Milosavljević.

Zašto je ovaj čovek ugrozio zdravlje svoje žene i dece nikom nije jasno, ali to nije prvi put da budu ugroženi životi nedužnih ljudi nemarom pojedinaca.
Besplatna testiranja na ovaj opaki virus obavljaju se u mnogim ustanovama. U Gradskom zavodu za zaštitu zdravlja u Beogradu od oktobra prošle godine svakodnevno se, od 9 do 12 sati, obavljaju besplatna testiranja na HIV virus. Reagensi su poklon Global fonda. U Zavodu se, osim testiranja na HIV, obavljaju i testiranja na hepatitis B i C. Reagensi za ova testiranja se plaćaju i to testiranja na hepatitis B - 708 dinara, dok na je testiranje na hepatitis C - 1.180 dinara.

Od 1984. godine, od kada se vodi evidencija u Zavodu, do avgusta ove godine registrovano je 1.598 zaraženih HIV virusom. Obolelih od side je 913, a 698 je umrlo od ove bolesti.
- Za prvih šest meseci ove godine imali smo 35 novoinficiranih, 10 obolelih a troje je umrlo. Među novootkrivenim slučajevima zaraženih uglavnom su homoseksualci i biseksualci, a tek onda dolaze heteroseksualci i oni kojima je uzrok zaraze nepoznat. Od ukupnog broja inficiranih, 43 odsto su starosti od 20 do 29 godina, dok je od ukupnog broja obolelih, 50 odsto starosti od 40 do 49 godina - priča dr Ilić.

Osim Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, testiranje na HIV virus obavlja se i u Studentskoj poliklinici i to za sve građane od 9 do 17 sati. U ovoj ustanovi se obavlja i besplatno testiranje na hepatitis B i C, ali je česta nestašica reagenasa.

- Reagensi za testiranje HIV virusa dobijaju od Global fonda i Kafoda (katoličke organizacije). Reagense za testiranje na hepatitis B i C nabavlja Studentska poliklinika iz svog fonda. Pomoć je stizala i od Skupštine grada Beograda, kao i od Ministarstva zdravlja Srbije. Noćno testiranje obavlja se jednom mesečno, zavisno od reagenasa, i to od 21 do 24 sata. Na noćnom testiranju takođe je dobar odziv i što je najvažnije, diskrecija je zagarantovana. Pre svakog testiranja obavlja se savetovanje sa svima koji žele da se testiraju, a oni takođe i posle analize dolaze u savetovališta - kaže Violeta Anđelković, koja radi u savetovalištu za testiranje u Studentskoj poliklinici.
 
Osim Studentske poliklinike i Gradskog zavoda za zaštitu zdravlja, besplatno testiranje na HIV virus, hepatitis B i C, može se obaviti i u Institutu za infektivne i tropske bolesti.
- Testiranje je besplatno za sve koji imaju zdravstvenu knjižicu. Idealno vreme za testiranje je radnim danom od 8 do 10 sati. Međutim, ako ljudi nemaju nikakve tegobe, logično je da idu u Gradski zavod za zaštitu zdravlja na proveru - kažu zaposleni u ovom Institutu.

Neka vrsta besplatnog testiranja na HIV obavlja se i u Institutu za transfuziju krvi Srbije kod svakog dobrovoljnog davaoca.
- Svaka jedinica krvi se testira na transfuziološke transmisivne bolesti, a to su hepatitis B i C, kao i HIV virus. Testiranje se obavlja najboljim ELIZA testovima. Davaoci koji su pozitivni na neki od markera pozivaju se u Institut i upućuju na dalje analize i oni se trajno isključuju iz dobrovoljnog davanja - objašnjava Milica Jovičić, transfuziolog u Institutu za transfuziju krvi.

Međutim, javnost je marta ove godine uznemirila vest da je prilikom operacije srca u Univerzitetskoj dečjoj klinici bebi data krv zaražena HIV virusom. Operacija novorođenčeta urađena je novembra 2002. godine. U toku operacije bebi je data krv koja je stigla iz Instituta za transfuziju krvi Srbije. Oba bebina roditelja su HIV negativni. Osim nje, ovu zaraženu krv dobilo je još nekoliko pacijenata.
U Institutu za transfuziju krvi kažu da postoji period kada je nemoguće nekom od poznatih metoda detektovati markere. Taj period je poznat kao "prozor fenomen" i traje od nekoliko dana do nekoliko nedelja, zavisno od organizma. Zato se pre transfuzije obavezno radi lekarski pregled i upitnik.

- Veoma je bitno da davaoci budu iskreni i da ne daju krv ukoliko pripadaju nekoj rizičnoj grupi. Kako je sve veći broj onih koji se rizično ponašaju, povećan je i broj dobrovoljnih davalaca koji imaju povećan neki od markera. Naša zemlja je, što se tiče pojave markera kod dobrovoljnih davalaca, u okviru svetskih trendova - objašnjava Jovičić.
Nepažnjom pojedinaca i njihovim propustima u radu početkom godine u čačanskom porodilištu četiri žene porođene carskim rezom zaražene su hepatitisom C. Sve su se posle mesec i po dana javile lekaru zbog istog simptoma - žutila u očima, malaksalosti, mučnine. Analize krvi su pokazale da su sve četiri porodilje zaražene opasnim virusom hepatitisa C, koji može prouzrokovati teška oštećenja jetre.

Ali tu nije kraj, opasnost od zaraze preti i zdravstvenim radnicima, posebno hirurzima koji svakodnevno obavljaju po više operacija. Tokom jula u neke zdravstvene ustanove stiglo je saopštenje Ministarstva zdravlja u kome se kaže da zdravstveni radnici ne treba da rade pacijentima testiranje na HIV i hepatitis C, jer se "testiranjem ugrožava privatnost pacijenata". Ovakva preporuka izazvala je oštro negodovanje hirurga koji, kako kažu, nemaju osnovnu zaštitnu opremu za rad, tako da su im životi stalno ugroženi.

Ukoliko se nešto ozbiljno ne preduzme, ove opake bolesti mogle bi početi nekontrolisano da se šire. Možda će primer Beograđanke i adekvatna sankcija za njenog muža, ali i agresivnija akcija celog društva pomoći da se ovim opakim bolestima stane na put kako bi se sprečilo njihovo širenje, ako već ne mogu da se izleče.

 
Besplatno testiranje na hepatitis B i C

1. Zavod za zaštitu studenata
2. Institut za infektivne i tropske bolesti
3. Za dobrovoljne davaoce u Zavodu za transfuziju krvi Srbije

Besplatno testiranje na HIV
1. Gradski zavod za zaštitu zdravlja
2. Zavod za zaštitu studenata
3. Institut za infektivne i tropske bolesti
4. Za dobrovoljne davaoce u Zavodu za transfuziju krvi Srbije
   
 
 
 
  Pamela Anderson žrtva muža

Pamela Anderson, zvezda američkih TV serija "Uzbuna u Malibuu" i "Čuvari plaže", navodno je dobila hepatitis C preko igle za tetovažu koju je inficirao njen bivši muž roker Tomi Li, preneo je Tanjug 2002. godine. "Tomi je imao hepatitis C i nikada mi to nije rekao tokom našeg braka", izjavila je tada Pamela Anderson. Potparol Tomija Lija rekao je da su Pameline optužbe "smešne" i negirao da njegov klijent ima hepatitis C.
   
 



S. Tanasić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
cccc  Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zasto se toliko potencira homoseksualnost medju HIV zarazenim, oni jesu rizicna grupa, ali ko imalo zna o toj bolesti jasno mu je da je to daleko jednostavnije dobiri pteko igle nego preko dupeta, da se tako izrazim...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovest Beograđanke koja je tužila supruga

Moj muž šest godina krio da ima virus side

BEOGRAD - Još ne mogu da poverujem da je moj muž toliko dugo skrivao od mene da je zaražen virusom HIV. Do kraja života ću ići na testiranja jer i dalje ne mogu da poverujem da me nije zarazio - ovim rečima je za „Blic“ počela ispovest Beograđanka koja je šest godina provela u braku sa HIV pozitivnim mužem.

Na pragu tridesete godine života, sa dvoje dece iz braka sa čovekom zaraženim virusom neizlečive bolesti, pristala je da prepriča golgotu koju je prošla od aprila ove godine, kada je otkrila strašnu istinu. Ime i tačne godine nije želela da objavljujemo zbog, kako kaže, okoline i nerazumevanja koje za sobom povlači ova tema.

- Još sam u šoku... Ne mogu da poverujem da smo deca i ja čisti. Moj muž je zaražen od 1999, a u braku smo od 2000. godine. Ne, ne mogu da poverujem jer je on otac moje dece... - priča naša sagovornica.

Priča o bolesti muža starog oko 40 godina počela je 1999. godine, kada je zbog teške upale pluća otišao u bolnicu.

- Lekari su posumnjali da je u pitanju nešto teže od upale i uradili su mu test na HIV. Tada je, a to sam tek nedavno saznala, zaveden na Šestom odeljenju Klinike za infektivne bolesti. I pored toga, on je otišao u jednu privatnu kliniku da ponovi test. Tamo su mu rekli da nema virus. U to vreme ga nisam poznavala...

Čudno ponašanje

- Upoznali smo se tek sledeće godine, venčali se i sve je teklo normalnim tokom... Nisam ni slutila šta se dešava. Ubrzo smo dobili sina, a u decembru prošle godine i ćerkicu... Kažem vam, i dalje mi nije jasno kako smo deca i ja HIV negativni. U prvi mah, s obzirom na okolnosti, mislila sam da nema šanse da smo čisti. Bila sam gotovo pomirena sa sudbinom, ali eto... - priča naša sagovornica, koja je u međuvremenu obavila još jedan test.

- Nije mi jasno kako je mogao to da uradi... Otkud mu pravo da takvu stvar krije od mene? Da ugrozi živote svoje dece? Da li nije bio svestan, šta li već... U to ne verujem, pošto su mu u bolnici rekli da je zaražen! On je to non-stop negirao, vikao je da je greška, da nema pojma otkud to njemu, da je u bolnici bio zbog upale pluća... Promenio se i više nije bio isti... Čudno se ponašao, plašio me je... Pokušala sam da popričam s njim pre prijave, ali nije išlo. Pretio mi je. Rekao je da ja mogu da idem, ali da decu ostavim. Zbog svega toga sam se spakovala i sa roditeljima otišla iz tog stana - kaže ova žena.

Kad je testovima definitivno utvrđeno da su ona i njeno dvoje dece negativni na HIV, odlučila je da tuži muža.

Statistička greška

- Sa mnom je u vezu stupio advokatski tim Omladine JAZAS-a i ponudio da zastupa moja i prava dece. Neizmerno sam im zahvalna, pošto nemam sredstava da sama to izguram... Iako je on otac moje dece, ipak sam se odlučila na ovaj korak, baš da bih njih zaštitila. Zatražila sam i razvod braka, kao i da mi sud dodeli decu - priča naša sagovornica i dodaje:

- Otišla sam mirno, zbog dece... Da ih ne traumiram... Svesna sam da ću im jednom morati da objasnim šta se dogodilo, ali polako... Još se nisam psihički stabilizovala. Lekari me i dalje ubeđuju da sam u redu. Rekli su da smo imali neverovatnu sreću i da je ovakav slučaj neverovatno redak. Toliko, da se vodi pod „statističku grešku“...

Blic \ Milan Prelić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovest tuženog muža

Nisam krio da sam zaražen HIV-om

BEOGRAD - Moja supruga je znala za probleme sa HIV virusom i pre braka, ništa nisam skrivao od nje. Znala je sve detalje, nije mi jasno šta se u međuvremenu dogodilo... - počeo je svoju priču za „Blic“ Beograđanin protiv koga je supruga pre nekoliko dana podnela krivičnu prijavu, optužujući ga da je šest godina od nje skrivao da je zaražen virusom side.

Njegovo i njeno ime, kao i detalje o prebivalištu, iz razumljivih razloga nećemo saopštiti. Dok sedimo u kancelariji advokata kojeg je, kako sam kaže, angažovao da istera istinu na čistac, mirno počinje da iznosi svoju verziju priče koja je pre nekoliko dana odjeknula u javnosti kao bomba.

- Sve je počelo 1999. godine... Imao sam upalu pluća i ležao u bolnici. Odatle su me prebacili na Infektivno odeljenje Kliničkog centra. Nisam ni pretpostavljao da je u pitanju HIV... Dva puta su mi radili analizu krvi. Prvi put jer su sumnjali, a drugi put su i potvrdili da sam HIV pozitivan. Uzeli su mi sve podatke, i posle podne me pustili kući. Rekao sam komšijama i prijateljima... Pošto je počelo bombardovanje, oporavljao sam se kod kuće. Tada sam upoznao suprugu. Videli smo se samo dva puta, pošto nismo iz istog mesta. Ipak, saopštio sam joj telefonom da lekari sumnjaju da sam HIV pozitivan... - priča naš sagovornik.

- Nisam u to mogao da poverujem, pa sam otišao u jednu privatnu laboratoriju, za koju su mi tada svi govorili da je najbolja. Rezultat je bio negativan - priča on dok mu glas lagano podrhtava, i pokazuje nam taj nalaz.

- Nije tačno da me moja supruga nije poznavala u to vreme! Tada me je bodrila, vikala da nemam virus... - tvrdi on i nastavlja:

- Kad smo dobili ovaj rezultat, nastavili smo da se zabavljamo. Uzeli smo se 11. novembra 2000. godine, a venčali 13. januara sledeće godine. Dobili smo sina, a zatim i ćerkicu. Kad se ona rodila, malo sam više popio... Žalio sam se na želudac, pa su me lekari upućivali na mnoga ispitivanja. Na kraju sam bio i kod hematologa. Dao mi je neke vitamine, ali temperatura nije spadala... - priča ovaj čovek i kaže da se tada konačno ispostavilo da je HIV pozitivan.

Deca i žena su takođe testirani i ispostavilo se da nisu zaraženi virusom smrtonosne bolesti. Od tada se, kako kaže, leči na Šestom odeljenju Klinike za infektivne i tropske bolesti, ali tada i počinju problemi u braku.

- Molio sam ženu da ne kaže nikome od familije. Rekla je: „Nisam luda!“ Živeli smo normalno pet meseci, ali se ona posle druge provere promenila... Pitao sam je hoće li da živi sa mnom. Odgovorila je: „Do smrti!“ Verovatno je već tada htela da me napusti... - priča naš sagovornik.



Izvor: [url=http://www.blic.co.yu]Blic[/ur \ l]Milan Prelić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile Smile Smile Smiley 1 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smiley 1 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
pa novom krivicnom zakonu srbije namerno prenosenje HIV virusa se smatra krivicnim delom za koje je zaprecena kazna zatvora! Prema tome pamet u glavu i..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
BlackBerry 
@S.F.
Pederi su najvece zlo ovoga sveta... Pored side mogu da prenesu i x drugih bolesti....
Ipak je to cmarni otvor.... (i to muski)
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.