Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:28:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Filmovi crnog talasa?  (Pročitano 19976 puta)
10. Avg 2009, 02:03:59
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Kažu da su takvi filmovi bili često zabranjivani, jer se nisu uklapali u onu savršeni sovijalistički mozaik, koji će pući 1991. Ali mi tu nešto nije jasno, država da pare za snimanje nekog filma i onda neko iz vrha partije kada ga pogleda kaže da film nije "dobar". Svi su na kraju prikazani, ali ta cenzura je ipak ostavila gorak okus u ustima filmadžija. Meni je Eva Ras ostala u pamćenju, jer je ona najviše glumila u tim filmovima. Sigurno ih ima još, ali ne mogu na Internetu da nađem spisak tih filmova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Nisu svi filmovi iz ovog,za film plodnog perioda prikazani.Omnibus film  Kapi, vode, ratnici čiji su autori bili Kokan Rakonjac,Marko Babac i Živojin-Žika Pavlović je posle kraćeg suđenja spaljen.Samo suđenje je bilo u najboljem maniru Inkvizicije.Rolne filma su,(po iskazima očevidaca),bile postavljene na stolici za optuženog i suđeno im je kao da su živo biće.Igore,ne želim da ti popujem i solim pamet,ne traži filmove već autore.Kad nađeš autora naći ćeš i filmove.Počni sa Živojinom Pavlovićem,Dušanom Mahavejevim,Mićom Popovićem...Ili odgledaj Plastičnog Isusa Lazara Stojanovića koji je bio razlog za zabranu filmova Crnog Talasa.Tvoje zanimanje za ove filmove i tema su za svaku pohvalu.Bravo!
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Hvala, potražiću ih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 282
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
I ja sam takodje zainteresovan za te filmove, odgledao sam tek nekolicinu.Filmovi Kad budem mrtav i beo, Budjenje pacova, Vrane, Bubasibnter, Mlad i zdrav kao ruza, Skupljaci perja su sjajna ostvarena.   
IP sačuvana
social share
"Eto, 10 godina se tuzim sa drzavom da mi plati put preko njive, a sada kada vidim da se ne zna ni koj pije ni koj placa, uzecu stvar u svoje ruke, izvadicu stetu makar crko."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Nema na čemu,i drugi put.Koliko sam ja mogao da vidim filmova iz tog perioda ima dosta po raznim forumima.Većina se može naći uz malo truda i sreće.
  Razlog za hajku na autore ovih filmova nije bio samo "udar na socijalistički moral SFRJ i tekovine revolucije"već i činjenica da su svi ti autori(izuzev Žilnika)svi  bili iz Srbije i što su počeli da donose nagrade sa raznoraznih filmskih smotri i festivala.Aleksandar Saša Petrović je za Skupljače Perja dobio Zlatnu palmu,Žilnik Zlatnog medveda za Rane Radove...To je kod ostalih kolega koji su mislili da ako su podobni da su italentovani stvorilo određenu dozu ljubomore i mržnje.Čekali su svoj trenutak i razlog za udar.Razlog im je dao student režije Lazar Stojanović svojim Plastičnim Isusom.Sa tim filmom je trebao da diplomira kod svog profesora Saše Petrovića.Film nikad pre toga nije bio javno prikazan a ipak je bio prokazan i javnoi napadan.Napad je počeo,zbog pisanja jednog novinara koji takođe nije video film,čuveni i slavni Veljko Bulajić iz Zagreba u kom je živeo onda a živi i danas.Ime tad mladog novinara namerno neću napisati,ono se još uvek može otkriti ako se prati film tog doba.Dovoljno je da se napomene da je taj novinar bio istaknuti književnik i omiljeni opozicionar S.Miloševića i da je i danas politički aktivan.
  Ono što se desilo posle tih napada je istorija beščašća.Saši Petroviću i ostalim su probali da naude.Njih su ipak čuvala neka priznanja i nagrade.Priliku da snimaju su retko dobijali,gotovo nikad,ali bar nisu oterani u zatvor.To se deslilo nesrećnom Stojanoviću koji je zbog filma koji niko osim milicije i njega nije gledao,odmah posle vojske završio u Požarevcu.Plastični Isus je početkom devedesetih prikazan na TV-u i Stojanović je prvi put posle više od 20 godina mogao da se putem intervjua obrati i ispriča narodu kako je na svojoj koži osetio sav bes režima i njegovih slugu.Ali to je neka druga priča. 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Bas nedavno sam gledao Pejzaze u magli Joce Jovanovica i taj mi se film nije svideo. Prepun je klishea, rezija je ocajna, a scenario jos gori. Mlad i zdrav kao ruza mi je dosta bolji (od istog autora). Sama cinjenica da su zabranjivani ne mora da znaci i da su dobri filmovi.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Sama činjenica da su zabanjivani znači da nisu sjeli komunističkoj bagri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Ova dva filma spaja isti autor i razdvaja period od 13 godina.Za tih 13 godina Jovanović nije sedeo skrštenih ruku već je snimio tuce dokumentaraca koje je naručila država.To nešto govori.Pejzaži u magli je jedan od gorih filmova koje smo snimili i koji sam gledao dok mi Mlad i zdrav kao ruza i danas izgleda neverovatno svež i aktuelan.
  Ono što je specifično za Crni Talas je da zabrana skoro da nije ni bilo ako izuzezmo film Kapi, vode, ratnici koji je po nalogu suda uništen.Zvanično nije bilo zabrana.Bilo je ometanja, sabotiranja snimanja,sakrivanja filmova od očiju javnosti.Ili im nisu davali da rade.Sam je Žika Pavlović jednom izjavio da  je 10 godina odlazio u neku kancelariju u kojoj je bio sam i gde ništa nije radio.On je,srećom, to vreme provodio u pisanju scenarija i knjiga.Izuzetak je bio Lazar Stojanović.On je platio za sve.
   
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sama činjenica da su zabanjivani znači da nisu sjeli komunističkoj bagri.

Film "Pejzazi u magli" ni u tragovima ne pljuje samo socijalisticko drustvo, vec je procenjeno da lose utice na omladinu zbog eksplicitnih scena "iglanja" narkomana. Inace, ne preporucujem ti film uopste.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Lično mislim da je Jovanović hteo da napravi Jugoslovensku verziju Kristiane F.(Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo).
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:28:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.