Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maradona by Kusturica ~ Maradona  (Pročitano 3655 puta)
11. Apr 2009, 16:06:14
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Maradona


Žanr: dokumentarni
Trajanje: 90 min.

Glavne uloge:   
Dijego Armando Mardona (Diego Armando Maradona), Emir Kusturica, Stribor Kusturica, Manu Čao (Manu Chao)

Scenario:   
Emir Kusturica

Režija:   
Emir Kusturica



SINOPSIS

Čuveni, višestruko nagrađivani režiser Emir Kusturica režirao je filmski omaž čudesnoj životnoj priči i feniksovskom vaskrsnuću Dijega Maradone, sportskog heroja, ljubimca nacije, palog idola i inspiracije miliona obožavalaca.

Koristeći priliku da se Maradoni približi onoliko koliko to dosad nikome nije pošlo za rukom, kao i zahvaljujući izuzetnoj arhivi, Kusturica vodi publiku na buran i vrlo ličan obilazak najznačajnijih mesta i ljudi u životu ovog fudbalskog boga – od Argentine do Napulja i od Kube do Barselone; od porodice i drugova iz detinjstva do saigrača (Lionela Mesija i Klaudija Kaniđe) i svetskih državnika (Fidel Kastro). Neverovatna priča o tom velikanu, od skromnih početaka do vrha sveta i od spektakularnog, tragičnog pada do ponovnog rođenja.

O FILMU

Ovaj dokumentarni film, na 61. filmskom festivalu u Kanu prikazan u zvaničnoj konkurenciji, Kusturičino je predstavljanje života slavnog fudbalera. Sam Kusturica tvrdi da je u njemu "predstavio tri Maradone, koje je otkrio tokom snimanja: fudbalskog trenera, buntovnog građanina suprotstavljenog hegemonističkoj politici SAD i porodičnog čoveka". Ova tri aspekta njegove ličnosti sastaviće se na Astek stadionu u Meksiku, gde je Dijego postigao jedan od svojih najpoznatijih golova - tokom Svetskog prvenstva u fudbalu 1986. godine, protiv Engleske.

Na pitanje zašto je pristao da baš Kusturica snimi film o njegovom životu Maradona odgovara: "Ljudi su o meni pisali mnogo knjiga, napravili mnogo filmova. Bio sam predstavljan kao zao, loš, osrednji. Emir je uspeo da prožme moje srce, da ispriča priču o svemu kroz šta sam prošao i u dobru i u zlu."

I zaista, tragom Maradoninih koraka, od Argentine do Napulja, od Kube do Barselone, od detinjstva do poznatih saigrača (Mesi, Kaniđa) i svetski poznatih političara (Fidel Kastro), Kusturica pokušava da prikaže neverovatnu životnu priču talentovanog fudbalera. Zahvaljujući našem proslavljenom režiseru, Maradonini obožavaoci mogu da zavire u mesto njegovog rođenja, da prisustvuju proslavi njegovog 45. rođendana i da ga posmatraju kao trenera mladih fudbalskih nada. Sve to prate ritmovi jednog od najpoznatijih politički aktivnih muzičara na svetu - Manu Čaoa.

Ovo je ujedno omaž životu fudbalske legende, kao i ekranizovano svedočanstvo o prijateljstvu između režisera i Maradone. Susret dvojice velikana na velikom platnu.

O REŽISERU

Emir Kusturica (reditelj)
Rođen je 1954. godine u Sarajevu. Za svoje kratke filmove nagrađivan je još u srednjoj školi. Filmsku režiju završio je na Filmskoj akademiji u Pragu (FAMU). Njegov studentski film, "Gernika", snimljen prema noveli Antonija Isakovića, pobedio je na Festivalu studentskog filma u Karlovim Varima. Tokom studija režirao je i dva kratka filma: "Jedan deo istine" i "Jesen". Po završetku studija Kusturica se vraća u zemlju, gde započinje profesionalnu karijeru na Televiziji Sarajevo.

U dugometražnoj igranoj produkciji debitovao je filmom "Sjećaš li se Doli Bel", nastalom po scenariju Abdulaha Sidrana, 1981. godine. Za ovaj film Kusturica je nagrađen Zlatnim lavom na Filmskom festivalu u Veneciji za najbolji debitantski film i nagradama FIPRESCI, AGIS i CIDLAC na Festivalu jugoslovenskog igranog filma u Puli 1981. godine.

Sledeći film - "Otac na službenom putu" iz 1985, s istim scenaristom, donosi mu Zlatnu palmu na Filmskom festivalu u Kanu i nominaciju za nagradu Američke filmske akademije "Oskar" za najbolji film van engleskog govornog područija.

Godine 1989. Emir Kusturica je, ponovo na Filmskom festivalu u Kanu, nagrađen za režiju filma "Dom za vešanje" i specijalnom nagradom "Roberto Roselini". Emir Kusturica je predavao režiju na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu. Po odlasku iz BiH predaje na Univerzitetu "Kolumbija" u Njujorku. Jedan od njegovih američkih studenata, Dejvid Etkins (David Atkins), pokazao mu je scenario iz kojeg je nastao Kusturičin prvi film na engleskom jeziku 1993. godine - "Arizona Dream" (srpski: San o Arizoni), s Fej Danavej, Džonijem Depom i Džerijem Luisom u glavnim ulogama. Film je nagrađen Srebrnim medvedom i Posebnom nagradom žirija na Filmskom festivalu u Berlinu 1993. godine.

Naredni film, "Podzemlje" (engl. Underground) 1995. godine, doneo je Emiru Kusturici drugu Zlatnu palmu na Filmskom festivalu u Kanu. Kusturica je koscenarista filma "Strategija svrake" (1987), koji je režirao Zlatko Lavanić. U grupi "Zabranjeno pušenje" jedno vreme je svirao bas-gitaru, a sada kao gitarista zajedno nastupa kao član grupe "Emir Kusturica & the No Smoking Orchestra". Bavi se i pisanjem. Godine 2007. dodeljen mu je Orden viteza lepih umetnosti i književnosti, najviše francusko priznanje u oblasti kulture. Te godine režirao je i spot za naslovnu pesmu albuma francuskog muzičara Manu Čaoa - "Rainin' In Paradize". "Maradonu" snima 2008. godine.

Oficijelni sajt
Maradona by Kusturica (2008)

Premijera: Kustendorf 2009. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Odlican je film, cak ni ja koja nemam blage veze o fudbalu, uzivala sam gledajuci ga. Ipak je Maradona - Maradona.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6454
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung galaxy s3
Odlican je film, cak ni ja koja nemam blage veze o fudbalu, uzivala sam gledajuci ga. Ipak je Maradona - Maradona.  Smile

A meni se baš nije svideo !  Smile Toliko je radio na filmu, nekoliko godina, a ništa nisam saznao o Maradoni što već nisam znao !  Po meni moglo je i bolje i to mnogo ! Muzika je fenomenalna... Nekoliko lepih pesama, pogotovo ona koju Maradona sam peva ... !
Maradona je neponovljiv, ne moze to svako !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Naravno, a mozda se meni i svideo film bas iz tog razloga sto ranije nisam znala maltene nista o sinjor Dijegu. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Punk's njet mrtav..,Kosovo je Srbija...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 610
Zastava Serbia-na granici snova i stvarnosti !
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson Z600
Postoji vec tema!
IP sačuvana
social share
Kosovo je srce Srbije, ... Vojvodina je njen mozak, ...a reka Drina je njena kicma koja protice kroz njenu samu sredinu!

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Qtek 小米
Одличан филм, одлична порука, Дијего је велики човек, свака част Кустурици.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

maradona.jpg
(1433.44 KB, 2500x1678)
« Poslednja izmena: 12. Apr 2009, 22:51:59 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
mislim da se on vise ne zove emir kusturica vec nemanja kusturica  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6454
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung galaxy s3
mislim da se on vise ne zove emir kusturica vec nemanja kusturica  Smile

To mu je kršteno ime i dalje se zove Emir...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
LG Google Nexus 5
aaaa, ok ...

nego bice da cu se i ja sloziti s bambinom ... sad sam gledala film ... i meni je super film ...
za njega sam znala da je bio dobar fudbaler ... da je imao problema s kokainom ...


IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Najezim se od ove pesme...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.151 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.