Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljvosti iz TV, Pozorisnog i Filmskog sveta ~ Nova Tema!  (Pročitano 645088 puta)
19. Maj 2007, 00:14:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Otvaramo novu temu, stara je imala gomilu postova Smiley
To ce biti praksa i ubuduce nakon svakih par meseci Wink
« Poslednja izmena: 12. Apr 2009, 19:57:43 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Emocije nadmašuju reči
Činjenica da snimam na engleskom jeziku i u nepoznatom okruženju Amerike nije na mene mnogo uticala, kaže za „Politiku” kultni kineski reditelj Vong Kar-Vai čijim je filmom započeo festival

Vong Kar-Vai
(Foto AFP)



Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 18. maja – Prošle godine bio je predsednik kanskog žirija a sada mu je pripala čast da novim filmom „Moje noći borovnice” otvori jubilarni festival. Kineski reditelj Vong Kar-Vai (Šangaj, 1958) već je prvim filmom „As Tears Go By”, prikazanim 1989. godine u Kanu, osvojio simpatije filmskih kritičara i publike, nametnuvši se brzo kao autor neobične estetike i specifičnog vizuelnog stila, sa kojima je tretirao probleme ljudske otuđenosti i emotivnih sunovrata.

Kar-Vai je poznat po nagrađivanim filmovima „Prah vremena”, „Čungking ekspres”, „Pali anđeli”, „Srećni zajedno”, „U raspoloženju za ljubav” i „2046”, po saradnji sa Tonijem Leungom, Megi Čeung, Gong Li i Žang Žiji, a sada je iznenadio spremnošću da snimi film u Americi na engleskom jeziku i zapadnim glumačkim zvezdama. U na brzinu organizovanom kratkom razgovoru za „Politiku” (zahvaljujući En Nikols) Kar-Vai je šarmantan, u odgovorima jezgrovit i, čini se, pomalo stidljiv. Kanska festivalska gužva jeste postala za ovog autora „prirodno okruženje”, ali je oduvek više voleo da umesto njega samog govore njegovi filmovi.

Šta Vas je dovelo do „Moje noći borovnice”?

– Izazov da uradim nešto nepoznato. Pet punih godina proveo sam snimajući film „2046”, i posle toga mi je bilo potrebno nešto drugačije. Takođe sam želeo da to bude film o razdaljinama i da vidim kako bi to moglo da izgleda u sasvim novom okruženju. Bio je to lični izazov, ali i opravdanje da vidim pravu Ameriku.

Sada kada ste bolje upoznali pravu Ameriku, gde biste eventualno mogli da živite? U Njujorku?

– U Memfisu, jer su leta tamo slična onima u Hongkongu.

A kako biste Vi ovaj film uporedili sa Vašim prethodnim i sa filmovima uopšte?

– Priznaćete da je sasvim drugačiji od „Spajdermena 3” ili „Zodijaka”. Ukoliko bih „Moje noći borovnice” uporedio sa svojim prethodnim filmovima, onda bih sigurno rekao da je ovo neka vrsta mog omaža američkim filmovima i literaturi koji su svojevremeno uticali na moju odluku da se bavim filmom.

Čak iako niste završili filmske škole?

– Gledanje filmova velikih filmskih stvaralaca bila je moja najbolja i najkvalitetnija filmska škola, a čitanje literarnih remek-dela poput „Tramvaja zvanog želja” Tenesija Vilijamsa, moja najbolja scenaristička radionica. Velikim delima nisu potrebna dodatna objašnjenja.

Poznajete li filmove Emira Kusturice?

– O da, najviše mi se dopadaju „Otac na službenom putu” i „Dom za vešanje”.

Da li ste zarad snimanja u Americi i prvog filma na engleskom jeziku, morali da činite ustupke ili strepite od nepoznatog?

– Ništa od toga jer sam, srećom, otkrio da neke emocije nadmašuju reči, tako da činjenica da snimam na engleskom jeziku i u nepoznatom okruženju nije na mene mnogo uticala. Ali jeste bilo interesantno, izazovno i u početku sa dosta brige.

Rad sa glumcima, fotografija i muzika, najvažniji su u svim Vašim filmovima, važniji od scenarija?

– Poznato je da su moji scenariji više interpretacija priče koju želim da ispričam, nadgradnja ideje, nego detaljno filmsko štivo. Ta fleksibilna pozicija omogućava mi da iz interakcije sa glumcima, njihove likove učinim što moćnijim i autentičnijim kako bi sa fotografijom i muzikom činili neraskidivo jedinstvo. Fotografiju i muziku smatram izuzetno važnim filmskim likovima.

Jesu li se u ovakav način rada uklopili Džud Lou, Natali Portman, debitantkinja Nora Džons?

– Džud Lou je izuzetno talentovan i sofisticiran glumac. On je bio moj prvi, i pokazalo se, pravi izbor. Pre nego što sam lično upoznao Noru Džons slušao sam i zavoleo njenu muziku, a onda sam pomislio da bi ona bila pravi izbor za lik Elizabet, devojke slomljenog srca. Ona je veoma prirodna osoba i ima u sebi jak emocionalni instinkt. Odmah smo se dogovorili da u filmu neću koristiti njenu muziku, kako to ne bi odvlačilo pažnju od nje kao glumice, i Nora se sa tim složila...

Šta se događa sa Vašom glavnom junakinjom najviše se saznaje iz pisama i razglednica koje piše i šalje tokom svog neobičnog putovanja širom Amerike. Ne verujete u komunikaciju telefonom, internetom, es-em-es porukama?

– Samo sam želeo da ukažem na to da je ovakav, odavno već zaboravljen način komunikacije, manje otuđen, bliskiji i iskreniji. Ljudi su zaboravili jedni drugima da pišu, sve se svelo na isprazne, kratke, informativne telefonske razgovore, još ispraznije i hladnije telefonske i elektronske poruke.

Uz Vas ovog puta nije bio Vaš moćni direktor fotografije Kris Doj, je li Vam nedostajao?

– Kris je osoba koja uvek svima nedostaje, on je mornar-grubijan, bučan i sklon zbrci. Rad sa Dariusom Kondžijem bio je dobra promena ritma, on nije mornar već evropski džentlmen sa kojim sam pio puno čaja tokom pauza snimanja. Kada se bude pojavio pravi projekat u pravo vreme ponovo bih voleo da radim sa Dojlom.

Šta Vama lično znači naslov ovog filma „Moje noći borovnice”?
– Nema drugog značenja sem literarnog.
Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Kan na jedan dan
R. ANDRIĆ, 18. maj 2007

ZATO što zvanična projekcija filma na Festivalu u Kanu predstavlja najveća vrata za jednu malu kulturu, poput naše, neću je propustiti!
Ovim rečima, u četvrtak na Mećavniku, Emir Kusturica odagnao je sve sumnje u to - hoće li ili ne putovati u Kan i prisustvovati projekciji i predstavljanju njegovog najnovijeg filma publici i kritici.
Ujedno, slavni reditelj, kome je „Zavet“ - peti film u Kanu, rekao je da se više neće pojavljivati u zvaničnoj konkurenciji na ovom festivalu:
- Ono što su novine pisale o mojim navodnim „dilemama“ - hoću li ili ne prisustvovati projekciji „Zaveta“ u Kanu - bilo je, u stvari, prenošenje privatnih informacija koje su bile - ništa drugo do dnevno raspoloženje, dnevna projekcija, dnevni stav koji nije onakav kao što piše u novinama - rekao je Kusta. - Nema nikakvih nesporazuma! U Kan, sem mene, idu - glavni glumac, glavna glumica, Uroš i Marija, ide Miki Manojlović, ide Ljiljana Blagojević, ide Aleksandar Berček…
Na pitanja novinara - šta očekuje od „Zaveta“ u Kanu, Kusturica je odgovorio „da o ovogodišnjoj selekciji filmova za Kan ne zna ništa, a da je žiri veoma ugledan i, kao i uvek, žiri na koji ne može da se utiče“:
- „Zavet“ je peti film sa kojim sam u Kanu. Svaki predstavlja posebnu avanturu i, u isto vreme, jednu ogromnu količinu energije koja je ugrađena u njih. Te energije ima još, ali ja smatram da treba prepustiti mladima da se bore za nagrade. Mislio sam da ne budem u zvaničnoj konkurenciji, ali pošto predstavljam malu kulturu koju zaobilaze, drago mi je što veća pažnja stiže do filma kada je u konkurenciji, nego kada nije… Ali, mislim da je ovo poslednji put da se takmičim u Kanu. Jeste da izgledam mlađi nego što jesam, pa je preda mnom budućnost, ali, mislim da je bilo dovoljno, malo ko se pet puta takmičio u Kanu. To je kao nastup na pet olimpijskih igara ili pet svetskih prvenstava! - zaključio je Kusturica.


MARADONI - BERLIN
NA Mećavniku - Kusturica je opovrgao i informaciju prema kojoj dugometražni dokumentarni film o Dijegu Armandu Maradoni, čije je snimanje nedavno završio, „ima rezervisano mesto“ za Kan 2008. godine:
- Film o Maradoni ne može biti prikazan u Kanu, već u Berlinu - rekao je Kusta na Mećavniku.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Đavolovi, lukavi advokati
O filmovima Šjao-Šjena, Zvjaginceva, braće Koen, političkim dokumentarcima Majkla Mora i Barbeta Šredera i Bonovom koncertu na filmu

Majkl Mor pozira fotoreporterima u Kanu
(Foto EPA)


Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 19. maja – „Gradski ambijent, društveni sistem i okrutna realnost svakodnevice bez iskrenih međuljudskih komunikacija, osnovni su motivi ′Leta crvenog balona′”, kaže o svom prvom francuskom iskustvu, kinesko-tajvanski reditelj Hu Šjao-Šjen, čiji je film (snimljen u Parizu) inspirisan delom iz 1956. godine – „Crvenim balonom” Alberta Lamorisa, koji je nagrađen „Zlatnom palmom” i „Oskarom” za najbolji originalni scenario.

Šjao-Šjen je još jednom potvrdio da je majstor detalja svakodnevice i međuljudskih odnosa, kao i nepogrešivog odabira inerpretatora svojih filmskih ideja i snova. U ovom slučaju, Žilijet Binoš, koja je filmu podarila raskošnu široku skalu emotivnih, glasovnih i glumačkih mogućnosti. Šjao-Šjenov film svečano je otvorio program „Izvestan pogled”, a u programu „Petnaest dana autora”, posle 50 godina, biće ponovo viđena (sada restaurirana) originalna verzija Lamorisovog filma.

U glavnom takmičarskom programu, veliko interesovanje je vladalo za „Izgnanstvo”, drugi film u karijeri „Zlatnim lavom” nagrađenog ruskog reditelja Andreja Zvjaginceva. Od njega se očekivalo da ponovo podari snažnu vizuelno-poetsku dramu, što je i učinio, posegnuvši za autobiografskim štivom Viliama Sarojana i istraživši mitsku temu odnosa i bazičnog nerazumevanja između muškarca i žene. Međutim, preterana želja da gledaocu na kraju pojasni sve otvorene misterije u filmu i uzroke velike tragedije, Zvjaginceva odvodi u neželjenom pravcu. „Izgnanstvo” je bezrazložno opterećen dvostrukim krajem. Kao i u „Povratku” i ovde glumački briljira Konstantin Lavronjenko u glavnoj ulozi, parira mu Aleksandar Balujev, a pojavom pleni i norveško-švedska glumica Maria Bonevi...

Današnji takmičarski dan protećiće i u znaku velikih kanskih miljenika – Itana i Džoela Koena i njihovog novog dela „Nema zemlje za starca” („No Country for Old Man”), nastalom prema romanu Kormaka Mek Kartija, sa Džošom Brolinom, Havijerom Bardemom, Tomijem Li Džonsom i Vudijem Harlesonom u glavnim ulogama. Koenovi su prvi put u Kanu bili 1987. godine sa filmom „Arizona junior”, 1991. trostruko bili nagrađeni („Zlatna palma”, najbolja režija, najbolji glumac) za „Barton Fink”, za „Fargo” 96. osvojili ponovo nagradu za najbolju režiju, potom se u kontinuitetu pojavljivali sa filmovima „O, brate gde si” i „Čovek koji nije bio tamo”... Posle serijala komedija, Koenovi se u novom filmu vraćaju svojoj ranoj – tamnoj strani i nude simultano razgolićavanje američke kriminalističke drame, proširujući interesovanje za biblijske teme i krvavu svakodnevicu što osvanjuje u novinskim naslovima. Poigravajući se na ivici apsurda i teške ironije, uz upotrebu predoziranog crno-gorkog humora i krvavih scena, Koenovima, nažalost, već na sredini filma konci ispadaju iz ruku, i početna, primamljiva ideja na kraju poprima utisak velikog besmisla.

Mnogo većeg uzbuđenja bilo je na projekcijama dva rasna političko-dokumentarna filma (van konkurencije), od kojih je jedan „Siko” Majkla Mora (dobitnik „Zlatne palme” i „Oskara”), a drugi „Terorov advokat” filmskog veterana Barbeta Šredera.

Dijagnostikujući američki sistem zdravstvenog osiguranja kroz putovanje na Kubu grupe spasilaca, obolelih tokom raščišćavanja ruševina njujorkških kula, Majkl Mor je ponovo podario provokativan film, i na sebe „navukao” istražitelje američkog Treasury Department-a. Mor smatra da je istraga pokrenuta tek kada se čulo da ponovo ide na Kanski festival i da istražitelji greše ukoliko su pomislili da će im poći za rukom da ga „oboje Kastrovim bojama”. „Neka prvo vide film”, poručuje Mor, jedan od najžešćih kritičara duštveno-političkih nepravdi i globalnih poteza Bušove administracije...

O počecima onog što neki nazivaju „terorizam” i „teroristička akcija”, a drugi smatraju „revolucijom” i „borbom za oslobođenje”, govori dugometražni dokumentarni film „Terorov advokat” Barbeta Šredera, kroz portret jedne od najkontroverznijih ličnosti dvadesetog veka – francuskog pravnika Žaka Veržesa. Komunista, antikolonijalista ili desničarski ekstremista, sve su to odrednice koje su pratile i prate, harizmatičnu, ali i veoma misterioznu Veržesovu figuru, još od njegove istorijske odbrane Đamile Buhired (kasnije se sa njom i oženio), simbola alžirske borbe za slobodu (bila je osuđena na smrt zbog podmetanja bombe u mlečnom restoranu), pa do njegovih odbrana čuvenih terorista Anisa Nakašea, Magdalene Kop i Johanesa Vejnriha, čak i Karlosa zvanog Šakal i nacističkog zločinca Klausa Barbija. Intervjuišući Veržesa, ali i veliki broj njegovih prijatelja, saboraca, saradnika i „štićenika” (jedan od učesnika u filmu je i naša Neda Vidaković, koja je u jednom periodu bila Veržesova asistentkinja, vozač i prijatelj), Šreder je delikatno istražio pitanja istorije „slepog terorizma” i uspešno ponudio šokantna otkrića dugo skrivenih veza između događaja koji su potresali svet, od završetka Drugog svetskog rata do kraja 20. veka.
Za današnje ponoćno, vedrije festivalsko raspoloženje biće „zadužen” dugometražni muzički dokumentarac „U2 3D” Ketrin Overlis i Marka Pelingtona, digitalni snimak blistavog koncerta čuvene grupe Ju-tu, čiji će se lider Bono, lično pokloniti fotoreporterima na crvenom tepihu i publici u velikom Teatru Limijer. Kažu, biće i vatrometa!
Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Čekam očevu licencu
I. MIĆEVIĆ, 19. maj 2007

POSLE nekoliko zapaženih filmova, više od 2.000 pozorišnih uloga i osam godina pedagoškog staža, glumac Ivan Jevtović oprobao se i u rediteljskom zanatu. Sa grupom srednjoškolaca, u Pozorištu "Dadov" napravio je predstavu "Sasvim običan dan", koja je nedavno imala premijeru. Koristeći vesti iz dnevne štampe, zajedno sa glumcima, osmislio je ovu predstavu koja govori o beogradskoj svakodnevici.
- Prvi put sam video šta je to prelepo, a šta teško sa druge strane scene - priča Ivan Jevtović. - Opio sam se svim tim mogućnostima. Ali, teško mi je bilo što nisam bio na sceni, da podelim tu radost, jer sam pre svega glumac.
* Rad sa srednjoškolcima nije vam stran, a scenske borbe i akrobatiku predajete studentima BK akademije. Kako uspevate da nametnete autoritet kada ste im generacijski veoma bliski?
- Na času vlada disciplina, svima persiram i ta distanca održava hijerarhiju, jer se u svakom trenutku mora znati ko je ko. Usavršavam se, pokazujem im uvek nešto novo i pokušavam da iz njih izvučem maksimum. Spremajući svaku predstavu, i sam uvek želim da naučim više. Idem na radionice, posebno kada dolazi neko iz inostranstva.
* Iz klase vašeg oca, prof. Vladimira Jevtovića, izašle su desetine vrhunskih glumaca. Ima li on zamerke na vaš rad?
- Kao glumac dobio sam njegovu "licencu", a kao pedagog, tek se borim za nju. On je i kao glumac dobar, ali kao profesor je vrhunski. Raduje me kada radim sa njim. U "Nebeskoj udici" igrali smo oca i sina. Uskoro ćemo zajedno raditi i u TV filmu Janka Baljaka. Jedva čekam.
* U pozorištu ste igrali više od 2.000 predstava. Je li teško, već deset godina, u jednom danu igrati po dve predstave, iz kostima dvorske lude transformisati se u Otela?
- Dešavalo se da u svom matičnom pozorištu, "Bošku Buhi", igram dečju predstavu, pa da idem na neku večernju scenu i posle nastupim sa grupom "Torpedo" ili imam svirku. Pre mesec dana, posle predstave, ispicijent je objavio preko razglasa da je kolega, sa 35 godina staža, odigrao trihiljaditu predstavu. Dok sam skidao šminku, zapitao sam se koliko ću ja imati za tolike godine, kada sam već sad prešao 2.000 predstava.
* Spominjete "Torpedo". Šta se desilo sa tom pozorišnom trupom?
- Torpedo smo tako i nazvali da bi u odgovarajućem trenutku eksplodirao. Svako se rasuo na svoju stranu. Okupljao je više od 30 ljudi, bio subverzivan za prethodni režim i odradio herojski posao u trenucima u kojima su sve ostale kulturne institucije bile kukavičke. Tu se misija "Torpeda" završila.

MUZIKA
IVAN Jevtović nije samo glumac, već i frontmen grupe "Deca loših muzičara".
- Moj scenski život počeo je na novobeogradskim pank koncertima, još u srednjoj školi - kaže Jevtović. - Vaspitavan sam sa 500-600 ploča. To nam je i danas najveći kapital u kući. Onda sam radio sa grupom "Vrum", u okviru "Torpeda", a za predstavu "Virus", sa DLM-om. Kada je DLM ostao bez pevača, pozvali su mene. Snimili smo dve nove pesme na srpskom i dve na francuskom. Probaćemo i tamo da uradimo nešto.

PAKISTANAC U LONDONU
- VRATIO sam se pre deset dana iz Londona, gde sam imao ponudu da ostanem i radim u pozorištu - otkriva naš sagovornik. - Primamljivo, ali trenutno neizvodljivo zbog porodice i obaveza ovde. Izazov mi je da glumim na različitim jezicima. Već sam radio “Medeju” na francuskom, oprobaću se i na španskom. U Londonu su me pitali jesam li se namazao nečim. Kažu, zbog tamne puti, mogao bih da igram Irance, Pakistance... Kuriozitet je da u Londonu trenutno ne radi nijedan srpski glumac, a pojavljuju se često scenariji sa ulogama za Srbe.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Ispad Polanskog i koncert U2 na filmskom festivalu u Kanu
Režiser Roman Polanski napustio je juče konferenciju za novinare na festivalu u Kanu...

TEMPERAMENT - Režiser Roman Polanski napustio je juče konferenciju za novinare na festivalu u Kanu, kritikujući novinare što postavljaju „prazna" pitanja. Polanski je uzeo mikrofon i rekao: „Sramota je što postavljate tako bedna pitanja. Vas uopšte ne zanima šta se događa na filmu."
Povodom premijere filma „U2 3D", irski bend U2 je na crvenom tepihu dvorane u kojoj se prikazuje glavni program izveo koncert.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
Odri Tatu glumi Koko Šanel
Francuska glumica igraće modnu kreatorku Koko Šanel u filmu u režiji An Fonten...

FILMOVI Francuska glumica Odri Tatu igraće modnu kreatorku Koko Šanel u filmu u režiji An Fonten. Rediteljka je rekla da radi na priči o životu Koko Šanel pre nego što je postala slavna. U planu su još dva filma o Koko Šanel koji će za temu imati vezu modne kreatorke i kompozitora Igora Stravinskog.

Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Probuđena princeza dana
Lik Suzan u filmu „Let crvenog balona“ mnogo mi je sličan, i ja sam prezaposlena majka, kaže Žilijet Binoš potvrđujući da bi volela da Kusturica bude njen reditelj....

Žilijet Binoš, blistava glumica
(Foto EPA)



INTERVJU
Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 20. maja-  Ćerka glumice i skulptora, francuska multilingvalna glumica Žilijet Binoš (Pariz, 1964), imala je samo 23 godine kada je na sebe skrenula pažnju internacionalne kritike filmom „Nepodnošljiva lakoća postojanja“ i nešto kasnije sigurno zaigrala u „Fatal“ Luja Mala, „Tri boje: plavo“ Kšištofa Kišlofskog, a posle toga samo je bilo nekoliko koraka do Holivuda i Oskara za sporednu žensku ulogu u „Engleskom pacijentu“ Entonija Mingele.

Igrala je i u filmovima Patrisa Lekonta, Ejbela Ferare, Lasea Helstroma, Mihaela Hanekea, Džona Bormana, Patrisa Šeroa..., u poslednjih godinu i po dana snimala još četiri filma mešu kojima je i prvi francuski film kinesko-tajvanskog reditelja Ho Šjao-Šjena „Let crvenog balona“ u kojem tumači lik Suzane, prezaposlene umetnice i majke, nesređene žene iz srednje klase, haotičnog i malog životnog prostora. Srdačna, otvorena, sklona smehu i šali, ponovo daje intervju za „Politiku“ (hvala Rišaru Lormonu) i otkriva i da je borac poput „životinje u šumi“...

Uvek uspevate da iznenadite spremnošću na različitost, na nove izazove poput ove saradnje sa kineskim rediteljem koji Vas je „upotrebio” na gotovo na dokumentaristički način. Šjao-Šjen uvek cilja na detalje iz svakodnevnog života u kojem ste sada i Vi?

Pre bih umesto ciljanja, upotrebila reč dozvoljavanje, jer to odmah znači drugu vrstu perspektive, koja je tipična za dubokoumno taoističko sagledavanje života. Šjen je draga osoba, nikada ne gubi kontrolu ni nad sobom ni nad filmom, zapravo on ne voli da kontroliše, što je za glumce oslobađajuće. Za mene je takav način rada značio i to da budem veoma aktivna, kreator sopstvenog lika, osećajući se i kao da sam pisac, reditelj i glumica.

Jeste li lako mogli da se identifikujete sa likom kakav je Suzanin?

Veoma lako, ona je u haosu i stalno negde iznad ovog sveta, u krizi je i srećom da ima taj svoj dragoceni svet lutaka koji joj pomaže da preživi. Ona je stalno u svetu mašte, baš kao i njen maleni sin sa svojim crvenim balonom. Bila je potrebna i moja fizička transformacija, garderoba kakvu ja inače ne nosim, kako bih se što lakše distancirala od lik Suzan, koja mi je u mnogo čemu veoma slična. I ja sam prezaposlena majka, ta mi je uloga veoma dobro poznata. Međutim, ovo nije film o tome da li svoje životne zadatke i uloge obavljaš dobro ili loše, već film o preživljavanju svakodnevice.

Da li Vas je samo to privuklo saradnji sa Šjao-Šjenom?

Gledala sam njegove filmove i uvek mi je bilo uzbudljivo da pratim način na koji on radi sa naturščicima, jer on uglavnom sa njima i radi. S druge strane, ja veoma volim izazove, imam stalnu potrebu da menjam ljudsku svest, potrebu da okušam nešto novo i nepoznato. Zahvalna sam što mi Šjen to dozvolio.

U filmu se stiče utisak da kamera stalno radi, da hvata život onakav kakav on jeste, bez ulepšavanja, scene su često duge, je li bilo njihovih ponavljanja tokom snimanja?

Ne, nije bilo proba, uvežbavanja dijaloga ili režiranja glumaca. Samo kratki dogovori uz pomoć prevodioca i „akcija” bez ponavljanja. Zato vama sve to deluje dokumentaristički, a meni znači slobodu i istinu pred samom sobom. Neponovljivo iskustvo.

U „Letu crvenog balona” do izražaja dolaze i Vaše neverovatne glasovne sposobnosti tokom oživljavanja lutaka u lutkarskom pozorištu?

Za to sam imala samo dve nedelje da se pripremim i morala sam da budem veoma brza. Ali, toliko iskustva imam u glasnom čitanju bajki mojoj deci, da sam odavno izvežbala promene tonaliteta i boje u mom glasu. I inače obožavam da čitam dečije knjige i bajke, čak sam deci napravila posebnu sobu za čitanje. Volim priče o princezama, jer one uvek u sebi nose nešto skriveno, kao što priroda žene i jeste skrivena. A onda, treba da se pojavi princ da sve to otkrije. Moj lik u filmu delimično i živi u svetu bajki, ali je i žena koja često mora da pokaže i mušku snagu, da bude borac jer nema muškarca pored sebe.

Jeste li Vi borac?

O, ja sam sve, čak i životinja u šumi, verujte mi!

A možete li da tvrdite da ste zauvek pronašli svog princa?

Da!!!

Profesija Vas je spojila sa toliko različitih reditelja sa sve četiri strane sveta, da li biste voleli kada bi Vas jednom spojila i sa Emirom Kusturicom?
Toliko sam mu već puta rekla da bi to trebali učiniti. Svojevremno sam ga molila da prihvati režiju filma „Udovica iz Sent Pjera”, a on je odlučio da bude glumac u tom filmu! I dok bih ja sa rediteljem Patrisom Lekontom snimala svoje scene, uočila bih Emirovo lice pored kamere, kako gestikulira i pokušava da izrežira moju scenu. To je toliko bilo zabavno i smešno! Bilo bi divno da ponovo radim sa Kusturicom, da on bude moj reditelj. Mnogo je zabavan!
Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia N86
Premijera trećeg nastavka "Pirata s Kariba"

Globalno "ludilo" za piratima se nastavlja! Treći nastavak filma "Pirati s Kariba: Na kraju sveta" premijerno je prikazan u Diznilendu u Anahajmu.

Gomila uzbudjenih obožavatelja pojavila se na premijeri kako bi pozdravila zvezde filma, Džonija Depa, Orlanda Bluma, ali i gitaristi Rolling Stonesa Kita Ričardsa (Rolling Stones), koji u trećem nastavku igra oca Džonija Depa, odnosno kapetana Džeka Speroua.

Dosadašnja dva nastavka "Pirata s Kariba" zaradila su više od milijardu dolara, a treči deo "Na kraju sveta" jedan je najskupljih filmova u istoriji Holivuda, sa budžetom od navodno 300 miliona dolara.

U trećem nastavku kapetan Barbosa (Džefri Raš), Vil tarner (Orlando Blum) i Elizabeta Svon (Kira Najtli) pokušavaju da oslobode Džeka Sparoua (Džoni Dep) iz zamke Dejvija Džonsa (Bil Najdži).

Džoni Dep je izjavio da već pet godina uživa u ulozi Džeka Speroua, lik koji je, prema sopstvenom priznanju, bazirao upravo prema liku i delu Kita Ričardsa.

Holivudska zvezda kaže da je bilo vrlo interesantno stvoriti lik koji će svakome biti interesantan. "Glavna stvar koju sam pokušao da napravim sa likom kapetana Džeka bila je da ga učinim dopadljivim i za petogodišnje dete, ali i za ljude od 80 godina i intelektualce", rekao je Dep.

Film kreće u svetske bioskope od 25. maja.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Apple iPhone 6s
60. Kanski festival
Film je mrtav, živeo film
O rediteljskim legendama na istom zadatku, o filmovima Kim Ki-Duka, Ulriha Zajdla, Gasa Van Senta i Majkla Vinterbotoma u kojem igra Anđelina Džoli...

Bred Pit i Anđelina Džoli u Kanu
(Foto EPA)


Od našeg specijalnog izveštača
Kan, 21. maja - Prošla je prva polovina festivala, a na kritičarskim listama najboljih još uvek vodi rumunski film „4 meseca, 3 nedelje i 2 dana” Kristiana Mungiua. Približio mu se jedino „Nema zemlje za starca” braće Koen, koji je veće simpatije osvojio kod Francuza, a manje kod ostatka sveta.
Festival se tek zahuktava, pristigli su Alen Delon (počasni gost Festivala), Šeron Ston, Leonardo di Kaprio (u dokumentarcu „11. sat” i on se, poput Ala Gora, bori protiv globalnog zagrevanja), Anđelina Džoli, Bred Pit... Juče je, uz vatromet, kanska publika mogla da pozdravi i legende svetskog filma: Angelopulosa, Ogusta, Kajgea, Louča, Ćimina, Končalovskog, Egojana, Dardenove, Inaritua, Kaurismakija, Kiarostamija, Kitana, Lijanga, Vendersa, Žimoa, Oliveiru, Polanskog...

Oni su samo neki od 35 svetskih autora kratkih igranih filmova u zajedničkom delu „Svaki njihov film”, projektu koji je povodom jubileja i slavlja svetskog filma naručio sam Kanski festival. I Emir Kusturica je bio zamoljen da se priključi projektu, ali je bio prinuđen da ponudu odbije zbog prezauzetosti snimanja „Zaveta”.

Svaki od autora-učesnika na svoj je način odgovorio na temu o trenutnoj sudbini i budućnosti filma, a zanimljivo je da je najveći broj njih, za mesto radnje, odabrao sablasno prazan bioskop! Najdopadljiviji i najoptimističkiji je film Kena Louča, čiji junaci čekaju u dugom redu ispred jednog multipleksa a, kako ne mogu da se odluče koji bi film gledali, odluče da odu na fudbalsku utakmicu.

I, dok je publika sinoć na crvenom tepihu burno pozdravljala okupljenu rediteljsku svitu (što je bio pravi mali istorijski događaj), tokom dana susret sa novinarima i nije protekao tako srdačno. Optuživši novinare da postavljaju glupa i isprazna pitanja, vidno iznerviran Roman Polanski demonstrativno je napustio konferenciju! Ostali reditelji su, uglavnom u dobrom raspoloženju, govorili da uprkos izvesnom pesimizmu iskazanom u većini kratkih dela, veruju da je film i te kako živ...

Inače, svoju trku za „Zlatnu palmu” već su „istrčali” austrijski reditelj Ulrih Zajdl filmom „Import-eksport”, kultni korejski reditelj Kim Ki-Duk sa „Dahom” i Gas Van Sent sa „ Paranoid parkom”.

Zajdl je, u svom maniru, ponudio angažovanu, ali i depresivnu priču o sudbini imigranata i tretmanu nezaposlenih ljudi sa evropskog istoka i zapada, zadirući duboko u mračne hodnike kapitalizma i tranzicije. Film prati paralelno dve sudbine - Ukrajinke koja je spas od sirotinje pronašla u bednom bečkom poslu i Austrijanca koji posle otkaza kod kuće posao pronalazi u Ukrajini. Lice i naličje istog ogledala, crni film za razmišljanje, pokvaren predugim trajanjem.

Ni Kim Ki-Dukov film „Dah” nije do kraja ispunio očekivanja, iako je njegova početna filozofska ideja krajnje primamljiva. Ako je mržnja ta koja je udahnuta, zaborav je ono što treba izdahnuti, a ako je nada udisaj, predaja će biti izdisaj. Ovako razmišljajući, autor nudi neobičan susret ostavljene žene i osuđenika i gledaocu saopštava da svako može ostati bez daha u redu za smrt. Začuđujuće, ali ovaj je takmičarski film imao samo jednu novinarsku projekciju, mnogi su ostali iza zatvorenih vrata što je izazvalo buru negodovanja, a festivalskim čelnicima je ukazano da za jubilej ovako nešto nije smelo da se dogodi.

Još jedna festivalska greška desila se jutros, kada je projekcija Van Sentovog „Paranoid parka” bila prekinuta usled tehničkog kvara. Srećom, stvari su brzo ispravljene te utisak o filmu nije znatno pokvaren. Ovaj Van Sentov film mnogo je bolji i konzistentniji od njegova dva prethodna - „Slona” i „Poslednji dani”, iako su autorova interesovanja uvek ista: maloletnička delinkvencija, rasturene porodice, izokrenute vrednosti, američka mladost na putu zločina. „Paranoid park” je i moguća, iako minimalistička, verzija „Zločina i kazne”, smeštena među tinejdžerske skejbordere. Dečak je počinio slučajan zločin, a kazna je strašna - to će ga pratiti celog života. Atmosferi filma i vizuelno-umetničkim utiscima veliki doprinos je dao i direktor fotografije, slavni Kris Dojl, s kojim Van Sent prvi put sarađuje.

Van konkurencije, večeras će biti prikazan i novi film britanskog reditelja Majkla Vinterbotoma, koji ga je ponovo odveo do Pakistana i posledica rata u Avganistanu. „Moćno srce” je, pre svega, priča o Marijen Perl, supruzi novinara „Vol strit džurnala” Danijela Perla, koji je pre pet godina bio kidnapovan i brutalno pogubljen, za šta je osumnjičen terorista Omar Said Šeik. U ulozi, tokom svih ovih događaja pribrane, a trudne Marijen (takođe novinarka), je dominantna Anđelina Džoli, ulogu Denija tumači Den Futerman a, osim njih, u filmu igraju veoma ubedljivi pakistanski glumci. I „Moćno srce” je film, „vinterbotomovske” dokumentarističke strukture, uzbudljivog ritma i moguće ga je tumačiti i kao neku vrstu dopune „Na putu za Gvantanamo”...

Osim zbog Anđeline Džoli i Vinterbotoma, na crvenom tepihu će večeras buke biti i zbog filma „Smrtni dokaz”, još jednog kanskog miljenika i laureata - Kventina Tarantina i njegovih glumaca, Kurta Rasela i Rozario Douson...

-----------------------------------------------------------

Zlatna medalja Si-Si Grupi

Kan, 21. maja - Na svečanosti upriličenoj pre dve večeri u kanskom Hotelu „Hilton” Vojinu Ćorđeviću, čelniku Si-Si Grupe, uručena je Zlatna medalja za najbolji proizvod 2007. i dizajn boce žestokog pića „abnormal”, koju dodeljuje Međunarodna asocijacija „United votka”.
Međunarodno takmičenje održano je u martu u Briselu, a uručenje nagrada tradicionalno se organizuje u Kanu tokom festivala. Žiri je u Briselu kroz prezentaciju i degustaciju vrednovao kvalitet više od 500 proizvoda i jednoglasno doneo odluku da nagradi naš. Na svečanosti u Kanu, predsednica žirija je uz iskrene čestitke podsetila da je Đorđević nagrađen i 2005. godine, istakavši i raritet da je boca srpske votke „abnormal” prva boca na svetu bez klasičnog grla. Pobeda našeg proizvoda proslavljena je i krstarenjem do Sen Tropea, kojem su prisustvovale brojne televizijske ekipe iz Beograda...
Dubravka Lakić

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 368
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.