Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako komentarisete ove stihove iz Svetog Pisma [Biblije]?  (Pročitano 30055 puta)
30. Maj 2008, 06:22:44
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 478
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Stihovi iz biblije koji govore kako bismo trebali ubiti svakoga ko je se posvadjao sa ocem i majkom,  svakoga ko je homoseksualac i svakog jevreja.
Citat
[Leviticus, chapter 20]
Any of the people of Israel, or of the aliens who reside in Israel, who give any of their offspring to Molech shall be put to death; the people of the land shall stone them to death. I myself will set my face against them, and will cut them off from the people, because they have given of their offspring to Molech, defiling my sanctuary and profaning my holy name. And if the people of the land should ever close their eyes to them, when they give of their offspring to Molech, and do not put them to death, I myself will set my face against them and against their family, and will cut them off from among their people, them and all who follow them in prostituting themselves to Molech.

If any turn to mediums and wizards, prostituting themselves to them, I will set my face against them, and will cut them off from the people. Consecrate yourselves therefore, and be holy; for I am the Lord your God. Keep my statutes, and observe them; I am the Lord; I sanctify you. All who curse father or mother shall be put to death; having cursed father or mother, their blood is upon them.

If a man commits adultery with the wife of his neighbour, both the adulterer and the adulteress shall be put to death. The man who lies with his father’s wife has uncovered his father’s nakedness; both of them shall be put to death; their blood is upon them. If a man lies with his daughter-in-law, both of them shall be put to death; they have committed perversion; their blood is upon them. If a man lies with a male as with a woman, both of them have committed an abomination; they shall be put to death; their blood is upon them.

Stihovi koji podrzavaju posedovanje robova, prodavanje roblja i njihovo fizicko kaznjavanje.
Citat
[Exodus, chapter 21]
When you buy a male Hebrew slave, he shall serve for six years, but in the seventh he shall go out a free person, without debt. If he comes in single, he shall go out single; if he comes in married, then his wife shall go out with him. If his master gives him a wife and she bears him sons or daughters, the wife and her children shall be her master’s and he shall go out alone. But if the slave declares, ‘I love my master, my wife, and my children; I will not go out a free person’, then his master shall bring him before God. He shall be brought to the door or the doorpost; and his master shall pierce his ear with an awl; and he shall serve him for life.

When a man sells his daughter as a slave, she shall not go out as the male slaves do. If she does not please her master, who designated her for himself, then he shall let her be redeemed; he shall have no right to sell her to a foreign people, since he has dealt unfairly with her. If he designates her for his son, he shall deal with her as with a daughter. If he takes another wife to himself, he shall not diminish the food, clothing, or marital rights of the first wife. And if he does not do these three things for her, she shall go out without debt, without payment of money.

Whoever strikes a person mortally shall be put to death. If it was not premeditated, but came about by an act of God, then I will appoint for you a place to which the killer may flee. But if someone wilfully attacks and kills another by treachery, you shall take the killer from my altar for execution.

Whoever strikes father or mother shall be put to death.

Whoever kidnaps a person, whether that person has been sold or is still held in possession, shall be put to death. Whoever curses father or mother shall be put to death.

When individuals quarrel and one strikes the other with a stone or fist so that the injured party, though not dead, is confined to bed, but recovers and walks around outside with the help of a staff, then the assailant shall be free of liability, except to pay for the loss of time, and to arrange for full recovery.

When a slave-owner strikes a male or female slave with a rod and the slave dies immediately, the owner shall be punished. But if the slave survives for a day or two, there is no punishment; for the slave is the owner’s property.
Stihovi koji govore da ni jedna zena nebi trebala poducavati ili imati autoritet nad muskarcem.
Citat
[1 Timothy, chapter 2] I desire, then, that in every place the men should pray, lifting up holy hands without anger or argument; also that the women should dress themselves modestly and decently in suitable clothing, not with their hair braided, or with gold, pearls, or expensive clothes, but with good works, as is proper for women who profess reverence for God. Let a woman learn in silence with full submission. I permit no woman to teach or to have authority over a man; she is to keep silent. For Adam was formed first, then Eve; and Adam was not deceived, but the woman was deceived and became a transgressor. Yet she will be saved through childbearing, provided they continue in faith and love and holiness, with modesty.
Da li ste vi ikad zaista citali sa paznjom ovu knjigu?
Da li ste svjesni kolko je ona puna nemoralnih stvari, da li je moguce da je ovako nesta djelo savrsenog i bezgresnog boga? ili je mozda to djelo samo jednog primitivnog coveka koji je ziveo pre par milenijuma..?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Da li je neko rekao nešto kao Stari Zavet je diktirao Bog? Ne, to je zbirka tekstova koje su sakupili sveštenici da bi sačuvali nacionalni identitet Jevreja u toku ropstva u Vavilonu. Tekstovi su svakakvi od verskih do istoriskih i kao takve ih treba posmatrati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Библија је пуна неоткривених детаља. Рецимо, ко су били ови дивови?

А беше тада дивова на земљи; а и после, кад се синови Божји састајаху са кћерима човечијим, па им оне рађаху синове; то беху силни људи, од старине на гласу. (Пост. 6, 4, Даничићев превод)

Видесмо онде и дивове, синове Енакове, рода дивовског, и чињаше нам се да смо према њима као скакавци, такви се и њима чињасмо. (Бр. 13, 34)

Куда да идемо? Браћа наша уплашише срце наше говорећи: Народ је већи и виши од нас, градови су велики и ограђени до неба, па и синове Енакове видесмо овде. (Пнз. 1, 28)

(Пре живљаху онде Емеји, народ велик и јак и висок као Енакими; О њима се мислило да су дивови као и Енакими; али их Моавци зваху Емеји. (Пнз. 2, 10-11)

(И за њу се мислило да је земља дивовска; у њој пре живљаху дивови, које Амонци зваху Замзуми. (Пнз. 2, 20)

Јер само Ог цар васански беше остао од дивова. Гле, одар његов, одар гвозден, није ли у Рави синова Амонових? Девет је лаката дуг, а широк четири лакта, лакта човечија. (Пнз. 3, 11 и даље)

И изађе из логора филистејског један заточник по имену Голијат из Гата, висок шест лаката и пед. (1. Сам. 17, 4)

А после тога наста рат у Гезеру у Филистејима; тада Сивехај Хусаћанин уби Сифаја који беше рода дивовског, и бише покорени.

Наста опет рат с Филистејима, у коме Елханан, син Јаиров уби Ламију, брата Голијата Гетејина, коме копљача беше као вратило.

И опет наста рат у Гату, где беше један човек врло висок, који имаше по седам прста, скупа двадесет и четири; и он беше рода дивовског. (1. Дн. 20, 4-6)

Ти беху синови истог дива из Гата, и погибоше од руке Давидове и од руке слуга његових. (1. Дн. 20, Smile

А ја истребих испред њих Амореје, који беху високи као кедри и јаки као храстови, и потрх род њихов озго и жиле њихове оздо. (Амос 2, 9)

« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 09:32:39 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 478
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Da li je neko rekao nešto kao Stari Zavet je diktirao Bog? Ne, to je zbirka tekstova koje su sakupili sveštenici da bi sačuvali nacionalni identitet Jevreja u toku ropstva u Vavilonu. Tekstovi su svakakvi od verskih do istoriskih i kao takve ih treba posmatrati.
Ovo su nove informacije za mene, oces da kazes da je prica o adamu i evi i tome da je bog stvorio univerzum i slicno izmisljena? Jevreji su napisali kako treba pobiti sve jevreje.. ??
Zasto se onda stampa stari zavet uz novi ako su neke stvari izmisljene? Ako su neke stvari izmisljene kako da budemo sigurni koje su to sve stvari izmisljene, da nije mozda cjela knjiga izmisljotina?

Nego sto se tice novog zaveta, ja kolko pamtim vrhunac mi kad djavo odvede isusa na najvisu planinu sa koje moze videti sva kraljevstva svetska, to je nemoguce jer za tako nesta bi zemlja morala biti ravna ploca. A ni ostatak novog zavjeta mi nedjeluje kao da ima neke veze sa najsavrsenijim bicem u univerzumu..

@livingston - mene to sve podseca na one homerove pustolovine sa kiklopima, sad vi verujete u to sve?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Лично верујем да је Библија збирка митова, легенди и непотврђених чињеница...ништа више.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
A, jel' moze npr. srpski prevod?
Takodje, o kom prevodu na engleski se radi? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 478
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Svi prevodi na engleski su isti, tako da mozes uzeti bilo koji..
.........e sad, ako je biblija zbirka mitova da li je i isus samo mit?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Dobro.. ne zanima me engleski, zanimam me srpski...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Levitski zakonik:

1 I reče Gospod Mojsiju govoreći:

2 Još reci sinovima Izrailjevim: Ko god između sinova Izrailjevih ili između došljaka koji se bave u Izrailju, da od semena svog Molohu, neka se pogubi, narod u zemlji neka ga zaspe kamenjem.
2 Car. 17:17, 2 Car. 23:10, 2 Dn. 33:6

3 I ja ću okrenuti lice svoje nasuprot takvom čoveku, i istrebiću ga iz naroda njegovog, što od semena svog dade Molohu, i zaprzni svetinju moju i oskvrni sveto ime moje.
4 Moj. 19:20, Jezek. 5:11

4 Ako li narod kako god zatvori oči da ne vidi tog čoveka kad da od semena svog Molohu, i ne ubiju ga,


5 Ja ću okrenuti lice svoje nasuprot onom čoveku i nasuprot domu njegovom, i istrebiću ga, i sve koji za njim čine preljubu čineći preljubu za Molohom, iz naroda njihovog.
2 Moj. 20:5, 3 Moj. 18:16

6 A ko se obrati k vračarima i k gatarima da čini preljubu za njima, okrenuću lice svoje na suprot njemu, i istrebiću ga iz naroda njegovog.


Izlazak:


2 Ako kupiš roba Jevrejina, šest godina neka ti služi, a sedme nek otide slobodan bez otkupa.
2 Moj. 22:3, 3 Moj. 25:39, 5 Moj. 15:12, Jer. 34:14

7 Ako ko proda kćer svoju da bude robinja, da ne odlazi kao robovi što odlaze.
Nem. 5:5
8 Ako ne bude po volji gospodaru svom, i on je ne uzme za ženu, neka je pusti na otkupe; ali da nema vlasti prodati je u tuđ narod učinivši joj neveru.

9 Ako li je zaruči sinu svom, da joj učini po pravu koje imaju kćeri.

10 Ako li uzme drugu, da joj ne umali hrane ni odela ni zajednice.
1 Kor. 7:5

11 Ako joj ovo troje ne učini, onda nek otide bez otkupa.

12 Ko udari čoveka, te umre, da se pogubi.
1 Moj. 9:6, 3 Moj. 24:17, 4 Moj. 35:30, Mt. 26:52

13 Ako li ne bude hteo, nego mu ga Bog dade u ruke, odrediću ti mesto kuda može pobeći.
4 Moj. 35:11, 5 Moj. 19:4, Is.N. 20:2, 1 Sam. 24:5, 1 Sam. 24:11, 1 Sam. 24:19

14 Ako bi ko namerno ustao na bližnjeg svog da ga ubije iz prevare, odvuci ga i od oltara mog da se pogubi.
4 Moj. 15:30, 5 Moj. 19:11, 1 Car. 2:28, 2 Car. 11:15, Jev. 10:26

15 Ko udari oca svog ili mater svoju, da se pogubi.

16 Ko ukrade čoveka i proda ili se nađe u njegovim rukama, da se pogubi.
1 Moj. 22:4, 1 Moj. 37:28, 5 Moj. 24:7

20 Ko udari roba svog ili robinju štapom tako da mu umre pod rukom, da je kriv;

21 Ali ako preživi dan ili dva, da nije kriv, jer je njegov novac.

Poslanica Timotiju:


 Hoću, dakle, da molitve čine ljudi na svakome mestu, podižući svete ruke bez gneva i premišljanja.
Mal. 1:11

9 Tako i žene u pristojnom odelu, sa stidom i poštenjem da ukrašuju sebe, ne pletenicama, ni zlatom, ili biserom, ili haljinama skupocenim,

10 Nego dobrim delima kao što se pristoji ženama koje se obećavaju pobožnosti.

11 Žena na miru da se uči sa svakom pokornošću.

12 Ali ženi ne dopuštam da uči niti da vlada mužem, nego da bude mirna.

13 Jer je Adam najpre sazdan pa onda Eva;
1 Kor. 11:8

14 I Adam se ne prevari, a žena prevarivši se postade prestupnica;

15 Ali će se spasti rađanjem dece, ako ostane u veri i ljubavi i u svetinji s poštenjem.
1 Moj. 3:15, Isa. 7:14
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 478
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Levitski zakonik:

1 I reče Gospod Mojsiju govoreći:

2 Još reci sinovima Izrailjevim: Ko god između sinova Izrailjevih ili između došljaka koji se bave u Izrailju, da od semena svog Molohu, neka se pogubi, narod u zemlji neka ga zaspe kamenjem.
2 Car. 17:17, 2 Car. 23:10, 2 Dn. 33:6

3 I ja ću okrenuti lice svoje nasuprot takvom čoveku, i istrebiću ga iz naroda njegovog, što od semena svog dade Molohu, i zaprzni svetinju moju i oskvrni sveto ime moje.
4 Moj. 19:20, Jezek. 5:11

4 Ako li narod kako god zatvori oči da ne vidi tog čoveka kad da od semena svog Molohu, i ne ubiju ga,


5 Ja ću okrenuti lice svoje nasuprot onom čoveku i nasuprot domu njegovom, i istrebiću ga, i sve koji za njim čine preljubu čineći preljubu za Molohom, iz naroda njihovog.
2 Moj. 20:5, 3 Moj. 18:16

6 A ko se obrati k vračarima i k gatarima da čini preljubu za njima, okrenuću lice svoje na suprot njemu, i istrebiću ga iz naroda njegovog.


Izlazak:


2 Ako kupiš roba Jevrejina, šest godina neka ti služi, a sedme nek otide slobodan bez otkupa.
2 Moj. 22:3, 3 Moj. 25:39, 5 Moj. 15:12, Jer. 34:14

7 Ako ko proda kćer svoju da bude robinja, da ne odlazi kao robovi što odlaze.
Nem. 5:5
8 Ako ne bude po volji gospodaru svom, i on je ne uzme za ženu, neka je pusti na otkupe; ali da nema vlasti prodati je u tuđ narod učinivši joj neveru.

9 Ako li je zaruči sinu svom, da joj učini po pravu koje imaju kćeri.

10 Ako li uzme drugu, da joj ne umali hrane ni odela ni zajednice.
1 Kor. 7:5

11 Ako joj ovo troje ne učini, onda nek otide bez otkupa.

12 Ko udari čoveka, te umre, da se pogubi.
1 Moj. 9:6, 3 Moj. 24:17, 4 Moj. 35:30, Mt. 26:52

13 Ako li ne bude hteo, nego mu ga Bog dade u ruke, odrediću ti mesto kuda može pobeći.
4 Moj. 35:11, 5 Moj. 19:4, Is.N. 20:2, 1 Sam. 24:5, 1 Sam. 24:11, 1 Sam. 24:19

14 Ako bi ko namerno ustao na bližnjeg svog da ga ubije iz prevare, odvuci ga i od oltara mog da se pogubi.
4 Moj. 15:30, 5 Moj. 19:11, 1 Car. 2:28, 2 Car. 11:15, Jev. 10:26

15 Ko udari oca svog ili mater svoju, da se pogubi.

16 Ko ukrade čoveka i proda ili se nađe u njegovim rukama, da se pogubi.
1 Moj. 22:4, 1 Moj. 37:28, 5 Moj. 24:7

20 Ko udari roba svog ili robinju štapom tako da mu umre pod rukom, da je kriv;

21 Ali ako preživi dan ili dva, da nije kriv, jer je njegov novac.

Poslanica Timotiju:


 Hoću, dakle, da molitve čine ljudi na svakome mestu, podižući svete ruke bez gneva i premišljanja.
Mal. 1:11

9 Tako i žene u pristojnom odelu, sa stidom i poštenjem da ukrašuju sebe, ne pletenicama, ni zlatom, ili biserom, ili haljinama skupocenim,

10 Nego dobrim delima kao što se pristoji ženama koje se obećavaju pobožnosti.

11 Žena na miru da se uči sa svakom pokornošću.

12 Ali ženi ne dopuštam da uči niti da vlada mužem, nego da bude mirna.

13 Jer je Adam najpre sazdan pa onda Eva;
1 Kor. 11:8

14 I Adam se ne prevari, a žena prevarivši se postade prestupnica;

15 Ali će se spasti rađanjem dece, ako ostane u veri i ljubavi i u svetinji s poštenjem.
1 Moj. 3:15, Isa. 7:14

da to sam trazio, sa kojeg se sajta moze ovo skinuti...

....i da, ako imas knjigu pored sebe na nasem to su ti treca/druga knjiga po mojsiju, glave 20/21
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.