Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prikazan snimak ubistva u Srebrenici  (Pročitano 27848 puta)
02. Jun 2005, 13:21:38
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Prikazan snimak ubistva u Srebrenici

HAG - Haški tužilac Džefri Najs prikazao je juče na suđenju Slobodanu Miloševiću snimak pogubljenja šest srebreničkih Muslimana za koji je tvrdio da su ga u julu 1995. počinili pripadnici jedinice „Škorpioni“ iz sastava MUP-a Srbije.

Svedok odbrane, tadašnji pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Obrad Stevanović, rekao je da je snimak „nešto najmonstruoznije što je video“, ali je negirao da su „Škorpioni“ bili u sastavu Resora javne bezbednosti MUP-a Srbije, niti da je ikada imao ikakvog posla s njima.

Na snimku se vide lica u maskirnim uniformama sa srpskim zastavama na beretkama i kačketima kako iz vojnog kamiona izvlače mršave muškarce u civilnoj garderobi sa vezanim rukama na leđima. Neki od njih su surovo pretučeni, sa mnoštvom podliva na licu. U jednom kadru se vide nepomični vezani ljudi kako leže na podu na gomili. Uniformisani, koji sedi pored, jednog šutira nogom u glavu uz reči: „Šta se treseš, p. ti materina“. Sa strane se nešto kasnije čuje: „Vidi ovog’, ukakio se“.

Naredni kadar pokazuje samu egzekuciju: trojica muškaraca vezanih ruku stoje u koloni. Uniformisani ih odvajaju polako, jednog po jednog i ubijaju ih rafalom u leđa. Dok prvog ubijaju, drugi i treći mirno čekaju na red. Dok ubijaju drugog, treći i dalje nepomično stoji. Nakon ubistva trećeg, čuje se muški glas: „E, jebeš ga, i ova je crkla (baterija na kameri). Jeste, majke mi... Ali, izdržaće, radite vi...“

Na snimku se vide i dvojica zavezanih, koje uniformisani podižu iz trave i odvezuju. Njih dvojica su morala da premeste leševe tek ubijenih, nakon čega su uniformisani i njih ubili.
(Beta, b92)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Nije valjda da niko nece da prokomentarise "hrabre akcije nasih heroja protiv brojcano nadmocnijeg neprijatelja, naoruzanog do zuba?"  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Divim se samo inteligenciji te vojske koja je to snimala...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Divim se samo inteligenciji te vojske koja je to snimala...

eto sta se dobija kada se previse gledaju americki filmovi... samo sto su americki vojnici zasticeni kao svete krave, pa mogu da pobiju i pola Somalije a niko nista da im ne kaze....

Elem, Srebrenica, zrtve i rat... Svi su pravili zverstva, ali isticanje samo Srebrenice je bezobrazno i licemerno od strane onih NVO kojima je omiljena razonoda igra "Hajde da brojimo leseve" ... Na sve tri strane je uzasno mnogo ljudi poginulo, ne samo u Sarajevu, Srebrenici i Vukovaru... negde su danima prali krv sa asfalta ljudi koji su poubijani bezeci iz svojih domova, a zatim stavili novi sloj asfalta jer nisu mogli sve da speru... toliko...

U ostalom, nisu mi jasne izjave tipa: "Zasto nema reakcije javnosti?!" u zemlji u kojoj se 99% ljudi bori za goli opstanak ...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Divim se samo inteligenciji te vojske koja je to snimala...

Da, to je najstrasnije u celoj prici.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Citat
Divim se samo inteligenciji te vojske koja je to snimala...

eto sta se dobija kada se previse gledaju americki filmovi... samo sto su americki vojnici zasticeni kao svete krave, pa mogu da pobiju i pola Somalije a niko nista da im ne kaze....

Elem, Srebrenica, zrtve i rat... Svi su pravili zverstva, ali isticanje samo Srebrenice je bezobrazno i licemerno od strane onih NVO kojima je omiljena razonoda igra "Hajde da brojimo leseve" ... Na sve tri strane je uzasno mnogo ljudi poginulo, ne samo u Sarajevu, Srebrenici i Vukovaru... negde su danima prali krv sa asfalta ljudi koji su poubijani bezeci iz svojih domova, a zatim stavili novi sloj asfalta jer nisu mogli sve da speru... toliko...

U ostalom, nisu mi jasne izjave tipa: "Zasto nema reakcije javnosti?!" u zemlji u kojoj se 99% ljudi bori za goli opstanak ...

Sve je to tacno samo su srbi prikazani kao stoka i ubice i neznam sta sve. Vidim to po reakciji ovde, ispada da su samo srbi zeleli rat, da su ga srbi poceli, jednostavno sve sto se desava naravno lose pripisuje se nama. Znam da nisam rekao nista novo ali...

Srebrenica se desila i to je krivica jednog coveka, zna se kog i zna se i zasto je to uradio. Ono sto je najgore sad su gotovi oni koji su tu bili, neopravdam ih ali mislim da je on krivac i njemu treba suditi za to. Sad cu reci nesto sto mozda nebi trebao ali... Ja iskreno nebi voleo da ga uhvate i da mu sude jer on nije jedini to radio iako je tako prikazano. Zasto se nesudi ostalima u toj meri kao srbima? Nek pohvataju sve one i sa ostalih strana pa onda nek sude i njemu. Do tada drago mi je sto mu gledaju u ledja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Da, moj suprug je Branislav Medić, pripadnik „Škorpiona“, mehaničar. Juče posle podne mi je rekao: „Ime mi je bilo na TV-u. Jako je strašno... Poludeću“. Uključili smo televizor. Rekao je da mlađe dve ćerke treba da pošaljemo na spavanje. Ostale su dve starije, jedna od 19, druga 17 godina. Mlađa je zatvorila oči. Ja sam posmatrala snimak samo sekund.

U toj jednoj sekundi videla sam vojsku kako iznosi civile vezanih ruku iz kamiona. Njega nisam videla, zatvorila sam oči. Grozim se ubijanja. Ne volim da mislim o ratu. To je prošlost. Imam puno briga. Da iškolujem decu. Nisam imala snage da gledam. Čuo se samo ton. Starija je gledala do kraja. Od tada nije progovorila ni reč. Samo je plakala - priča za „Blic“ N. Medić, dok policija stoji na ulazu u njenu kuću čekajući njenog supruga Branislava Medića, identifikovanog kao pripadnik „Škorpiona“ na snimku prilikom egzekucije muslimana u Srebrenici.

Da je posmatrala snimak, kao što je to učinila njena najstarija ćerka, videla bi da su zarobljenici naterani da legnu na zemlju i jednog pripadnika „Škorpiona“ kako nogom u glavu šutira zarobljenika...“

N. Medić kaže da nije prepoznala glas njenog supruga, zeta ili komšije. Ali, dok je ona sedela zatvorenih očiju, njena ćerka je posmatrala snimak samog čina egzekucije.

Trojica muškaraca vezanih ruku stoje u koloni, potom ih ljudi u uniformama odvajaju polako i jednog po jednog ubijaju rafalom u leđa. Dok prvog ubijaju, drugi i treći mirno čekaju na red. Dok ubijaju drugog, treći i dalje nepomično stoji. Dvojici preostalih zarobljenika odvezane su ruke. Oni premeštaju leševe, potom i sami bivaju likvidirani.

- Kada se snimak završio, moj suprug je rekao: „Doći će policija... Tražiće da idem sa njima. Može da se desi da se ne vratim“, kaže N. Medić, a onda vraća priču na tu 1995.

- Živeli smo u Vinkovačkim Banovcima. Selo je bilo puno raznorazne naše vojske, policije ne znam ni sama koga. On je odlazio i dolazio sa njima od početka rata. Nikada nije pričao o ratištu. Samo jednom je išao u Bosnu. Da, bilo je to tada, 1995. godine. Sa njim su bili i Slobodan Medić, njegov zet, i Aca Medić, komšija. Ne znam ko ih je poveo, znam samo da je bila to jedinica iz Srbije. Vratili su se iscrpljeni. Rekli su da nikada nije bilo gore. Rekao je da su bili 150 kilometara od Srebrenice. Da su bili otrovani, ne zna se čim, i poslati svi u bolnicu na ispiranje stomaka.

Volela bih da se zna šta se to tamo tačno događalo. Volela bih da se to otkrije. Volela bih da znam ko ih je poveo. Ako je to počinio neko pri čistoj svesti, mora da odgovara, makar to bio i moj suprug. Ali ako im je neko to naredio, mora da se sazna ko. Ko ih je vodio u Bosnu i zašto. Ne može tek tako da se ide, pa makar je reč o ratu i da radi ko šta hoće.


Uhapšena osmorica „škorpiona“
Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim tribunalom Rasim Ljajić izjavio je juče da je u policijskoj akciji uhapšeno više od osmoro osumnjičenih za pogubljenje Muslimana iz Srebrenice.

- Akcija je počela sinoć, a uhapšeni su i neposredni izvršioci pogubljenja koje je prikazano u sudnici Haškog tribunala i na nekoliko televizija u Srbiji - rekao je Ljajić.

Premijer Srbije Vojislav Koštunica rekao je da su Vlada Srbije i nadležni organi preduzeli odgovarajuće akcije kako bi svi oni koji su počinili taj zločin, a nalaze se na teritoriji Srbije, bili privedeni pravdi - izjavio je Koštunica komentarišući, kako je rekao, „brutalni, bezdušni, sramni zločin počinjen nad civilima“.

- Važno je da se reagovalo odmah i da je, polazeći od šokantnog, užasnog snimka, više onih koji su umešani u taj zločin privedeno i pritvoreno - kazao je Koštunica posle sastanka sa glavnom haškom tužiteljkom Karlom del Ponte koja je juče doputovala u Beograd.

Ponteova je rekla da je „zahvalna na reakciji na snimak“, ocenivši da je to bila „brilijantna operacija“ jer su počinioci identifikovani za nekoliko sati.

Premijer je poručio da će „vrlo brzo“ biti preduzeti svi koraci, „na onaj način kako se to radilo do sada“, kako bi se stavila tačka na saradnju s tim sudom. - Ta tačka može da se stavi kada ispunimo sve obaveze prema Tribunalu. Bio bih najsrećniji čovek na svetu da su te obaveze ispunjene još juče - kazao je Koštunica.

Del Ponteova očekuje da će i preostali haški begunci biti uhapšeni i nada se da više neće morati da „izlazi na teren“.

- Nemamo nikakve sumnje da će Vlada Srbije u potpunosti sarađivati s Tribunalom - optimista je Del Ponteova, koja se juče sastala i sa drugim visokim zvaničnicima Srbije i SCG.

Ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić izjavio je da Del Ponteova nije postavila bilo kakve rokove Beogradu, ali da očekuje da će Ratko Mladić uskoro biti u Hagu.

Ministar spoljnih poslova SCG Vuk Drašković izjavio je da je privođenje pravdi svih koji su optuženi za ratne zločine „prvorazredna nacionalna obaveza“ SCG. On je rekao da su „počinioci, organizatori i nalogodavci takvih i drugih zlodela počinili i najveći zločin protiv srpskog i crnogorskog naroda“.

Ministar privrede Predrag Bubalo je rekao da je Koštunica na sednici Vlade Srbije juče popodne istakao da „policija nije mogla da ranije deluje po ovom slučaju jer nije raspolagala video snimkom koji je preksinoć prikazan.

Del Ponteova se sastala i sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem i predsednikom SCG Svetozarom Marovićem.



„Škorpioni“, jedinica za likvidacije i pljačke
Na snimcima koji su prikazani u Tribunalu u Hagu, a na kojima pripadnici jedinice „Škorpioni“ kod sela Trnovo 1995. ubijaju šestoricu muškaraca, između ostalih su i članovi te jedinice Pera Petrašević i Branislav Medić, otkriva za „Blic“ Nataša Kandić, direktorka Fonda za humanitarno pravo.

- I Aleksandar je jedan od Medića koji su bili u jedinici, ali na snimku se vide Petrašević i Branislav Medić, rođak Slobodana Medića Boce, komandanta „Škorpiona“‘. Poznato je da je Boca u Novom Sadu, dok je njegov rođak boravio u Stojanovcima, a Petrašević u Šidu - kaže Kandićeva i dodaje da je Petrašević svedočio i na suđenju Saši Cvjetanu, članu jedinice, optuženom za ubistvo albanskih civila u Podujevu 1999. godine.

Kandićeva objašnjava da su i „Škorpioni“ i „crvene beretke“ i SDG jedinice DB.

- Oni se na Kosovu pojavljuju u rezervnom sastavu SAJ, drugi put u sastavu JSO. Mozak koji je iza svega toga je Jovica Stanišić, a njegove ideje u delo je sprovodio Franko Simatović Frenki - kaže ona.

Dejan Anastasijević, novinar nedeljnika „Vreme“, kaže da su „Škorpioni“ mahom ljudi iz Šida i okoline, a da je jedinica oformljena u vreme akcija oko Vukovara, gde su radili na obezbeđenju Naftne industrije Krajine.

- U Bosni su bili u sastavu JSO, a na Kosovu u sastavu SAJ, znači samo su menjali uniforme - objašnjava on.

Posle Dejtonskog sporazuma, kaže Anastasijević, prebačeni su u rezervni sastav MUP Srbije i dobijali su platu do početka bombardovanja na Kosovu kada su 28. marta 1999. godine i aktivirani. Međutim, angažman „Škorpiona“ na Kosovu trajao je samo nekoliko sati i za to vreme, postoje podaci, neki od pripadnika ove jedinice ubili su 19 civila u jednoj kući u Podujevu.


Zastrašivanje zbog kasete
Nakon puštanja na slobodu Jovice Stanišića i Frenkija Simatovića, u Šidu je organizovana potera za video-kasetom sa snimkom streljanja Bošnjaka iz Srebrenice navodi TV B92. Među počiniocima tog dela bili su u uniformama MUP Srbije pripadnici „Škorpiona“, koji sada tragaju za „izdajnicima“. Navodno, komandant „Škorpiona“ Slobodan Medić 1997. oduzeo je i uništio original trake i sve kopije koje su se nalazile u tom gradu. Pored građanina Šida Jovana Mirila, na meti su se našla dvojica pripadnika „Škorpiona“ zbog sumnje da su istražitelje Haškog tribunala uputili na kopiju snimka koji se nalazi u inostranstvu. Pripadnici „Škorpiona“ koji se vide na snimku otvoreno su rekli Mirilu i osumnjičenim saborcima da naredba za njihovo ubistvo dolazi od „veoma važnih osoba“. „U Šidu svi otvoreno govore da su to Jovica Stanišić, Frenki Simatović i Milan Milanović Mrgud, pripadnik MUP Srbije, potpisnik Erdutskog sporazuma o mirnoj reintegraciji istočne Slavonije. Poslednji put, 18. aprila 2005. pretnju svojim osumnjičenim saborcima preneo je Pera Petrašević, rečima: ‘Nisam ja u pitanju, nego neki veoma važni ljudi’“, naveo je tada FHP.


izvor Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Policija munjevito uhapsila "škorpione"
LJajić: Kredibilitet države i moj lični dovedeni su u pitanje i ozbiljno ću razmisliti o ostanku u vladi. Čović: Sramota me je što ti ljudi pripadaju našem narodu

BEOGRAD - Aleksandar Medić i Pera Petrašević, bivši članovi jedinice "Škorpioni", uhapšeni su juče u Šidu, javio je B92, a i Vlada Srbije potvrdila je da je više osoba uhapšeno i pritvoreno posle prikazivanja snimaka likvidacije muslimana kod Srebrenice 1995. godine, koji je pre dva dana pušten u sudnici Haškog tribunala.

Ministar za ljudska i manjinska prava SCG Rasim LJajić najavio je juče odlazak iz vlasti ako povodom pomenutog filma ne bude adekvatne političke reakcije.
- Kredibilitet države i moj lični kredibilitet dovedeni su u pitanje i ozbiljno ću razmisliti o svom ostanku u vladi ako ne bude adekvatne političke reakcije. Očekujem i od vlasti i od opozicije da osude zločine u Srebrenici i suoče se sa prošlošću kako bi otpočeo proces pomirenja u regionu - naglasio je LJajić na konferenciji za novinare u Palati federacije i dodao da će, u protivnom, pritisak američke administracije i EU na SCG biti mnogo jači.
   
      

Ko su pripadnici "Škorpiona"

Jedinica "Škorpion" formirana je početkom rata u bivšoj Jugoslaviji kao "regularna jedinica" vojske tadašnje Republike Srpske Krajine koja je do 1995. delovala u Hrvatskoj i BiH, a u operacijama na Kosovu bili su u rezervnom sastavu Specijalne antiterorističke jedinice MUP-a Srbije. Komandant te jedinice Slobodan Medić Boca, kao svedok na suđenju Saši Cvjetanu - pripadniku jedinice koji je optužen za ratni zločin, rekao je da su "Škorpioni" formirani maja 1992. godine, kao obezbeđenje tadašnjeg javnog preduzeća Naftna industrija Krajine, čije je sedište bilo u Mirkovcima u istočnoj Slavoniji, kao i da su tom sastavu bili do 1996. godine. Prema njegovom svedočenju, po okončanju rata u Hrvatskoj i BiH, ljudstvo se razišlo, da bi se početkom NATO bombardovanja 1999. godine ponovo aktiviralo u rezervnom sastavu SAJ-a. Broj pripadnika "Škorpiona" se ne zna, ali se tokom suđenja Cvjetanu spekulisalo da je reč o više od 100 specijalaca. Cvjetan je na suđenju posvedočio i da su neki pripadnici "Škorpiona" nasilno odvedeni na ratište u Erdut u istočnoj Slavoniji, u redove Srpske dobrovoljačke garde kojom je komandovao Željko Ražnatović Arkan.
      
      
      
   

On je istakao da SCG nije počinila te zločine, pa je "neophodno da se oni individualizuju". Prema njegovim rečima, pretkrivični postupak je u toku, a Tužilaštvo koje odavno vodi istragu iznenađeno je puštanjem snimaka u Hagu, koji su ubrzali istragu. LJajić je napomenuo da se sve događa u nezgodnom trenutku, pošto se očekuje "vrlo oštra rezolucija" o Srebrenici u američkom kongresu.

- Ovaj događaj vratio nas je unazad, iako smo bili u povoljnoj poziciji pred razgovore o budućem statusu Kosova. Ka Evropi idemo korak napred, a dva nazad, pa je vreme da na to stavimo tačku kako bismo ubrzano išli ka evroatlantskim integracijama - kazao je LJajić.
Ministar je objasnio da je povodom filma kod njega juče dolazila i delegacija Ambasade SAD koji su, kako je rekao, razočarani reakcijom naših medija i javnosti, jer su "relativizovali zločine u Srebrenici".

Ministar pravde Zoran Stojković izjavio je da je emitovanje pomenutih snimaka na našim televizijama izuzetno značajno za odnos građana prema ratnim zločinima, kao i da srpska vlada insistira da se za ratne zločine sudi u Srbiji.
- Snimak pokazuje da za ratne zločine treba da se sudi u Srbiji, jer samo suočavanje građana sa takvim stvarima može da dovede do zaista valjanog ishoda tog suđenja - naglasio je Stojković.
   
      

Tadić spreman da se pokloni

Predsednik Srbije Boris Tadić je izrazio spremnost da se u Srebrenici pokloni nevinim žrtvama drugih naroda, kao i očekivanje da će se sve državne i nacionalne institucije izjasniti o potresnom snimku ubistva srebreničkih Muslimana i da će odgovorni biti uhapšeni i osuđeni.
"Kao što sam bio u Žitomisliću i u Gradini, koja je spomenik jasenovačkim žrtavama, spreman sam da odem i u Srebrenicu, da se poklonim nevinim žrtvama drugog naroda", rekao je Tadić za RTS povodom snimka ubistva šest srebreničkih Muslimana.

      
      
      
   

I predsednik Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Nebojša Čović nada se brzom rešavanju "sramote" koja je prikazana u filmu.
- Sramota me je i stid što ti ljudi pripadaju našem narodu. To u Srebrenici bilo je fašistički čin, koji se zahteva najenergičnije mere prema krivcima. Samo tako imaćemo pravo da tražimo razotkrivanje zločina počinjenih i s druge strane - rekao je Čović juče na konferenciji za novinare.

Zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić, povodom prikazanog filma, zatražio je od vladajuće skupštinske većine da se sazove hitna sednica parlamenta na kojoj bi bila usvojena rezolucija o zločinima počinjenim u ratu na prostoru bivše Jugoslavije.
- Usvajanjem tog akta ukazalo bi se da Srbija ne odobrava zločine, da za zločine treba da odgovaraju pojedinci koji su ih počinili, a ne da bude bačena anatema na ceo srpski narod - rekao je Nikolić na konferenciji za novinare i dodao da su reakcije većine pozitivne, tako da je ubrzo moguć i okvirni tekst rezolucije.

On je tražio i izjašnjavanje nadležnih da li emitovanje filma ometa istragu, a samo prikazivanje snimaka zločina nazvao je zloupotrebom.
J. J - I. S.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Citat
Svi su pravili zverstva, ali isticanje samo Srebrenice je bezobrazno i licemerno od strane onih NVO kojima je omiljena razonoda igra "Hajde da brojimo leseve" ... Na sve tri strane je uzasno mnogo ljudi poginulo, ne samo u Sarajevu, Srebrenici i Vukovaru...

Slazem se potpuno,ne treba pominjati samo velike zlocine nego i one manje...na sve tri strane...zlocin je zlocin,o svemu treba da se prica


Citat
negde su danima prali krv sa asfalta ljudi koji su poubijani bezeci iz svojih domova, a zatim stavili novi sloj asfalta jer nisu mogli sve da speru... toliko...

anea pa to je rat...to su ratne strahote.opet izraz'svaka strana',ali svaka strana ima takvu svoju pricu da isprica

Citat
U ostalom, nisu mi jasne izjave tipa: "Zasto nema reakcije javnosti?!" u zemlji u kojoj se 99% ljudi bori za goli opstanak ...

zato sto je to sto se bore za goli opstanak u direktnoj vezi sa ovakvim stvarima,jer smo zbog njih deset godina bili pod sankcijama

Citat
da ga uhvate i da mu sude jer on nije jedini to radio iako je tako prikazano.

On nije jedini?On je jedini.NEMA paralelnog zlocina sa druge strane(ni za ono sto je on radio,ni Karadzic).Ako mislis da ima,pa reci mi koji je...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Kad vidim onaj snimak pomislim samo koliko u stvari ima bolesnika medju nama,nismo ni svesni. Kad izbije rat oni dobiju svojih "5 minuta" i isplivaju na povrsinu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.