Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:27:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Виде га и заобиђе.."  (Pročitano 11282 puta)
04. Mar 2008, 15:39:52
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 

"Виде га и заобиђе.."


Сећате ли се ове фотографије која је  1994.године освојила Пулицерову награду? Слика је начињена у Судану, колико се сећам.
Ово једва живо дете  дете је пузало према кампу с храном Уједињених нација, у блиузини места на ком је усликано.
Лешинар чека да дете умре, како би га могао појести. Слика је шокирала цео свет који ипак ништа није предузео.
Кевин Картер, аутор ове фотографије напустио је место одмах након што је фотографисао! Није учинио баш ништа!
Да ли због тога што (ни)је учинио, али је неколико месеци касније починио самоубиство.

Наводно је у његовом дневнику пронађено и ово:
"Драги Боже, обећавам да никад нећу бацати своју храну, без обзира како лошег укуса била, или како сит будем био. Надам се да ћеш сачувати онога малога дечака, водити га и избавити од беде. Молим се да будемо осетљивији на свет око нас и да нас не заслепи наша себична природа и интереси.
Надам се да ће ова слика барем подсећати колико смо срећни и да никад не узмемо ствари олако..."
 

Оно што мене занима је зашто је ово дете осуђено на смрт и зашто му нико није помогао? Како било који човек може да погледа себи у очи и назове се тим именом, кад се овакве (и још свакаве друге) ствари дешавају?
 
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 

Јеванђеље по  Луки, 10, 25-37
 
25 И гле устаде један законик, и кушајући Га рече: Учитељу! Шта да чиним да добијем живот вјечни?
26 А Он му рече: Шта је написано у Закону? Kaко читаш?
27 A oн oдговарајући рече: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом снагом својом, и свом мишљу својом, и ближњега свога као себе самога.
28 Рече му пак: право си одговорио; то чини и жив ћеш бити.
29 А он хтједе да се оправда, па рече Исусу: А ко је мој ближњи?
30 А Исус одговарајучи рече: Једеан човјек силажаше из Јеруслаима у Јерихон, па га ухватише хајдуци, који га свукоше и изранише, па отидоше, оставивши га напола мртва.
31А изненада силажаше оним путем некакав свештеник, и видјевши га, прође.
32 A тако и Левит кад је био на оном мјесту, приступи, и видјевши га, прође.
33 A Самарјанин некакав, пролазећи дође над њега, и видјевши га, сажали му се;
34 И приступивши, зави му ране и зали уљем и вином; и посадивши га на своје кљусе доведе га у гостионицу, и устаде око њега.

35 И сутрадана полазећи извади два гроша, те даде крчмару, и рече му: Гледај га, и што више потрошиш, ја ћу ти вратити кад се вратим.
36 Шта мислиш, дакле, који је од оне тројице био ближњи ономе, којега су били ухватили хајдуци?
37 А он рече: Онај који се смиловао на њега. А Исус му рече:Иди, и ти чини тако.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Raygovarao sam sa svojim prijateljem magistrom stočarstva: Koliko bi hrane mogla da proizvede planeta Zemlja, da se svi potencijali iskoriste? Reče on:za 8 milijardi ljudi, a danas nas već ima 6,5 milijardi ljudi.

Hajde da pošaljemo džakove brašna u taj Sudan!!! Uskoro tih džakova neće biti.

XXI vek; dobro došli u pakao!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Tema moze i da nosi naslov:

Zašto Livingston ne vjeruje u Boga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Raygovarao sam sa svojim prijateljem magistrom stočarstva: Koliko bi hrane mogla da proizvede planeta Zemlja, da se svi potencijali iskoriste? Reče on:za 8 milijardi ljudi, a danas nas već ima 6,5 milijardi ljudi.


a zashto bi mi trebali da hranimo sudance ? da nas bolje ubijaju ?  Smile

gorka zivotna istina je da priroda regulishe brojno stanje sudanaca gladju , poshto su oni suvishe neiteligentni da to urade sami . ako mi poretimo tu delikatnu ravnotezu , to ce nam  se obiti o glavu - i vec se to dogadja ... Smile
« Poslednja izmena: 04. Mar 2008, 20:46:24 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 290
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Zabole me za njega...Da izvinete...Imam svojih problema...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Savjest je muzika koju čujemo i kad je ne želimo čuti.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Man i fell like a woman!

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 13269
Zastava Nebuchannezzar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia c3
U  pravu si @ Sale Nadj
Tema moze i da nosi naslov:

Zašto Livingston ne vjeruje u Boga.
Razumem je potpuno, nije zato sto Livingston ne veruje u boga, nego "tezina" ove slike. Prvo fotograf je hteo da pokaze svetu stvarnu sliku danasnjice u tim predelima, ali je nehumano to sto mu nije pomogao, samim tim je pokazao svoje duhovno stanje. Tj.
Zabole me za njega...Da izvinete...Imam svojih problema...
Upravo ovako. a onda se nadovezujemo na pricu o dobrom samarjaninu
IP sačuvana
social share
Ljudi koji ne grese obicno ne rade nista
Zagrljaj je predivan dar. Jer odgovara velicini svakog...
Veselo je srce lek, a sumorno kosti susi
Slava na visini Bogu, na zemlji mir, medju ljudima dobra volja
A sada nam ostaje vera nada i ljubav, a najvaznija je ljubav
Citat: Louis Lane
"malac" uzivaj.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Уопште не мислим да фотографија показује "стање на том подручју", већ показује униженост људског рода уопште.
Као прво,  никад не би смело да се деси да дете негде умире од глади, а ми смо то дозволили. Мислите да деца у Србији такође не гладују? И за њих вас је баш брига? Имате своје проблеме? То сутра може бити и ваше дете!
Каква је то отупелост ваших душа кад можете нешто тако да кажете? И ви себе називате људима, вајни сте ми неки хришћани. Више волим да сам безбожник који ће пролити сузу и пружити руку неко неки хришћанин, припадних "узвишене беле расе" који може да остане нем, глув и слеп на призор попут овога. И не само овога.

Мени је тотално непојмљиво како је фотограф могао да остави дете ту да умре...па зар не знате да рај не може бити рај ако је начињен и на једној, јединој дечијој сузи?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Man i fell like a woman!

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 13269
Zastava Nebuchannezzar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia c3
Slazem se sa tobom, ali se ja u pcetku nisam lepo formulisala svoj odgovor. AMoj odgovor je bio sa gledista tog "talentovanog fotografa". A citat @ matija lhs je upravo okarakterisao tog "coveka". I ja se stidim postupaka i to sto pripadam toj "uzvisenoj" rasi, ali isto verujem da  Bog sve vidi i da ce se nad tim ljudima se Sprovesti Bozja kazna, a na nama ostaje da Njemu verujemo i da se molimo za  decu koja zive u tim teskim uslovima i da im pruzimo svu mogucu pomoc. Oprosti Smile, pozz 
IP sačuvana
social share
Ljudi koji ne grese obicno ne rade nista
Zagrljaj je predivan dar. Jer odgovara velicini svakog...
Veselo je srce lek, a sumorno kosti susi
Slava na visini Bogu, na zemlji mir, medju ljudima dobra volja
A sada nam ostaje vera nada i ljubav, a najvaznija je ljubav
Citat: Louis Lane
"malac" uzivaj.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:27:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.