Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:17:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cuda. Da ili ne?!  (Pročitano 10135 puta)
26. Jul 2003, 23:23:11
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Da li verujete u cuda?!
Kao sto se desavaju u americkim filmovima i spanskim serijama, izlecenje, sretanje davno izgubljene ljubavi, naglo bogacenje itd...
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne...
Nemam ni jedan razlog za to.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
NE ni ja ne verujem... to su bajke...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Cudo postoji samo jedno, a to je sto uopste bilo sta postoji. Kad nicega ne bi bilo, tek tada to ne bi bilo nikakvo cudo.

Za sva cuda ovoga sveta ljudi imaju samo jedno objasnjenje - Bog. A uopste se ne pitaju i ne cude se ko ili sta je Bog i kako je moguce da postoji Bog.

Ipak, postoji objasnjenje za sve, pa i za postojanje Boga, sto znaci da cuda ne postoje. Ne da ne verujem u cuda... ja znam da ona ne postoje. Cak ako neki put i ne znamo logicki objasniti nesto, ni tada nije u pitanju cudo, vec samo ne poznavanje logike po kojoj se to desilo.  Jer, samo po sebi se podrazumeva kao istina, tj. kao aksiom, da sve sto postoji ili se desava, moze i mora da postoji ili se desava samo po logici i nikako drugacije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Što je uopće čudo?
Mislim da bi bilo dobro za razvoj ove teme da definiramo pojam, da se oko toga složimo i da onda krenemo na razvoj mišljenja. Ovako ja mogu misliti na jedno, vi na drugo i nikad se na " naći".
Ako bismo definirali čudo kao događaj koji niječe ili barem obilazi prirodne zakone, mislim da čuda postoje.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Po konijevoj definiciji i ja prihvaćam postojanje čuda.

Pretpostavke o tome postoji li još područja za napredak "čovještva" (recimo to kao osobinu svakog čovjeka) u smislu razvijanja nekih područja naše svijesti koja bi omogućila neke nove sposobnosti možda i imaju neko svoje uporište, ali u ovom trenutuku i na ovom stupnju razvoja čuda sigurno postoje, dakle događaji koji niječu ili barem obilaze prirodne zakone, kako je to koni definirao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Moja definicija cuda je malo drugacija. Po meni, cudo  bi bilo mogucnost stvaranja iz nista uz pomoc carobnog stapica i izgovaranja reci "abra-kadabra".

Obzirom da je naucno utvrdjeno da je materija (energija) nestvoriva i neunistiva, dakle, vecita, to govori, a i po logici se podrazumeva, da nikakvog novog stvaranja nema, niti moze biti, pa prema tome ni cuda ne moze biti. Nesto moze nastati samo iz nesto, sto znaci da moze biti samo promene postojeceg materijalnog (energetskog) stanja necega koje vec postoji, u smislu njegovog preobrazavanja, preoblikovanja i sl. U okviru toga cuda se ne desavaju, jer vecno postojanje materije (energije) i njeno vecito preoblicavanje ima svoju logiku po kojoj sve to tece.

Sasvim druga je stvar sto mi jos uvek nismo do kraja otkrili i razumeli tu logiku. To je zato jer se oslanjamo samo na nauku, koja priznaje samo culnu spoznaju kao valjanu i istinitu spoznaju, zaboravljajuci pri tome da postojanje materije (energije) ima i svoje drugo lice koje se iskustveno moze spoznati samo vanculno. Tj. Zaboravljajuci da sem fizickih pojava i procesa u njihovoj pozadini postoje i culno neopazljive, psihicke pojave i procesi koje nisu u domenu cula. Tek kad se obe ove vrste pojava i procesa - fizickih i psihickih - uzajamno povezu i kad se shvati u kakvoj su one uzajamnoj uzrocno-posledeicnoj vezi, tek tada postaje jasno da sve sto postoiji i sto se desava ima svoju logiku po kojoj se sve moze objasniti i razumeti i da cuda (carobni stapici i carobne reci) ne postoje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Ljubo

Jedan dio tvog posta me na nešto podsjetio. Nešto ne može nastati iz ništa. To se slažem. Ali bi me zanimalo tvoje mišljenje oko toga postoji li uopće ništa? Jer npr. znamo da se svemir širi, ali kuda i gdje? Prema ništa???????
Dakle što je s onu stranu svemira?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Nista postoji kao logicka kategorija i podrazumeva prazan prostor. Nista postoji i kao objektivna kategorija u smislu nemogucnosti da se objektivnim, culnim metodama iskustveno sazna da u prostoru kao praznini postoji bilo sta materijalno.

Medjutim, prostor kao praznina ipak ne postoji jer je ispunjen Svescu kao silom koja ima dve osnovne vrste sposobnosti: 1. da se napregne i pokrene i tako postane fizicka, materijalna, energetska pojava i proces, a zatim i 2. sposobnost da to svoje kratanje i naprezanje opaza, oseca, pamti, misli i razumeva i tako se u sebi manifestuje kao psihicka, svesna pojava i proces. Sto prakticno znaci da je materijalni univerzum, objektivno sudeci, nastao iz Nista, ali da to Nista nije uistinu nista, vec Nesto koje je imalo sposobnost da se napregne i pokrene i putem samopreobrazavanja od samoga sebe napravi Drugo Nesto

Inace, prostor je beskonacno ispunjen Svescu koja je istovremeno i Nista i Nesto i po mom ubedjenju svetovi poput naseg se u prostoru sire beskonacno. Bas juce sam procitao u vestima da su astronomi Australije izracunali da samo u domenu  prostora koji se teleskopima moze dosegnuti sa zemlje postoji vise zvesda nego sto ima zrnaca peska na svim svetskim plazama i da se moze pretpostaviti da je taj broj beskonacan. Sto znaci da nasa planeta i zivot na njoj zasigurno nije nista novo i nepoznato u Univerzumu, vec nesto svakidasnje koje moze da se na svakom koraku u Univerzumu sretne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Slažem se s Ljubom kad kaže da danas se sve provjerava i za sve treba naći dokaze. To je nasljedstvo koje smo naslijedili modernom eksperimentalno - matematičkom metodom gdje za sve moramo naći dokaz i eksperimentalno dokazati. Baš sam zato i čudo tako definirao da bi se prirodoslovci mogli složiti s definicijom.
Ali mislim da čuda, kao nešto nepoznato, nemožemo objasniti tako da kažemo da ne kužimo " tu logiku". Mislim da neke stvari i ne možemo skužiti, bez obzira kakvu logiku tražimo. Neke stvari jednostavno nemaju logiku po kojoj se događaju, zato ih i nazivamo čuda.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:17:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.