Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:17:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: nebice  (Pročitano 9066 puta)
21. Maj 2005, 02:22:50
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Ako je covjek slobodno bice da li on moze napraviti slobodan izbor da ne postoji tj. da predje u nistavilo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ako "nistavilo" ne postoji, onda je tvoje pitanje bespredmetno jer se u njega ne moze preci.

Ako "nistavilo" postoji, kako bi onda bilo nista? Tako da je pitaje opet bespredmetno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Mislim da znam na sta ciljas, ali prvo malo bolje argumentuj svoje pitanje! Na sta si mislio kada si rekao nistavilo??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
pa smrt, apsolutna smrt, da ja ne postojim, otprilike tako
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Citat
Ako "nistavilo" ne postoji, onda je tvoje pitanje bespredmetno jer se u njega ne moze preci.

Ako "nistavilo" postoji, kako bi onda bilo nista? Tako da je pitaje opet bespredmetno

da ako kazes da nebice ne postoji u pravu si, ali koja je to nuznost da ja postojim i da li ja ako postojim isto tako mogu i da nepostojim, a ako ne mogu da nepostojim zato sto ipak postojim sta sam u stvari, besmrtan?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Pa jasno je da apsolutna smrt nepostoji! To uce sve svetske religije, a i po zakonu fizike materija i enrgija su neunistive, odnosno materija kada dodje u poslednji stadij nestanka, ona postaje energija.E sada je pitanje, da li je ta energija ono astralno, etericno telo, ili dusa i kako se ona ponasa, tj on koja se seli na drugi svet posle smrti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Citat
da ako kazes da nebice ne postoji u pravu si, ali koja je to nuznost da ja postojim i da li ja ako postojim isto tako mogu i da nepostojim, a ako ne mogu da nepostojim zato sto ipak postojim sta sam u stvari, besmrtan?

Potpuno mi je neshvatljiva rec "nuznost". Sta treba to da znaci? Ananke? Fatum? Nedostatak koji tera na akciju? "Das Sein" kao neizbeznost?

Naravno da sa sam JA besmrtan.

A kako bih mogao da znam o tebi ista vise nego: "Tat twam asi."

Zato Sokrat i jeste jedini pravi prijatelj mudrosti. Svi posle njega su se udaljavali od sustine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Citat
Naravno da sa sam JA besmrtan.
pa ako si besmrtan, onda si svemocan, odnosno bog, a to nisi sigurno. Morao si nekad nastati, a ako imas pocetak imas i kraj.Ili mislis da si besmrtan od nekog drugog, posto od samog sebe nisi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Citat
Pa jasno je da apsolutna smrt nepostoji! To uce sve svetske religije, a i po zakonu fizike materija i enrgija su neunistive, odnosno materija kada dodje u poslednji stadij nestanka, ona postaje energija.E sada je pitanje, da li je ta energija ono astralno, etericno telo, ili dusa i kako se ona ponasa, tj on koja se seli na drugi svet posle smrti!

Da to je interesantno, ali tvoj odgovor mi nije zadovoljavajuc zato sto kada spominjes nekakve zakone fizike o materiji i energiji ne vidi se gdje sam tu ja licno, ili mislis da ce se covjek jednostavno razloziti i to je to, nema me, odnosno ima me, ali bicu samo obicna materija?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:17:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.