Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:35:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vera razumnih i vera nerazumnih  (Pročitano 19915 puta)
04. Dec 2007, 14:39:12
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
                               Bera razumnih i vera nerazumnih

      Vera razumnih                                                              Vera nerazumnih

1. Razumni veruju u zivoga Boga, izvor              1. Nerazumni veruju u prirodu,tj.: u zemlju i biljke i 
svakog razuma i Tvorca neba i zemlje                zivotinje i vazduh i vodu i oganj. Sve ovo stvorilo   
kao sto i pise na prvoj strani Svetog Pisma:        je samo sebe i nema drugog tvorca.
U pocetku stvori Bog nebo i zemlju.

2. Razumni veruju da je covek stvoren od          2. Nerazumni veruju, da je covek postao od
Boga i da je slican Bogu. Zbog toga je               majmuna, jer, na oci, covek lici na majmuna i
duznost covekova u ovom zivotu da                  majmun na coveka. Pa kao sto majmun zivi
ispunjava volju Boziju, da bi odrzao svoju            jedino po nagonima tela svoga,  tako i covek
slicnost sa svojim vecnim i premudrim Ocem       slicno ocu svome orangutanu, treba da zivi 
nebeskim. I stvori Bog coveka po obrazu           jedino po nagonima tela.
svojemu, pise u Svetom Pismu.

3. Razumni veruju u promisao Boziji, tj. veruju     3. Nerazumni veruju, da sve sto postoji, postoji
da sve sto postoji i sto biva, postoji i biva po       slucajno, i sve sto se dogadja, dogadja se slucajno   
razumnom promislu Bozijem. I bez Bozijeg           Slucajno se ljudi radjaju, slucajno i umiru. Slucajno 
promisla, razuma, saznanja, blagoslova ili              neko postaje bogat, slucajno neko ostaje siromah
dopustenja nista ne postoji i nista ne biva.          Sve je slepi slucaj. I nema nikoga ko bi opredeljivao
Nijedan vrabac ne pada na zemlju bez volje         i kontrolisao zbivanja i dogadjanja. Sve je samo slepi
Oca vasega nebesnog, rekao je Spasitelj.           i nerazumni slucaj.

4. Razumni veruju u zivot vecni, smatrajuci         4. Nerazumni veruju u smrt, u vecnu univerzalnu
ovaj zivot na zemlji samo pocetkom zivota i         vlast smrti. Zivot na zemlji jedina je iskrica zivota,
pripremom za vecni zivot. Smrt je za njih            koja se brzo gasi u vecnom okeanu smrti. Nikakvog
samo jedna kapija, kroz koju se prolazi iz             drugog zivota nema osim telesnog. Kada umre telo
ove paperte zivota u vecni hram zivota. Ja         umro je i zivot jednog coveka za svagda. Zato:jedimo
sam vaskrsenje i zivot, govori Gospod, i koji        i pijmo danas, jer sutra cemo biti mrtvi!
u Mene veruje ako i umre zivece.

5. Razumni veruju u bratstvo ljudi, u                 5. Nerazumni veruju o slucajnom sastanku ljudi na
bozansko srodstvo svih Bogom stvorenih           zemlji. Ljubav je nista, racun je sve. Bratstvo je nista
ljudi sjedinjenih bozanskom ljubavlju. Oni           ortakluk je sve. Ljude ne treba da vezuje ni krv ni
smatraju sve one koji ljube Boga familijom         duh nego samo momentalni interes. Ko sam ne moze
Bozijom. Bog je Otac, sledstveno-sinovi            zagrabi od onoga svega sto zeli, neka se udruzi sa 
Boziji su braca. Saznacete, da sam ja u             onima koji su kao on. Onaj ko je jaci, licno ili
Ocu mojemu, i vi u meni i ja u vama...              kolektivno, uvek je u pravu. Ko nije u stanju da sam
Ovo vam zapovedam, da imate ljubav medju     hajdukuje u ovome svetu, neka stvara druzinu. Treba
sobom. To su reci Hristove. To je tajna           Treba sledovati ludome Niceu, uvek i stalno, bilo
familije Bozije.                                              pojedinacno ili kolektivno. Licni ili kolektivni niceanizam,
                                                                 to je nas program. Srpski bi se reklo: Ili hajdukuj sam
                                                                 ili sabiraj druzinu!

                         A gde spadas ti ?


Obavestenje: Poruka je obrisana od strane moderatora Livingston (Vreme: 04. Dec 2007, 14:53:28)



Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Livingston (Vreme: 04. Dec 2007, 14:55:55)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Боже, које предрасуде... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1678
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Боже, које предрасуде...

Si hteo reći:

Vera razumnih                                                                 Vera nerazumnih

Боже                                                                                      предрасуде

 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Боже, које предрасуде...

Si hteo reći:

Vera razumnih                                                                 Vera nerazumnih

Боже                                                                                      предрасуде

 Smile  Smile
Боже, које предрасуде...

Si hteo reći:

Vera razumnih                                                                 Vera nerazumnih

Боже                                                                                      предрасуде

 Smile  Smile
Nemam pojma samo si zaboravio nesto veoma bitno

    Vera razumnih                                                           Vera nerazumnih
       Boze                                                                 predrasude Smile Smile


           
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Da skratimo, razumni vjeruju u stvari koje sa razumom nemaju nikakve uzrocno-posljedicne veze... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Znam čoveka ...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11717
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da skratimo, razumni vjeruju u
Boga
vjeruju u stvari koje sa razumom nemaju nikakve uzrocno-posljedicne veze... Smile
A nerazumni
Vidis kako ti kontas Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Da skratimo, razumni vjeruju u stvari koje sa razumom nemaju nikakve uzrocno-posljedicne veze... Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Da skratimo, razumni vjeruju u
Boga
vjeruju u stvari koje sa razumom nemaju nikakve uzrocno-posljedicne veze... Smile
A nerazumni
Vidis kako ti kontas Smile
Ocito pod razumom ne mislimo na isto...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Love gives, faith receives....

Разум учи и даје, вера се намеће и бива наметнута...
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
 vera potiche iz onog shto je emocionalno ,odnosno zivotinjsko u choveku  Smile. razum ne moze da utiche na veru - i dan danas ljudi koji su inache razumni ,veruju u svakojake besmiclice ,kao shto je vec primeceno na ovom forumu  Smile . postoji i treci deo ljudske prirode ,najneuhvatljiviji i najvishi a to je um .

uprosceno :
emocije - vera
razum -znanje
um - postojanje (samo po sebi)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:35:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.