Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pontiac alergican na sladoled od vanile!!!  (Pročitano 2917 puta)
01. Dec 2007, 23:52:14
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pontiac alergican na sladoled od vanile!



Ovo je istinita prica o svemu sto se dogodilo jednoj musteriji GM-a, odnosno ponosnom vlasniku novog Pontiaka.

Sve je pocelo kada je predsednik Pontiaka dobio pismo sledece sadrzine:

"Ovo je vec drugi put da vam pisem, ali Vas u opste ne krivim sto mi ne odgovarate jer i sam znam da zvucim uvrnuto. Kupio sam novog Pontiaka
i ustanovio sam da je alergican na sladoled od vanile! Smile O cemu se radi? Tradicija u mojoj porodici je da svaki dan nakon vecere
jedemo svez sladoled. Takodje je tradicija da svako vece cela porodica glasa koji cu sladoled (ukus) kupiti nakon vecere. Kao i sa prthodnim autom,
tako sam i sa novim Pontiakom svako vece isao u prodavnicu po sladoled. Kad' god bih kupio sladoled od cokolade, jagode... i nakon toga seo u auto i startovao ga - nikakvih problema nije bilo. Medjutim, kad' god bih kupio sladoled od vanile, auto nije hteo da upali! Na osnovu toga sam
konstatovao da je auto alergican na sladoled od vanile i zato Vas molim da mi resite ovaj problem!"

Predsednik Pontiaka je (naravno) bio skeptican na celu pricu, al' je ipak poslao svog inzinjera da proveri o cemu se radi. Vlasnik auta je bio odusevljen
zbog poziva Pontiakovog inzinjera, i dogovoreno je da se nadju kod njega kuci u vreme kada zavrsava veceru sa porodicom. Prvo vece su obojica
seli u auto i krenuli po sladoled od vanile. Covek je kupio sladoled, izasao iz radnje, seo u auto (u kojem je bio inzinjer), okrenuo kljuc u bravi i...
auto nije hteo da upali!

Dogovorili su se da ga inzinjer poseti i naredne tri veceri u isto vreme. Prvo vece su otisli po sladoled od cokolade i auto je upalio bez greske. Drugo
vece su otisli po sladoled od jagode i nikakvih problema nije bilo. Trece vece su ponovo otisli po sladoled od vanile i... auto ni da cuje, nije hteo da
upali! Smile Ne krijuci iznenadjenje, inzinjer je odbijao da prihvati da je auto alergican na vanilu i dao je obecanje da ce nastaviti sa redovnim
posetama, sve dok ne utvrdi pravi uzrok problema.

Od tog' dana, inzinjer je poceo da belezi sve podatke vezane za auto i voznju: datume, vremenske uslove, vreme polaska, vreme dolaska, predjene
kilometre, podatke o gorivu... i ubrzo je dosao do zakljucka da je vlasniku auta najmanje vremena potrebno za kupovinu sladoleda od vanile, odnosno
da auto tada najkrace stoji parkiran ispred radnje. Zasto???

Odgovor se nalazio u samoj radnji. Sladoled sa ukusom vanile je najpopularniji i najtrazeniji, pa je stajao u vitrini odmah na pocetku radnje radi lakseg pristupa, odnosno radi brze kupovine. Svi ostali ukusi su se nalazili u zadnjem delu radnje pa je vise vremena bilo potrebno za odabir i kupovinu.
EUREKA!!! Znaci vreme je definitivno bilo problem a ne sladoled od vanile. Nakon tog zakljucka, inzinjer je brzo dosao i do pravog uzroka problema:
"vapor lock" Vapor lock je pojava koja se javlja usled zadrzavanja pare goriva u sistemu za dotok istog. Stvara se parni cep, pritisak u sistemu
za snabdevanje gorivom pada i start je nemoguc ili veoma otezan.

Zapravo, to se desavalo svako vece ali je dodatno vreme prilikom kupovine drugih ukusa sladoleda omogucavalo motoru da se dovoljno ohladi za start. Nakon kupovine sladoleda od vanile, motor je i dalje bio dovoljno vruc pa je covek bezuspesno pokusavao da startuje auto u sred' pomenute pojave...

Po nekad' banalni problemi postanu nocna mora, a uvidimo da su banalni tek kada hladnokrvnim rezonovanjem nadjemo resenje za njih.
Nikad' ne bismo trebali da kazemo "nemoguce" bez istinskog pokusaja...

Izvor: http://phalguni.sulekha.com/blog/post/2007/07/vanilla-ice-cream-that-puzzled-general-motors.htm 
« Poslednja izmena: 02. Dec 2007, 11:01:25 od bockoyogi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8
Hahahaha, kakva pricha.....  Smile   Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


То сам ја.

Zodijak
Pol
Poruke 3256
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 Smile  Smile
IP sačuvana
social share
"Ljubav je mnogo vise od običnih osjećanja, ljubav je pozitivan elektroimpuls.
Ne postoji razdaljina koju ljubav ne moze premostiti, ne postoji bolest, koju snažno projektovana ljubav ne moze izlečiti, Ljubav može izvojevati sve pobede. Ona je koncentrisana kinetička energija, najjača sila u Prirodi. I samo kad biste mogli održati ljubav celog života, ne bi bilo sna koji ne biste mogli pretvoriti u stvarnost."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Mislio sam da je bezveze, kad ono na kraju ispadne Smile.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


tv izveštači izveštačuju izveštaj svakog dana

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 28218
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
mob
Apple iPhone 6
 Smile
IP sačuvana
social share

jetra mi je propala, imam čir na crevu,
kamen je u bubregu, .ebem li mu kevu
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N95-2 & 5800
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hahaha...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1969
Zastava Banja Luka
OS
UNIX
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6280
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
Citat
Nakon tog zakljucka, inzinjer je brzo dosao i do pravog uzroka problema:
"vapor lock" Vapor lock je pojava koja se javlja usled zadrzavanja pare goriva u sistemu za dotok istog. Stvara se parni cep, pritisak u sistemu
za snabdevanje gorivom pada i start je nemoguc ili veoma otezan.
američko govno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 253
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 20070216
mob
Nokia e72
Xaxaxaxaxa fenomenalna prica  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Don't mess with da Big Dogs, if u piss like a Puppy!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.