Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:50:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sveti gral  (Pročitano 37845 puta)
08. Okt 2007, 17:28:26
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6234
Naucnici i istoricari pokusavaju da utvrde sta je to cuveni sveti gral?Jedni tvrde da je to pehar ili bokal iz koga je Isus pio za vreme tajne vecere sa svojim apostolima.Drugi misle da je to glava Svetog Jovana krstitelja,odsecena i donesena na dvor radi ispunjenja zelje zle kraljicine cerke.Treci su posmatrali Mikelandelovo slikarsko delo"Tajna vecera"i primetili neobican razmak ili prostor izmedju Marije Magdalene(inace se prica da je ona bila prostitutka,pa ju je Isus poveo pravim putem)i Isusa koja sedese sa njegove dene strane.Primetan je zagonetan oblik slova V,V kao cednost,V kao plodnost i kao materica.Oni smatraju da je Marijina materica Sveti gral.Naki tvrde da je i plod u njoj postojao.Kazu i da je nakon raspeca Isusovog,nesretna Marija doplovila na jug sadasnje Francuske sa devojcicom Sarom.Inace,oni koji veruju da je to bio bokal,smatraju da je on bio zakopan u zidovima kule u Jerusalimu,i da su ga nasli tadasnji vitezovi templari,koji kasnije postadose masoni.St je sveti gral,ako neko ima precizniji podatak neka se javi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ja nisam zeleo da mijenjam svijet djeco meni je...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung D500
h m
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Fuck The Cola uck The Pizza All We Need Is Gibanic

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1133
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
su posmatrali Mikelandelovo slikarsko delo"Tajna vecera"
  Smile Smile Smile Smile Smile Smile

ne znam sta da ti kazem  Smile  Smile  Smile  Smile , Tajnu veceru je naslikao Leonardo da Vinci

(to ti je ona plava nindža kornjaca a ne narandžasta)  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Fuck the Cola Fuck thi Pizza all we need is Gibanica
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6234
Da Da Vinci,pogresio sam,u pravu si
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung D600
Mislim da je nemoguće imati neki precizniji podatak o Svetom Gralu. Postoji čitav niz tumačenja, zavisno od izvora. Opšte prihvaćeno, popularno verovanje je da je u pitanju putir iz kog je Isus pio tokom poslednje večere. To verovanje proističe iz samog naziva gral, što znači pehar.
Takođe, susreću se i sva ova ostala mišljenja, ali je sve to samo stvar tumačenja. Po jednom je gral odnesen u Glastonberi u Englesku, po drugom ga čuvaju masoni, po trećem je to materica Marije Magdalene.
Kao i kod Otkrivenja Sv. Jovana, postoji mnoštvo tumačenja, sa nekoliko zajedničkih tačaka dodira.
Istina je to da čitave generacije, od početaka hrišćanstva, tragaju za Gralom, svi uvereni u ispravnost uverenja svoje potrage.
Ja odgovor nemam, mada sam, pod uticajem popularnog razmišljanja, sklon da se nesvesno opredelim za putir, iako deo mene želi da veruje da se pod ovim pojmom krije nešto više od priče opisane u filmu "Indijana Džons". Mnogo prostora za razmišljanje i zamišljanje, mnogo prostora za spekulacije... koliko se ljudi povelo za "Da Vinčijevim kodom"?
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6234
Tema je je misticna.Odgovor mozda izgleda daleko ,gotovo nemoguc.Mozda i nije tako,ispricacu jednu pricicu.Jedan trgovac(narodski receno svercer)iz Svajcarske,koji se bavio trgovinom antikviteta,posedovao je nesto sto nije mogao da proceni koliko vredi iako je znao,bolje receno predosecao da ima neprocenjivu vrednost.To se desavalo u 21.veku.Radi se dakle o nasem savremeniku.Do antikviteta je dosao prolazeci pijacom negde na istoku,i istu je kupio.Dugo je drzao kod sebe staru,gotovo raspalu knjigu,kojoj su se slova jedva nazirala na nepoznatom pismu,ne uspevajuci da je proda.Odustavsi,vrednost stavlja u sef u banci u Svajcarskoj,gde knjiga lezase u tami gotovo deceniju.Pojavise se kupci.Trgovac Svajcarac je bio zadovoljen,trljao je o bradu novcanice.Kupci odose,jos uvek u neznanju da li su postali vlasnici onog cega prizeljkuju.Predstojale su analize,provere,skupovi naucnika...Bili su u pravuVerovali ili ne,posedovali su judino jevandjelje.Dakle,nakon ove price,zakljucio sam da mitovi i stvari o kojima toliko slusamo,mozda i niusu predaleko.Zato sam postavio temu.Pisite
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 167
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung D600
Da, ovo je izuzetno zanimljivo, mada mislim da si omaškom napisao da je u pitanju 21. vek kada si pisao o Judinom jevanđelju... mislim da je u pitanju 20. vek?

Postoji, uveren sam, daleko šira i veća istina od onoga što je sadržano u crkvenim učenjima, opterećenim dogmatizmom. Ko zna koliko spisa iz vremena koje jevanđelje opisuju postoji, ili je postojalo, a crkva ih je zabranila/uništila jer remete istinu kakvu žele da nam prikažu.

I priča o gralu ima sasvim izvesno mnoštvo strana, i puno neispitanih verzija. Crkva se obrušila na "Da Vinčijev kod" jer krši učenje o Mariji Magdaleni i Hristu, i nagoveštava da je njihov odnos bio više od odnosa učitelja i učenika. Ko zna koliko je još takvih knjiga i starih spisa puno sumnji.

U vreme vlasti nacista u Nemačkoj, misticizam je bio naročito na ceni u njihovim vrhunskim krugovima. I pored nekih karikiranja iz popularne literature i filmova, istina je da su se živo zanimali i za priču o Gralu, i detaljno proučavali srednjevekovne spise... crtali su mape, slali zaista ekspedicije na Bliski Istok, i pokušavali da dođu do tajni koje bi im donele neslućenu moć.

U sklopu priča sa gralom je neizbežno i koplje sudbine, oko kog takođe postoji čitav niz mitova.
IP sačuvana
social share








Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ccccc

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1034
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 6234
Jevandjelje-na grckom"pravi put".Da,citave nacije su htele da se dokopaju svetog grala,ali im nije uspelo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ja nisam zeleo da mijenjam svijet djeco meni je...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung D500
Daj ba dje ce dosad biti sacuvan bokal jestel vi normalni..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Ja nisam zeleo da mijenjam svijet djeco meni je...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Samsung D500
P.S Ako je uopste bokal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:50:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.