Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:35:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 19 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 63 64 66 67 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wireless mreze.  (Pročitano 556970 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Kad vec imaju wireless kartice, najbolje je da uzmete jedan wireless ruter TP-link 542 + neku antenicu.
Opisi lokaciju ( koliko su udaljeni od tebe, da li ima fizickih prepreka izmedju tebe i njih ) pa da vidimo sta je najbolje.
« Poslednja izmena: 26. Sep 2008, 20:56:51 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Udaljenost  od mene do komsije je otprilike 30 metra ima opticka vidljivost nista ne smeta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Probaj sa TP-link 542 wireless ruterom.
Ako ne  bude radilo, dokupices  antenu koju ces nakaciti na ovaj wireless ruter i to je to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ok hvala,puno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Brz nacin da locirate profil za bezicna mrezna podesavanja u visti



Profil moze da se kreira automatski posto se konektujete na novu bezicnu mrezu ili ako ga kreirate licno.
Podesavanja za bezicne mreze uglavnom sadrze: SSID (ime mreze), network type (vrstu mreze), security type (vrstu zastite), encryption type (vrstu kodiranja),network security key (sifru) I podesavanja  za pristup bezicnoj mrezi rucno ili automatski.

Evo brzog nacina da to uradite:

1)   Idite na Start, desnim klikom na Network I onda kliknite na  Properties.
2)   Pojavice se prozor Network and Sharing Center, onda kliknite na Manage wireless networks
            na levom panelu





3)   Otvorice se prozor Manage Wireless Networks , ovde mozete da vidite profile za sve dostupne bezicne mrezne konekcije. Kliknite dvaput na profil I mocice te da vidite ili menjate njegova podesavanja.


Napomena : Dve ikonice sa velikim racunarima oznacavaju da je to infrastrukturna ili mreza sa access point_ovima,sto znaci d ace te se konekovati na mrezu kroz neki access point ili  bezicni ruter.Ikonica sa tri mala racunara oznacava da je to ad hoc bezicna mreza , sto znaci d ace se racunari povezati medjusobno direktno I bezicno.


Napomena : Mrezni profil koji se nalazi na visoj poziciji imace veci prioritet. Kao primer            racunar ce se konektovati na home-network  ane na office-network ako su obe mreze dostupne,zbog veceg prioriteta home-network_a. Mozete da promenite prioritet nekog profila klikom na Move up/Move down ikonicu.

« Poslednja izmena: 27. Sep 2008, 11:03:34 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ad-Hoc Internet Connection Sharing - Windows Vista.














Par nacina za sta vam moze koristiti ad hoc bezicna mreza:


-   Brzo povezivanje vise racunara radi razmene podataka I stampaca. Potrebno vam je da sa saradnikom  razmenite  cifre u vezi prodaje, a oboje ste van kancelarije? Ad hoc mreza je divna stvar koja ce vam to omoguciti.Posto je ad hoc mreza privremena,osim ako vi ne odlucite da je sacuvate,ne morate da brinete da ce te ostati povezani zauvek sa racunarom vaseg saradnika.

-   Deljenje internet konekcije sa grupom ljudi.Recimo da ste vi I jos par kolega na sastanku, a samo vas racunar ima internet konekciju.Mozete da podesite ad hoc mrezu I podelite konekciju sa kolegama ,smanjujuci probleme od postavljanja zasebne internet konekcije za svakog od njih.


-   Igrajte drustvene igre na racunaru.Setite se sta smo rekli za stres. Partija kanterstrajka sa vremena na vreme cini cuda za raspolozenje, a da ne spominjem vas rezultat.


DETALJI


Napomena  Pre nego sto pocnete: vas racunar – I oni koji se konektuju na vas- trebalo bi da imaju wireless mreznu karticu.

1.   Kliknite na dugme Start onda kucajte Network and Sharing Center  u pretrazivacu (Search box).

2.   U levom  delu kliknite na Set up a connection or network.



3.   Kliknite na Set up a wireless ad hoc (computer-to-computer) network, a onda kliknite Next.



4.   Na Give your network a name and choose security options  strani:
-   Network name (ime mreze). Stavite nesto kratko,slatko I lako da se zapamti (na primer,”okno”).
-   Security type (vrsta zastite). Za bezbednost vaseg racunara izaberiteWPA2 Personal.(Ne preporucujemo upotrebu WEP,WPA2 je mnogo bezbedniji. Ako pokusate sa WPA2 I on ne radi,preporucujemo vam da nabavite drugu mreznu wireless kartu koja radi sa WPA2.)
-   Security key/Passphrase (zastitni kljuc/zastitna rec).Izbegavajte nadimke; Security key I Passphrase su u sustini samo sifre.
-   Passphrasa treba da bude od 8 do 63 karaktera duga. Na primer:jAmn5xlv!
-   Smislite nesto sto sadrzi brojeve, mala I velika slova I simbole. Obratite paznju na to da ovu frazu trebate da date svima koji pristupaju vasoj mrezi,zato ili stiklirajte Display characters I sacuvajte, ili je zapamtite.(kao da je lako zapamtiti niz od 63 karaktera)
-   Mozete da izaberete Save this netvork kako bi ste snimili konekciju I mogli da je koristite iznova I iznova.U suprotnom, ad hoc mreze jednostavno nestanu kad prestanete da ih koristite



5. Kada zavsite kliknite Next. Ime mreze I sifra su prikazani na sledecoj strani.Obratite paznju na njih jer su neophodni svakome ko treba da pristupi vasoj mrezi.
Ako zelite da podelite vasu internet konekciju ,kliknite na Turn on Internet connection sharing.



Nekoliko poslednjih koraka

Ako zelite da podelite fajlove sa drugima na vasoj mrezi, prvo otvorite Network and Sharing Center. Onda pod Sharing and Discovery, namestite on  na file sharing I network discovery.Znaci kliknite na strelicu pored svakog da prosirite taj odeljak  i izaberite on.Ako zelite da razmenjujete podatke preko Public folder_a,stavite on I na njega. A ako zelite da drugi imaju korisnicko ime  na vasem racunaru da bi mogli da koriste fajlove, ukljucite password protected sharing( ovo vazi samo za radne grupe, a ne i za domene)



Napomena :  Ako koristite sifru ili ako se vas racunar konektuje preko domena, drugi ce morati da imaju korisnicko ime na vasem racunaru da bi videli ili koristili vase podatke.

Ako ste snimili svoju mrezu i zelite da se vasi prijatelji konektuju, evo kako mogu to I da urade:

1.   Kliknite na dugme Start  , pa na Connect To, kliknite na ime mreze kojoj zelite da pristupite, I kliknite Connect.
2.   Na stranici Successfully connected to<ime mreze>,ako zelite da se kasnije ponovo konektujete na ovu mrezu,stiklirajte Save this network, a zatim kliknite Close. (ad hoc mreza normalno nestane posle koriscenja.)


Napomena : Nezaboravite da IP adrese moraju biti u rangu sa AP racunarom + shering internet konekcije.




Kada smo vec tu, hajde da i drugima dozvolimo koriscenje stampaca sa naseg racunara preko ad hoc bezicne veze


1.   Kliknite na dugme Start zatim na Control Panel, a onda pod Hardware and Sound kliknite na Printer.
2.   Kliknite desnim klikom na stampac koji zelite da delite,zatim na Sharing, pa stiklirajte polje Share this printer, a onda kliknite na OK.(Ako je Share this printer nedostupan,kliknite prvo na Change sharing options.)



Napomena :   Da bi ste objasnili prijateljima kako da koriste vas stampac ,pogledajte odeljak o deljenju stampaca.
« Poslednja izmena: 26. Apr 2009, 16:43:48 od okno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava cyberspace
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia E 51-1
e narode imam jednu molbu, preso sam ceo topic i nisam nasao ono sto mi treba, pa da pitam nekog sa iskustvom, sta mi treba od opreme (model proizvodjač). Zeleo bih da se bezicno umezim sa komsijom koji ima ADSL, i preko njega pristupam internetu ali smo udaljeni 300-330 metara bez direktne opticke vidljivosti. dali uopste moze bezicno ( mislim znam da moze ali bez neke fensi opreme posto mi je komsa  sa ogranicenim poznavanjem materije)? ako ne varijanta zicano on ima 2 racunara umrezena  a i ja imam isto 2 samo je kod mene dektop to desktop 1Gbps a kod njega desktop to laptop 100Mbps znam da verovatno smaram sa ovim ali mi je hitno pleeeaseeee   help
« Poslednja izmena: 28. Sep 2008, 19:26:20 od saladin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
e narode imam jednu molbu, preso sam ceo topic i nisam nasao ono sto mi treba, pa da pitam nekog sa iskustvom, sta mi treba od opreme (model proizvodjač). Zeleo bih da se bezicno umezim sa komsijom koji ima ADSL, i preko njega pristupam internetu ali smo udaljeni 300-330 metara bez direktne opticke vidljivosti. dali uopste moze bezicno ( mislim znam da moze ali bez neke fensi opreme posto mi je komsa  sa ogranicenim poznavanjem materije)? ako ne varijanta zicano on ima 2 racunara umrezena  a i ja imam isto 2 samo je kod mene dektop to desktop 1Gbps a kod njega desktop to laptop 100Mbps znam da verovatno smaram sa ovim ali mi je hitno pleeeaseeee   help
Koja prepreka je u pitanju. Opisi lokaciju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava cyberspace
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia E 51-1
pa oko 20 metara bagremove sume i par kuca i trafo stanica se nalaze na direktoj liniji izmedju njega i mene, mada sa vrha mog krova ja vidim njegovo dvoriste ali kuca je zaklonjena nevidi se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Sea shepherd

Zodijak
Pol
Poruke 23472
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
mada sa vrha mog krova ja vidim njegovo dvoriste
Moze, namesti u tom delu dvorista neku metalnu konzolu za antenu. Ostala oprema ce vas kostati svakog po  100, 120 eura...   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 63 64 66 67 ... 170
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:35:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.