Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:31:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postoji li zlo?  (Pročitano 18513 puta)
30. Mar 2005, 00:34:36
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
"Sveucilisni profesor postavio je svojim studentima pitanje:
Je li Bog stvorio sve što postoji? Jedan student smjelo mu je odgovorio: Da, Bog je stvorio sve sto postoji!
Bog je sve stvorio? upita profesor još jednom.
Da, profesore odgovori student.

Profesor će potom: Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. Buduci da zlo postoji, a uzevši u obzir princip da nas odredjuje ono što radimo, onda je i Bog zao!

Student je ostao šutke, a profesor je pun sebe konstatirao kako je još
jednom dokazao da je ono čto kršćani vjeruju zapravo mit.

Drugi je student podignuo ruku i pitao profesora smije li ga nesto pitati. Naravno, odgovori profesor.

Student ustane i reče: Profesore, postoji li hladnoća?
Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji. Zar ti nikad nije bilo hladno?

Studenti su se zakikotali na kolegino pitanje.

Mladic je odgovorio: Zapravo profesore, hladnoća ne postoji. Prema zakonima fizike, ono što mi smatramo hladnoćom u stvarnosti je odsutnost topline. Svako tijelo ili objekt prema proučavanju ima ili prijenosi energiju, a toplina je ono što čini da tijelo ima ili prenosi energiju.
Apsolutna nula znači potpunu odsutnost topline, sve stvari postanu inertne i nesposobne za reakciju na toj temperaturi. Hladnoća ne postoji. Mi smo stvorili tu riječ da opišemo kako se osjećamo ako nemamo toplinu.

Student nastavi s pitanjem: Profesore, postoji li tama?
Profesor odgovori: Naravno da postoji.
Student će na to: Opet ste u krivu, profesore, ni tama ne postoji. Tama je u stvarnosti samo odsutnost svjetla. Svjetlo možemo proučavati, ali tamu ne. Zapravo, možemo se posluziti Newtonovom prizmom da pretvorimo bijelo svjetlo u mnoge boje i proučavati različite duljine svjetlosnih valova za svaku boju. Ne možemo mjeriti tamu. Najobicnija zraka svjetla moze prodrijeti u svijet tame i prosvijetliti je.
Kako možete znati koliko je odredjeni prostor mračan? Mjerite količinu
prisutnog svjetla. Nije li to točno? Tama je pojam koji ljudi koriste da
opišu što se dogadja kada nema svjetla.

Na kraju, mladić upita: Profesore, postoji li zlo?
Sad vec pomalo nesiguran, profesor odgovori: Naravno, kao što sam već rekao. Vidimo zlo svaki dan. Najčešce u svakodnevnim primjerima čovjekove nečovjecnosti prema drugim ljudima. U zločinima i nasilju diljem svijeta. Te manifestacije nisu ništa drugo nego zlo.

Na to će student: Profesore, zlo ne postoji, ili barem ne postoji po sebi. Zlo je jednostavno odsutnost Boga. Baš kao i tama i hladnoća, to je pojam koji su ljudi stvorili da opišu odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije poput vjere i ljubavi, koje postoje baš kao što postoje svjetlo i toplina. Zlo je posljedica onog što se dogodi kada u čovjekovom srcu nije nazočna Božja ljubav. Baš poput hladnoće koju doživljavamo u odsutnosti topline, ili poput tame koja se dogadja kada nema svjetla.

Profesor je sjeo.

Mladic se zvao Albert Einstein."
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


"What we do in life echoes in eternity"

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 913
mob
Nokia e50
Veoma lepo!!! Ali, Biblija kaze da je Bog u svemu i svakom. Ako Bogom predstavljamo apsolutno dobro, onda je pojava zlih ljudi (ili bilo cega zlog uposte) apsurd jer se protivi gore navedenom stavu (Biblijskom). I jos, mnogi veliki filozofi su za nacin definisanja NECEGA predlagali definisanje toga NECEGA preko suprotnog pojma. Dobro bi, dakle, trebalo definisati preko ZLA, sto zahteva postojanje zla.     
IP sačuvana
social share
You know I'm not about to go to Texas and not ride the mechanical bull. That would be like going to Los Angeles and not sleeping with Paris Hilton.
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Genijalno! Smiley Isus nikada nije spominjao ni Satanu ni pakao. On je govorio da samo onaj ko neveruje u njega nece moci doci u nebesko kraljevstvo, a ne i da ce ici u pakao. U istocnjackim religijama neposotoji Satana i pakao, a ni u tome sto je Hrist propovedao. Onda znaci da ako samo postoji svetlo i dobro, a nepostoje tama i zlo, to znaci da postoji samo Bog, a ne postoji Satana. Smiley Satanu su izmislili ljudi, bas kao i zlo i hladnocu  . Ako ne postoji satana onda nema pakla, postoji samo raj. Oni koje nezasluze za ovozemaljskog zivota nagradu bice izgubljni ne u paklu nego u beskonacnosti tame, gde nema svetla i topline, ali nece biti muceni, kuvani, i peceni u paklu SmileySmiley Licno smatram da su zbog tog djavola mnogi ljudi propatili kroz istoriju, i da bi trebalo hriscanstvo reforamisati, tako da propoveda ljubav bez ikakvog djavola, jer taj Satan je samo ruglo lepe religijie kakva je hriscanska.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2005, 23:19:24 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
A gdje je to onda "plač i škrgut zubi"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Sta si hteo da kazes?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Na Isusove riječi. Iz Matejevog evanđelja.

"13:36 Tada otpusti mnoštvo i uđe u kuću. Pristupe mu učenici govoreći: "Razjasni nam prispodobu o kukolju na njivi."

13:37 On odgovori: "Sijač dobroga sjemena jest Sin Čovječji.

13:38 Njiva je svijet. Dobro sjeme sinovi su Kraljevstva, a kukolj sinovi Zloga.

13:39 Neprijatelj koji ga posija jest đavao. Žetva je svršetak svijeta, a žeteoci anđeli.

13:40 Kao što se kukolj sabire i ognjem sažiže, tako će biti na svršetku svijeta.

13:41 Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike

13:42 i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi."

Kakvo je to dakle mjesto "peć ognjena"?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Pec ognjena sigurno nije nekakva pec na drva ili ugalj. Smiley Bibliju zasigurno ne treba shvatiti bukvalno, nego vise metaforicno, tj vodic za moralan zivot na zemlji, i pri tome ce se obezebediti karta za bozije carstvo. No evo i kukolj mozes da tretiras ne kao setvu djavolju nego, nedostatak ljubavi prema Bogu, tj bolest je nedostatak zdravlja Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Sta je sa ,,knez tame,, ,,ime mi je legion,, itd. Hristos jasno ukazuje na postojanje satane, da se sad ne mucim sa citatima.
++
Veoma lepo! Ali, Biblija kaze da je Bog u svemu i svakom. Ako Bogom predstavljamo apsolutno dobro, onda je pojava zlih ljudi (ili bilo cega zlog uposte) apsurd jer se protivi gore navedenom stavu (Biblijskom). I jos, mnogi veliki filozofi su za nacin definisanja NECEGA predlagali definisanje toga NECEGA preko suprotnog pojma. Dobro bi, dakle, trebalo definisati preko ZLA, sto zahteva postojanje zla.    
++
a sta je sa slobodnom voljom?Bog jeste u svemu i svakom, ali iz ljubavi on nece da prisiljava covjeka na dobro
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
Bibliju zasigurno ne treba shvatiti bukvalno, nego vise metaforicno, tj vodic za moralan zivot na zemlji, i pri tome ce se obezebediti karta za bozije carstvo

Pa da je za spasenje potreban samo moralni zivot onda Hristos nije ni morao doci, mogo nam je slati knjige da se ucimo. prema tome budisti, fakiri i askete i ostali koji zive izuzetno moralno (koji ni crve ne povrjede) su na boljem putu od hriscana. Hoces li da kazes da je Hristos mlatio praznu slamu, jer moral su prije njega mnogi propovjedali. Hristos jasno kaze ,,ja sam hljeb zivota,, i ,,ja sam put, istina i zivot,, ali ne ,,metaforicki,, a za to je dokaz u vaskrsenju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Zaista genijalno rečeno!!(mislim na teks i ujedno temu thread-a) Smile
Kako vi uopšte zamišljate Boga?(njegov izgled)
A, po meni,Laslo...nije isto verovati u Boga i verovati u ono što je neko nekada napisao(ko zna ko?ko zna zašto? ko zna kako? ...),da mislim na bibliju. Mislim na crkvu.
Ne znam možeš li me razumeti na prvu loptu Smile...ali Bog je u nama i oko nas..samo ne znam da li je uvek ili je kao što je Einstein rekao !
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 02:31:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.