Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:47:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravoslavlje vs Katolicizam  (Pročitano 31126 puta)
29. Avg 2006, 01:53:02
Svakodnevni prolaznik


Briga me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 410
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
SonyEricsson K550i
Pre desetak godina sam na času veronauke pitao popa "Kako ja da znam da je baš pravoslavna crkva najbolja i jedina sveta, kad na svetu ima više katolika?". On mi je dao primere svetaca. Rekao je da katolički sveci trunu i nema ih, dok se mošti pravoslavnih svetaca mogu videti po manastirima. Takođe je spomenuo da se u katolicizmu nikada nisu dešavala neka čuda koja bi ukazala na to da tu ima nečega svetoga. Molio bih da hrišćani na forumu iznesu svoje mišljenje na ovu temu. Ako moderatori smatraju da u temi ima nečega loše, nek je odmah brišu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Samo ti slusaj popove i daleko ces dogurati. Umesto zadrtog popa pitaj sebe isto pitanje - sta je ono sto je najbolje zatebe? Zasto zelis da pripadas religiji i crkvi? Da li verujes u Boga? Da li verujes u sebe? Sta je Bog? Sta sam ja? Sta ja radim na ovoj planeti? Sva ta pitanje postavljaj samom sebi a ne popovima bilo koje crkve. Citaj knjige u kojima ljudi nude odgovore. Tragaj i preispituj sebe.

A inace katolika ima vise na ovom svetu jer im je papa zabranio da koriste kondome.

Druga stvar chuda se ne desavaju u crkvama desavaju se ljudima u svakodnevnom zivotu. Otvori oci i videces ih sam. I tema ti je pogresna - ne postoji pravoslavlje VS. katolicizam postoji samo pravoslavlje = katolicizam.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Briga me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 410
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
SonyEricsson K550i
To je bilo pre vise od 10 godina. Ja sam shvatio da je za mene najbolje pravoslavlje.

PS Pravoslavlje nikada nece biti jednako katolicizmu, bar ne dok mafija bude vladala Vatikanom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa sta ti trazis i gledas u crkvi - ko se kako bavi politikom na zemlji i pokusavas da se priblizis Bogu?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


долазим са маглом,одлазим са маглом..

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4856
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
decky999 prestani vishe da ljude nabedjujesh u suprotno u shta oni veruju  Smile trebalo bi samo da kazesh svoje mishljenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Othodox rulez, bre. I tako treba i da ostane. El jasno, bre?

Za sada toliko, daću i šire obrazloženje kada budem imao vremena. pozz.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
ovo treba na politiku  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ne ja bi ga pre u PC kliniku  ili u navijacki forum Smile

Ne znam sta je nabedjivanje - ja sam samo lepo pitao coveka u sta veruje. Svoje misljenje sam vec rekao. Ne vidim poentu u diskusiji u navijackom fazonu - pravoslavlje je bolje jer ima vise svetaca u napadu ali katolici imaju neke zajebane igrace u odbrani i slicno. To je stvarno za navijacki forum. Ako se bilo ko oseca ugrozenim ili nesigurnim zbog mojih pitanja treba da se zapita zbog cega se tako oseca? Jer ja nemam nameru sa svoje strane da ugrozavam bilo koga i da nabedjujem bilo koga. Iznosimo cinjenice - bar sto se politike tice - sto se vere tice tu je svako svoj na svome i tu nema mnogo tupljenja .

Sad ja mogu da kazem - satanizam rullz jer karaju super ribe na seansama - jer ti to lici na diskusiju o religiji. Izvini pobratime ali meni ne.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 356
Zastava Singidunum
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Siemens c72
To je bilo pre vise od 10 godina. Ja sam shvatio da je za mene najbolje pravoslavlje.

PS Pravoslavlje nikada nece biti jednako katolicizmu, bar ne dok mafija bude vladala Vatikanom.

Mafija ce uvek vladati Vatikanom. Oni su i inicirali podelu 1054. godine da bi mogli lakse da obavljaju "poslove". To sto se ta mafija vremenom modifikovala, ne znaci da je postala ista bolja nego ranije. Sad samo manje upadljivo vrse unijacenje i slicne stvari po kojima su poznati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Al kakve veze ima sta rade na zemlji - ako obezbedjuju ljudima put ka Bogu (ili bar tako sve crkve tvrde). Mislim zar nije to jedino merilo. Sve zemaljske aktivnosti su dela gresnih ljudi u crkvi a ne crkve kao takve (mislim na simbol Hristove crkve). Vise gledaj kakve veze sa duhovne strane ima to sto je hriscanstvo podeljeno na 100001 crkvu , sektu i sekticu. Ako ti nadjes svoje spasenje zasto se uopste zamaras sa zemaljskim stvarima. Jedino sto postizes je sirenje verske mrznje a to nema nikakve veze ni sa Hristom ni sa Bogom.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:47:01
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.