Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Selektivnost hriscanstva u izboru Bozijih pravila  (Pročitano 7587 puta)
20. Jul 2006, 08:50:44
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ka sto dobro znamo u Bibliji (knjiga egzodusa) Bog preko Mojsija prenosi sta valja jesti a sta ne. Da sad ne bi citirao - sustina je da se zabranjuje konzumiranje svinjetine. Pored toga se nalaze ritual obrezivanja novorodjenih muskaraca.

Ove dve stvari se strikno postuju medju jevrejima a i muslimanima, jer je Kuran usvojio ista ta pravila iz Biblije.

Pitanje stoji - ako i Hriscani postuju Bibliju i u nju se kunu - zasto ne postuju pravija koja stoje u njoj. Ko je odredio tu vrlo zanimljivu selektivnost u izboru Bozijih pravila? Ili da nije mozda to neki drugi Bog pricao Mojsiju u odnosu na onog koji je pricao Hristu?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1721
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Patrijarh Srbski, g. Pavle 2 puta godišnje jede piletinu (ribu i češće):
na Božić i na Vaskrs.
Ostalim danima - ne.
Ostalo meso - ne.
Slično i neki monasi / monahinje koje znam.
Slično i neki pobožni koje znam.

Što se tiče obrezanja (muškaraca), pogledaj odnos
između krštenja (Sveto Pismo Novoga Zaveta) i obrezanja.
Preciznije, pogledaj stav u vezi toga sv. Apostola Pavla,
koji je bio (i ostao) Jevrej Hrišćanin.

A ti jesi dobro primetio da različiti pobožni ljudi
na različite delove Svetih Pisama stavljaju različite
prioritete.

Šta reći?

Hvala Bogu zbog toga!
Sloboda u Hrišćanstvu je .... sveobuhvatna,
(da ne kažem 'all-inclousivna'!)  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Само онај који је несигуран у сопствену,изнова и изнова испитује туђу веру.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
To sto patrijarh radi me ne intersuje - sta rade vernici mnogo je bitnije. A za obrezivanje - ajd reci mi ti kako ti to sam sebi objasnjavas. Recimo da sam lenj i da mi se ne cita sta je rekao sveti Pavle.

@Iljusin

Pa naravno da sam nesiguran brate - vazda mesam jela pa ponekad zaboravim sta sam doruckovao a sta rucao.  Smile

Pitam ovo ne iz nikakvih provokatorskih pobuda. Cisto zato sto ni jedan samo-proklamovani hriscanin mi nije dao odgovor na ovo pitanje. Bilo je cak velikh katolika koji su tvrdili da u Bibliji nikad nije napisano da ne sme da se jede svinjetina.

Ko sto rekoh ne interesuje me dogma i citiranje necega sto reko ko razume na pravi nacin. Samo licno shvatanje problematike.
« Poslednja izmena: 20. Jul 2006, 12:43:15 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Дивно,дивно...ево суза ми је заискрила у углу ока...
На једном месту хулиш отворено на Христа,а на другом ти као нешто није јасно,и сад ти као неко нешто одговара.Тешко.
Тај "топло-хладно" начин који користиш ти не служи да би шта научио већ да би се наслађивао мислећи да држиш конце у рукама...достојно сваког презира,а нарочито хула којој си склон...
Хулитељ никад нема жељу да ишта научи већ да се подсмехне и да се слади таквом изопаченошћу посматрајући реакције оних који поштују оног на кога је хула бачена.
Ушао си на овај форум са 200 на сат у "пинк батица" фазону пљујући по Христу и православљу показавши притом потпуно незнање о предмету твоје злобе али зато очекујући да сваки игра онако како ти свираш.Бар,што се мене тиче-неће моћи.Када изађеш из тог и таквог начина,онда можда и добијеш неки одговор,а овако-јок,односно,када те заиста буде занимало да чујеш и туђе мишљење,а да оно не буде окидач за твоју жељу за препирањем...
Овакав,какав си тренутно,предложио бих ти Јелену Карлеушу за гуруа.Она ће ти рећи шта да радиш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
 Smile Smile Smiley 1

JK za gurua - a pa sad pricamo na istim frekfencijama. Nadam se samo da uz nju dolazi i uputsktvo za upotrebu - ne znam kako bi izasao na kraj stoliku plastiku sunce ti kalaijsano.

Sad bi ja kao nesto trebao da se prepirem branim i batrgam pa tako do sutra u pola 12. Ako mislis da sam kriv onda jesam - kakve god da su optuzbe. Da sam provocirao jesam, da sam hulio jesam (i opet cu), da volim da se svadjam - e to ne volim - ali volim da pricam sa razumnim ljudima na bilo koju temu bez obzira da li se slazemo oko necega ili ne. Ne znam da li mi je to profesionalna deformacija ili ne - ali i van religije, u mojoj profesiji se koncepti, teroije, hipoteze i ustaljene norme i pravila uvek dovode u pitanje i uvek ispituju iznova i iznova.

Ako se osecas intelektualno ugrozenim kada si samnom u diskusiji - to nije negativno - to je pozitivno osecanje koje te tera da razmisljas. Isto ocekujem i sam za sebe. U tom procesu najnmanje sto ocekujem je da neko igra kako ja sviram. Cak sta vise i dapace - ocekujem totalno suprotno. Jer bi se inace diskusije svele na - "bravo Iljusine sto si pametan - bravo Decky majstore svaka ti cast" i tako u nedogled dok nam ego-i ne puknu ko baloni. Mislis da bi iko dolazio na ove dsikusije kada bi svi ljudi bili isti, svi isto razmisljali i svi se jedni druge hvalili. Ovaj svet bi bio bezgranicno i neizdrzivo dosadan.

A to sto neces da das odgovor na pitanje - tvoj problem - nisi jedini na diskusijama - a cak i da jesi, nista zato. Pitanje ce ostati bez odgovora jer ja nemam dobar odgovor na njega i zato sam ga postavio.

Ali u jednom si bio u pravu - da slabo razumem hriscanstvo - ali tvoje hriscanstvo. Ono mi je poprilicno nerazumljivo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1721
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
decky999

"To sto patrijarh radi me ne interesuje - sta rade vernici mnogo je bitnije."

Hm. Pa i Patrijarh Pavle je verujuća osoba.

"A za obrezivanje - ajd reci mi ti kako ti to sam sebi objasnjavas. Recimo da sam lenj i da mi se ne cita sta je rekao sveti Pavle."

Lenj sam ti i ja tip, pa znam kako ti je.

Elem, koliko se sećam, bila je frka između prvo-vekovnih hrišćana jevreja i hrišćana grka na tu temu.
I onda je sv. Apostol Pavle (i još neki sa njim) prezentirao platformu
da je OK za jevreje hrišćane što se obrezuju (te to oni i danas rade) ali i da to nije
obligatorna klauzula za ne-jevreje koji već vole Boga i Sina Božijega.
I da je u celoj priči, i simbolično a i realno, bitno - krštenje u Hrista Isusa.
I sam Histos je negde rekao nešto kao:
"Ko poveruje i krsti se - biće spasen".

Ma, ima to u ... Novom Zavetu, u Delima Apostolskim.
Ako si i lenj, pročitaj to. Ima tamo dosta akcije i
zanimljivih stvari. Ne se brini - nije neka filozofija.

"Ko sto rekoh ne interesuje me dogma i citiranje necega
sto reko ko razume na pravi nacin. Samo licno shvatanje problematike. "

Tako da ja ovako nekako lično verujem i ... mnogo je vruće, bre!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
ja mislim da su u pitanju moralni principi, i navikavanje naroda da ih postuje. Biblija je opsirna knjiga, ipak ogranicena ali tacna. Sve sto mi ne mozemo da shvatimo je posljedica nase ogranicenosti. Sto se tice Mojsija on je poznat i po 10 bozijih zapovijesti. Sustina tih zapovijesti je da podigne moral u drustvu. Znaci moralni principi su zapovijesti, zakoni, pravila ponasanja. Moral je tu kako bi razvijao ljubav kao osnovno osijecanje. On to najcesce i cini, ali kada opterecuje ljubav neminovno mora da se obara i rusi. Ako covjek samo vuce ka moralu i pravednosti a zanemaruje ljubav boziju onda moze da dodje do manjka ljubavi, a to Bog sprijecava rusenjem morala.

Vidite, muslimani i jevreji koji postuju ova pravila snazno vuku na moralne principe. Sa druge strane su hriscani koji nisu u toj mjeri vezani za to i dopustaju donekle rast koeficijenta prisutnosti zelja. Zelja sama po sebi moze da unisti covjeka, to moze i moralni princip i bilo sta drugo sto se izdize iznad ljubavi. Bog je tu stvorio ravnotezu i to je to.     
« Poslednja izmena: 20. Jul 2006, 16:48:02 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Da sam provocirao jesam, da sam hulio jesam (i opet cu)
толк'о
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@iljushin

pa jel zasita moras...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.