Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:17:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kiflice sa sirom  (Pročitano 7987 puta)
10. Okt 2004, 23:37:58
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Ovo ja obozavam

Kiflice sa sirom

 Sastojci
parče kvasca
1/2l mleka
malo šečera
1kg brašna
šolja ulja (250ml)
4 jaja
parče tvrdog sira
susam
1-1,5 margarin
Priprema
Potkiseliti kvasac (pomešati ga i malo umutiti) sa pola litra toplog mleka, malo šećera i malo brašna. Ostaviti da nadođe - 10-15 minuta. U sud staviti polovinu brašna, pa kad kvasac nadođe presuti ga u brašno. Dodati 2 jajeta, šolju ulja i posoliti po ukusu. Dobro umesiti testo, pa zatim dodavati polako drugu polovinu brašna. Bolje je da se testo uradi što tvrđe, da bi gotovo moglo da se radi skoro bez dodatka brašna. Ostaviti da nadolazi, oko 1 sat (ili kraće na toplom).

Izmrviti sir i lepo ga umutiti sa 1-2 belanceta, zavisi od tvrdoće sira. Žumanca sačuvati za kasnije.

Dobro umesiti testo rukama, podeliti na dva-tri dela (da bi lakše radili). Svaki deo ponovo malo mesiti i razvući oklagijom na debljinu od, recimo, 7-8mm. Seći nožem ravnokrake trouglove. Na sredinu šire strane staviti kašičicu sira sa jajima. Savijati od baze ka vrhu, krajeve unutra i ređati u podmazan pleh tako da vrh bude ispod, da se ne odmota.

Premazati umućenim žumancetom i posuti sa puno susama. Na kraju staviti tanko parče margarina (od 1 margarina obično izađe 24 komada) i peći u zagrejanoj pećnici dok ne porumene. Uživajte!
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
jao jao jao
pa to sam pre cesto jela... uh mama kad ih napravi, za sekundu ih nema... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 377
Super ti ovo zvuci.
Moram da pokusam napraviti, ne znam samo koji sir da upotrebim...?
Nisu im ovdje sirevi kao kod nas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
U Belgiji imas feta sir,pa meni je on ukusniji od naseg u Srbiji,kupi ga u GB-u ili u Lidlu. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Here's a hint... u smesu sa sirom iseckajte malo kobaje... da strava shmek!  Wink
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 377
Citat: Estella
U Belgiji imas feta sir,pa meni je on ukusniji od naseg u Srbiji,kupi ga u GB-u ili u Lidlu. Wink



Hvala Estella. Pokusacu sa fetom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
jao posla mi voda na usta... Smiley
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
cccc

kako sam ja sada gladan ... a ove kiflice bi tako sada "legle" .....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Kiflice sa sirom II

1 kg mekog brašna
4 cela jajeta
3 šolje ulja (srednje velicine)
1 kvasac
1,5-2 kašicice soli
1 kašika šecera
0,4 l mleka (ili manje)
oko 400 g feta sira
1 margarin
1 jaje
susam

Priprema
U malo mlakog mleka razmutiti kvasac sa šecerom i ostaviti 5-10 minuta da naraste. Za to vreme u posudu sipati brašno, zatim jaja, so, ulje i narasli kvasac i sve dobro izmutiti (može i mikserom, ali spiralnim nastavcima za testo) i dodati mleko.

Testo ne treba da bude suviše retko. Nikako ne dodavati više mleka nego što pise u receptu, inace ce biti suviše hlebasto. Ostaviti testo na toplom mestu (na peci, recimo) da naraste i premesiti ga bar dva puta.

Testo treba da stoji bar dva sata, u zavisnosti od brzine dizanja testa. Važno je da bar dva puta lepo naraste. Nafilovati testo izgnjecenom ili narendanom fetom i oblikovati kiflice po želji. Premazati ih razmucenim i blago posoljenim jajetom, posuti susamom i narendati margarin, po želji. Peci na 200°C oko 20 min.

Izvaditi kiflice cim se blago zarumene, inace ce biti tvrde, ali i tada su lepe...

Meni i mojim prijateljima su kiflice ekstra pa se nadam da ce biti i vama...

Nema šanse da vam ne uspeju, samo pratite recept.

Prijatno!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:17:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.