Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Indeks lekovitog bilja  (Pročitano 548541 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
pozdrav svima,narocito upucenima u tajne lekovitog bilja. Dali neko zna kako se koristi borova smola-katran u lecenju ekcema?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia the best
Lekovita miljenica Solomona - Aloa vera

Zahvaljujući svojim smirujućim i ublažavajućim svojstvima najviše se koristi kao osnovni sastojak mnogih proizvoda za očuvanje zdravlja, lepote, negu kose i kože



Aloja vera je jedna od najstarijih i najlekovitijih biljaka. Otkrivena je u Egiptu, a njenim uzgojem se bavio i kralj Solomon. Spominje se i kod antičkih lekara, ali i u Bibliji. Zbog svojih lekovitih svojstava ova biljka je u nekim drevnim kulturama poprimila božanski status. Ispredani su razni mitovi i legende, a dešavalo se i da su se vodili ratovi za područja na kojima je uspevala aloja vera. Iz Afrike se brzo proširila na druge kontinente, a jezuiti koji su pratili španske osvajače su je u petnaestom veku preneli i u Ameriku. Iako postoji više od dvesta vrsta, samo četiri od njih imaju lekovita svojstva - Aloe ferro, Aloe saponaria, Aloe arborenses i Aloe perrvi. Aloja vera je polupustinjska kaktus biljka iz porodice ljiljana. Ima jedinstvenu biohemijsku strukturu i jedinstven način spajanja vitamina (A, C, E, B1, B2, B3, B6 i B12), minerala (kalcijum, fosfor, kalijum, natrijum, gvožđe, hrom, bakar, cink i selen), enzima (peroksidaza, amilaza, katalaza, lipaza, celulaza, karboksipeptidaza, amilaza i alkalna fosfataza) i aminokiselina. Obezbeđuje osamnaest od mogućih dvadeset dve aminokiseline koji ljudski organizam zahteva, a među njima i sedam od osam esencijalnih koje naš organizam ne proizvodi već moraju da se unose spoljnim putem. Pozitivno deluje na biohemijske procese u ljudskom organizmu i dovodi ga u prirodnu ravnotežu. Jača imunitet, podmlađuje, sprečava zgrušavanje krvi, pomaže protiv alergija, povećava energiju... Zahvaljujući svojim smirujućim i ublažavajućim svojstvima najviše se koristi kao osnovni sastojak mnogih proizvoda za očuvanje zdravlja, lepote, negu kose i kože. Osim toga, pomaže kod odvikavanja od pušenja, alkohola i opojnih droga. Isto tako, doprinosi oporavku od opekotina, lišajeva i psorijaze, kao što uništava viruse, bakterije, gljivice i parazite.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia the best
Kamilica topi suze

Onima koji imaju isprekidane snove i u njima često plaču preporučuje se homeopatski lek na bazi kamilice, dok pacijentima koji se u snu suočavaju sa strahom od pada, gomile ili sanjaju da polažu ispit, pomaže lek čija je baza cvet jasmina

Kad se uzima anamneza pre tretmana homeopatskim lekovima snovi igraju jednu od važnijih uloga. Zbog toga pacijent tokom razgovora sa homeopatom mora da bude apsolutno iskren kad su njegove tegobe u pitanju, pa i da kaže šta sanja, jer je to značajan pokazatelj u kom pravcu treba da se traži lek. Naročito ako su snovi izrazito upečatljivi ili ako se ponavljaju.

U suštini homepate smatraju da je najteže da neko sam sebi prepiše lek i gotovo nikome ne preporučuju da ih uzimaju na svoju ruku. Izuzetak su samo lekovi za fizičke tegobe, jer su male potencije. Pa, ako neko sam ode da kupi homepatski lek, na primer za prehladu, i tada mora da bude izuzetno pažljiv da ne napravi pogrešan izbor.
Sve u svemu nije loše da se ima mala priručna apoteku kako za stomačne tegobe tako i za grip, povišenu temperaturu, ujed ose ili pauka, za reumatske bolove, upale mišića i tetiva, kožna oboljenja...Ali kako je u homeopatiji pravilo da lek, ukoliko je dobro odabran, može, ali i ne mora, da pojača tegobe što je dokaz da je dobro odabran, pacijent često ne može da zna da li je eventualno pogoršanje posledica dobro odabranog leka ili je stanje lošije jer lek ne deluje.

Zbog toga bi trebalo više da se sazna o vezi između snova i homeopatskih lekova.

Aconitum je lek koji se daje onima koji se izrazito boje smrti sa predosećajem kada će da nastupi ili ih je strah od gužve, zemljotresa, pojačana je agorafobija, postoje strahovi od aviona, duhova i od srčanih tegoba.
Lek Asclepias tuberosa se uglavnom daje za probleme sa bronhijama i plućima, a interesantno je da pacijenti kojima je potreban ovaj lek često sanjanju crkvu.

Snovi pacijenata kojima je potreban Anacardium vrlo su upečatljivi jer snevač ima osećaj da ga neko progoni i da se često bije. Pored toga postoji i velika nesigurnost u sebe i buntovničko ponašanje na javi. Zbog toga ovaj lek ne bi trebalo da se koristi na svoju ruku jer se daje samo onima sa velikim psihološkim problemima i unutrašnjim konfliktima. To je lek za najagresivnije kao i one koji su bili žrtve agresivnosti.

Apis je jedan od lekova koji se između ostalog daje protiv uboda pčele. Daje se vitalnim i jakim osobama koje stalno moraju nešto da rade, a pate od upale grla, otoka zglobova, herpesa, kožnih erupcija i brojnih drugih simtpoma. Karakteristično je i da oni nisu žedni, da ne podnose vrućinu i da im prijaju hladne obloge. Ako neko često sanja pčele, posebno ako ga progone, ili da je izložen suncu i da mu je vrućina, može da se pomisli da bi apis mogao da bude lek izbora za njega, međutim, trebalo bi da se uzima samo ako postoje i ostale psihološke karakteristike kao što su naglašena agresivnost prema onome ko bi mogao da ugrozi članove porodice, ljubomora i borbenost.

Argentum nitricum je lek koji pokriva širok spektar simptoma poput zabrinutosti za zdravlje, malodoušnosti, osećaja umora od života, mrzovoljnosti, treme pre nastupa, bolova u grlu, glavobolje, problema sa očima, velike potrebe za slatkišima... Ali, ne trebalo da se uzima ako je pacijent po prirodi zimogrožljiv! Pored toga oni kojima odgovara ovaj lek i tokom dana i u snovima pate od želje da skoče sa visine, imaju dnevne strahove od prekora šefa, prelaska mostova, lekara, odlazaka u bolnicu i u pozorište, kao i leta avionom.

Arnica montana je lek za pacijente koji se osećaju povređenim bilo da je upitanju duša ili telo. Posle povrede, opekotine, udarca, pada i za bilo koje stranje šoka trebalo bi da uzimaju arnicu montanu. Ona pokriva brojne tegobe na fizičkom planu, a karakteristika sna je da u njemu dominiraju životinje ili da je snevač umoran ili da nešto naporno radi.

Često se prepisuje lek Arsenicum album i to pacijentima koji su paničari, koje i najmanja fizička tegoba uznemiri, šetaju kad im nije dobro, često zovu lekara, potrebna im je podrška, ohrabrenje i razuveravanje da njihovo stanje nije tako loše. Oni su i skupljači svega i svačega, imaju strah od siromaštva, pate od brojnih tegoba, a naročito srčanih, stomačnih, kožnih... A, kako da se vi prepoznate u ovom leku? Ako ste zimogrožljivi, a prijaju vam hladni napici, a u snovima ste, kao i na javi, zabrinuti, uplašeni i teško nalazite način da rešite probleme sa kojim ste suočeni.

Jedan od lekova za najdublju melanholiju je Aurum, ali odgovara i onima koji su jako odgovorni, ozbiljni i žele da postignu mnogo u životu. Pored toga ako neko u snu često ječi, sanja tužne snove u kojima je ostavljen, ima ljubavne patnje, ali i ima bolove u sinusima koji počinju u uglu desnog oka i idu ka nosu. Ukoliko vam ovaj lek pomogne možda bi trebalo da odete na razgovor kod homeopate jer se iza svakog sinusitisa potencijalno krije neka duboka tuga. Ali, ako ste veću potenciju ovog leka uzeli na svoju ruku, psihički problemi mogu i da se povećaju.

Baryta carbonica se prepisuje emocionalno nezrelim pacijentima ili deci, mladima koji često pate od jakih upala krajnika, zaostali su u razvoju ili deluju mladoliko u zrelom dobu. Oni sa detinjastim ponašanjem često mogu da imaju noćne more, da se bude sa osećanjem straha, a da pritom ne znaju šta je tome uzrok. Oni kojima odgovara ovaj lek, takođe, mogu da se prepoznaju po strahu od prekora, ljudi, agorafobiji i po tome što ne mogu da se obuzdaju da ne grickaju nokte. Naravno nije svakome ko gricka nokte potreban ovaj lek, ali ako je upaljeno grlo sa ovakvom psihološkom konstitucijom manje potencije ovog leka mogu da otklone tegobe.

Beladonna pokriva širok spektar tegoba ali je karatkeristično da su pacijenti kao u nekoj vrsti bunila, odličan je i za skidanje temperature i to nekoliko puta dnevno u malim potencijama. Oni kojima odgovara ovaj lek pate od sinusa, upala raznih vrste, a i na javi i u snu im se javlja strah od crnih pasa, buba, posebno bubašvaba. Često sanjaju kako padaju sa velike visine ili kako ih proganjaju veliki crni psi.
Borax je još jedan lek koji se neopravdano retko prepisuje a idealan je za probleme sa aftama, kod visinske bolesti, kao i problema sa razdražljivošću ili stomačnih grčeva posle uzimanja voća. Pacijenti kojima odgovara ovaj lek sanjaju da padaju, boje se mostova i bude se vrišteći.

Lek Bryona je neophodan pacijentima koji su jako opterećeni pitanjem novca i materijalne sigurnosti. Stalno prave planove u vezi sa biznisom, nemaju ni trenutka opuštanja i strahuju od siromaštva. Glavobolja im se javalja uglavnom ne levoj strani, skloni su prehladama koje se spuštaju na bronije i grudni koš, pate od reumatizma i uglavnom su jako žedni. Njih strah od siromaštva ne napušta ni u snu, sanjaju da naporno rade, snovi su im vezani za radno mesto i često imaju noćne more.

Kao i svaki biljni homeopatski lek i Chamomilla se daje izrazito osetljivim i nežnim osobama. Čaj od ove biljke ublažava stomačne grčeve i daje se bebama i maloj deci, naročito kod im niču zubi. Lek je izbora i za detinjaste, hirovite, osobe koje nije mogućno utešiti i stalno traže pažnju, a snovi su im isprekidani i u njima često plaču.

Crocus sativus je jedan od biljnih homeopatskih preparata napravljen od biljke kaćun, to jest šafrana. On se prepisuje u slučaju raznih vrsta krvarenja, promenljivog raspoloženja koje varira od razdražljivosti do euforije sa potrebom da se emocije izraze kroz pevanje, grljenje, ljubljenje, dok se u snovima često javlja želja da se trči, ali to snevaču ne polazi za rukom.

Biljna osnova leka Gelseminum je cvet jasimina i daje se pacijentima koji su izrazito bojažljivi, strahuju od javnog nastupa, dugo im traje prehlada ili posledice preležanog gripa. Često se daje i kod lažnih porođajnih bolova i ženama koje se plaše porođaja. Pacijenti kojima je potreban ovaj lek se i na javi i u snu suočavaju sa strahom od pada, od gomile, ili sanjaju da polažu ispit. Uglavnom sve tegobe pa i snovi dolaze posle težeg iskušenja ili suočavanja sa velikim problemima.
Zingiber officinale je lek napravljen od biljke džinžer, daje se pacijentima koji imaju ozbiljne probleme sa varenjem i urinarnim traktom što može da porouzrokuje i potpuni zastoj rada bubrega. Oni najčešće sanjaju religiozne snove i crkve.

Lek Hepar suplphuris odgovara preosetljivim pacijentima na psihičke traume i fizički bol, onima koji se, između ostalog, plaše zubara, ponašaju se impulsivno, pate od bolova u ušima, upala sinusa, akni apscesa na zubima... Njihovi snovi su prepuni straha, često sanjaju vatru ili da im polazi za rukom da pobegnu od opasnosti.
Ignatia je uglavnom ženski lek. Najpotrebniji je razočaranim, i mladim, i sredovečnim, koje su zadržale romantičnu predstavu o životu i koje pate posle ljubavnog rastanka. Pored toga imaju veliku želju za putovanjima, vole sir i voće, pate od čestog kašlja, a prepoznaju se i po čestom uzdisanju. Imaju strah od ptica, posebno ne vole kokoške, a često sanjaju vodu, naročito morsku obalu i talase kako udaraju o hridi.

Kali bromatum je jedan od lekova koji se daje u slučaju verskog fanatizma i onima koji imaju utisak da su u Božijoj nemislosti, krše ruke, ne mogu mirno da sede, uznemireni su i imaju veliku lepezu strahova. Prepoznaju se po bubuljicama na čelu, mogu da imaju miome na materici, ciste i tumore na jajnicima, opterećeni su seksom, pate od bolova u donjem delu leđa, psihoza i epilepsije. San im ne donosi olakšanje, već imaju česte noćne more. Prateće pojave su nesanica koja se javlja kada su sami kod kuće i škrgutanje zubima u snu.

Izvor: Bilje i zdravlje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia the best


Jagorčevina (jaglika, grmuljica, bela bukvica), jedan od najranijih vesnika proleća, od davnina je poznata kao lek za iskašljavanje, bronhitis, nazeb i oslobadjanje od nagomilane sluzi. U terapijske svrhe koriste se koren, cvetovi i listovi u svežem ili sušenom obliku. Bogata saponizidima, enzimima, mineralnim solima i esencijalnim kiselinama, jagorčevina se koristi i u terapiji migrene, nesnice, reumatizma... Cveta od marta do maja a njena medeno žuta boja na planinskim livadama simbolizuje pobedu nad zimom.

SASTAV I DEJSTVO
* svežem korenu ima najviše saponozida koji razvodnjavaju i olakšavaju eliminaciju sluzi, i istovremeno potpomažu iskašljavanje. Cvetovi su bogati flavonoidima, sastojcima koji povećavaju elastičnost krvnih sudova i deluju kao diuretici. Cvetove treba brzo i dobro osušiti. Jagorčevina sadrži i vitamin C, najviše u listu i cvetu.

* Jagorčevina je posebno dobar lek za lečenje plućnih bolesti, nesvestice i lupanja srca. Čaj pripremljen od cvetova povećava broj crvenih krvnih zrnaca. Osim toga koristi se u lečenju nesanice, migrene i neuredne menstruacije. Pospešuje cirkulaciju krvi i izbacivanje sluzi.

* Čaj od korena uspešno deluje kao umirujuće sredstvo za smirivanje glavobolje, nervoze, vrtoglavice. Osim toga, jagorčevina se koristi i za lečenje bolesnih bubrega, reumatizma i hronične iscrpljenosti.Izvrsno deluje i naupalu srčanog mišića, a prevencija je i protiv izliva krvi u mozak.

* U suvom listu ima do pet odsto vitamina C, tako da on spada u red najbogatijih izvora ovog vitamina.

SAVETI PLUS
- Koren se vadi za vreme cvetanja biljke. Lišće treba brati dok je mlado i zdravo, obično za vreme cvetanja. Cvet se bere kad se potpuno razvije.
- Koren se suši direktno na suncu, a cvet i list u hladu na promaji u tankom sloju. Cvet se mora brzo osušiti jer u suprotnom pozeleni i propadne.
- Semenke jagorčevine se koriste za negu zrele kože jer sadrže sastojke koji umanjuju bore i potpomažu regeneraciju ćelija. Redovnim korišćenjem preparata sa ekstraktom jagorčevine kože postaje elastičnija.
- Uljani ekstrakt iz ove biljke doprinosi rastu zdravih noktiju i kose. Cvetovi i listovi ove biljke su jestivi i mogu se koristiti za pripremu salata.
- Napitak od jagorčevine vraća energiju i diže raspoloženje: Jedna kašičica cveta jagorčevine pomeša se sa kašičicom svežeg lišća breze i kašičicom svežeg lišća koprive. Preko toga preliti dva decilitra vrele vode. Mešavinu procediti posle minut, dva i piti u malim gutljajima tri puta na dan.
- Za “isterivanje” kamena u bubregu odličan je čaj koji se kuva od korena jaglike pa se pomeša sa medom.
- Skuvani krompir iseći na kolutove, posoliti, posuti iseckanim listovima jagorčevine, posuti maslinovim uljem i iscedjenim sokom od limuna.

Čaj za miran san
* Potrebno je 50 g jagorčevine, 25 g lavandinog cveta, 10 g hmelja i 15 g kantariona. Jednu punu kašiku ove mešavine prelijemo sa četvrtinom litra vode, pa ostavimo da odstoji tri minuta. Pije se pred spavanje, veoma vrelo koliko se može podneti, zaslađeno sa malo meda.

Za prolećno čišćenje
* Pravi prolećni čaj koji čisti krv dobija se od 50 g jagorčevine, 50 g zovinih izdanaka( tek iznikli pupoljci lišća), 15 g koprivinog lista i 15 g korena maslačka.

Protiv srčanih tegoba
* Posebno je dragoceno vino od jagorčevine koje se pravi od cveta biljke. Flašu od dva litra napuniti, ali prilično rastresito, sveže nabranim cvetovima i naliti čistim belim vinom. Flašu držati na suncu dve nedelje. Uzimati po dva gutljaja, po potrebi. Teži srčani bolesnici mogu uzimati dnevno po tri supene kašike.

Upozorenje:
Konzumiranje preparata od jagorčevine u većim dozama može izazvati mučninu i povraćanje.

Izvor: Bilje i zdravlje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.00
mob
Nokia the best
Brusnica - lekovita biljka

Retko koja biljka sa svojim plodovima je potvrdila doprinos zdravlju kao brusnica. Poznata je kao prirodni antibiotik a njeni crveni, tvrdi, bobičasti plodovi bogati su različitim zaštitnim materijama, sadrže minerale, vitamin A, vitamin C, kalijum i biljna vlakna. Ima kiselkast ukus zbog veće količine vitamina C.

Brusnica kao lekovita biljka već je dugo poznata: od lišča i plodova se prave lekoviti čajevi, u svežem obliku se prave sokovi, plodovi se mogu čuvati smrzavanjem ili sušenjem a njima možemo da pripremamo džemove i ukusne umake i jela. Kao jagodasto voće pravi su izvor prijatnosti i zdravlja.


Bilo da su sveže brusnice, sok, smrznute ili sušene brusnice, prirodan su antibiotik koji uništava štetne bakterije i gljivice u telu. Njeni bioflavonoidi imaju posebno antibakterijsko dejstvo (tako su pokazala istraživanja), da brusnice mogu sprečiti pojavu infekcije urinarnog trakta (E. Colli bakterije). Materije brusnice deluju i na uništenje bakterije Helicobacter pylori koja je uzročnik čira i raka na želucu a takođe smanjuju rizik od pojave bolesti zuba i desni. Sastojci brusnice smanjuju rizik i od različitih karcinoma, kao što su rak dojke i debelog creva, sprečavaju rast ćelija raka i njegovog širenja po telu.
Brusnica pomaže pri obnovi vida (očiju), smanjuje šećer u krvi, što je posebno korisno za dijabetičare. Plodovi brusnice su izuzetno cenjeni u ishrani osoba izloženih stresu a prevencija su i kod kardiovaskularnih bolesti, srca i krvnih sudova.

Deci i starijim osobama preporučuje se sok i čaj od plodova i lišča brusnice, a lišče se bere posle berbe plodova.

Svako ko želi, a ima mogućnost, može na svojoj okućnici da posadi manji nasad brusnica tako da ima i lišče i plodove na dohvat ruke. U proleće, na početku marta ili aprila, pravo je vreme za njihovo sađenje.

U upotrebi je Evropska brusnica (Vaccinium vitis-idaea) i Američka brusnica (Vaccinium Macrocarpon - Cranberry)

Izvor: TopVita
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Majoran - Majorana hortensis

Od davnina poznat kao odličan začin, majoran je i veoma lekovit. Blagotvorno deluje protiv prehlade, reume, stomačnih tegoba, a u poslednje vreme koristi se kao pomoćno sredstvo u slučaju Alchajmerove bolesti.
Aromatičan i lekovit grm

Majoran je dvogodišnja žbunasta biljka, koja može da izraste u visinu do jednog metra, a na vrhovima lisnatih grančica ima karakteristične beličasto-ružičaste cvetiće. Majoran je prijatnog mirisa, dok ukus biljke malo gorči. Potiče iz Indije, a u antičko doba bio je čuven po tome , što se dodavao vinu da bi podstakao ljubavnu želju. Majoran sadrži eterično ulje, tanine i gorke materije i koristi se kao lek protiv crevnih i želudačnih tegoba, za dezinfekciju probavnog trakta i zaustavljanje dijareje. U kulinarstvu, majoran je jedan od najčešćih začina, i jelima daje poseban ukus.
Lekovito dejstvo

Majoran se za lečenje upotrebljava u vidu čaja, masti ili alkoholature (protiv zapaljenja kože i za lečenje rana). Čaj od majorana otklanja jutarnju mučninu, ublažava stomačne tegobe, a ako sveže listove ove biljke stavite u jastuk odlično će delovati protiv nesanice. Ulje majorana smiruje bol tuba, takođe ima antiseptičko dejstvo, umereni je tonik i digestiv i smiruje nerve. Ova biljka smatra se odličnim lekom za razna oboljenja nervnog sistema, kao i za neuroze uzrokovane stresom. Čaj od majorana mora se konzumirati umereno 1-2 šolje na dan, iz razloga što može da Vas "opije".

Nova naučna istraživanja potvrđuju lekovito dejstvo majorana na mnoga oboljenja, pa se preporučuje i obolelima od AIDS-a.
Recepti
Lekoviti čaj

Protiv neuralgije, migrene, grčeva, prehlade, slabokrvnosti, bolova u želucu preporučuje se čaj spravljen na ovaj način. 5-6 gr majorana popariti sa 2 dl ključale vode, ostaviti da odstoji 10 min , zatim procediti i piti tri puta po šoljicu čaja.
Majoran, vino i med

Mjoran kuvan u vinu leči od vodene bolesti, a kada se u čaj od majorana stavi med leči od astme i bolesti disajnih organa olakšavajući iskašljavanje.

Lekovito bilje kuhinjica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Heljda

Heljda je višestruko korisna biljka leči bolesti disajnih organa, hipertenziju, nesanicu, glaukom... Odlična je hrana za decu, a od njenih ljuspica prave se medicinski jastuci koji ublažavaju tegobe i garantuju čvrst san.

Heljda je jednogodisnja zeljasta biljka sa čvrstom rebrastom i grubom stabljikom. Listovi heljde su srcoliki i zašiljeni, cvetovi su joj maleni, belo crvene boje i izuzetno jakog karakterističnog mirisa(koji u vreme cvetanja privlače pčele), dok je plod sitan i braonkasto-crn.
Bogatstvo u zrnu

Zrno heljde sadrži belančevine, masti, vitamine, fosfor, gvožđe, kalcijum, mikroelemente kao što su jod, cinkbor I drugi, organske kiseline i rutin

Inače inzvaredno sredstvo za lečenje mnogih bolesti poput hipertenzije, reumatizma, glaucoma, dijabetesa i oboljenja koja su posledica radioaktivnog zračenja. Rutin je dragoceni sastojak koji povećava elastičnost kapilara i poboljšava njihovu propustljivost.
Zdrava i hranljiva

Narodna medicina preporučuje cvet heljde kao lek protiv kašlja i sluzi u gornjim disajnim puevima. Čaj od lista i cveta upotrbljava se za lečenje arteriosklerize, naročito ako je kombinovana sa povišenim krvnim pritiskom, a sveži listovi mogu se stavljati direktno na ranu ili posekotinu, jer imaju izraženo baktericidno dejstvo. Najfinije heljdino brašno, pomešati sa usitnjenim listom ove biljke odličan je i ekološki bebi-puder koji nežnu dečiju kožu štiti od infekcija. Od heljdine prekrupe priprema se zdrava i ukusna kaša koja spada u vrhunske dijetetske proizvode.Preporučuje se u ishrani dece i odraslih jer jača memoriju i koncentraciju, leči bolesti želuca i creva, a pomaže i u slučaju malokrvnosti, gojaznosti i nervne napetosti.

Recepti

Čajevi za lečenje arterioskleroze
Dve kašičice osušenog lista heljde preliti sa 2dl proključale vode, poklopiti, ostaviti da odstoji 15min i procediti. Piti 2-3 šoljice dnevno tokom 4-8 nede3lja.
Supenu kašku neoljuštenog semena heljde sipati u 2dl vode i ostaviti da se kuva 10min, a potom procediti. Ovaj napitak treba piti mlak, po 2-3 šoljice dnevno. Može se zasladiti heljdinim medom koji deluje umirujuće. Terapija traje 3-4 nedelje.

Lekovito bilje
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
LEKOVITO bolje: Lečenje SRCA i krvotoka

Lekovito bilje uvek je bilo na visokoj ceni zbog obilja sastojaka i svojstava koji pomažu u lečenju i prevenciji mnogih bolesti. Mi vam nudimo neka rešenja iz prirode kada su u pitanju problemi sa kardiovaskularnim sistemom...



ARTERIOSKLEROZA
Glog, lekovita biljka belih cvetova, pozitivno deluje na cirkulaciju krvi u srčanom mišiću, otkucaje srca i protok kiseonika u organizmu.
Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 1 kašičicu isitnjenog (listovi, cvetovi i bobice) gloga, prelijte ga kipućom vodom, ostavite da odstoji 15 minuta, a potom ga procedite. Ako je oboljenje ozbiljnije, pijte i po tri šoljice čaja dnevno.
Alternativa: Arterioskleroza takođe može da se ublaži i biljkama kao što su brđanka (veprovac), sremuš, crna ribizla, imela ili kupus koje mogu da se koriste i kao preventiva.

 

SLABOST MIOKARDA
Ulje mirisne lavande koristi se kao sterilizator, protiv grčeva i takođe smiruje i opušta. Lavanda stabilizuje rad miokarda, nervnog sistema i ublažava iscrpljenost. Kupke i jastuci napunjeni lavandom smanjuju napetost i pozitivno utiču na kardio-vaskularne probleme.

Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 1-2 kašičice lavande, prelijte je ključalom vodom, ostavite da odstoji 5 minuta, a potom sve procedite. Popijte 1-2 šolje čaja svako veče.
Alterantiva: Veprovac, crni luk i glog.

 

ZARČENJE VENA
Žutonarandžasti cvetovi veprovca koriste se za lečenje upale vena i njihovog zakrečavanja.
Lečenje: Veprovac ja odličan i za unutrašnju i spoljašnju upotrebu, ali pod nadzorom lekara. Za pripremanje obloga stavite u 1 litar vode 2 kašičice cveta veprovca i ostavite sve da odstoji oko 10 minuta. Potopite oblog u tečnost, iscedite ga i stavite na bolno mesto. Hladni oblozi stimulisaće cirkulaciju krvi.
Alterantiva: Konzumirajte dosta crnog luka i ruzmarina.

 

BILJKE ZA JAČANJE SRCA
Gorke supstance koje se nalaze u korenu gorčice dobre su za krv, pošto stimulišu stvaranje crvenih krvnih zrnaca koja su veoma korisna u prevenciji srčanih slabosti i nervoze.
Lečenje: U šoljicu stavite 1 kašičicu korena gorčice i prelijte hladnom vodom. Ostavite sve da odstoji preko noći, procedite i pijte po nekoliko gutljaja tokom celog dana.
Alternativa: Srčanik, crni luk, beli luk, imela i boražina.

 

SRČANE ARITMIJE
Kupasti cvetovi hmelja utiču na srčane aritmije i umirujuće deluju na probleme sa srcem koji su izazvani nervozom.
Lečenje: Isitnite nekoliko cvetova (1 kašičica), stavite ih u šoljicu i prelijte ključalom vodom. Ostavite ih da odstoje 10 minuta. Konzumirajte ga u podne i uveče posle jela.
Alterantiva: Beli luk, lavanda i imela preporučuju se za lečenje srčanih aritmija.


ČIŠĆENJE KRVI
Kopriva je bogata vitaminima i mineralima, odličan je diuretik i pročišćava krv.
Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 2 manje kašike cveta koprive i prelijte ih ključalom vodom. Ostavite ih da odstoje 10 minuta i zatim procedite. Pijte po jednu šolju čaja nekoliko puta dnevno, ali i unosite dosta tečnosti u organizam tokom celog dana!
Alternativa: Breza, potočarka, maslačak i celer takođe su odlični za pročišćavanje organizma.


POVIŠEN KRVNI PRITISAK
Beli luk sadrži u sebi alicin-antibakterijsku supstancu koja snižava krvni pritisak i spečava pojavu arterioskleroze i infarkta miokarda.
Lečenje: Konzumirajte svakodnevno nekoliko čenova svežeg belog luka. Odličan je i kao začin u supama, sosevima, čorbama... Njegov miris možete da neutralizujete tako što ćete posle jela sažvakati 2-3 zrna kafe ili malo krasuljka ili peršunovog lista.
Alternativa: Sremuš, šimširika (žuti šipak) i imela koji su takođe blagotvorni kada je visok pritisak u pitanju.

 

NIZAK PRITISAK
Imela se preporučuje kao lek za visok pritisak. Ona pojačava kardio-funkcije i metabolizam tako da se koristi i pri lečenju niskog pritiska.
Lečenje: Konzumiranje imele, naročito u velikim količinama, može da bude toksično. Sa imelom morate biti pažljivi tako da je najbolje da se prethodno obratite stručnom licu koje će vas uputiti kako da pripremite i konzumirate ovu biljku.
Alternativa: Za spoljašnju upotrebu odličan je ruzmarin koji stimuliše cirkulaciju krvi. Stavite 50 g ruzmarina u ključalu vodu, sklonite sa vatre. Ostavite da sve odstoji oko 30 minuta. Potom napunite kadu vodom i dodajte čaj. Kupajte se oko 15 minuta.

 

PROŠIRENE VENE
Indijski kesten sadrži escin supstancu koja učvršćuje zidove kapilara i vena i veoma je korisna kod prevencije i lečenja upaljenih i proširenih vena. Kesten ublažava bolne grčeve i osećaj težine u nogama.
Lečenje: Veoma je komplikovano i složeno da sami napravite smesu za mazanje vena i nogu od kestena, ali u apotekama možete da pronađete sve vrste krema i pomada sa bazom kestena.
Alternativa: Mogu vam pomoći i biljke kao što su veprovac, imela i majoran.

 

UPALA VENA
Neven u medicinske svrhe, najčešće se koristi za spoljašnje upale. Sanira ožiljke, povrede i upale vena.
Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 2 kašičice suvih cvetova nevena, prelijte ih ključalom vodom, ostavite da odstoje 10 minuta i potom procedite. U šoljicu potopite tkaninu od lana koju ćete zatim staviti na upaljeno mesto. Menjajte oblog nekoliko puta dnevno. Možete koristiti i pomadu od nevena koju možete naći u apotekama.
Alterantiva: Veprovac takođe blagotvorno deluje na upale vena.

 

SRČANI PROBLEMI NA NERVNOJ BAZI
Korenje valerijane umiruje lupanje srca i ublažavaju osećaj stresa.
Lečenje: U šoljicu za čaj stavite 2 manje kašike korena valerijane i prelijte ih sa ključalom vodom. Ostavite da sve odstoji 5 minuta, a potom procedite. Nezaslađeni čaj pijte uveče, pre spavanja. Za pripremanje kupke: stavite 100 g korena valerijane u posudu i prelijte preko nje 1 litar ključale vode. Ostavite sve da odstoji 10 minuta, a potom procedite. Napunite kadu vodom i dodajte čaj. Kupajte se oko 15 minuta, najbolje pre spavanja.
Alterantiva: Matičnjak, boražina ( borac, poreč), kantarion, lavanda, srčanik ( srčanica, kopriva od srca) i glog pozitivno deluju na smirenje lupanja srca.



Izvor: Lepota i Zdravlje
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Sakuplja svetlost za tmurne dane



 Kantarion ili gospina trava (Hypericum perforatum), zbog svoje izuzetne delotvornosti, veoma je cenjen u narodu. Lekovita svojstva ove biljke poznata su duže od dva milenijuma. Otac farmacije Paracelzijus takođe je veličao moć kantariona, ističući da njegov cvet usred leta sakuplja sunčeve zrake, da bi ih ljudima dao za vreme tmurnih meseci. Kantarion je oduvek spravljan u obliku tonika, čaja, ulja ili tinkture, a u novije vreme može da se nađe i u obliku kapsula, preparata koji pozitivno utiče na raspoloženje i poboljšava emocionalnu ravnotežu.
Kantarion je višegodišnja zeljasta biljka visoka do metar, koja cveta od maja do septembra. Raste po suvim brežuljcima, na osunčanim livadama, pustom i neobrađenom zemljištu, krčevinama i rubovima šuma. Lekoviti deo je cvet i listovi koji se koriste za lečenje pluća, grčeva u trbuhu i želucu, kod bolesti bubrega, jetre, slezine, mokraćne bešike i protiv zgrušavanja krvi. Posebno se preporučuje za lečenje nekontrolisanog mokrenja.
U narodonoj medicini ova biljka ima posebnu vrednost u lečenju posekotina, opekotina, hemoroida, pri zarastanju rana. Kožne promene leče se tako što se po njima maže ulje kantariona, ili se ozleđeno mesto oblaže čistom gazom ili čistim platnom, natopljenim kantarionom. Izuzetno je delotvorno i za jačanje kose, kao i za oporavljanje kose oštećenje farbanjem. Efekat neće izostati ukoliko se u nekoliko navrata, pola sata do sat pre pranja, kosa namaže ovim uljem i ostavi da odstoji.
Lekovitost kantarionu daje specifičan sastav različitih komponenata. On u sebi sadrži mešoviti tanin, etarska ulja, smole, antocijan, crvenu boju hipericin, karoten i flavonoidni heterozid koji mu daje karakterističnu žutu boju. Ima i holina, vitamina C i tragove alkaloida. Etarsko ulje miriše na crnogorična ulja jer se sastoji od kadinena i drugih seskviterpena. Za etarsko ulje je karakteristično da deluje protiv crevnih parazita, dok fenolska jedinjenja iz kantariona imaju antibakterijsku moć.
Značajno je napomenuti da je kantarion najčešće upotrebljavan i najsveobuhvatnije istraživan prirodni antidepresiv. Zato što se pokazao kao izuzetno uspešan u lečenju mnogobrojnih psihičkih oboljenja od depresije do traume. U Nemačkoj je kao lek, čak i zvanično, odobren kod blagih i umerenih depresija, a njegovu lekovitost priznala je i Svetska zdravstvena organizacija. U Nemačkoj se izdaje isključivo na lekarski recept, i ne može da se kupi u slobodnoj prodaji kao kod nas. Razlog je taj što lek od kantariona ima mnogobrojne interakcije sa drugim lekovima, odnosno povećava njihovo izlučivanje, smanjujući ili potpuno eliminišući njihovo dejstvo. Uz to, ustanovljeno je i da ima značajno manje neželjenih dejstava od drugih antidepresiva.

ULJE NA DVA NAČINA

1. U bocu od dva litra treba staviti jednake količine listova i cvetova kantariona, sve do visine osam santimetara ispod vrha. U ovu smesu treba dodati i stabljiku, a zatim do iste visine naliti domaće maslinovo ulje. Bocu lagano treba začepiti plutanim čepom, izneti na sunce i ostaviti tako godinu dana.
2. Postupak dozrevanja kantarionovog ulja može i da se ubrza. Za to je prvo potrebno da se boca od litra dobro zagreje, a da ne pukne. U tako zagrejanu bocu se ubace do iste visine, kao u prethodnom slučaju, iste količine cvetova i listova, s tim što se posle toga u bocu sipa zagrejano maslinovo ulje na temperaturi od 60 do 70 stepeni.
Napunjena boca treba da odleži bar deset dana, od čega najmanje dva na suncu. Iz flaše se uzima ulja, taman koliko je dovoljno, s ciljem da ulje u boci što duže odstoji.

ČAJ OD KANTARIONA

Najjednostavniji način pripreme čaja izvodi se tako što se u provrela dva decilitra vode stavi jedna kašičica sitno iseckanog kantariona, skloni sa vatre i poklopljeno ostavi još 10-15 minuta. Pije se tri puta dnevno kod gastritisa, čira na želucu, proliva, žutice, glavobolje, bubrežnih i menstrualnih tegoba...

VAGINALETE

U narodnoj, ali i u zvaničnoj medicini, kantarion, žalfija, kamilica i hajdučka trava smatraju se biljkama izbora u lečenju pojedinih polnih bolesti. Vaginalete sa uljanim ekstraktom cvetova ovih biljaka i korena sveže šargarepe (kupuju se u apoteci) koriste se za obnavljanje sluzokože grlića materice i vagine, otklanjaju simptome zapaljenja i “belog pranja” koje prate svrab, bol i pečenje. Uz ostalu terapiju pomažu bržem izlečenju.
Vaginalete su se pokazale korisnim i u otklanjanju postmenopauzalnih simptoma ženskih polnih organa. U stvari, sastojci ekstrata navedenih biljaka pokazali su svoju delotvornost u odnosu na određene bakterije i gljivice.
Uljani ekstrakt sveže šargarepe, kao prirodan izvor vitamina A, sa D i E ubrzava revitalizaciju oštećenog epitela sluzokože vagine i sprečava pojavu bakterijskih i gljivičnih infekcija.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Aromatik, antiseptik i anestetik



Začinsku biljku karanfilić (Syzygium aromaticum) kod nas uglavnom vezuju za ritual kuvanja vina. Ali, malo se zna da je on, zbog karakteristične arome, savršen dodatak mnogim jelima, kolačima, napicima. Karanfilić spada u slatke začine, zbog čega se dodaje pre svega slatkim jelima. Uz njega, međutim, poseban ukus dobija i svinjsko pečenje, pečena divljač, pojedine kobasice i salame, kao i supe.
Prapostojbina ove tropske biljke iz porodice mirti je Indonezija, koja je i danas njen najveći potrošač, sa polovinom od celokupne proizvodnje u celom svetu, a na naše prostore stiže u obliku osušenih, nerascvetalih pupoljaka. A da li su pravi, lako ih je proveriti, jednostavnim bacanjem u vodu. Ako potonu i puste intenzivan, oštar i prijatan miris, zbog čak 12 odsto prisutnog aromatičnog ulja, znači da se radi o originalima. Ako ne potonu i puste blag miris, pokazuje da se radi o odlično napravljenim falsifikatima od estrahovanog etarskog ulja.
Ovo je važno da se zna i zbog lekovitog delovanja karanfilića, koji, ukoliko nije original, ne može da postigne željeni efekat. Za karanfilić je potvrđeno da pospešuje apetit i varenje, deluje kao antiseptik, odstranjuje sekret iz disajnih organa, jača jetru. Dokazano je i da su terpenski sastojci eteričnog ulja eugenola, koga ima u zavidnim količinama, najzaslužniji za antibakterijsko delovanje na veći broj bakterijskih vrsta. Eterično ulje karanfilića deluje i na mnoge vrste gljivica.
Ukoliko se gricka, dobar je aromatik za uklanjanje lošeg mirisa iz usta, ali i kao antiseptik za sprečavanje zubnog karijesa. Deluje i kao lokalni anestetik, trenutno zaustavljajući zubobolju. Istovremeno poboljšava cirkulaciju krvi u desnima, čineći ih jačim i zdravijim.
Karanfilić ima još jednu praktičnu namenu: uspešno otklanja miris nikotina iz garderobnih ormana. Dovoljno je kašičicu karanfilića sipati u platnenu vrećicu i ostaviti u ormanu. Posle izvesnog vremena neprijatan miris će nestati, jer će ga karanfilić “pokupiti”.




KRUŠKE SA KRANFILIĆEM

Sastojci: 5 krupnih krušaka, 7 dl crnog vina, 70 g šećera, 100 g čokolade za kuvanje, 2-3 karanfilića, malo cimeta.
Priprema: Kruške oljuštite i isecite na četvrtine, a u vino stavite šećer, karanfilić i cimet. Kada vino provri, ubaciti kruške i kuvati deset minuta. Kruške se zatim izvade, a vino se dokuva dok se ne zgusne na trećinu prvobitne količine. U tako dobijenu masu dodati čokoladu i sve sjediniti, a onda preliti izvađene kruške i čuvati u frižideru pre posluženja.

AJURVEDA

U ajurvedskoj kuhinji, karanfilić se koristi u celom i samlevenom obliku. Celi karanfilić, propržen sa cimetom, lovorovim listom i crnim biberom u zrnu, pojačava ukus pirinča i pilava. Osim toga, predstavlja esencijalni sastojak u kariju, a dobro se slaže sa cimetom, kuminom i korijanderom. Za ovaj začin se u ajurvedi smatra da poboljšava cirkulaciju, varenje i metabolizam. Istovremeno, savladava stomačne probleme kao što su gasovi, nadimanje i mučnina.



Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.