Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Инцидент у Новом Пазару  (Pročitano 19860 puta)
04. Sep 2010, 19:46:19
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
HTC One
Инцидент у Новом Пазару

Четири полицајца лакше повређена у инциденту у Новом Пазару, када је више стотина верника лојалних Исламској заједници у Србији, коју предводи главни муфтија Зукорлић, напала каменицама припаднике полиције у насељу Хаџет. Без договора Исламске заједнице и градоначелника Меха Махмутовића.

После вишечасовних протеста верника Исламске заједнице у Србији због спорне парцеле и пропалих преговора са градоначелником Новог Пазара Мехом Махмутовићем у том граду вечерас је мирно. Више стотина верника лојалних ИЗ у Србији, коју предводи главни муфтија Муамер Зукорлић, напала је данас каменицама припаднике полиције у новопазарском насељу Хаџет.
Инцидент у Новом Пазару
Љајић: Санџак није кризно жариште

Министар рада и социјалне политике Расим Љајић изјавио је да је више него сигуран да Санџак није и да неће бити "кризно жариште" које би могло да дестабилизује земљу и регион, али да не искључује могућност инцидентних ситуација и запаљиве реторике муфтије Муамера Зукорлића с циљем прикупљања јефтиних политичких поена.

"Зукорлић више и не крије да жели власт и да ће у тој борби користити апсолутно сва средства, и дозвољена и недозвољена, у сврху добијања гласова да би се домогао локалне власти", рекао је Љајић Танјугу.

Љајић, који је лидер Социјалдемократске партије Србије и оснивач мањинске Санџачке демократске партије, тврди да је прича о аутономији Санџака "прича за малу децу".

Љајић је подсетио да је и Странка демократске акције Сулејмана Угљанина напустила такву политику, као и да су Албанци из Прешева то покушали оружаном побуном па су на крају завршили у одборничким и посланичким клупама и са промењеном политиком.

Истакавши да пројекат аутономије Санџака данас више нико неће подржати, да промене граница нису могуће, као ни стварање аутономије на етничким основама, Љајић је казао да једно преостаје да се људима у Санџаку каже истина.

Каменовање је трајало око три минута, а повређена су четири полицајца и неколико демонстраната.

Како је јавио репортер РТС-а са лица места, Душан Јемуовић, до инцидента је дошло након протеста верника Исламске заједнице у Србији, због тога што је, како тврде, Градска управа узурпирала земљиште које припада вакуфу (задужбини), на којем се гради ново обданиште.

Муфтија новосадски Решад Плојовић је, након договора са полицијом, позвао окупљене вернике да се мирно разиђу, до понедељка, када се очекују нови преговори, јер су данашњи разговори представника Исламске заједнице у Србији с градоначелником Мехом Махмутовићем, завршени без договора.

Потпредседник ИЗ у Србији Сеад Шаћировић изјавио је да преговори са градоначелником нису дали резултате и да организатори данашњег протеста нису у стању да контролишу револтирану масу.

Шаћировић је за неуспех преговора оптужио челнике Новог Пазара, "који нису хтели да повуку раднике са градилишта вртића".

Учесници протеста су вечерас око 18 часова блокирали и излаз из града ка Рибарићу, али су га пола сата касније деблокирали.

Других инцидената након тога није било, а још се не зна да ли има или ће бити нових преговора измеу градоначелника и учесника протеста.

Главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић рекао је раније да град жели да вртић изгради на земљишту те заједнице, коју је одузела комунистичка власт након Другог свеског рата.

На другој страни, начелник Градске управе Новог Пазара Сулејман Ницевић рекао је да је спорну парцелу општина купила 1982. године од Исламске заједнице за тадашњих 754.510 динара, и она је од тада у власништву града по легалном и законитом правном процесу.

Ванредно заседао Свеопшти сабор ИЗ

Свеопшти сабор Исламске заједнице у Србији, којом руководи главни муфтија Муамер Зукорлић, саопштио је да је "отимање вакуфске парцеле" у Новом Пазару "кулминација насиља, дискриминације и гажења елементарних права муслимана" и затражио повлачење полиције.

Исламска заједница у Србији је незадовољна због тога што је Градска управа Новог Пазара започела градњу обданишта на парцели за коју они тврде да је вакуфска.

Како се наводи у саопштењу, Сабор је затражио хитно повлачење ванредних полицијских снага са подручја Новог Пазара и Санџака.

Сабор је закључио да је "удар на исламску веронауку" завршница припрема за, како се тврди, "асимилацију и покрштавање муслимана, што представља наставак геноцидне политике према Бошњацима".

Све грађане Санџака Сабор је позвао на "међусобну солидарност у грађанској непослушности према режиму и прорежимским политичким странкама".

Од Бошњачког националног сабора, Сабор је затражио да, како је наведено у саопштењу, убрза припреме за обнову аутономије Санџака, наведено је у саопштењу које је потписао председник Хајро Тутић.


Izvor: RTS








Pa dokle, mamicu vam lojavu? Da su navijaci gadjali sve bi ih izlomili, a ove gledaju i cekaju nesto umesto da su im kosti izlomili. Bas me zanima sta ce biti sa ovim jajarama sto su snimljeni da gadjaju.

Ne mogu da nadjem, posto je bilo opsirnije na RTS. Razgovara neki njihov kurcevi heroin-efendija sa policijom pred kamerama pa kaze "ubijali ste po Bosni i Kosovu, ovde necete, cetnici".

Govnarska drzava  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
bagra ljigava!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia ispo iz modu
Сеерем се ја у овакву полицију кад дозволи да их ове жгадије каменују, а и у овакву власт кад дозволи да неки усрани балави муфтија наркодилер вршља како хоће.

Ово је требало помлатити у року од одмах да више никад и никоме не падне на памет глас да дигне у Рашкој против државе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
Qtek 小米
Јадна је ова држава. На сву срећу балије нису свесне до које мере смо ми банана држава, јер колико сутра би могли да се отцепе, а да нико прстом не би мрднуо.
Европски ''пријатељи'' нам прете управо преко њих.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
Ja naprotiv mislim da ne treba reagovati onako kako oni ocekuju... Uhapsiti napadace na policiju dati im propisanu robiju i sve tako...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
da ih vidim da tako nesto naprave na primer u Austriji.pa,ubili bi ih od batina.  Smile
a samo kod nas moze svako kako oce da divlja,posto cim bi neko i tupnuo pendrekom ove po glavi,odma bi po TVu poceli da iskacu,prvo domaci,a onda i Evropski delioci pravde,zastitnici prava,i slicne lazljive pojave...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
divljaju i po austriji samo ti ne vidis na tvu Smiley
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
mob
Qtek 小米
Ja naprotiv mislim da ne treba reagovati onako kako oni ocekuju... Uhapsiti napadace na policiju dati im propisanu robiju i sve tako...
Oни ће правити нереде и даље, ако треба и жртвовати своје људе, само да би дошли до крајњег циља.
А говор мржње је потпуно исти као да живе у сред БиХ, а не у Србији.
Зато ми не можемо придобити муслимане који ће бити лојални Србији, макар били већи миротворци и од Гандија.
Иначе само Срби подржавају анационалне странке, док све друге нације и мањине су изразито национално опредељене.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
Pa sta postizes nasiljem nad njima na koje su oni pripremljeni? Jel tebi jasno da oni namerno rade ove stvari da bi izazvali reakciju kojom posle mogu da mazu oci nekome?

Jednostavno oni su spremni na zrtvu i svesno idu u ponor a zele i nas da povuku sa sobom... Samo meni iskreno nije jasno zbog cega obican narod daje podrsku ovim rapaljima kada stvarno nemaju nikakav problem i imaju sva prava koja jedna manjina moze da pozeli.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
divljaju i po austriji samo ti ne vidis na tvu Smiley
stvarno?  Smile pa,imam tamo par prijatelja,i cesto dolaze vamo,ali nikada to nisu spominjali.  Smile
dobro,cak i u tom slucaju,opet je ista poenta-cim se nekome kod nas ne dozvoljava da dvilja,odma o tome bruji citava Evropa.  Smile  Smile
da su ih panduri prebili,vec sutra bi svi redom poceli da rafalisu svoja serendanja,od Kandicke,do Estonke.  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 04. Sep 2010, 20:31:49 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.