Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:29:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Imum Coeli - vrh IV kuce(IC)  (Pročitano 59925 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 256
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
E stvarno fenomenalno sto ste otvorili ovu temu, svaka cast m28 na svim ovim postovima, o kuci.
Ja ipak mislim da 4. u zenskom predstavlja oca, odnosno u muskom horoskopu - majku. Iako sam i ja citala Milekica koji tvrdi da 4. mora biti samo majka, ja se bas ne slazem.
U svakom slucaju, predstavlja nase korene, detinjstvo, dom, stanje u porodici.

Inace, primetila sam da ljudi sa Suncem u 4. imaju strasno veliki problem sa osamostaljivanjem, i da stalno imaju neke dileme, koje se trude da sami rese, medjutim uvek se (nezadovoljni) vracaju porodici (majci, ocu) za savet, i celog zivota, iako se trude da to stalno pobede kod sebe, ostaju vezani za dom, porodicu.

Meni je 4. u Strelcu (mama mi je Strelac), a tu su mi otisli Saturn, Uran i Neptun koji su u Jarcu, a pritom mi je Jupiter iz 4. otisao u 10. gde se nalazi u sazvezdju Raka. Pretpostavljam da ce mi kad odem od kuce (a to ce biti sledece godine) sve krenuti nabolje, jer me nece gusiti ove 3 planete u 4., i ostace sam Jupiter... jesam li bar malo u pravu?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Nije chido shto se astrolozi spore oko toga,jer je cetvrta kuca dom,pa moze biti i otac i majka Smile
Najbolje je da stavite svoja iskustva Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 6030
Hmmm, meni je 4ta vecim delom u Strelcu sa merkurom i neptunom u strelcu a drugi deo 4te je u Jarcu, tata mi je Skorpija/Jarac. Sa njim je divna komunikacija dok recimo mama koja je Vodolija(nema vreme rodjenja), i ja se slazemo ko rogovi u vreci. Smile
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Svi bi mi bolje kada bi mogli...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 132
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Kod mene je to potpuno jasno IC u vodoliji, majka je vodolija-MC u lavu stari je lav..nešto bolji odnosi sa majkom mada imam UR150MO tako da djeluje, vjerujte mi...iako je fol "mali" aspekt!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


in the ocean of your eyes..

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 175
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 6030
Posto prekopah arhivu foruma i ne nadjoh nijednu temu o 4toj kuci do ove, evo nesto sto je vezano za 4tu kucu i Neptuna u njoj.
Neptun u cetvrtoj kuci,   (traganje)

Neptun je taj koji ovde utice na Vas gotovo religijski odnos prema porodici, domu i poreklu, ali koji utice i na povremene zamrsene odnose koji tu vladaju. Idealizujete porodicu i dom, ali bi se moglo dogoditi da esto menjate mesto boravka ili da ste nesigurni i da postoji neka pometnja u vezi sa Vasim sopstvenim identitetom. Mozete biti skloni neredu i konfuziji u domu, podrzavajuci neke neuroticne teznje - Neptun ovde cesto znaci nestalne i nesigurne odnose prema clanovima najuze porodice. Nije Vam tesko da se zrtvujete za druge i potrebno Vam je da izvesno vreme budete sami sa sobom kako bi pronasli svoj put. Ponekad ste lutalica koji se nigde ne oseca spokojno, sve dok ne shvatite da odgovor na sve Vase probleme lezi u unutrasnjem miru.

"U vezi sa covekovim roditeljem, moze se reci da ce postojati neke teskoce. Najverovatnije je da ce prvi deo zivota biti nesrecan zbog nezdravih odnosa koji vladaju u kuci. Kao dete nece nailaziti na saosecajnost svoje okoline. Vise ce ga privlaciti samoca. I vrlo malo ce biti naklonjen drugoj deci. Masta ce mu biti ispunjena razlicitim nestvarnim bicima iz drugih svetova, dok ce snovi biti cudnovati, ocaravajuci, pa ipak zastrasujuci. On se ne boji da ostane sam u mraku, cak naprotiv, samo kada roditelji odu i kada je ostavljen sam sebi, on se oseca slobodnim da vodi svoj zivot. Daleki i bajkoviti svetovi mu mogu izgledati sasvim stvarnim a bilo kakav pokusaj da se iluzija unisti, ili da se kayni zbog zastranjivanja, moze da zavrsi ozbiljnim mentalnim poremecajem. U nekim slucajevima, ovakve naklonosti se mogu odrzati i u starijem dobu, ali u izmenjenom obliku. Covek ce voleti samocu, kontemplativne sportove, kao sto je pecanje, na primer. (ili drzanje akvarijuma Very Happy )

Osnovna njegova zadovoljstva mogu da se sastoje od usamljenickih nocnih lutanja po napustenim mestima. Ove osobine, iako neobicne, ne treba smatrati, ni na koji nacin, da su za osudu. Ako pretpostavimo da je u pitanju jaka licnost, sa zdravim umom, ove osobernosti joj mogu biti od velike pomoci. Mnoge najvaznije stvari na svetu su takodje smisljene u ovakvim uslovima.

Cetvrta se kuca takodje odnosi i na grob, i moze se desiti da ljudi koji imaju Neptun u ovoj kuci, umru daleko od doma, ili na cudnim mestima, a mozda i pod neobicnim okolnostima. Nije neophodno da postoji bilo koji nagovestaj nasilne smrti, ali je cest slucaj da postoje misteriozne okolnosti - u jednom slucaju to moze biti javna sahrana, u drugom mogu biti posmrtne, kao i sahranjivanje u moru.

Osoba sa ovakvim polozajem Neptuna, mora posebno da bude oprezna da se ne igra sa svojom svescu. Moze ozbiljno da pati od nesanice, ali ne sme da olaksanje trazi u narkoticima, cak ni onim najbezopasnijim, jer kod nje postoji izuzetak da doza koju drugi ljudi dobro podnose, za nju moze moze biti ubitacna. Treba se plasiti hirurskih intervencija, najmanja ogrebotina moze da dovede do trovanja krvi, dok kod vecih operacija treba posebno paziti na kolicinu anestetika.

Cetvrta kuca opisuje i kraj zivota. Ovakva osoba moze da ocekuje usamljenu starost. Verovatno ce nadziveti svoje najblize, i postojace kod nje izrazena sklonost ka melanholiji usled takvog stanja. Covek nece moci da se skrasi na jednom mestu - besciljno ce se kretati a postepeno ce mu oslabiti i postati nepouzdana memorija"... - opominju stari Astroloski tekstovi.

U prethodnom zivotu ste verovatno izgubili porodicu, ili ste imali blizak imaginarni odnos sa njima. Zbog toga se sada ne osecate sasvim prilagodjeni svakidasnjem svetu.

Neptun ovde donosi nemir, narocito pred kraj zivota. Iz mnogobrojnih promena kroz koje prolaze i sklonosti ka proucavanju proslih vremena, ove osobe sticu veliko iskustvo. Muzikalne su i talentovane za umetnost...

=reci Argusa=
IP sačuvana
social share
Moham manassinte maanathu
Maarivillaay virinjathenthe
Sogam meghamaay moody marackuvaan
Odi anayukille
Raagam anuraagam
Raagam manasinte naalu kettil
Dheepam theliyichathenthe
Viraham neduveerppaay
Oothi keduthuvaan odi anayukille
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mars u 4.kuci govori o zivotu u vreme ratova,velikih borbi i opasnosti.Ukoliko je Mars dobro postavljen,osoba je bila ratnik,policajac ili hirurg.Dobro aspektovan od Jupitera ili Sunca,daje genrale i visoke oficire.Ukoliko se Mars nalazi u znaku Lava,Strelca ili Ovna,ovo bi narocito bilo potvrdjeno.Ukoliko se nalazi u Ribama,pre bi se govorilo o spijunu,tajnom agentu,gusaru i sl.U losem aspektu dao bi razbojnike,ubice,kovace ili osobe koje rade sa gvozdjem.

Jupiter u 4.kuci znaci da je osoba zivela na visokoj nozi,u doba sklada i prosperiteta,da je bila obrazovana i ucena.Mozda je bila filozof,diplomata,svestenik ili ucitelj.Ukoliko je dobro postavljen,bila je bitna za obrazovanje velike grupe ljudi i naroda.Ako se Jupiter nadje u Raku gde je egzaltiran,sigurno je takva osoba svom narodu pomagala i unapredila mu uslove zivota.Zato se sada radja u bogatoj aristokratskoj porodici,dobija dobre roditelje,obrazovanje,veliku lepu kucu(Jupiter u 4.kuci u Raku)kao nagradu za ono sto je nekada uradila.
Aflikovan Jupiter govori da je osoba nekada bila avanturista,boem-filozof,putnik bez stalnog mesta boravka,koja se snalazila dovitljivoscu i mudroscu.


[/i]nastavak sledi[i] Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 146
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moja 4 kuca je u biku,ali  nemam u njoj planete  i nemam pojma kako da je protumacim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Moja 4 kuca je u biku,ali nemam u njoj planete i nemam pojma kako da je protumacim

Pogledaj gdje je otishla Venera,jer je ona vladar tvoje chetvrte kuce i kako je postavljena.Inache poshto je IV kuca i kuca proshlih zivota ispada da ti  je geneza iz zemljoradnichke porodice,neki tvoj predak obradjivao njive Smile
Tvoj dom bi trebao biti lijep i harmonichan,ako je Venera dobro postavljena,jer Bikom vlada planeta Venera,planeta ljubavi ,ljepote i harmonije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
vladar 4.kuce Mars u Skorpiji u 11.kuci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 146
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
venera mi je u 8 kuci u devici ali nisam sigurna da li je dobro pozicirana(da li mozes da bacis pogled na kartu)
mada sto se tice zemljoradnje ne bi me cudilo sve je moguce  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:29:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.