Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Империја породице Хомен у сиромашној Србији  (Pročitano 18984 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
ПРОЧИТАЈ И УМРИ - СЛОБОДАН ХОМЕН, ХАРИ ПОТЕР СРПСКОГ АНТИКОМУНИЗМА

Због изразитог антикомунистичког порекла по мајци моја породица је била обележена као антидржавна све до пада режима Милошевића, прича Хомен

О животу и раду државног секретара Министарства правде Слободана Хомена, откако је средином 90-их стао на чело студентског протеста, а онда и Отпора, мање-више све се зна. Да је из угледне породице, увек опозиционо и антикомунистички настројене, и да је младост провео у демонстрацијама рушећи Слободана Милошевића.

У разговору за Пресс Хомен открива породичну историју, порекло презимена, али и до сада непознат податак да је први пут хапшен када је имао 14 година јер се 1986. године усудио да усред града напише „Живео краљ Александар".

- Хомени су Бокељи. Истраживао сам порекло и дошао до података да су се у Боку доселили у првој половини 19. века. Даље нисам успео да нађем ни писане ни усмене трагове. Мој отац је дошао из Котора у Београд да студира Саобраћајни факултет, упознао мајку и остао. И са очеве и са мајчине стране имам склоност ка политици, с обзиром на то да је деда по оцу победио на првим општинским изборима и постао председник Котора - каже Слободан Хомен.

Усташе заклале прадеду

Он каже да су због породичног порекла по мајци, антикомунистичком, он и његова породица били обележени све до пада режима Милошевића.

- Прадеда, прота Душан Суботић, био је свештеник и народни посланик у три мандата од 1919. го 1941. године. Усташе су га зверски мучиле, а онда и заклале са владиком Платоном. Деда Слободан је био један од адвоката на суђењу Дражи Михаиловићу. Три пута је хапшен као народни непријатељ. Мучен је у затвору. Последњи пут је хапшен 70-их година, тако да сам се ја родио у време када је моја породица била увелико проказана као антидржавна. Сећам се још у раном детињству када би се у кући причало о политици да је баба говорила: „Затвори прозор да не чују" - наводи Хомен.

Слободан је крштен у земунској цркви када је имао мање од годину дана.

- Сећам се да смо славили Српску нову годину кришом, Божић и крсну славу Часне вериге 29. јануара, и не памтим нешто осим једне када сам добио пластичну пушку. Толико ми се свидела да сам спавао са њом. Једно вече сам је умотао и ставио код родитеља у кревет. Мој отац је није видео и поломио је пушку, због које сам плакао данима - прича Хомен.

Учитељица га је, каже, мрзела. Била је иначе супруга функционера Комунистичке партије из Словеније.

- У првом разреду сам био добар, а до четвртог врло добар, а када сам се ослободио учитељице, имао сам све петице. Кињила ме је и кажњавала тако што ме је стављала увек да седим у последњој клупи, и то са Ромима. Уместо да усади деци принцип толеранције, седење са Ромима за њу је било казна. А моји другари су били супер. Мржња је изазвала гнев код мене. Имали смо задатак да напишемо шта су месне заједнице и општине. Ја сам написао да су месне заједнице фекалије и то оним погрдним називом на „г", а да у општинама раде људождери. Позвала је на разговор моју мајку, која није хтела да јој доноси кафу, а било је време несташице. Одувек смо се борили против корупције и дискриминације - прича Хомен.

Он каже да није био претерани заљубљеник у школу, односно штребање, али да је схватио да без образовања нема успеха, па је до краја био одличан ђак и добар студент.

- Једно време нас је ухватио напад бежања из школе. Екипа се састајала у 8.15 испред школе, ишли смо на баскет на Калемегдан, па на јутарњу пројекцију у биоскоп. Све док једног јутра разредна није закаснила и упитала нас где ћемо. Иако сам желео да студирам археологију и историју и обожавам српску историју 19. века, уписао сам Правно-биротехничку школу, па Правни факултет. Знао сам да ми једино не могу забранити да се бавим адвокатуром и политиком - додаје Хомен.

"Инструиран" од тетке

Прво хапшење је доживео са свега 14 година.

- Са неколико другова написао сам на зиду некадашње станице милиције Савски венац: „Живео краљ Александар"! После два дана полиција нас је нашла и ухапсила. Полицајац који ме је испитивао рекао ми је: „Па, што не пишеш као сва нормална деца 'Живела Звезда' или 'Напред Партизан', него се бавиш краљем." Одвели су нас код прекршајног судије и пошто сам имао само 14 година, изрекли су ми меру појачаног старатељског надзора. Питали су ме чиме сам писао. Ја сам, наивно дечачки, рекао: „Фломастером, маркером који ми је тетка донела из Париза". Е, зато су у казни написали да сам инструиран споља, од страних служби. Генијално - наводи Хомен.

У средњој школи био је изабран за председника омладине и добио почасни задатак да анкетира и прикупи што више пунолетних који хоће да постану чланови партије.

- Наравно, ја сам више лобирао против него за. Ипак, петоро је изразило жељу. Ја сам сакрио те потписе и код директорке отишао и поносно рекао да нико неће у Савез комуниста. Директорка је била у шоку како нико из њене школе не жели у комунисте. Пуна наде ме је погледала: „Па, могао би ти!" Да, да... једва сам дочекао. Да одбијем - смеје се Хомен.

Политички се активирао, а онда и доживео права хапшења већ на почетку студија, а активно је учествовао на првим демонстрацијама које су организовали Вук Драшковић и Војислав Шешељ.

- Од тада сам био редован, али права борба почиње тек када смо организовали студентски парламент и протесте.

- Студентски и отпорашки дани пуни су и анегдота и опасних прича. Стално су нас пратили. Хапсили су нас, упадали нам у куће, канцеларије, одузимали материјале. Нисмо спавали ноћима код куће. Тада је за мене било незамисливо да радим у државној администрацији и да будем ово што сада јесам, део власти. То значи да смо нешто успели да променимо. Иначе, било је тренутака када је све изгледало безнадежно. Ипак, никада ми није пало на памет да напустим Србију, па сам глатко одбио стипендију за Стенфорд. Никада не бих могао да живим ван Србије - закључује Слободан Хомен.

Милена, Наталија...
 
Слободан се оженио прошле године девојком Миленом.

- Откад се у наш живот прошлог октобра уселила ћеркица Наталија, све је подређено њој - каже Хомен и открива како је беба добила име:

- Имали смо више имена у оптицају - Наталија, Софија, Хана... На крају смо поред ње ставили папириће са именима и  она је рукицом дотакла прво папирић Наталија и тако испунила тати жељу - наводи Хомен.

Скијање, роњење, ордење...

Поред бројних политичких активности, за хобије мало времена има.

- Обожавам да скијам и некада сам тренирао скијање, па сам освајао и треће место на пионирском првенству Србије. Волим и да роним. Остало слободно време посвећујем књигама, обожавам историју, нарочито 19. века, затим ордење. Мој отац је колекционар, а ја сам све активнији - наводи Хомен.

Teкст пренет са: http://standard.rs/-cvijanovi-vam-preporuuje/6705-proitaj-i-umri-slobodan-homen-hari-poter-srpskog-antikomunizma.html

Извор: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/152609/Jo%C5%A1+sa+14+hap%C5%A1en+zbog+kralja.html

Слике Пресс:
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16

Слободан је крштен у земунској цркви када је имао мање од годину дана.

- Сећам се да смо славили Српску нову годину кришом, Божић и крсну славу Часне вериге 29. јануара, и не памтим нешто осим једне када сам добио пластичну пушку. Толико ми се свидела да сам спавао са њом. Једно вече сам је умотао и ставио код родитеља у кревет. Мој отац је није видео и поломио је пушку, због које сам плакао данима - прича Хомен.

To je pravi Srbin, svaka cast  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 

Слободан је крштен у земунској цркви када је имао мање од годину дана.

- Сећам се да смо славили Српску нову годину кришом, Божић и крсну славу Часне вериге 29. јануара, и не памтим нешто осим једне када сам добио пластичну пушку. Толико ми се свидела да сам спавао са њом. Једно вече сам је умотао и ставио код родитеља у кревет. Мој отац је није видео и поломио је пушку, због које сам плакао данима - прича Хомен.

To je pravi Srbin, svaka cast  Smile
Значи није Чивут?  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Pa nije jos izjavio da slavi Jom Kipur nego Srbske Slave  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia 
Pa nije jos izjavio da slavi Jom Kipur nego Srbske Slave  Smile
Не, то прво слави ''Патријарх'' Иринеј !

http://en.wikipedia.org/wiki/Crypto-Judaism

http://www.erichufschmid.net/TFC/Crypto-Zionists.htm

http://www.cryptojew.org/main_page.html

Јесу текстови повећи, таман док Гадафи не побије мишеве и заведе ред.  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Јесу текстови повећи, таман док Гадафи не побије мишеве и заведе ред.  Smile

Bi on al nesto mu ne ide od ruku, ovi al kaidini ness kafe narkomani ojacali, tu ni Pink ne pomaze  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.