Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ima li korupcije na fakultetu?  (Pročitano 4113 puta)
25. Okt 2005, 22:36:34
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1506
Zanima me vase misljenje o ovoj problematici. Sad sam se malo smirio, ali da vam ispricam slucaj. Profesor na Pravnom fakultetu u Kragujevcu trazi svoju knjigu. Nista neobicno, pa valjda papir trpi sve. Fazon je u tome sto je potrebno da bude nova knjiga, koju bi on trebalo da potpise. Mogao bih da razumem da covek ne zeli fotokopije, zato sto narusavaju autorska prava. Ne mogu se cak ni koristiti vec potpisane knjige, zato sto trazi da vidi datum kada se potpisao. Elem, knjige nigde nema (cak ni na Sajmu knjiga nema tog izdavaca!), dok je izdavac njegova zena. Pa, recite vi meni da li je to pravo kome nasi buduci pravnici treba da se uce ili jedan beskrupulozan primer korupcije na fakultetu?
IP sačuvana
social share
Never walk alone - danger is everywhere
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ja sam iz Kragujevca i to mi nije strano. Naime, to je na pravnom, medicinskom (nisam siguran za ekonomski) javna tajna! Ispiti se krecu od 700 do 1500 evra. Koga god poznajem sa tih fakulteta isto mi kaze. Na mom faxu (Filolosko-umetnicki) nema takvih javnih placanja ali verovatno postoji nesto ispod ruke, ali ja to nisam video.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Postoji svuda. Baš svuda. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
mitsche, kolega...  Smile ('El mislis na profesora kriminalistike?  Smile)

Enivej, sto se same korupcije tice, u smislu sredjivanja ispita, bicu apsolutno otvorena: da imam materijalne (i logisticke  Smile ) mogucnosti, naravno da bih sebi redovno sredjivala. Nije fer, nije moralno, nije eticki, ali je lakse.

Kao sto sam i ubedjena da bi svako od nas rado sebi olaksao studiranje, samo da ima cime da "podmaze"... Da li nas to cini losim ljudima? Ne. U ljudskoj prirodi je da sebi maximalno olaksa, prema tome, mito i korupcija su sasvim "razumljivi" pojmovi.

Ipak, ono sto ne bi smelo da se desava, to je da novac ili neka protivusluga budu uslov za polaganje. Formula "imas pare, nemas znanje, polozis ispit" je prihvatljiva samo ako vazi i "nemas pare, imas znanje, polozis ispit". A ako ti moras da platis da bi dobio shoogavu seticu, e, to nije OK.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2519
Zastava Beograd
mob
Siemens 
@Ainhoa
Eticki nema sta. Pa to bi trebalo da nas razlikuje od zivotinja, ali izgleda da na balkanu to ne funkciomise.
Inace korupcije ima na svim fakultetima, pa nismo mi dzaba na 99 mestu (ili mozda cak 199) po indexu korucije




[Edit by Anea: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 26. Okt 2005, 19:47:48 od Anea »
IP sačuvana
social share

Only good die young!
Born To Be Hated!
Dying To Be Loved!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Cek, pa zivotinje ne sredjuju ispite.  Smile
Uostalom, korupcije ima u svim zemljama.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ta divna stvar.. korupcija.. da nema nje, imali bismo 1% visoko obrazovanih kadrova.. Steta, pa sam za tu vestinu saznala na cetvrtoj godini.. tako da.. mogu da uzivam u svom postenju....
Inace, i Pravni u Beogradu  ima neke svoje bisere.. npr. cuveni sukob Lalic-Markovic zbog koga imam 3 knjige iz Upravnog prava..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Prilicno tacno.
Korupcije zaista ima svuda, ali je kod nas valjda najizrazenija upravo zato sto je sam nacin studiranja los, pa svega 1-2 procenta studenata fakultete zavrsava u roku... Videcemo kako ce se u praksi pokazati novi sistem visokog obrazovanja, mada sam skeptik... Ni onaj stari se nije dosledno primenjivao, a kamoli ovaj novi... I dalje ce se sve svoditi na novac: ako imas pare, nema frke. Npr, ja sam na budzetu, i po statutu faksa bih morala da idem na predavanja i vezbe, ali to ne radim, posto zivim u Uzicu, a u KG idem samo na ispite. E, sad, zato platim tzv administrativnu overu semestra i sve OK.
A kada bi se statut dosledno primenjivao, fakultet bi bio isuvise mali da primi sve studente... Znaci, teorija je jedno, praksa je drugo.
Uostalom, uzmimo za primer SAD i njihove koledze... Kada zavrsis srednju, polazes ispit, i sa svojim ocenama i skorom konkurises na fakultete, gde samo od njihove volje zavisi da li ce te primiti ili ne. Zamislimo tu samo divne i neslucene mogucnosti "podmazivanja" s obzirom da nema rang lista. A tek one sportske stipendije... Koliko pametnih i vrednih studenata ne upise fakultet koji zeli, vec zavrsi na nekom lokalnom ljiga-koledzu samo zato sto je fakultet njihovih snova imao plan da napravi super kosarkaski ili ragbi tim? Ili npr Ivy league koledzi gde nije dovoljan samo novac da bi se upisao, vec i ceo burzujski background?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1506
@Ainhoa
Mozda si pomislila da smo kolege, ali, eto, nismo. Ovo sam pricao za sestru koja je brucos na Pravnom u Kragujevcu. Inace, sto se mene tice ja sam trenutno zavrsio fax, zaposlio se i upisao postdiplomske na ETF-u. Nadam se da cemo se sresti u Kragujevcu.
Elem, evo jos jednog primera korupcije. Prica mi ortak koji je na Arhitekturi u Beogradu. Profesorka na prvom predavanju je lepo pokupila sva imena ljudi koji su bili u amfiteatru. Sledeci cas dolazi i nosi potpisane knjige sa:"Dragom Marku, od <ime profesorke>". Podeli im knjige i onda kaze da je knjiga 1500 dinara. I onda sta da radis vec izvadis pare i platis. Zaista neke ustanove bi trebalo spaliti i onda poceti da se prave iznova.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Never walk alone - danger is everywhere
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2
a sta vi mislite kako je u nisu???
na difu je pravi haos i anarhija!!!!
profesori prodaju svoje knjige.... koje cak i nemaju nikakve veze sa onim sto ucimo!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.