Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ima li koristi od antivirusa na racunaru koji nije na netu a zarazen je?  (Pročitano 5933 puta)
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
G Data BootCD software je stvarno fina stvar Smiley

Najbolja moguća,a vidim da su KONAČNO (!!!) počeli sa prodajom ovog AV-a i kod nas (oko 2600 dinara).
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
Je li mi mozete nesto vise reci o tom softveru, GData AG, jel mu ne treba konekcija, je li uklanja zarazene datoteke ili ih cisti od virusa, je li trial verzija, kako bez neta moze da prepozna nove viruse?

Kakav je ovaj drugi, Anti-Malware, vidim da je manji program?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
GData je (već par godina) jedan od najboljih (ako ne i najbolji) anti-virus na svetu,sa veoma jekim anti-malware delom.Njemu,kao i ostalim AV-proizvodima treba dopuna preko mreže,ali...ovde se radi o tome da se želi očistiti sistem koji je već zaražen.Dakle : skinuti (poveliki) GData AV (bilo trial varijantu,koja je potpuno funkcionalna 30 dana,bilo samo butabilni CD);ako je trial,instalirati ga,apdejtovati,pa iz samoga programa narezati najsvežiji butabilni cd.Butovati sistem sa njega---ulazi se u GData Linux okruženje iz koga se sistem može skenirati i (što je najbitnije,jer nisu svi anti-virusi sposobni za tako nešto) ukloniti sve štetno što ovaj AV otkrije.
Malwarebytes AntiMalware je ono što mu ime i kaže - anti malver program (prilično cenjen,mada sam ja i danas malo skeptičniji prema njemu).On ne odrađuje ono što GData može,ali pokriva drugi deo štetnih "živuljki" za koje GData nije specijalista.Bilo bi dobro skinuti i njega (kao free-varijantu),apdejtovati,pa iz samog Wina-a skenirati sistem i ukloniti ono što on nađe.
Dakle,mnogo posla,ali bi nakon ova 2 prolaza bezbedonosnim softverom sistem trebalo da bude barem 95-99% čist i bezbedan.Za dalje,treba paziti šta se (i kako ) instalira i koristiti neki AV koji dozvoljava apdejt bez mreže (preko cd-a/USB štapića),ili skenere "po pozivu" tipa Kaspersky Virus Remover ("apdejt" je nova verzija koju treba skinuti svakih par nedelja),zlu ne trebalo.


« Poslednja izmena: 22. Jul 2010, 14:00:50 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
pa iz samoga programa narezati najsvežiji butabilni cd.Butovati sistem sa njega---ulazi se u GData Linux okruženje iz koga se sistem može skenirati i (što je najbitnije,jer nisu svi anti-virusi sposobni za tako nešto) ukloniti sve štetno što ovaj AV otkrije.


uh, ovde sam se pogubio sta treba raditi, da mi malo ovo uprostis, tj pojasnis ako je moguce?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
најпростије ... бутабилан цд ти је цд који можеш отворити и покренути без оперативног система ...  Smile

Иначе има ли овај ЏиДата неку фри варијанту ... мислим баш фри, не трајал   Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
uh, ovde sam se pogubio sta treba raditi, da mi malo ovo uprostis, tj pojasnis ako je moguce?

1) instaliraćeš trial-verziju GData AV na svoj zaraženi sistem/neki drugi sistem koji ima pristup internetu
2) apdejtovaćeš AV,tako da skine sa interneta najsvežije definicije
3) sam AV ima opciju pravljenja (narezivanja) tzv. GData boot cd-a ,upotrebi je i nareži ga
4) restartuj računar i odmah pritisni dugme kojim biraš uređaj sa koga se sistem "podiže"
     (kod mene je to F8 - izaberi podizanje sa optičkog drajva,ubaci GData cd,pritisni "Enter")
5) čekaj da se do kraja "ušnira" (automatski) GData Linux okruženje
6) sada si ušao u računar "zaobišavši" zaraženi Windows
7) odaberi skeniranje čitavog računara i pusti AV da ga pročešlja
        (odabrao si,prethodno,automatsko uklanjanje pronađenog)
Smile kada se sve završi ,izvuci cd(dobićeš poruku) ,ponovo restartuj sistem i pusti Windows da se normalno podigne

------------------------------------------------------------------------------------

Zmaj001,ne postoji prava-pravcata free varijanta (istina,postoji "kupljena",ali trial-reset nikada nije pametan način "obogaćivanja" AV-a),osim boot cd-verzije (samo nisam siguran da su definicije najsvežije)  koju možeš naći na ovome fenomenalnom sajtu u okviru Shardana Antivirus Rescue Disk Utility :

http://www.sarducd.it/index.html ,tj. http://www.sarducd.it/antivirus.html
Na njemu možeš skinuti i napraviti USB/boot-cd za sve ovo (i još mnogo toga) :



Definitivno,jedan od najkorisnijih alata koji postoje...

 
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
имао сам онај Хиренс бут цд ... који ми је деловао прилично збуњено и набацано ... а скинућу и ово поготово кад су и Авиру стрпали ту ...

хвала  Smile Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.99
Torivoje, hvala puno na ovom postu, upravo skidam GData. Ono sto mi jos nije jasno je, da ako je ovo trial verzija onda ce sve to fino da radi mjesec dana, bice preciscen sistem ali sta onda kad istekne licenca?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
моја препорука ... неки фри АВ или ако знаш сигурно место да ''купиш'' АВ који није фри, проверено ради и редовно се апдејтује ... од фри варијанти опет препорука Авира  Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 20:47:26 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Motorola 
Torivoje, hvala puno na ovom postu, upravo skidam GData. Ono sto mi jos nije jasno je, da ako je ovo trial verzija onda ce sve to fino da radi mjesec dana, bice preciscen sistem ali sta onda kad istekne licenca?  Smile

Ne zahvaljuj se na sitnici.
Ako si pročitao moj odgovor do kraja,video si da pominjem KasperskyVirusRemover kao jednu od mogućnosti da na sistemu imaš AV "po pozivu" ,dakle skener kod koga nemaš klasičan update,već povremeno skineš novu verziju.Pomenuta GData jeste trial od 30 dana (,a ako si pogledao i deo u kome zmaju001 odgovaram na slično pitanje,video si da i tome ima "leka",ali se na ovome forumu ne bavimo piraterijom),ali tokom njih možeš skidati nove definicije na svakih sat vremena (koliko se sećam,početno je pitanje bilo : čišćenje već zaraženoga sistema,a ne posedovanje klasičnog AV-a).
Na duže staze,naročito ako u računar ne ubacuješ flešiće/diskove iz problematičnih izvora,daleko je manja mogućnost za fasovanje najnovijih/najzloćudnijih živuljki,pa bi i neki klasičan AV sa bajatijim definicijama mogao da posluži - Avira free je više nego dobar izbor.
Ako,ipak,ne želiš AV na sistemu,onda je Shardana koju sam pominjao zmaju001 odličan izbor - "školjka" u koju smestiš nekoliko najpoznatijih AV/Anti-malvera i napraviš butabilni cd/flešić (njome bi,povremeno,proveravao svoj sistem da vidiš da li se nešto u njega uvuklo).
Ako se odlučiš za AV : prva 3-4 su ti ,već godinama,GData/Avira/Kaspersky...Povremeno još neko uleti u ovaj krug.
Na kraju : ako se odlučiš da zadržiš GData-u (što bi podrazumevalo i povremeni update preko mreže,barem jedared mesečno) , zvrcni me na pp da ti razjasnim "proceduru".
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 20:57:54 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.