Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ili Xiomi Mi 9T 128Gb ili Mi 10 Lite 128Gb, šta uzeti?  (Pročitano 38858 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa rekoh, iPhone je izbacio ovaj SE koji ja imam... koji je mid-range... Cena je jos uvek naduvana kod nas, ali ko nema rodjaka, prijatelja, poslovne partnera u EU / SAD, ja ne znam... neka ceka jos 2 meseca, pasce i ovde na realnu.

Znaci, iPhone nije vise ne znam kakav luksuz koji ne moze da se priusti. Pre ovoga sam imala 6s, koji sam vukla.. nemam pojma koliko... od kada je izasao...  i koji jos uvek sjajno funkcionise ikao je izmedju njega i ovoga bio 7, 8, 10, 11... Razmisljala sam da uzmem 8 kada je izasao, ali kao... ajd da vidim sta je sledece.. onda su isli 10 i 11, koji su bas veliki i meni ne trebaju... I bila je prava drama sto necu da uzmem 11...  Jeste... poredili smo slike sa njim i sa aparatom... i jeste fin taj night mode... i ovaj moj je slikao kometu njome i bla bla... ali...

Gledala sam za majku neki android, posto ona to zna da koristi... i svi su veliki... ja ne znam da li to Azijati imaju problema sa velicinom djoke ili sta... ali onim mozes nekoga ozbiljno da povredis.... Nema nijednog finog do 5" ekranom... bar ne nista za sta bih dala pare da valja...

E, sad... mozda sam ja kompleksas... ali ovaj SE je vec leteo na pod... pokisao... padao sa bajsa... leteo u igri sa kauca i ne stresiram se oko toga... Nema cak ni zastitno staklo...

Znaci... reci da je Apple samo za one koji se rasipaju parama je glupo... Apple nudi za mene pouzdanost (pad, kisa, baterija), robustan je, dovoljno mali i sigurnost podataka. Meni vala dosta. Kamera je plus... i nema razlike kada slikamo sa 11Pro i sa SE... osim kada se ubace oni efekti za night mode i macro, ali ja mislim da je na 11pro to za ovih skoro godinu dana korisceno mozda... sta ja znam... 10 puta?

Eto.. necu vise...a  ovaj neka peni... Ko hoce android, neka uzme android...

Moja poenta je ... ni apple nije vise nedostizan telefon...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Pa nije nedostižan, ali nije ni tema o apple vs android

Za mene je apple bio zatvoren sistem od kad sam se prvi put sreo sa njim. Nikakvu svoju muziku niti audio knjige nisam mogao da ubacim u njega. Plus taj odvratni korporativni američki imidž. Seronja sa crnom rolkom koji prodaje način života, čist marketing. Telefon koji realno u proizvodnji košta 200 evra prodaju za 800.

Gledao sam dokumentarac o Red Bullu, to je ta ista priča. Taurin sa 30% kofeina njih košta 39 centi. Prodaje se za 2 evra po limenci. Isto takvo piće sa istim sastojcima košta 50 centi top. Samo nije Red Bull.

Jeste, i kinezi su govna, i koreanci, ali bar mogu da radim šta hoću sa svojim telfonom. OK, rootujem ga, sjebem garanciju, ionako bih to radio posle isteka ugovora, ali bar mogu da radim sve što mi padne na pamet.

Kiša i padanje sa stola se rešava futrolom/zaštitom koja košta oko 15 evra. Jednom mi je samsung s3 upao u neku vodu i sjebao sam ga jer ga nisam odmah stavio u pirinač nego sam ga sušio fenom, šta ćeš, neobaveštenost sjebe svakoga.

Huawei je morao da bude sjeben, jer je bio previše dobar i zato što su se usudili da prvi krenu sa 5G mrežom. Ne može, moraju ameri prvi da prodaju svoju tehnologiju.

I da, mislim da su Kinezi ista govna kao Ameri i Rusi.

---------------------------------------------------------------------

Veličina ekrana:

Potpuno subjektivna stvar. Isto kao i auto. Mnoge žene po Beogradu voze prevelike automobile a ne znaju da se parkiraju. Može im se, njihovi muževi imaju puno para.

Meni lično treba veći ekran jer puno čitam i igram jednu igru sličnu Hearthstone pa mi je bitno da vidim karte. Možda bih uzeo i neki veći da ima. Ovaj 6.57 glat staje u farmerke.

Nekima je mala ručica pa im je 6.57 inča preveliko. Pa ima i za takve, samo izgleda da se proizvođačima ne isplati da stavljaju najnoviji snapdragon processor i 128 giga rama na 5 inča. Ne ide. Nema logike. Sem toga za takve ljude imamo starije modele. E sad problem je što mnogi proizvođači neće da ulažu pare da unaprede OS na najnoviju verziju jer im se ne isplati da troše resurse na stare modele.


« Poslednja izmena: 06. Avg 2020, 10:42:04 od sharpSoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mene smara igranje na telefonu... doduse... imamo toliko te tehnike, da ti se na kraju smuci... prvo iPad Mini, pa Air.. pa sad Pro.. i za sta sluzi... za igranje farme i citanje Alan Ford stripova... i citanje knjiga... koje nisam pipnula 2 godine jer nema vremena...

Kapiram tu nelagodnost zbog Apple... sam i kola birala tako... sipas i ne mislis...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Pa šta si kupila - Toyotu Corolu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Korsicu  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Zeko nije to tema... Smile

Idi hvali se negde drugde... Smile

Sta ti se ne svidja crna rolka...bas je simpatican.. bio... Smile
« Poslednja izmena: 06. Avg 2020, 18:14:07 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne hvalim se. Ja to samo lepo po seljacki objasnim da i ti razumes.  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5223
Zastava Voždovac-Beograd
Neće taj razumeti. Fali mu nešto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8177
Zastava Коралово
mob
Samsung S21 Ultra
Citat
За добре фотке Ајфон по мени прави најбоље и ту им не може нико замерити, али због цене се не исплати бар по мени осим ако ниси фотограф и треба ти камера нон стоп, а онда је проблем батерија код јабуке.

Znaci, ipak su pare u pitanju...  Smile
Не разумем шта си овим хтела да кажеш? Smile
Али ае ако сам добро разумео да напишем.
У земљи где је плата 40, 50000 и људи масовно бацају паре на телефоне са ценом од око 140000 због фотографија је ван сваке памети уколико није фотограф/програмер и не зарађује од тога тј. не слика свадбе, догађаје, прави апликације и сл.
Који ће ми туки тел. са добром камером од толико пара? За Инста/ФБ селфије?
Одличан тел. може да се узме од 200 до 300 евра који прави солидне слике за друштвене мреже које свакако сјебу квалитет због компресије (осим на Твитеру је сам тамо приметио да је одличан квалитет).
Немац који има плату преко 2500 сома евра не даје паре за прескупе телефоне јер нема комплекс, нема потребу за доказивањем на нету и на улици док је код нас друга песма, али океј. Smile Smile Smile

Joj, mani me price o besparici. Pa ako si u besparici, sto kupujes kineza svake godine? Svake godine po 200, 300e i za 3-4 godine koliki je zivotni ciklus jedog apple telefona ili andrid  bolje klase, mozes da kupis novi koji ce ti opet trajati nekoliko godina...

Bice i da ti imas kompleks, ko ovaj iznad tebe... mora novo svake godine Smile
Нисам ја лично у беспарици него мислим да има бољих ствари за те паре.
Уместо 1000 на телефон даш 300 и одради ти сав посао што ти треба, па са остатком појачаш за летовање, зимовање, купиш скутерчић, гардеробу и сл. ко шта воли. Или оставиш за црне дане видиш како је покосила ова криза људе.
Кинез се не мења често и мислим да то говори комплекс неки из тебе. Smile
Шаоми телефони у мом окружењу носе људи старије више од 3 године и раде флуидно без икаквих проблема, не знам одакле теби та идеја да су лоши. Можда има 1 на 20 отприлике, не знам тачан податак.
Онај ко има плату посланичку фазон плату нека да за 10 комада Ајфона 11 про макс не бринем за њих, али ови са малим платама који дају на прескупе телефоне је ван сваке памети због показивања околини или Инстаграму.
'леба и паштете, фон без кредита, али битно да је јабука. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8177
Zastava Коралово
mob
Samsung S21 Ultra
Pa rekoh, iPhone je izbacio ovaj SE koji ja imam... koji je mid-range... Cena je jos uvek naduvana kod nas, ali ko nema rodjaka, prijatelja, poslovne partnera u EU / SAD, ja ne znam... neka ceka jos 2 meseca, pasce i ovde na realnu.

Znaci, iPhone nije vise ne znam kakav luksuz koji ne moze da se priusti. Pre ovoga sam imala 6s, koji sam vukla.. nemam pojma koliko... od kada je izasao...  i koji jos uvek sjajno funkcionise ikao je izmedju njega i ovoga bio 7, 8, 10, 11... Razmisljala sam da uzmem 8 kada je izasao, ali kao... ajd da vidim sta je sledece.. onda su isli 10 i 11, koji su bas veliki i meni ne trebaju... I bila je prava drama sto necu da uzmem 11...  Jeste... poredili smo slike sa njim i sa aparatom... i jeste fin taj night mode... i ovaj moj je slikao kometu njome i bla bla... ali...

Gledala sam za majku neki android, posto ona to zna da koristi... i svi su veliki... ja ne znam da li to Azijati imaju problema sa velicinom djoke ili sta... ali onim mozes nekoga ozbiljno da povredis.... Nema nijednog finog do 5" ekranom... bar ne nista za sta bih dala pare da valja...

E, sad... mozda sam ja kompleksas... ali ovaj SE je vec leteo na pod... pokisao... padao sa bajsa... leteo u igri sa kauca i ne stresiram se oko toga... Nema cak ni zastitno staklo...

Znaci... reci da je Apple samo za one koji se rasipaju parama je glupo... Apple nudi za mene pouzdanost (pad, kisa, baterija), robustan je, dovoljno mali i sigurnost podataka. Meni vala dosta. Kamera je plus... i nema razlike kada slikamo sa 11Pro i sa SE... osim kada se ubace oni efekti za night mode i macro, ali ja mislim da je na 11pro to za ovih skoro godinu dana korisceno mozda... sta ja znam... 10 puta?

Eto.. necu vise...a  ovaj neka peni... Ko hoce android, neka uzme android...

Moja poenta je ... ni apple nije vise nedostizan telefon...  Smile
Није Ајфон недостижан и твој је пример, али за те паре добијаш Ајфон 8 који је био хит пре 2 или 3 године.
Да би имала добар Ајфон чињеница је да мораш дати преко 100 сома.
И не, не пеним само ти износим чињенице и мислим да си свесна тога да сам у праву, па овим ситним провокацијама покушаваш нешто. :Д
Опет каже, ако ти лично имаш сома евра плату ти купи, говорим за ове са минималцем и мало изнад просека.
500 евра ти је плата, а купујеш телефоне од 1200 евра је дебилно - амин. Smile
Као што рекох брат ми је у Немачкој и зна доста немаца којима је Ајфон прескуп иако имају преко 2500 евра плату, али не, нашима је то бања. :Д
Живеће овај народ. :Д
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Ili uzeti Lite Xiomi

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.