Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Đilas: Besplatni udžbenici za sve osnovce u Beogradu  (Pročitano 6259 puta)
23. Mar 2011, 16:05:16
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.17
Đilas: Besplatni udžbenici za sve osnovce u Beogradu
Vesti - Društvo | Beta | 23 mart 2011
dragan djilas

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas najavio je danas da Gradska uprava planira da obezbedi besplatne udžbenike za svih oko 120.000 osnovaca u Beogradu.

"Za nabavku besplatnih udžbenika za sve osnovce u Beogradu potrebne su stotine miliona dinara, a pošto u gradskom budžetu imamo predviđenih 100 miliona dinara, planiramo da od Ministarstva finansija zatražimo kredit", rekao je Đilas.

U razgovoru o besplatnim udžbenicima koji su u Beogradu organizovali Centar za demokratiju i nemačka Fondacija "Fridrih Ebert", on je rekao da Ministarstvo finansija odobrava kredite za infrastrukturne projekte, a da je nabavka udžbenika za sve osnovce sigurno veliki infrastrukturni projekat.

Grad Beograd je prošle godine obezbedio besplatne udžbenike za sve učenike petih razreda na području grada, dok je Ministarstvo prosvete obezbedilo udžbenike za učenike svih prvih i drugih razreda u Srbiji.

Ministarstvo prosvete ovog septrembra treba da obezbedi besplatne udžbenike za učenike prvog, drugog i trećeg razreda osnovne škole.

sjajna predizborna kampanja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Dobro... korak napred.

Da je sreće pa da je tako i za srednjoškolce i studente... gledao sam na vestima priču o finskom školstvu. Sve je besplatno. A finski učenici beleže godinama visoke rezultate na PISA testiranju... među samom su vrhu. Profesori moraju da imaju faklutetsku diplomu i da prođu neku obuku... osnovci imaju časove iz rok muzike, uče više stranih jezika...

http://www.b92.net/info/vesti/tema.php?yyyy=2011&mm=03&nav_id=502372
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Citat
Profesori moraju da imaju faklutetsku diplomu i da prođu neku obuku...

Pa i kod nas moraju da imaju fakultetsku diplomu :S

IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Kad te već mrzi da klikneš na link evo ja ću da ti pomognem

Citat
Zamenica direktorke Viki srednje škole Meri Auvinen kaže da se obrazovanje nastavnika sastoji iz nekoliko koraka.

"Ključna stvar koja Finsku razlikuje od drugih zemalja je to što svako ko želi da ima stalnu dozvolu za posao nastavnika mora da ima univerzitetsku diplomu iz obrazovanja", kaže ona.

"Uz to je potrebna diploma za konkretni školski predmet, ali i praksa koja se obavlja u centrima za obuku nastavnika", objašnjava Meri Auvinen.

IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.18
i ja sam za besplatno školstvo,ali na nivou cele srbije a ne samo beograda  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
sjajna predizborna kampanja  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia krntija
Pa šta sad, jel ne valja to što je uveo besplatne udžbenike za decu i time rasteretio budžet roditelja i olakšao im život bar donekle, a pogotovo onima koji žive na ivici egzistencije?


i ja sam za besplatno školstvo,ali na nivou cele srbije a ne samo beograda  Smile

Pa to ti pokazuje koliko je sposobna gradska a koliko republička vlast. Mada ajde da ne grešimo dušu potpuno, Đilasu je ipak malo lakše, upravlja manjim delom Srbije koji ima veći budžet od ostalih gradova. Nije ni jednostavno obezbediti pare za udžbenike ostalih milion osnovaca, a kamoli za još milion i kusur srednjoškolaca i ne znam kolko studenata.

Ali opet i drugi bi mogli da slede ovaj primer, naročito one bogatije opštine.

U svakom slučaju, kakav takav, ali ipak početak. Krajnji cilj besplatno studiranje na državnim fakultetima.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
пази не верујем да овде ико спори идеју већ мотиве ... који нису небитна ствар. А лично скептичан сам и око реализације ... све ми то мирише на крај у типично српском пилићарском стилу .... знате ја сам покушао али због реалних ... допуни по жељи ... нисмо били у могућности, ал ми смо бар покушали за разлику од ових других.
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Bravo za Djilasa... jedini politicar kojeg mogu da svarim... svaka cast coveku.

Djilas za predsednika KSS!
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.