Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:38:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Igra sa kartama-Lora  (Pročitano 46928 puta)
08. Dec 2007, 03:01:46
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 193
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
Da li neko ovde forumu zna kako se igra lora?Da li igrate svaki dan?
gde je nastala?Objasnicu vam pravila igre za one koji neznaju.Lora se igra sa 32 karte.Lora je podeljena na 7 igri.
-Srcici(uzeti ili ne uzeti sto manje srca)
-Pop u srcu(ne uzeti popa u srcu i zadnju ruku)
-dame(uzeti ili ne uzeti sto manje dama)
-minimum(sto manje ruka)
-zandar u trefu(uzeti zandara u trefu i zadnju ruku)
-maximum(uzeti 3 i vise ruka)
-lora
Igraju 4 igraca ne moze ni vise ni manje,pre pocetka igre trazi se kec u srcu da bi se nasao ko ce da deli.Osoba koja deli karte deli svih 7 igara,kada se zavrse 7 igre deli sledeci i tako u krug dok ne dele svi cetvoro.Pobenik je na kraju  onaj koji skupi sto manje poena.
« Poslednja izmena: 08. Dec 2007, 03:19:14 od chester84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Mislim da se ove lorum, a ne lora.
Igrao sam nekada, ne mogu da se setim svih pravila,
ali vidim da se tvoja razlikuju u nijansama.
Igra se sa kartama od 7 pa naviše, dok sam bio u NS-u
često smo igrali sa "madjaricama", brojevi su rimski, a znakovi žir, list, srce i bundeva (mada je to meni ličilo na praporce).

Nisi lepo objasnio za srca, cilj je nositi što manje srca ili sva (tada protivnici dobijaju negativne poene)

U drugoj igri ne sme da se nosi dama pik, a ne kralj herc, za to sam siguran pošto su prve dve igre objedinjene u "windows hearts"za zadnju ruku ne sećam se.

Treća igra, dame, mislim da nije moglo da se nose sve da bi protivnici dobili kaznene poene, već samo što manje.

četvrta i šesta igra, tu nema šta da se raspravlja, to je to što si napisao.

Peta igra, nje se ne sećam, ali nisam siguran da je žandar bio u pitanju.

Sedma igra, po kojoj je i cela igra dobila ime, popularno nazvana redaljka pošto se karte redjaju od najmanje ka najvećoj, sa tim što se pišu tačkice ako neko nema da odigra. Ne mogu da se setim da li je bilo dozvoljeno namerno preskakanje kruga i ako imaš kartu kojom možeš da igraš.

Igra se završava kada neko prebaci 101 poen, međutim, ako posle jedne igre igrač nabode tačno 101 onda se on vraća na 51 poen i igra se nastavlja normalno dalje.

Moraću kasnije da nazovem nekoga u NS-u da me podseti svih pravila kao i načina bodovanja.

B.T.W. Nadam se da se ne ljutiš što sam opisao pravila po kojima sam ja igrao, ali imao sam prilike da igram ovu igru u
           različitim društvima po NS-u i svi su imali ista pravila, moguće je da postoje varijacije od grada do grada.
« Poslednja izmena: 12. Dec 2007, 12:44:30 od Zigzigor »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 193
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
pa pravila su svuda drugacija,srcici(fora je da uzmes sto manje srca).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lore ne pamtim kada sam igrao poslednji put
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1765
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
jaoj ljudi Loru nisam igrala par godina od kako su se moji odselili i sad nemam sa kime a bas mi se igra a tako malo ljudi zna za tu igru

Sto me podsjecate  sad mi se igra   Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mogli bi da organizujemo turnir pod pokroviteljstvom Bureka

i meni se igra,
dok sam živeo u NS-u redovno smo igrali,
ovde niko ne zna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6288
Ova igra je bas ekstra.Igram je svaki dan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
Jako dobra igra, ja sam je danas naučio  Smile Čuo sam da postoji i "Mala Lora" i "Velika Lora".  .   Mi smo igrali Veliku, igra se sa 32 karte (ili "Madjaricama"), ima 8 igara, igra se isključivo u četvoro, a cilj je imati što manje poena.   Ovaj ciklus od 8 igara igra se 4 puta, jedan igrač meša karte čitav jedan ciklus(igre počinje igrač njemu s desne strane), a sledeći cikus meša taj igrač sa desne strane, itd.   Suština nošenja štihova je da igrač koji prvi igra baci kartu (npr.   desetku tref), i ostali, ukoliko imaju karte znaka tref,moraju baciti neku od tih karata.   Ukoliko nemanju, bacaju bilo koju drugu.   Štih nosi igrač koji je imao najjaču kartu znaka istog kao znak prve bačene karte (u ovom slučaju, to je tref.   Naravno, štih može nositi i igrač koji je prvi igrao, ukoliko ga niko nije "ubio") Jačina karata redom: 7,8,9,10,12,13,As,14.   Igre su:
1.   Srca (pokupiti što manje srca, svako pokupljeno srce = 1 poen)
2.   Kralj srce (ko ga pokupi, dobija 8 poena)
3.   Dame (svaka dodaje 1 poen)
4.   Žandar tref (igra se u parovima, tvoj par sedi naspram tebe; koji par pokupi žandara tref, njima dvoma ide po 4 poena)
5.   Šesti štih (ko pokupi šesti štih, dobija 8 poena)
6.   Najmanje štihova (cilj je ne pokupiti nijedan, odnosno pokupiti što je manje moguće štihova; za svaki pokupljeni, dobija se 1 poen)
7.   Najviše štihova (suprotno od prethodne igre - pokupiti što više štihova; čim neko pokupi dva štiha, automatski ne dobija poene, ako pokupiš 1 štih, dobiješ 2 poena, a ako ne pokupiš ništa - 4 poena)
8.   Redaljka (onaj koji prvi igra, baca koju god kartu; sledeći igrač mora da se nastavi istim znakom i sledećim brojem na tu kartu, ili može da baci kartu istog broja kao karta koju je bacio prvi igrač, ali, logično, drugačijeg znaka.   Ako neko, medjutim, ne može da odigra ništa, taj krug preskače, i dodaje mu se tačka.   Karte se redjaju po logici 7-8-9-10-12-13-14-As, ali ako prvi igrač počne npr.   desetkom, to izgleda ovako: 10-12-13-14-As-7-8-9, na taj način od bilo kog broja.   Onaj igrač koji ostane bez karata ne dobija ništa, a ostali igrači dobijaju broj poena jednak zbiru broja preostalih karata u njegovoj ruci X 2, i broja dobijenih tačaka).  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
obožavam je!!!! Smile
samo što treba vremena za nju i da ostali igrači imaju dovoljno strpljenja...meni teško dosadi Smile
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pozdrav iz Crne Gore!  :wave:

Loru igram baš često sa društom.  Naša pravila su slična, mada ima nekih razlika.  Standard: 4 igrača, 32 karte od 7 do Aša (najjača karta).  U igri je potrebno odgovarati na znak koji „ručni“- (igrač koji prvi igra) baci.  U slučaju da nemate kartu toga znaka, bacate kartu koja vam najmanje odgovara za igru koja se igra.  U slučaju da igrač, namjerno ili nenamjerno ne odgovori na znak, a ima kartu potrebnog znaka, piše mu se +8 i igra se ponavlja.  Cilj igre je otići što više u minus.
Igra se 7 igara po sljedećem redosljedu:

1.    KO MANJE

Cilj je skupiti što manje štihova, ili najbolje ne skupiti ni jedan, jer se igraču dodaju pozitivni bodovi za broj štihova koje uzme.  
Primjer: za osvojena 3 štiha igrač ide u plus za 3, dodaju mu se 3 boda, a to je suprotno cilju da se osvoji što manje bodova. . .  

2.    KO VIŠE

U ovoj je igri cilj sakupiti što više štihova, pa se prema broju osvojenih štihova boduju igrači.  
Primjer : za osvojena 4 štiha igrač ide u minus za 4 boda. . .  

3.    KUPE - SRCA

Cilj ove igre je skupiti sve kupe, ili ne skupiti nijedno, jer ukoliko jedan igrač uspije skupiti sve karte u znaku kupe, ide u minus za 8 bodova, ali ako ne uspije, ide u plus za onoliko bodova koliko je skupio karata u znaku kupe.  Igrači mogu, naravno, ostati na istom broju bodova ukoliko nisu skupili niti jednog herca. . .  
Primjer : jedan od igrača je skupio 3 kupe, drugi 1, treći preostale 4 kupe, tada oni idu u plus za 3, 1, odnosno 4 boda, a onaj preostali igrač koji nije skupio niti jednog, ostaje na istom broju bodova. . .  

4.    KRALJ KUPE I ZADNJI ŠTIH

U ovoj igri cilj je izbjeći kralja kupe i zadnji štih.  Ako igrač pokupi kralja ide u plus 4 boda, isto važi i kada pokupi zadnji štih (+4), a ako pokupi kralja kupe u zadnjem štihu ide u plus 16 bodova !!!

5.    ŽANDAR KRSTE – DJETELINE

Cilj igre je ne pokupiti žandara krste.  Igrač koji ga pokupi ide u plus 8 bodova i ova igra se završava.

6.    DAME

Cilj igre je ne pokupiti niti jednu damu.  Svaka dama nosi 2 boda.

7.    SLAGALICA

U slagalici, igrač koji je na biranju otvara, tj.  na stol stavlja kartu s kojom će započeti igru.  S tom se kartom tada otvaraju ostali znaci, tj.  ako je igrač krenuo sa devetkom, tada se i ostala tri znaka otvaraju sa devetkama.  Karte se slažu po redu, jedna na drugu u četiri kupa i cilj je svakog igrača da prvi ostane bez karata u rukama, jer je tada igra gotova.  Preostalim se igračima karte koje su ostale u rukama sabiraju kao pozitivni bodovi uz broj "tačkanja" koje je imao tokom igre.  "Tačkanje" je oznaka koja označava da igrač nema kartu koju bi stavio na bilo koji od tih kupova, a koja bi slijedila nakon karti koje su na vrhu kupova.  Za svako "tačkanje" igraču se dodaje po jedan bod u plus, te se na kraju, kad jedan od igrača ostane bez karata i završi, sabiraju sva "tačkanja" svih igrača plus broj njihovih karata i oni tada idu u plus za taj zbir.  Igrač koji je pobijedio, tj.  ostao bez karata, ide u minus za 8 bodova samo ako je završio slagalicu bez tačaka.  U slučaju da je imao makar jednu tačku neće iću u minus, već će mu se dodati onoliko bodova koliko je imao tačaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:38:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.