Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:08:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Idete li u raj ili u pakao?  (Pročitano 26202 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Pedjanbg
I jedno i drugo. S tim, da kad neko stekne veru ne mora znaciti da ne moze ponovo pasti. Vera i jeste za usavrsavanje.
Pusenje je porok, i nastaje tako sto neumemo da kontrollisemo telo, iako dusom ne zelimo da pusimo. Vera u Boga moze da pomogne da se ostavi pusenje. Ali neophodan uslov za to je, da covek prvo shvati da je gresio tu, i da zeli pokajanje. To je bitno, jer ako bi se pristupalo veri kao leku, koji te izleci uskoro, onda bi se mogolo pasti jos dublje u ocajanje. Sustina unutrasnjih iskusenja je ta da ona stalno dolaze, znaci treba ih ponovo ocekivati, i zato tu onda nastaje borba. Isto je i sa lenoscu, sa pristrasnim mislima, sa bludnim mislima, sa mastanjem itd. A to se pobedjuje postom, molitvom, redovnim preispitivanjem sebe, ispovedanjem i pricescem, a svemu tome je vera u Hrista kao temelj.

@Caruros

Pricamo o istome. Ti kazes da je pretostavka bazirana na cinjenicama i iskustvima. I hriscanska vera je bazirana na cinjenicama i iskustvima. Ja imam svoja licna iskustva, a takodjer i opsta iskustva Crkve kroz vekove. Cinjenice su da se Hristos rodio, da je uci, lecio, vasrksavo..da je Crkva kroz vekove opstala, da se cuda desavaju i dan danas itd. Cve su tu cinjenice i iskustva.

Hriscani se ne bore za raj ili pakao, kao muslimani. Muslimani zive kao sluge, bolje reci robovi kako to oni za sebe tvrde. No, hriscani su pozvani na usinovljenje od Boga, i tu je sustinska razlika izmedju svih ostalih religija u odnosu na hriscansku. Hriscanin dela kao sin, sve sto radi Bogu radi iz ljubavi neocekujuci neku nagradu ili kaznu. Zato se ne moze tako pitanje postaviti, da li neko veruje da ide u pakao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Ne treba se ustrucavati svega. To je tracenje zivota.
Sto se postupanja tice, pa zar tebe od necasnih postupaka razdvaja samo vera u Boga?
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Costa

Sve je to prazna prica. I stvaranje magle oko djela, cina, akta. Pokusaj njegove kamuflaze.

Religija je nacin kojim odredena grupa ljudi dolazi do sredstava potrebnih za obavljanje zivlenija. I nista drugo.

Skrivanje je to od rada. Nerad je to.

Svestenik je lola i bekrija, koja, prodajuci muda za bubrege, pribavlja sebi materijalnu kogist.

Ne radi, ne ucestvuje u procesu proizvodnje - a lepo zivi! Zaista zapanjujuce.

Zapanjujuce, po svijest ovoga covjeka danas. Govori to da se njegova svijest nije pomjerila. Pomjerila, u smislu
nekakvog napretka. Njegovim jezikom receno: Ostao je glup, kao sto je i bio!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Pa to je kao da kazes da radis posao iz ljubavi prema sefu a plata ako dodje dodje...
A to sto si ti naveo nije vidlo cinjenice...
Dosad mi na forumu niko nije objasnio ili definisao tu "ljubav".A SVI je koriste.Probaj makar ti posto drugi ne zele da diskutuju...Ako ljudi to rade iz ljubavi zasto uopste postoje nagrade i kazne?
Ovo je ono na foru:
A mene ako se  sete za dan bezbednosti sete se a ako ne nikom nista.To je bila moja duznost.

IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ljubav?

Takav jedan nedefinisljiv pojam, moglo je smisliti samo jedan podao um. Kao sto je npr. um svestenika. Taj pojam je smisljen tako, e da se ne moze uhvatiti, ni za glavu, ni za rep; ni za vrat, ni za usi. I toliko je to sirok pojam, da ga se ne moze posmatrati, a da se ne posmatra u nekakvoj konkretnoj situaciji.

Konkretno, u odnosu svestenik-vjernik: Svestenik proglasava ljubavlju onaj cin u kojem je zajebo vjernika. Proglasavajuci taj cin ljubavlju, svestenik pokusava vjerniku skloniti pogled od toga kako ga je zajebo. A sve to iz razloga da ga moze i dalje zajebati. Ljubavlju, svestenik proglasava onaj cin, u kojem se hoce zajebati vjernika nebrojeno puta, zajebavati ga ceo zivot. Kada bi taj cin, a u kojemu je svestenik zajebo vjernika, vjerniku postao jasan, e vjernik se onda ne bi dalje dao zajebati. Od tuda dolazi, iz toga se rada, to budi taj podli pojam - ljubav! Jedan je to od najpodlijih pojmova, a smisljen od strane podlaca.

Posteni lopov ti samo jednom zavuce ruku u dzep.

A neposteni lopov ti prica o ljubavi, pokusavajuci nebrojeno puta zavuci ruku u tvoj dzep; predstaviti ti tvoj dzep kao takvim, da je potpuno razumljivo da njegova ruka zalazi u tvoj dzep; da je tvoj dzep, a njegovoj ruci, sada, nekakvo prirodno staniste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Pedjanbg

Covek je stvoren po obrazu Bozijem. Znaci Bog je neke svoje osobine preneo na ljude. I to je ono sto svaki
covek ima svojim rodjenjem. To su dobrota, razlikovanje dobra i zla, ljubav prema bliznjima...
To se moze potrositi, pa naciniti od sebe zlocu, a moze se i umnoziti pa uciniti od sebe i savrsenog coveka.
Prema tome, ako ne cinis nista lose zarad vere u Onoga ko ti je utkao svest o dobru, ima li neki veci razlog da se cini dobro?

@dopud

Popij nesto, smiri se!

@Caruros

Bog je Ljubav! Covek je stvoren da bi postao Bog po blagodati, savrsen covek. Zato Hristos poziva da budemo savrseni kao otac nas nebeski! Poziva nas da odbacimo sve ono lose koje imamo u sebi, i da na nama ostane samo dobro, i onda postajemo savrseni. Jer osobina ljubavi je da je vecna. Zato moze nam dosaditi novac, kola, provodi ali ljubav prema Bogu i bliznjima ne moze. Ako nekoga volis, znaci imas u sebi ljubavi! Bar prema ocu, majci, braci, sestrama, sinovima, kcerima, ako ne prema svim svim ljudima ili Bogu. To sto uopste mozes da volis nekoga ti je dato od Boga, to je ljubav, nestvorena blagodat data ljudima za usavrsavanje.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1047
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Costa

Jes, jes, divota jedna. Od ljubavi silne. Prava idila. Bosko dobar. Ljudi dobri. Svi dobri. Andeli. Leptirici. Cvijece mirise. Divno, krasno, bajno. Milina. Naprosto, da se covjek rastopi od srece. Jes, jes. Nije da nije.

No, reci ti nama: odakle ti lova, frajeru! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
@Costa
Ja ne cinim zlo zato sto znam i osecam da ne treba, a ne zato sto verujem u Boga. Volim i ja da verujem da u svemiru postoji nesto sto razdvaja dobro i zlo, i nadam se da postoji.
Ali ko je zaista ispravan, onaj koji ne cini zla jer je to u suprotnosti sa njegovom prirodom i onim sto zeli, ili onaj koji se prosto plasi da ce biti kaznjen od strane viseg bica?
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
A znaci Bog je ljubav?
Pa kad mi to lepo zamenimo"
"Hriscanin dela kao sin, sve sto radi Bogu radi iz ljubavi neocekujuci neku nagradu ili kaznu."
Hriscanin dela kao sin sve sto radi Bogu radi iz Boga neocekujuci neku nagradu ili kaznu.
A termin ljubav (prema ocu, majci, sestri...) mi je poznat.Mene ta Hriscanska intresuje...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@Pedjanbg

Pa eto sam kazes da ne cinis zlo jer osecas da to ne treba ciniti, a ja ti sad
kazem da taj osecaj koji imas je osobina tvoje duse, a dusa je sazdana po obrazu Bozijem.
Tvoja je stvar sta ces misliti, je li to po prirodi ili ne, ali taj osecaj pravednosti nije moguc sam po sebi
nego je on od Nekoga ko je i sam Pravedan.

Sto se tice ispravnosti, lepo je rekao Ajnstajan. Zlo ne egzistira samo po sebi, zlo je odsustvo Boga, kao sto je tama odsustvo svetlosti ili hladnoca odsustvo toplote.A li ako ne cinis zlo, to ne znaci da nisi u stanju uciniti zlo, e zato nas je Hristos pozvaoda budemo savrseni kao Otac nas nebeski. Onaj ko ne cini zlo misleci hoce li biti kaznjen ili nece, ne moze biti ispravan. Hristos gotovo uopste nije govorio o raju ili paklu, jer to je nepotrebno za spasenje. Ne cineci zlo samo zato da se ne dobije kazna, ne moze se zadobiti blagodat Bozija. Hriscanin se ne boji kazne, jer zna da Bog nema nista sa paklom. Ako nezadobije blagodat za zivota nece moci zadobiti Carstvo Bozije ni kada bi ga Bog hteo uvesti na silu, sprzila bi ga Bozanska svetlost kao sto promrzlog i topla voda oprzi, ili utamnicenog svetlost dana zaslepi. Prema tome ispravan je onaj, koji ne cini zlo ispunjavajuci zakon Boziji, ili kako ti hoces da kazes po prirodi. Mada to dobro po prirodi je samo pocetnog intenziteta, Bog od nas trazi da ga umnozimo, tako sto cemo svo zlo postepeno odbacivati.

@Caruros

Ne bi mogao voleti ni oca ni mater, da ti Neko nije da osobinu da mozes da volis. Hriscanski voleti, je uopste voleti. Svako pa makar on bio i musliman, ili budista ili ateista ako nekoga voli, ima bar malo Hrista u sebi. Naravno podrazumeva se voleti od srca, a ne od strasti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:08:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.