Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Identifikovane žrtve "tuzlanske kolone"  (Pročitano 53582 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Мада ова изјава нема везе са суђењем у суду БиИКС и обуставом процеса ипак је
једна чињеница позитивна,а то је:
Не дај боже да се баба не јавља то би био знак да нас више живих нема.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 146
Zastava Holandija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple 4s
Nisam jos vidio ovdje da je neko od vas negativno komentarisao slucaj napada na policajce RH u Plitvicama kada je takodje napravljen masakar. To je "herojstvo" za vecinu vas. Ne zaboravite da se prije Tuzlanske kolone desila Foca, Bijeljina, Brcko... Masovni pokolji muslimana i Hrvata... "JNA" je direktno pomagala paravojnim jedinicama da naprave ove pokolje. I sta... trebali su i Tuzlaci kao ovce da cekaju na svoj red. Pregledao sam i neke snimke tih dogadjanja i vidio dan poslije rezerviste "JNA" kako se secu oko izgorjelih kamiona i komentarisu sta se desilo. Kako sad to i kako i oni nisu pobijeni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Nisam jos vidio ovdje da je neko od vas negativno komentarisao slucaj napada na policajce RH u Plitvicama kada je takodje napravljen masakar. To je "herojstvo" za vecinu vas. Ne zaboravite da se prije Tuzlanske kolone desila Foca, Bijeljina, Brcko... Masovni pokolji muslimana i Hrvata... "JNA" je direktno pomagala paravojnim jedinicama da naprave ove pokolje. I sta... trebali su i Tuzlaci kao ovce da cekaju na svoj red. Pregledao sam i neke snimke tih dogadjanja i vidio dan poslije rezerviste "JNA" kako se secu oko izgorjelih kamiona i komentarisu sta se desilo. Kako sad to i kako i oni nisu pobijeni...


Van waar ik vent out now?
Ако већ хронолошки постављаш догађаје који су се догодили у БиХ био би ред да почнеш
од редног броја један (1).
Ако ме памћење служи у Плитвицама се МУП Хрватске није повлачио из Плитвица,
То што се десило у Фочи,Бијељини,Брчком можеш повезати са својом горњом констатацијом
само замијени ријеч Тузлаци са срби.
Тачно је да си други дан видио војнике око возила. Али то је био други дан и други
војници (формирана је комисија).

Да ли си се икада запитао без ичијег уплитања са стране ко је први почео убијати,лако
ћеш сазнати уколико те стварно интересује.
Овдје се стално потенцира да су срби напали а ја ти тврдим да нису.
Срби су први нападнути и припадници "војски" друга два народа су први ушли у српска
насеља па је тек онда услиједио српски одговор.
Пишеш као кад би ја сада написао:1941 сте Јасеновац направили зато што су срби 1991
побили МУП-овце на Плитвицама.
Видиш да нисмо сви злочинци неки хоће и да објасне. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 146
Zastava Holandija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple 4s
Ne znam odakle da pocnem yet you. Plitvice sam spomenuo kao primjer. Desila se gotovo identicna situacija kao u Tuzli.
Za tebe je isto ono sto se u Tuzli desavalo i ono sto je bilo u Foci, Visegradu, Brckom itd. Moji rodjaci su izvedeni na strijeljanje iz kuce u Brckom. Nisu bili pripadnici TO-a. I Tuzli civile niko nije dirao.
Ja nikad nisam ni rekao da su svi Srbi zlocinci. Isto tako necu reci ni da su svi muslimani bezgrjesni. I na nasoj strani je bilo svega i svacega ali to su sporadicni slucajevi.
A to ko je prvi poceo rat u BiH je jasno svima. Bio sam pripadnik  JNA do pocetka marta 1992. i svojim rukama sam na opstini Bos. Samac (zajedno sa kolegama) podjelio hiljade pusaka. Pretpostavljas i kome su te puske date.
Takodje sam od pocetka rata bio prvo u TOBiH pa zatim i u Armiji. Vrlo dobro znam i cime smo raspolagali na pocetku rata. Par kalasa i lovacke puske. Hajde sada logicno razmisli, ko je toliko lud da napada jednu veoma dobro naoruzanu "vojsku"sa par lovackih pusaka. Pusti sada vasu propagandu koja opisuje muslimane 1992.god. kao mudzahedine i sl. Iskreno, 92 smo prvo bili Bosanci pa onda muslimani. Vecina nije znala ni najosnovnije stvari u Islamu.
Sledece yet you, po tebi je dovoljan razlog za pocinjanje rata i samim tim genocida - ubijanje srpskog svata na Bascarsiji. Ili je bolji razlog 600 godina vladavine Turaka u BiH. Ali vasima je to bio dovoljan razlog.
Ako cemo o 1941. treba da znas i da su muslimani na teritoriji BiH procentualno mozda i najvise stradali (ponajvise od cetnika) ali je problem u tome sto nisu istoriju pisali tako da podataka o tome do skoro i nije bilo. I opet je i to zaboravljeno i prihvatio se zajednicki zivot.
I jos za tvoju informaciju, nisam od 92 do kraja 95 sjedio u rovu. Bio sam clan komande brigade i ovo sto sam napisao nisam cuo od nekoga kao sto je bio Risto Djogo ili Ilija Guzina...
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 08:25:33 od VanKlomp »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ne znam odakle da pocnem yet you. Plitvice sam spomenuo kao primjer. Desila se gotovo identicna situacija kao u Tuzli.
Za tebe je isto ono sto se u Tuzli desavalo i ono sto je bilo u Foci, Visegradu, Brckom itd. Moji rodjaci su izvedeni na strijeljanje iz kuce u Brckom. Nisu bili pripadnici TO-a. I Tuzli civile niko nije dirao.
Ja nikad nisam ni rekao da su svi Srbi zlocinci. Isto tako necu reci ni da su svi muslimani bezgrjesni. I na nasoj strani je bilo svega i svacega ali to su sporadicni slucajevi.
A to ko je prvi poceo rat u BiH je jasno svima. Bio sam pripadnik  JNA do pocetka marta 1992. i svojim rukama sam na opstini Bos. Samac (zajedno sa kolegama) podjelio hiljade pusaka. Pretpostavljas i kome su te puske date.
Takodje sam od pocetka rata bio prvo u TOBiH pa zatim i u Armiji. Vrlo dobro znam i cime smo raspolagali na pocetku rata. Par kalasa i lovacke puske. Hajde sada logicno razmisli, ko je toliko lud da napada jednu veoma dobro naoruzanu "vojsku"sa par lovackih pusaka. Pusti sada vasu propagandu koja opisuje muslimane 1992.god. kao mudzahedine i sl. Iskreno, 92 smo prvo bili Bosanci pa onda muslimani. Vecina nije znala ni najosnovnije stvari u Islamu.
Sledece yet you, po tebi je dovoljan razlog za pocinjanje rata i samim tim genocida - ubijanje srpskog svata na Bascarsiji. Ili je bolji razlog 600 godina vladavine Turaka u BiH. Ali vasima je to bio dovoljan razlog.
Ako cemo o 1941. treba da znas i da su muslimani na teritoriji BiH procentualno mozda i najvise stradali (ponajvise od cetnika) ali je problem u tome sto nisu istoriju pisali tako da podataka o tome do skoro i nije bilo. I opet je i to zaboravljeno i prihvatio se zajednicki zivot.
I jos za tvoju informaciju, nisam od 92 do kraja 95 sjedio u rovu. Bio sam clan komande brigade i ovo sto sam napisao nisam cuo od nekoga kao sto je bio Risto Djogo ili Ilija Guzina...

Као прво,пристојно си ми се обратио па ћу покушати и ја на тај начин да се реванширам.
Ја нисам негирао ствари које си поменуо нити то имам намјеру (било је као је било).
Тачно је да није било муџахедина 92 нити сам то тврдио.
Плитвице и Тузла нису ни на који начин слични осим да су беспотребно изгубљени
млади животи.
Међутим ни први пут а ни у одговору ниси навео хронолошки догађаје који су се десили
на територији БиХ.
Први организовани напад није стари сват на Башчаршији то је убиство човјека од стране
криминалца (повод је не битан).
Први организовани напад се десио 26.03.1992. године у селу Сијековац у општини Б.Брод.
Наиме Хрватска регуларна војска те ТО БиХ те убили 70-так особа по кућама.
108 бригада ЗНГ и 101 ХВО су били носиоци напада у зору 26.03.1992.године.
На то сам мислио када сам говорио о хронологији догађаја.Ја мислим да је ово довољан
аргумент о утврђивању догађаја који су се десили.
То што се десило твојима је жалосна чињеница и то нисам ни покушао а камо ли негирао,
поготово када знам за моје који су слично страдали 1941 (у овом хвала богу нису).
Ни ја нисам информације добивао из Ћогиних уста јер нисам био у ситуацији да имам
привилегију ТВ пријемника.
Нешта сам заборавио па да допишем.У зиму 1991 године сам возио пријатеља кући те
сте имали пункт на чаршији у Добоју,а богами оно што је било и зоље и калаше.
То је било мало прије твоје подјеле оружија србима у Шамцу.(ријеч је о Добоју).
« Poslednja izmena: 22. Dec 2009, 10:37:22 od yetyou »
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 146
Zastava Holandija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
Apple 4s
Ne vidim razloga zasto ti se ne bih pristojno obratio. Postujem otvorenu diskusiju a i sugovornike.
Moje je razmisljanje da je rat u BiH je poceo davno prije. Aferom u Agrokomercu zeljelo se unistiti jedini prehrambeni gigant u BiH i izbacivanja iz igre brace Pozderac.
Vojni sukobi u BiH su poceli u oktobru 1991.god. kad je sravnjeno selo Ravno (opstina Trebinje) od stane JNA.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Ne vidim razloga zasto ti se ne bih pristojno obratio. Postujem otvorenu diskusiju a i sugovornike.
Moje je razmisljanje da je rat u BiH je poceo davno prije. Aferom u Agrokomercu zeljelo se unistiti jedini prehrambeni gigant u BiH i izbacivanja iz igre brace Pozderac.
Vojni sukobi u BiH su poceli u oktobru 1991.god. kad je sravnjeno selo Ravno (opstina Trebinje) od stane JNA.

Јебо га ти том линијом можемо кренути па ћемо доћи до 1972 на Радушу и 19 усташа,
а још боље да кажемо да се ДСР у БиХ није ни жавршио.
Равно се налазило (то вријеме) у СР БиХ, односно СФРЈ .
У Равном се налазио ЗНГ и 9 бојна из Сплита у којој је било доста припадника бошњачке
националности.Ако Равно потенцираш као истјеривање војника друге државе са територије
СР БиХ онда у реду.
Теби као штабном официру (тако сам разумио) ваљда је јасно да је то био упад хрватске
регуларне војске на територију СФРЈ.Не можеш то другачије гледати или не?
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Patriotizam na djelu
Iliji Jurišiću je loše, hvala na pitanju!
Piše: Josip Vričko
Veličina slova:   



Sve do, evo, slučaja Ganić, gotovo potpuno zaboravljen u svojoj beogradskoj ćeliji, s još osam zatvorenika, već mjesecima robija Ilija Jurišić. Njegov zdravstveni bilten malo koga zanima i čisto sumnjam da bi ga potkraj prošloga tjedna posjetio i naš veleposlanik u Beogradu Boriša Arnaut da nije – londonskog konteksta

Baš kao u ona davna vremena kada je u Ljubljani venula ljubičica bijela, i sada, svakodnevno, sve od dana kada je Ejup Ganić (ne)očekivano pao u Londonu, dobivamo izviješća o njegovu zdravlju. I baš kao da je na Golom otoku, ili, ne daj Bože, kao najveći sin svih naših naroda i narodnosti u bolnici, uznemirenoj se javnosti daje na znanje da nekadašnji prvi do Alije junački podnosi robiju u, sad već, otvoreno omrznutoj Velikoj Britaniji. Redovita je izvjestiteljica, bezmalo specijalna dopisnica sarajevskih medija Emina Ganić u našu (političku) praksu promovirala i novu funkciju, gotovo instituciju; kćerka osumnjičenika za ratni zločin. Naime, svih ovih dana otkako joj je otac uhićen u londonskoj zrakoplovnoj luci, gospođica se Ganić afirmirala i kao dobra bivšega političara kći, ali i kao vrsna poznavateljica prava, slijedom čega se stavila na čelo pravničkoga tima, te s toga vrha koordinira radom odvjetnika i pravnog savjetnika aktualnog šefa države. A omakne (?) joj se gdjekad i pokoja politička kvalifikacija.

Istovremeno, sve do, evo, slučaja Ganić, gotovo potpuno zaboravljen u svojoj beogradskoj ćeliji, s još osam zatvorenika, već mjesecima robija Ilija Jurišić. Njegov zdravstveni bilten malo koga zanima i čisto sumnjam da bi ga potkraj prošloga tjedna posjetio i naš veleposlanik u Beogradu Boriša Arnaut da nije – londonskog konteksta. Gospođa Jurišić svome zatočenom suprugu, teškom dijabetičaru, ide u posjetu svakih petnaest dana; Ilija, svjedoči jednom lokalnom dnevniku Stoja, razmjerno dobro podnosi dane u starom beogradskom centralnom zatvoru. No, posljednjih dana, svjestan goleme podrške Ganiću, sve se teže miri s činjenicom kako je on u gotovo identičnoj situaciju, u biti, bio ignoriran. Prosvjedi, baš kao i istupi bošnjačkih dužnosnika i pokojeg intelektualca, uglavnom su se proteklih dana svodili na ocjenu kako britansko-srpska falanga čini sve ne bi li uništila BiH i sve prave patriote.

Koliko je (već), i bez londonsko-beogradske tzv. zavjere, blagodareći i domaćim izdajnicima uništena Bosna i Hercegovina, preteško je pitanje da bi se odgovor elaborirao na ovako malom novinskom prostoru. Ali, što su to pravi patrioti?! Nije, dakako, lako ni na to ukratko odgovoriti. Pa, ipak, je li to zaboravljeni Jurišić?! Ili je to, medijski i još više politički eksponirani Ganić?! A trenutačni je dojam kako je upravo tako. Jer, ako već propitujemo i definiramo domoljublje, kako je onda moguće da se svakodnevno po nekoliko puta čuje samo londonski monolog gospođice Ganić, a ne reagira se na ono što je, primjerice, na jednoj kantonalnoj televiziji kazao Jovan Divjak. Spreman sam, poručio je, dakle, taj časnik, staviti se na raspolaganje i srbijanskom pravosuđu, ukoliko je to u interesu Bosne i Hercegovine.

Interes je ove države, ma koliko je, rekosmo, trenutačno teško definirati što je od nje ostalo, da se konačno dozna istina o Dobrovoljačkoj, slijedom čega su povici po Sarajevu: Svi smo mi Ejup Ganić – potpuno deplasirani. Štoviše, prosvjedi pred stranim veleposlanstvima, poglavito onom britanskom, zapravo su kontraproduktivni. Kakva je, naime, to poruka međunarodnoj zajednici? Ne, valjda, u kakvu bi se ozračju sudilo Ganiću ukoliko bude izručen našoj zemlji! I čemu služe poruke da Britaniji, uhićenjem njezinih građana, treba uzvratiti reciprocitetom?!

Usred te kakofonije nedovoljno se čuje Divjak. Ne čuje se njegova poruka kako bi procesuiranje svih ratnih zločina doprinijelo boljem suživotu u BiH. “Mislim da bi procesuiranje svih slučajeva, uključujući i moj, doprinijelo boljem razumijevanju i povjerenju između naroda”, kazao je general koji je prvo korišten kao dokaz multietičnosti Armije BiH, a onda svojim stradanjem pokazao kako je baš kao i većina drugih vojnika (ali i nekih intelektualaca pogrešnih krvnik zrnaca) ovdje imao samo ograničeni rok uporabe. Taj svoj križ taj časnik godinama nosi dostojanstveno, ali, vidjeli smo nakon Londona, nimalo inspirativno za sve one što su se ovih dana prometnuli u odvjetnike-volontere Ejupa Ganića. Umjesto, dakle, da se kaže zločin u Dobrovoljačkoj se dogodio i za to je netko odgovoran, ispaljuju se himnične fraze o tomu kako u obrambenom ratu nije moguće počiniti (ratni) zločin. Neke zemlje su tu domoljubnu fazu poodavno iživjele, slijedom čega nam i jesu danas tako daleko. Iako prvi susjedi.
Е-новине
----------------

 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

hanged.jpg
(59.1 KB, 360x494)
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.22 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.