Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I OVO MOŽE U SRBIJI: Naručio računar netbuk, dobio cepanicu!  (Pročitano 9665 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
mob
Apple iPhone 6S
Citat
Na kraju moram da kazem da nije jasno kako se te prevare uopste izvode? Ja kada saljem PostExpress-om na uputnici lepo pise moja adresa, pored adrese primaoca. Adresa mora da bude ispravna jer u suprotnom postar mi nece doneti pare od otkupnine.
A ne mogu pare od kupovine da mu idu na žiro račun?

Ne znam. Ovo sto ja radim, postar mi donosi na kucnu adresu. Takodje kada zoves kurira, moras da ostavis operateru kucnu adresu, na koju ce doci da pokupi paket. Opet i ako moze nekako preko ziro racuna, i taj ziro racun se koliko ja znam otvara uz pomoc licne karte i licnih podataka, tako da opet policija vrlo lako moze da proveri ko je vlasnik.

@Ic.xc.ni.ka

Sve sto si napisao stoji ali da kupim iphone 5 i da dam na slepo kuriru 600e, dakle ja se sam namestam da me neko posteno zajebe. Uz pristanak prodavca se moze "zaviriti" u paket u smislu da se vidi da li je to sto se salje zaista to. To ne znaci da covek raspakuje kutiju, izvadi telefon, aktivira ga, obavi par razgovora i onda ga vrati kuriru.

Inace, ne znam kako drugi rade, city express ti uplati pare na racun koji im ostavis. Adresu mozes da navedes koju god hoces. Od komsije, babe, tetke ili adresu sa nepostojecim brojem.

Ovde je izvedena prevara i pre nego sto je poslat paket, tip je pare unapred dao, ovaj mu je nakon toga poslao cepanicu i napisao da je iz Backe Topole, a moozda je iz Bujanovca. Mozda je podigao pare, pa zatvorio racun. Postoji bukvalno milion varijacija na temu.

Samo iz nemogucnosti da ono sto kupujem mogu detaljno da proverim, izbegavam kupovinu, pa i prodaju skupih stvari preko kurirskih sluzbi. Cak i da se uverim da je u paketu laptop, ne znam da li radi, znaci moram da ga upalim, da ga testiram, itd. Zato to uvek obavljam licno. Ako uzimam stvar od 700 evra, nacice mi se jos 20-30 evra za povratnu kartu za bilo koje mesto u Srbiji.

Ma u pravu si. I ja bih bio jako sumnjicav kada bi trebalo da kupim tako nesto skupo od nepoznate osobe. Mada ovo sto sam navodio za telefon, bio je iPhone, koji je specifican po tome sto ako se proveri preko serijskog broja na zvanicnoma pple sajtu i dobije info da nije aktiviran, znaci da je sigurno nov i tu nema lazi nema prevare. Ostaje jos ako je neko bas toliko sumnjicav da proveri da je kutija vakumirana, ili da su folije na telefonu i to je to. Tesko tu moze da se desi neka prevara. Ovaj covek o kome sam pricao je trazio da kada mu kurir donese telefon, da ga on aktivira, da skine folije, da ga proveri i onda tek da plati. To ne verujem ni da bi kurir hteo cak i da ja to dozvolim, a opet, rekao sam ti, sta ako on onda iz nekog njegovor razloga odluci da ipak ne uzme telefon? Onda sam ja u startu izgubio bar 50 evra jer ja vise nikome ne mogu da objasnim da ja taj telefon nov. Inace ja isto kada prodajem tako skupe stvari ili kupujem, uvek insistiram da se vidim uzivo sa covekom. Ako je kupac van Begrada, insistiram da dodje u Bg i licno pogleda to sto kupuje, ili makar da posalje neku osobu od poverenja koja u njegovo ime moze da donese tu odluku.

Ovo sto kazes da se proveri sadrzaj paketa to je ok, mada kazem ti, ranije kod PE to nije moglo sigurno. Sada cu pitati, mozda su nesto promenili. Mada i tu ima opet zackoljica. Recimo opet taj iPhone telefon. Kada to prodajes kupci prvo sto pitaju kada te zovu (licno iskustvo), da li je telefon vakumiran, dakle da li je u vakuum pakovanju, nije otvorena kutija. Ako ti posaljes nekome, on mora da otvori kutiju da bi video da li je telefon unutra, umesto neke cigle. Opet hipoteticki ako ne uzme iz nekog razloga, opet onda ti kao prodavac imas problem jer ces dosta teze prodati telefon kome je otvorena kutija (opet licno iskustvo), jer ljudi iz nekog razloga smatraju da je to telefon "nizeg ranga".

Sve u svemu najbolje je obavisti takve transakcije licno i izbegavati kurire jer to je rizik i za kupca i za prodavca.

Taj sto je unapred platio pare je budala, jer to se tek ne radi nikada. Tako je sansa za prevaru mnogo veca. A i tesko ti mozes bilo cime da dokazes kasnije zasto si ti uplatio te pare. Ovaj moze da tvrdi da si mu uplatio pare za neku desetu stvar ili uslugu.

To sa city express-om ne znam kako ide, mada opet ako ti kurir dolazi na kucnu adresu, onda opet to mora negde da bude zabelezeno. Ako predajes negde u nekoj centrali, opet taj ziro racun se vodi na tebe , jer se otvara uz pomoc licne karte, tako da policija svakako moze da udje u trag, ako hoce. E sad, da li hoce, to e vec drugo pitanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Glavata majmunčina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42485
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
PRODAVAC VRAĆA NOVAC ZA NETBOOK-CEPANICU

Javna reklamacija uspešna

Nakon što je u javnost dospela priča o prevarenom kupcu Nenadu Petroviću, kome je umesto netbook-a na kućnu adresu stigla cepanica, prodavac – prevarant, očigledno uplašen, javio se Petroviću i obećao da će mu vratiti novac.
 
"Prodavac" iz Bačke Topole je imao zanimljivo objašnjenje za svoje nedelo. Naime, rekao je da je i on bio žrtva slične prevare i da je na nagovor prijatelja odlučio da i on nekome podvali.

- Siguran sam da se uplašio nakon što je cela priča dospela u medije i da mi se zato javio. Obećao je da mi danas šalje novac post ekspresom - rekao je Petrović za Mondo.

Njemu se juče javio i vlasnik sajta "Kupujem- prodajem", preko koga je i obavljena kupovina, kako bi ga upozorio da bude obazriviji prilikom kupovine na Internetu.

- Objasnio mi je da postoji upustvo za bezbednu kupovinu na sajtu i da je trebalo da ga pročitam. Međutim, iako sam to pročitao ništa osim toga da je prodavac od skoro član nije mi delovalo sumnjivo - kaže Petrović.

Izvor
IP sačuvana
social share
Udri gudru na veselje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Njemu se juče javio i vlasnik sajta "Kupujem- prodajem", preko koga je i obavljena kupovina, kako bi ga upozorio da bude obazriviji prilikom kupovine na Internetu.

Smile

Nego, svi ti fazoni u kojima ti dostavljas fotokpiju licne karte su jedna veeeeeelika muljaza... Smiley
Mislim, kako oni proveravaju tacnost podataka? Imaju nekoga u policiji?
A tek ove nove LK... Smiley

Najsigurniji nacin je digitalni sertifikat... ali ko ce time da se maje...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
LG G2
Ja zbog toga uvek kupujem preko firmi, a ne preko ovakvih sajtova i od pojedinaca. Nedavno sam kupio nov monitor koji nije bio bas jeftin(neka srednja klasa) iz firme u Nisu a ja zivim na severu vojvodine paket je stigao AKS-om potpuno ne ostecen i neumrljan Smiley
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Vidi...nema sanse da cu ikada ista vise naruciti preko neta , a pogotovo preko tog Kupujem - prodajem.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja imam pozitivna iskustva sa: amazon, ebay i bookdepository... Smiley

I svim domacim izdavackim kucama...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije

volim Milanu ♥

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 15225
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
ahahah jel moguce ovo  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
25.000 Smiley idemo dalje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 397
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
Samsung Galaxy Ace
Ahahahahaah jeftino je proso  Smile skupe su postale cepanice
IP sačuvana
social share
Ovde pise neka mudrostSmile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
ideja 10 da se ovce šišaju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.