Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I OVO MOŽE U SRBIJI: Naručio računar netbuk, dobio cepanicu!  (Pročitano 9670 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Sony xperia
To nisam znao da moze. Hvala za info.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13403
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
mob
HTC m9
Koliko znam, ako se posalje nekome sa otkupninom, niti jedna brza posta ne dozvoljava otvaranje pre nego se plati.
to ti mislis  Smile ja kad sam narucivao graficku i neke gluposti dok nisam otvorio i uvjerio se da je to pare nisam davao  Smile
IP sačuvana
social share
jafa boy
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Kako sam cuo izgleda da ce da mu vrati pare za panj Smile
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


"Ко не поштује свог генерала,поштоваће туђег"

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 18095
Zastava Rotterdam
OS
Windows XP
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Valjda cepanicu  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
isti djavo, moze da podlozi i jedno i drugo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Bio je večeras na beogradskoj hronici  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 177
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Али тазе новине.. оо.. то је већ олакшавајуће..  Smile

Линк ор..  Smile
Hahahahahahaha Smile
 
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.13
mob
Apple iPhone 6S
Posto saljem skoro svakodnevno Postexpress-om, ta provera paketa od strane kupca nije bila moguca. Pitacu bas kurira da li su tu nesto promenili, ali znam da ranije sigurno nije bila moguca. Jednostavno kurirska sluzba kao tavka to nije dozvoljavala. Ako je neki kurir na svoju ruku to dozvolio, to je radio mimo pravila. Pitam se samo sta bi se desilo da kupac na kraju to tako raspakovano i otvoreno ne kupi i onda treba da se to vrati prodavcu, koji je poslao novu neotpakovanu stvar? Ko bi onda za to odgovarao i snosio stetu? Mene je skoro bas pitao covek koji je hteo da kupi telefon, koji je inace nov, sa folijama, provereno da je nov preko serijskog broja i tako dalje, da li ja mogu da mu posaljem, da on to otpakuje, pa da aktivira pa da proveri sve i onda da plati. Telefon jeste nov, neaktiviran, ispravan naravno i tako dalje, ali kroz visegodisnje iskustvo sa prodajom znam da ima BAS svakakvih ljudi i znam da postoji mogucnost da je covek lud, dokon ili sta vec i da recimo otpakuje telefon, aktivira ga i ne uzme ga. I sta onda? Ja kao prodavac automatski, pored dvostruke postarine koju moram da platim, gubim i minimum 50 evra, jer ja vise ne mogu nikako da dokazem da je taj telefon nov, posto nema folije na sebi i aktiviran je po serijskom broju. Naravno uvek postoji i ta mogcnost da se tehnicka roba osteti u transportu, da je kupac zbog toga ne preuzme i posle toga opet sve ide na teret prodavca jer ti anravno nemas nikakav mehanizam da dokazes da je uredjaj bio ispravan i neostecen prilikom slanja. Eto ja sam bas imao slucaj, u ulozi kupca, da sam kupim macbook u vrednosti od 700 eur od coveka iz Nisa i posle mnogih provera i svega odlucio sam se na taj rizik da mi ga posalje AKS-om. I kada je stigao kurir skoro se nisam slogirao. Dosao je nekim kombijem, sa onim rebrastim podom, metalnim, koji je ceo bio prekriven nekim masinskim uljem ili tako necim tog tipa. U kombiju je na tom istom podu stajao samo jedan paket (valjda je ostale razvezao) i to bas taj moj macbook, koji nije uospte bi fiksiran bilo cime, vec je tako "skakao" po kombiju. Pored paketa bio je i jedan rezervni tocak, takodje samo spusten na pod i tako se setao po tom ulju zajedno sa mojim paketom. Meni su se noge odsekle kada sam video. I sto je najgore sto sam tada bio mlad i neiskusan i nisam niakda tako nesto kupovao preko kurirskih sluzbi i kao da sam bio lud, platio sam tih 700 eur i uzeo taj paket koji je bio tako umuljan u to neko ulje. Imao sam neverovatnu srecu, da je decko koji mi je to poslao paket upakovao tako da je mogao da prezivi nuklearni udar (mozda je i znao sa kim ima posla), tako da je macbook bio apsolutno ispravan i nije bio ostecen. Ali poenta je da je mogao da stigne unisten totalno i da je to ne preuzmem i da on onda mora em da plati dovstruku postarinu, em da da dobije razvaljen mabook i da nikada ne moze da ga vise proda niti dokaze da je bio ispravan.

Tu opciju provere pre preuzimanja daje samo par sluzbi. AKS i cini mi se BEX, ali SAMO i ISKLJUCIVO ako PRODAVAC naglasi da je to moguce. Dakle ako prodavac prilikom predaje paketa ne dozvoli proveru istog pre preuzimanja, onda kurir NE SME da dozovli otvaranje.

Na kraju moram da kazem da nije jasno kako se te prevare uopste izvode? Ja kada saljem PostExpress-om na uputnici lepo pise moja adresa, pored adrese primaoca. Adresa mora da bude ispravna jer u suprotnom postar mi nece doneti pare od otkupnine. Dakle ne razumem kako neko nekome moze da posalje cepanicu, a da pritom stoji njegova adresa na uputnici? Dakle moze prevareni covek da ode ili sam da to resi, ili da angazuje policiju.

I samo jos da kazem da postoji i trece vrsta prevare koja se desila skoro. Covek je slao iPad-ove, vise komada nove vakumirane preko BEX kurirske sluzbe. KURIRI su otvarali kutije, vadili iPad-ove, stavljali unutra CREPOVE i isporucivali. Naravno kupci su napali prodavca, koji sa tim nije imao veze. Onda su isle tuzbe, pretnje, ispitivanja i na kraju je nekako dokazano da su kuriri to radili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Citat
Na kraju moram da kazem da nije jasno kako se te prevare uopste izvode? Ja kada saljem PostExpress-om na uputnici lepo pise moja adresa, pored adrese primaoca. Adresa mora da bude ispravna jer u suprotnom postar mi nece doneti pare od otkupnine.
A ne mogu pare od kupovine da mu idu na žiro račun?
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
LG Nexus 5
@Ic.xc.ni.ka

Sve sto si napisao stoji ali da kupim iphone 5 i da dam na slepo kuriru 600e, dakle ja se sam namestam da me neko posteno zajebe. Uz pristanak prodavca se moze "zaviriti" u paket u smislu da se vidi da li je to sto se salje zaista to. To ne znaci da covek raspakuje kutiju, izvadi telefon, aktivira ga, obavi par razgovora i onda ga vrati kuriru.

Inace, ne znam kako drugi rade, city express ti uplati pare na racun koji im ostavis. Adresu mozes da navedes koju god hoces. Od komsije, babe, tetke ili adresu sa nepostojecim brojem.

Ovde je izvedena prevara i pre nego sto je poslat paket, tip je pare unapred dao, ovaj mu je nakon toga poslao cepanicu i napisao da je iz Backe Topole, a moozda je iz Bujanovca. Mozda je podigao pare, pa zatvorio racun. Postoji bukvalno milion varijacija na temu.

Samo iz nemogucnosti da ono sto kupujem mogu detaljno da proverim, izbegavam kupovinu, pa i prodaju skupih stvari preko kurirskih sluzbi. Cak i da se uverim da je u paketu laptop, ne znam da li radi, znaci moram da ga upalim, da ga testiram, itd. Zato to uvek obavljam licno. Ako uzimam stvar od 700 evra, nacice mi se jos 20-30 evra za povratnu kartu za bilo koje mesto u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.